Tytułowe pytanie coraz częściej pada z ust właścicieli smartfonów, którzy zainstalowali na nich nową grę. Grę, która w ciągu kilku dni wdarła się na szczyty rankingów w Google Play ze wskaźnikiem pobrań przekraczającym 10 milionów. Na czym polega fenomen Pou?

0

Ocena autora

Pamiętacie małe, kieszonkowe, wielokształtne urządzenia z niewielkimi ekranami, w których mogliśmy zaopiekować się różnymi stworkami? Karmiliśmy je, bawiliśmy się z nimi, leczyliśmy i patrzyliśmy jak szczęśliwie rozwijają się w tym swoim małym cyfrowym świecie. Moda, która kiedyś opanowała wszystkie podstawówki, dzisiaj wraca ze zdwojoną siłą.

Pou – to wdzięczne imię nosi nasz brązowy bohater o niewybrednym kształcie, którego wiele osób porównuje do… ziemniaka. Przyjaźnie mruga do nas oczami z ekranu telefonu i domaga się pożywienia, zabawy, leków lub odpoczynku. Poziom nasycenia każdego z tych czterech wskaźników możemy obserwować w górnej części okna, gdzie pełne, zielone pola oznaczają, że Pou niczego nie brakuje, natomiast żółte, czerwone lub całkiem puste należy jak najszybciej uzupełnić. Można to zrobić na dwa sposoby – poprzez interakcję z naszym pupilem lub przy użyciu specjalnych mikstur. To drugie rozwiązanie na początku naszej przygody może być utrudnione, bo jest kosztowne, a z dwustoma monetami w kieszeni na niewiele można sobie pozwolić. Szybko jednak można się wzbogacić, pokonując kolejne poziomy ulubionej gry w pokoju zabaw (Game Room). Tam do dyspozycji otrzymamy 10 pozycji, wśród których znajdziemy także przeróbki kultowych produkcji – Sky Jump, gdzie w podskokach pokonujemy kolejne platformy, Free Fall, w którym należy omijać chmury podczas swobodnego spadania, a także Food Drop, gdzie należy zbierać spadające jedzenie, unikając przy tym niestrawnych produktów. Jeśli zostaniemy wciągnięci w wir zabawy szybko zaczniemy zdobywać kolejne poziomy i monety, które później można wykorzystać na zakupy w wirtualnym sklepie.

Mamy najlepsze smartfony z Androidem!
Który wybieracie? :) 

Po chwili może jednak okazać się, że nasz Pou zmęczył się i musi się posilić. Co wtedy? Do dyspozycji gracza oddano pięć pokoi, pomiędzy którymi można przełączać się przy pomocy gestów lub strzałek umieszczonych tuż pod czterema wskaźnikami. W kuchni można nakarmić Pou, przenosząc produkty z dolnej belki prosto do buzi kolorowego pupila. Jeśli ich zabraknie, konieczna będzie podróż do wirtualnego sklepu, gdzie można zakupić hamburgery, frytki, sushi i wiele innych. Trzeba przy tym pamiętać, że „co za dużo to nie zdrowo”, a jeśli wciąż będziemy karmić pełnego Pou, ten od razu przybierze na wadze.

Na szczęście w laboratorium można pozbyć się zbędnych kilogramów przy pomocy mikstury „Fat Burner”, jednak w tym pokoju najczęściej będziemy korzystać z „Health Potion”, aby zapobiec chorobie wirtualnej maskotki. Stosunkowo niedawno pojawił się jeszcze jeden pokój, w którym można „porozmawiać” z Pou, a raczej on będzie zabawnym głosem powtarzał wszystko, co powiemy. Po dniu pełnym wrażeń gasimy lampkę w sypialni, by zregenerować siły.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tytułowe pytanie: na czym polega fenomen Pou? Może to ta urzekając prostota? Może ciekawe mini-gry? A może edukacyjny charakter gry? Przekonajcie się sami.

Pobierz Pou z Google Play za darmo

Fot. Google Play

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

A czy Ty masz już swojego Pou? - opinie i komentarze (67)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Depeche Mode to zespół, która gra szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Nie dziwne więc, że jego członkowie muszą być na bieżąco z tym co dzieje się w świecie najnowszych technologii. Opowiedział nam o tym sam Dave Gahan!

Współpraca z Deutsche Telekom umożliwia nam wprowadzenie większej ilości nowoczesnej technologii, a jednocześnie pozwala, by naszą muzykę usłyszała szersza publiczność - Dave Gahan.

