Chwile, które łączą.

Powodów, dla których warto połączyć komórkę z komputerem jest kilka: zgranie zdjęć i filmów zarejestrowanych telefonem, wrzucenie na telefon ulubionych utworów, edycja książki teleadresowej, wysłanie SMS-ów za pośrednictwem pełnej klawiatury komputerowej... Jak połączyć telefon z pecetem? Teoretycznie jest to proste i wystarczy mieć odpowiednie oprogramowanie. W praktyce z pewnością przyda się jednak kilka pożytecznych informacji...

Obecnie użytkownicy telefonów mają coraz większe oczekiwania co do komórek. Muszą być to multimedialne i na swój sposób interdyscyplinarne urządzenia, na których wygodne będzie nie tylko prowadzenie rozmów, ale także robienie i przeglądanie zdjęć, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Nie inaczej jest z posiadaczami komórek Samsunga, wybierającymi multimedialne telefony, takie jak m.in. Samsung Monte S5620, Wave 533, Galaxy (I5800) czy Galaxy S. Również i oni zapewne chcieliby w pełni wykorzystywać możliwości tych urządzeń. Podpowiadamy więc: warto połączyć komórkę z komputerem.

Idealne po(d)łączenie

Do skomunikowania telefonu z komputerem niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie. Jeszcze do niedawna w pudełkach z nowymi telefonami znajdowały się zazwyczaj płyty CD ze stosowną aplikacją. Teraz producenci odchodzą od tego rozwiązania, tworzą mniejsze opakowania, zaś oprogramowanie zalecają pobierać bezpośrednio ze swojej strony internetowej. Dzięki temu zmniejszają się koszty produkcji telefonów, a i klient ma zawsze dostęp do najnowszego oprogramowania. W przypadku Samsunga trzeba odwiedzić stronę producenta, następnie w zakładce „pomoc” należy znaleźć ramkę „Oprogramowanie i instrukcje”. W centralnym punkcie strony znajduje się link do aplikacji New PC Studio. Wystarczy pobrać program i zainstalować na go na dysku, podążając za komunikatami wyświetlanymi na ekranie. Później podłączamy telefon, komputer rozpocznie proces automatycznej instalacji sterowników, po czym zamelduje, że „telefon komórkowy został podłączony”.

Za pomocą dołączonego do oprogramowania edytora zdjęć można zmienić rozmiar fotki, dostosować jej jasność czy kontrast, a nawet usunąć "czerwone oczy".

Centrum zarządzania telefonem

Teraz możemy edytować książkę telefoniczną, uporządkować w kalendarzu harmonogram dnia, tygodnia lub miesiąca. Zapisane informacje można wysłać do telefonu komórkowego lub zsynchronizować z programem MS Outlook. Można także wysłać SMS lub MMS (jedną wiadomość maksymalnie do 20 odbiorców), ewentualnie skorzystać z menedżera multimediów, w którym jest np. edytor wideo. Dzięki niemu można edytować i łączyć filmy, dodawać do nich dźwięki, a nawet efekty przejścia. Podobne opcje ma edytor zdjęć - można zmienić rozmiar fotki, dostosować jej jasność lub usunąć efekt czerwonych oczu.

Aplikacja New PC Studio pozwala także na połączenie się z internetem za pośrednictwem komórki, aktualizację oprogramowania w telefonie, a nawet bezpośrednie publikowanie zdjęć np. w portalach Flickr, Facebook lub YouTube.

Z Samsungiem Ch@t 335 pisz SMS-y na pełnej klawiaturze QWERTY, słuchaj muzyki, rób i wysyłaj zdjęcia, a wszystko z urządzeniem z wyjątkowo wytrzymałą baterią.

Komentarze (22)

Aby dodać komentarz zaloguj się lub podaj swój adres w polu poniżej. Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.

