JW

Lepiej w t-mobile

Święta już niedługo! U nas wraz z Sony Xperia Z5 Premium dostajesz za darmo słuchawki Sony SBH60! Sprawdź!
Aktualności

Jak usuwać aplikacje w Androidzie?

28.06.2011

Wiemy już jak wyszukiwać najciekawsze aplikacje w Android Market. Niestety pewnego dnia może się okazać, że w telefonie zabraknie wolnej pamięci i trzeba będzie dokonać selekcji wybierając te najpotrzebniejsze. Jak to zrobić?

Zdążyliśmy się już nieraz przekonać, że Android jest bardzo zróżnicowanym systemem, o wielu możliwościach. Pozwala na instalację aplikacji, które mogą zmienić nasz telefon nie do poznania. Niestety nie możemy zainstalować ich wszystkich, ponieważ jesteśmy ograniczeni pojemnością pamięci urządzenia. Ta różnorodność Androida przejawia się również w wielu możliwościach zarządzania listą programów.

Obecnie producenci sprzętu oferują coraz bardziej rozbudowane interfejsy, w których usuwanie zainstalowanych aplikacji ogranicza się do kilku kliknięć. W niektórych modelach sygnowanych marką Samsung można znaleźć TouchWiz, w którym skasowanie niepotrzebnej aplikacji jest niemal tak proste jak w urządzeniach z systemem iOS – wystarczy otworzyć listę aplikacji, wybrać z menu opcję Edytuj, po czym pojedyncze kliknięcie w ikonę spowoduje wyświetlenie monitu potwierdzającego usunięcie.

Usuwanie aplikacji w Samsungu Galaxy S jest niemal tak proste jak w iPhone.

Niestety nie zawsze jest to takie proste, a wszystko zależy od zainstalowanego oprogramowania. Jednak niezależnie od posiadanego telefonu, każdy Android umożliwia usuwanie aplikacji z poziomu menu ustawień. Odpowiednie opcje znajdują się tutaj: Menu > Ustawienia > Aplikacje > Zarządzaj aplikacjami. Wygląd tego okna będzie zależał od posiadanej wersji Androida – w przypadku urządzeń z wersją 2.2 (lub wyższą) można przenosić aplikacje na kartę pamięci, oszczędzając w ten sposób cenne miejsce. Kliknięcie w wybrany program spowoduje wyświetlenie szczegółów o danej pozycji, a przycisk „Odinstaluj” służy do całkowitego skasowania aplikacji z pamięci wewnętrznej. Niestety ten dedykowany system zarządzania aplikacjami nie jest zbyt wygodny, a załadowanie długiej listy programów może trwać nawet kilkanaście sekund.

Alternatywnym rozwiązaniem jest możliwość usuwania aplikacji z poziomu Android Market. Wystarczy otworzyć Moje aplikacje, by po chwili ujrzeć listę wgranych programów. Po kliknięciu na daną pozycję zobaczymy przycisk „Odinstaluj”, który umożliwia skasowanie aplikacji z pamięci urządzenia. Czasami zdarza się jednak, że na liście nie ma wszystkich zainstalowanych programów.

Każdy Android umożliwia usunięcie aplikacji z poziomu Ustawień.

Do usunięcia nadmiaru aplikacji znacznie lepiej nadadzą się zewnętrzne aplikacje dostępne w Markecie, tj. Uninstaller, Easy Uninstaller i Fast Uninstaller. Każda z nich umożliwia szybkie usuwanie zainstalowanych programów pojedynczym kliknięciem. Jeżeli instalujesz dużo aplikacji, cały czas sprawdzasz nowe programy i gry, to docenisz program Easy Uninstaller, który pozwala na zaznaczenie kilku pozycji i usunięcie wszystkich jednocześnie.

Warto również zastanowić się nad zmianą tzw. launchera. To on decyduje o sposobie i szybkości poruszania się po pulpitach. To właśnie na nim znajdują się wszystkie ikony, widżety i skróty.  I w końcu, to od niego zależy sposób wyświetlania listy aplikacji oraz tryb zarządzania zainstalowanymi programami. LauncherPro i GO launcher umożliwiają m.in. proste usuwanie aplikacji przez przeciągnięcie ich z listy skrótów na ikonkę kosza.

TAGI: aplikacje

Jak usuwać aplikacje w Androidzie? - opinie i komentarze (7)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Ewa
10-08-2015 - 17:06:29
czy jesli piszą,że usunięcie chrome (z tych nieusuwalnych) zaburzy inne aplikacje to to jest prawda? bo chcę uzywać innej przeglądarki nie chrome
  (0)
Odpowiedz
marze
01-10-2014 - 12:11:18
Mam Samsung Galaxy trend, ostatnio nie wiem skąd i nie wiem jak "wskoczyła' mi do galerii (obok tapet) jakaś fotka o nazwie Grafika kanału YOU TUBE. Wchodziłam na YOU TUBE ale nic takiego nie pobierałam. Jak to usunąć z telefonu???
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
01-10-2014 - 17:04:51
Witam. W przypadku tego typu problemów zapewniamy wsparcie techniczne TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam
  (6)
Odpowiedz
Kris123
31-10-2014 - 19:58:48
@ Konsultant T-Mobile - skoro jest problem, a szczególnie jeżeli dotyczy parszywych aplikacji instalowanych przez t-mobile przy zakupie telefonu to dlaczego mamy płacić 2,58 zł za minute ! To nie nasza wina.
  (1)
Odpowiedz
to jest skandal!
30-04-2013 - 05:16:48
To jest jakis skandal !!! Kupuje telefon z androidem, zacheca sie mnie do pobierania aplikacji z Android Market ktorych nie mozna usunac z telefonu nie tracac gwarancji !!! to jest sklandal !!!. Pobierajac aplikacje na telefon, w calosci jest ona pobierana do pamieci wewnetrznej telefonu ktora w slabszych modelach jest bardzo skąpa, po czym aplikacja jest przenoszona na karte SD ale jej pobrana "paczka" nadal tkwi w pamieci wewnetrznej telefonu !!!! Usowajac aplikacje, te pierwotne pobrane dane nadal blokuja wewnetrzna pamiec telefonu i niczym tego nie mozna usunac bez zlamania zabezpieczen systemu do statusu "superuser" i utraty gwarancji !!! czyli usuwajac aplikacje nie zwalniamy pamieci wewnetrzen telefonu, po pewnym czasie i instalacji wielu aplikacji system odmawia posluszenstwa ze wzgledu na brak pamieci !!!!!!! a uzytkownik nie moze zgodnie z zasadami gwarancji pozbyc sie niechcianych danych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JEST SKANDAL !!!!!
  (1)
Odpowiedz
jędruś
19-10-2012 - 17:35:27
z usuwaniem aplikacji to wielka ściema, np easy uniinstaller usuwa tylko te aplikacje które ja sam sobie wprowadziłem, tych natomiast z którymi kupiłem telefon sony ericsson XPERIA nawet nie próbuje ruszać !!!
  (1)
Odpowiedz
majkelwaw
12-03-2015 - 17:24:37
@jędruś -proponuje linksd, prosty program w obsłudze odinstalowuje wszystkie programy te zainstalowane wraz zakupem telefonu jak i podczas jego użytkowania.
  (0)
Odpowiedz
Podziel się