T-Mobile Trendy
konkurs t-mobile nowe horyzonty
Tech-newsy
 

Rewolucja Microsoftu w Windows Phone 7!

Microsoft ujawnił, co i kiedy zmieni się w mobilnych okienkach. Lista jest bogata, a niektóre nowe funkcje pojawią się już za miesiąc.

Windows Phone 7 mocno się w tym roku zmieni. Na zdjęciu HTC HD7 z nowymi mobilnymi okienkami.

Jeszcze jedna gorąca nowość z Barcelony, choć tym razem kompletnie niezwiązana ze sprzętem (przynajmniej nie bezpośrednio). Jakiś czas temu pisaliśmy wam o tym, że Microsoft ulepszy swój system operacyjny dla smartfonów. Teraz już wiemy dokładnie, w jaki sposób i mniej więcej kiedy.

Mapa drogowa dla Windows Phone 7 wygląda tak:

Marzec (konkretnie - pierwsza połowa) – poprawka wprowadzająca długo i mocno oczekiwaną funkcję kopiuj/wklej.

Pierwsza połowa roku (brak konkretnego terminu) – wsparcie dla sieci komórkowych CDMA, dość istotne z perspektywy klientów za oceanem, ponieważ operatorzy bazujący na tej technologii będą mogli wprowadzić do oferty telefony z WP7. W Europie nie mamy takiego problemu – na starym kontynencie dominuje standard GSM.

Druga połowa roku (Microsoft dość ogólnie podszedł do terminarza), zaowocuje największą listą nowości.

Tak ma działać wielozadaniowość w Windows Phone 7.

Zapowiedziane nowinki (od lewej): Twitter w People Hub, Sky Drive w Office i przeglądarka IE9

Pojawi się dostęp do Twittera na takiej samej zasadzie jak dziś do Facebooka, czyli poprzez bezpośrednią integrację serwisu z usługą People Hub. Dokumenty z pakietu Office będzie można współdzielić poprzez Windows Live SkyDrive, czyli wygodny dysk internetowy z dwukanałowym dostępem.

Windows Phone 7 zostanie uzbrojony w mobilną wersję przeglądarki Internet Explorer 9, która jako pierwsza zaoferuje akcelerację sprzętową grafiki w smartfonach. Według zapewnień Microsoftu IE9 ma być najszybszą przeglądarką mobilną, szybszą nawet od Apple Safari.

Ostatnia i z naszej perspektywy chyba najważniejsza sprawa, która ułatwi każdemu życie – multitasking, czyli wielozadaniowość. Mobilne okienka w odróżnieniu od najnowszego Symbiana, Apple iPhone OS, czy Androida nie oferują tej istotnej funkcji. W drugiej połowie roku problem ma zostać rozwiązany (Jak? Zerknijcie na wideo powyżej).

Fot/Źródło: Microsoft

Zaproponuj temat Udostępnij poprzez Facebook Udostępnij poprzez Twitter Udostępnij poprzez Wykop Udostępnij poprzez Blip Ulubione
  • HTC Mozart z systemem Windows Phone 7 jest już dostępny w naszej ofercie. Zobacz szczegóły!

    Sprawdź

Komentarze

  • Formularz zawiera błędy. Popraw je, a następnie wyślij ponownie
  • Komentarz został dodany pomyślnie
  • Aby dodać komentarz zaloguj się lub podaj swój adres w polu poniżej.
  •  
  • min. 3 znaki

    .

     
  • Twój komentarz: *
     

  •  
  • Dodaj komentarz
     
  •  
 
 
Liczba komentarzy 2
  • Zgłoś do moderacji pixi 2011-02-22 10:13:31
    No to Microsoft nieźle sobie odbije w tym roku. Nokia i HTC już mamy z WP7, ciekawe co jeszcze.. podobno ma być rewelacja.
  • Zgłoś do moderacji Zarejestrowany miguel 2011-02-16 18:10:38
    Słyszałem sporo plotek na temat IE9, ale odnośnie wersji na komputery. Ponoć ta wersja ma całkowicie zmienić opinię użytkowników i specjalistów na temat przeglądarki Microsoftu. Może być ciekawie.