Depeche Mode!

Webcast z koncertu trwać będzie do końca maja na stronie www.fan4fan.com. Zapraszamy!
22 marca Depeche Mode wyda swoją 13-tą płytę studyjną - "Delta Machine". Z okazji tego zespół wyruszy też w trasę koncertową. Odwiedzi oczywiście Europę, a także Polskę (koncert na Stadionie Narodowego odbędzie się 25 lipca 2013 r.).

T-Mobile podjął współpracę z zespołem Depeche Mode. Deutsche Telekom, ze swoją marką T-Mobile, będzie oficjalnym sponsorem europejskiej części trasy koncertowej.

Udało nam się spotkać z Davem Gahanem, wokalistą i frontmanem legendarnej formacji. Nie pytaliśmy go jednak tylko o muzykę. Byliśmy bardzo ciekawi czy Gahan korzysta ze smartfona, jakie aplikacje lubi i jest na bieżąco ze światem nowoczesnych technologii. Pełen wywiad możecie obejrzeć na poniższym wideo.

Co istotne?

  • Wokalista Depeche Mode zauważa, że internet znacząco ułatwia dostęp do najnowszej muzyki. Kiedy on był dzieckiem o wiele trudniej było mu zdobyć nową płytę swojego ulubionego wykonawcy.
  • Dave Gahan jest właściciele iPhone'a
  • Najczęściej używaną przez niego aplikację jest notatnik głosowy. Przydaje mu się w pracy: "Kiedy wpadam na jakiś pomysł, mogę od razu podegrać sobie linię melodyczną albo kilka akordów na pianinie. Rejestruję to iPhonem, co natychmiast ląduje na komputerze, idzie na iCloud i mam już backup"
  • Bardzo często używa aparatu w swoim telefonie. Lubi tworzyć bibliotekę fotografii i krótkich filmów, do których często wraca
  • Gahan zauważa, że nie można jednak w pełni "ufać" technologii: "Zawsze wykorzystywaliśmy technologię i jak powiedziałem, dopóki ona nie zacznie wykorzystywać ciebie, to jest dobre".
  • Co lider Depeche Mode sądzi o współpracy z Deutsche Telekom? "Współpraca z Deutsche Telekom umożliwia nam wprowadzenie większej ilości nowoczesnej technologii, a jednocześnie pozwala, by naszą muzykę usłyszała szersza publiczność."

fot. Electronic Beats

<p><em>Obejrzyjcie wywiad z Davem Gahanem!</em></p>

Co na swoim telefonie robi lider Depeche Mode? Wywiad z Davem Gahanem! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Themer zmieni pulpit Twojego Androida nie do poznania. I nie trzeba przy tym posiłkować się "nastoma" widżetami i mini-programami. To rozwiązanie typu "all-in-one", które umożliwia kompleksową zmianę wyglądu pulpitu w kilku prostych krokach.

0

Ocena autora

Nazwa aplikacji została zbudowana na bazie angielskiego słowa "theme", które oznacza "motyw". Już przy pierwszym zetknięciu z programem możemy się więc spodziewać możliwości zmiany oprawy graficznej. I ta funkcja w odniesieniu do pulpitu nie jest niczym nowym, ponieważ wiele alternatywnych rozwiązań oferuje możliwość instalacji motywów graficznych, ale w bardzo ograniczonym zakresie (np. tło i podstawowe elementy interfejsu). Themer staje jednak do bezpośredniego starcia z Buzz Launcher, bo - tak jak on - oferuje kompleksowe modyfikacje pulpitu, ale - w przeciwieństwie do niego - dysponuje od razu kompletem dodatków wymaganych do prawidłowej pracy aplikacji i wyświetlania motywu graficznego. Dzięki temu nie trzeba więc instalować i konfigurować żadnych dodatkowych aplikacji, co znacznie upraszcza - często bardzo skomplikowany - proces personalizacji.


Po pierwszym uruchomieniu programu, zostanie wyświetlone boczne menu konfiguracyjne, do którego później można się dostać po kliknięciu w przycisk "Menu". Od razu udajmy się wiec do przeglądarki motywów (browse themes), która oferuje podział według popularności i daty dodania. Można też przejrzeć te polecane przez autorów programu. Niezależnie od wyboru, ekran wypełnią grafiki reprezentujące poszczególne motywy, a żeby podejrzeć wszystkie przygotowane pulpity, należy kliknąć w daną miniaturę. Teraz można dodać motyw do ulubionych lub zaaplikować na swoim urządzeniu. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że Themer buduje zawsze trzy panele pulpitu, nie ingerując w skróty aplikacji wyświetlane w tzw. "szufladzie". Po krótkiej aplikacji nasz ekran startowy przymierzy nowe szaty, które w każdym momencie można zmienić lub wrócić do pierwotnej konfiguracji.