min. 3 znaki
 • BLENDER
  JAK ŚCIĄGNĄĆ TEN PROGRAM????
  (0)
  (1)
  Zgłoś do moderacji
 • madzia
  Jak przesłać gry z komputera na telefon przez ten program?
  (8)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • Kotlet
  Przecież ten cały Samsung to jakaś kpina. PC studio nie obsługuje Samsunga s5610 i tyle.
  (10)
  (8)
  Zgłoś do moderacji
 • derek403
  nie mogę połączyć się z komputerem,co mam zrobić
  (41)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • justyna
  Witam, mam taki problem usunełam numer który był wpisany w centrum SMS i teraz nie mogę wysłać zadnego sms, co robic:)
  (8)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • /krecik78
  Jak zgrać smsy z Samsung s5610?
  (75)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • paula
  mam problem chce przesła muzyk e z tego programu na telefon muzyka jest na komputerze jak ją wysłac na ten program a później na telefon?
  (13)
  (5)
  Zgłoś do moderacji
 • Młoda .
  czy to oprogramowanie działa również dla telefonu samsung wave 533 ???
  (0)
  (8)
  Zgłoś do moderacji
 • rybka
  witam ...mam telefon GT-S5610 i nie mogę przenieść lub nie potrafię ( bo sama już nie wiem) odebranych sms przenieść na kartę pamięci ,chciała by je zachować ,ale czy to możliwe ..będe bardzo wdzięczna za pomoc
  (58)
  (3)
  Zgłoś do moderacji
 • ali
  potrzebuje podpowiedzi, moja mama posiada Samsung C3750 pobrałam jej oprogramowanie New PC Studio w celu zgrania zdjec z telefonu na komputer, niestety program nie rusza bez wybrania polaczenia na tel kom.:Pc studio a problem jest taki ze wcale nie go nie posiada co robic??:(
  (31)
  (1)
  Zgłoś do moderacji
 • Sandra
  Czy ten program zalicza się także do telefonu Samsung Galaxy y ?
  (14)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • sorento
  Samsung C3750 nie przychodzą potwierdzenia wysłanych mms-ów i sms-ów.Jak to ustawić, może Ktoś mi podpowie ? Dzięki z góry
  (0)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • karolina
  Posiadam samsunga monte. czy możecie mi poradzić, dlaczego pc suite nie widzi podłączonego przez usb telefonu? jak mogę to naprawić? pozdrawiam serdecznie
  (26)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • Marcin pawełćzyk
  Samsung Galaxy Ace i tyle da radę podłączyć by mozna było synchronizowac kontakty czy nie ?
  (0)
  (9)
  Zgłoś do moderacji
 • Ola
  Mam telefon dotykowy Samsung Galaxy Ace jednak jest problem, ponieważ chciałabym zgrać na telefon piosenki z Aresa ale wyświetla mi się że nie ma sterownika.Co mam zrobić?
  (27)
  (3)
  Zgłoś do moderacji
 • sorento
  Zainstalowałem New PC Studio ale program nie widzi telefonu samsung c3750 tylko widzi kartę pamięci jako dysk. KIEs widzi telefon ale z niego nie można wysyłać smsów za pomocą klawiatury komputera. Może Ktoś powie dokładnie jakim programem ten telefon podłączyć aby można wykorzystać klawiaturę kompa do smsów? Dziękuję
  (0)
  (3)
  Zgłoś do moderacji
 • Andrzej
  Problem rozwiązałem . Był b.prosty . Musiałem wpisać tylko nr telefonu centrum SMS T-Mobile
  (0)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • Andrzej
  Dlaczego nie mogę wysłać sms z telefonu samsung c3530
  (0)
  (2)
  Zgłoś do moderacji
  • Odpowiedź
   Redakcja T-Mobile Trendy
   Andrzeju, nie umiemy pomóc Ci na odległość. Problem może leżeć w ustawieniach telefonu, a może być to problem po stronie sieci. Polecamy kontakt z BOA. Pozdrawiamy!
   (0)
   (0)
   Zgłoś do moderacji
 • Piotr
  mam problem z telefonem samsung avila. nie działa ekran dotykowy prawdopodobnie padł digitalizer. Chciał bym ściągnąć książkę telefoniczną z urządzenia, ale komputer nie wykrywa urządzenia bez zaznaczenia odpowiedniej opcji na ekranie dotykowym. Nie działa również łączenie telefonu z programu new pc studio. Czy jest na to jakiś sposób??
  (8)
  (7)
  Zgłoś do moderacji
  • Odpowiedź
   Redakcja T-Mobile Trendy
   Piotrze, musimy skierować Cię do serwisu producenta. Pozdrawiamy!
   (0)
   (0)
   Zgłoś do moderacji
 • Peter
  Może mnie ktoś oświeci. Jak usunąć za pomocą tego g.... ( New PC Studio) dane z kalendarza (przypomnienia) W APARACIE.
  (1)
  (0)
  Zgłoś do moderacji