Chwile, które łączą.

Powodów, dla których warto połączyć komórkę z komputerem jest kilka: zgranie zdjęć i filmów zarejestrowanych telefonem, wrzucenie na telefon ulubionych utworów, edycja książki teleadresowej, wysłanie SMS-ów za pośrednictwem pełnej klawiatury komputerowej... Jak połączyć telefon z pecetem? Teoretycznie jest to proste i wystarczy mieć odpowiednie oprogramowanie. W praktyce z pewnością przyda się jednak kilka pożytecznych informacji...

Obecnie użytkownicy telefonów mają coraz większe oczekiwania co do komórek. Muszą być to multimedialne i na swój sposób interdyscyplinarne urządzenia, na których wygodne będzie nie tylko prowadzenie rozmów, ale także robienie i przeglądanie zdjęć, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Nie inaczej jest z posiadaczami komórek Samsunga, wybierającymi multimedialne telefony, takie jak m.in. Samsung Monte S5620, Wave 533, Galaxy (I5800) czy Galaxy S. Również i oni zapewne chcieliby w pełni wykorzystywać możliwości tych urządzeń. Podpowiadamy więc: warto połączyć komórkę z komputerem.

Idealne po(d)łączenie

Do skomunikowania telefonu z komputerem niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie. Jeszcze do niedawna w pudełkach z nowymi telefonami znajdowały się zazwyczaj płyty CD ze stosowną aplikacją. Teraz producenci odchodzą od tego rozwiązania, tworzą mniejsze opakowania, zaś oprogramowanie zalecają pobierać bezpośrednio ze swojej strony internetowej. Dzięki temu zmniejszają się koszty produkcji telefonów, a i klient ma zawsze dostęp do najnowszego oprogramowania. W przypadku Samsunga trzeba odwiedzić stronę producenta, następnie w zakładce „pomoc” należy znaleźć ramkę „Oprogramowanie i instrukcje”. W centralnym punkcie strony znajduje się link do aplikacji New PC Studio. Wystarczy pobrać program i zainstalować na go na dysku, podążając za komunikatami wyświetlanymi na ekranie. Później podłączamy telefon, komputer rozpocznie proces automatycznej instalacji sterowników, po czym zamelduje, że „telefon komórkowy został podłączony”.

Za pomocą dołączonego do oprogramowania edytora zdjęć można zmienić rozmiar fotki, dostosować jej jasność czy kontrast, a nawet usunąć "czerwone oczy".

Centrum zarządzania telefonem

Teraz możemy edytować książkę telefoniczną, uporządkować w kalendarzu harmonogram dnia, tygodnia lub miesiąca. Zapisane informacje można wysłać do telefonu komórkowego lub zsynchronizować z programem MS Outlook. Można także wysłać SMS lub MMS (jedną wiadomość maksymalnie do 20 odbiorców), ewentualnie skorzystać z menedżera multimediów, w którym jest np. edytor wideo. Dzięki niemu można edytować i łączyć filmy, dodawać do nich dźwięki, a nawet efekty przejścia. Podobne opcje ma edytor zdjęć - można zmienić rozmiar fotki, dostosować jej jasność lub usunąć efekt czerwonych oczu.

Aplikacja New PC Studio pozwala także na połączenie się z internetem za pośrednictwem komórki, aktualizację oprogramowania w telefonie, a nawet bezpośrednie publikowanie zdjęć np. w portalach Flickr, Facebook lub YouTube.

Z Samsungiem Ch@t 335 pisz SMS-y na pełnej klawiaturze QWERTY, słuchaj muzyki, rób i wysyłaj zdjęcia, a wszystko z urządzeniem z wyjątkowo wytrzymałą baterią.

Podziel się:
  • (0)
  • (0)
  • (25)