Motyw graficzny w aplikacji Themer to tak naprawdę zestaw zintegrowanych aplikacji i dodatków. Po kliknięciu w przycisk "Apply" nasz ekran może do złudzenia przypominać ten z iOS albo dysponować unikalnymi narzędziami. Do takich można zaliczyć klawiaturę telefonu, która może wypełnić cały panel, umożliwiając zadzwonienie pod wybrany numer bezpośrednio z pulpitu - bez potrzeby uruchamiania innych programów. Nie zabrakło też widżetów kalendarza, pogody, zegara, a nawet czytnika RSS. Bogactwo możliwości może przyprawiać o zawrót głowy, ale i daje wybór nawet najbardziej wybrednym użytkownikom. Początkowo może być trudno przestawić się na zupełnie odmieniony pulpit, ale już po kilku dniach może okazać się, że stanowi najwygodniejszy sposób dostępu do funkcji urządzenia.

Fot. Google Play

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Themer - odmień oblicze swojego Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dzisiaj kable wydają się zbędnym elementem naszego otoczenia. Mobizen stara się udowodnić, że tak właśnie jest i ma ku temu mocne argumenty.

0

Ocena autora

Pobranie zdjęć, filmów i innych plików ze smartfonu wymaga zwykle podłączenia urządzenia do komputera za pośrednictwem kabla USB. Są jednak producenci oprogramowania, dla których takie „pośrednictwo” jest całkowicie zbędne i nieefektywne, a w dodatku ogranicza nas odległościowo – do dosłownie kilkudziesięciu centymetrów. Twórcy Mobizen należą do tej grupy, a ich aplikacja przyćmiewa zarówno pod względem graficznym, jak i funkcjonalnym, konkurencyjne rozwiązania.

Korzystaj z aplikacji na smartfonach z T-Mobile:

Mobizen umożliwia zarządzanie smartfonem lub tabletem pracującym pod kontrolą systemu Android z poziomu specjalnego serwisu webowego. Oferuje przy tym aż trzy metody łączności, wśród których nie zabrakło też awaryjnego połączenia kablowego. Niemniej, zdecydowanie wygodniej będzie połączyć się przez 3G/LTE lub Wi-Fi – wystarczy wejść na stronę www.mobizen.com i zalogować się do swojego konta.

W pierwszej kolejności trzeba je jednak skonfigurować na samym urządzeniu. Uruchamiamy więc Mobizen w telefonie, wybieramy konto e-mail, dwukrotnie wprowadzamy hasło, przechodzimy samouczka, klikamy „start” i… możemy już zapomnieć o aplikacji. Gdy raz skonfigurujemy program, jego ponowny rozruch nie będzie wymagał od nas żadnych akcji. Nadal jednak w opcjach możemy zmienić dane konta czy zmienić sposoby komunikacji.

Ekran powitalny serwisu webowego Mobizen poprosi nas o podanie loginu i hasła do usługi. Podajemy więc dane, które ustawiliśmy w telefonie, a następnie wykonujemy próbę łączenia. Priorytet ma połączenie USB, które uznawane jest za najszybsze. Później Mobizen spróbuje połączyć się przez Wi-Fi, a na samym końcu – przez 3G/LTE. Efektem końcowym będzie pulpit z kilkoma ikonami oraz widokiem z ekranu smartfonu. Ów widok służy nie tylko do podglądu, ale umożliwia także interakcję. Innymi słowy można obsługiwać swoje urządzenie nie dotykając go, ponieważ wszystkie polecenia będą wydawane z poziomu strony internetowej.

Dzięki aplikacji Mobizen na ekranie komputera możemy oglądać zdjęcia i filmy, a nawet słuchać muzyki zapisanej w pamięci urządzenia - wszystko przesyłane jest bowiem strumieniowo. Bez trudu przejrzymy listę kontaktów i rejestr połączeń, a także wykonamy połączenie prosto z komputera (to jednak będzie już obsługiwane na samym urządzeniu). Możliwości jest bardzo wiele, a wśród nich znalazła się nawet funkcja nagrywania filmu z obsługi systemu czy zapisania zrzutu ekranu.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Mobizen - zarządzaj swoim smartfonem bezprzewodowo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się