Chwile, które łączą.

Kiedy na naszym wyświetlaczu pojawia się połączenie przychodzące z numeru zastrzeżonego, nierzadko przed naciśnięciem „odbierz” mamy moment zawahania. W czyim interesie jest pozostać anonimowym? Po co ktoś ukrywa swój numer w sieci?

Motywy, by dzwonić, używając prywatnego połączenia, są bardzo różne. Gdy z ciekawą propozycją dzwonią pracownicy Biura Obsługi Abonenta T-Mobile, zawsze na wyświetlaczach telefonów widnieje numer 602900000. My, bowiem, nie widzimy potrzeby ukrywania się. Istnieje jednak wiele firm, które wykorzystują tę opcję, by nie pozostawiać klientom kontaktu. W innych przypadkach czasem chodzi o zachowanie prywatności, bo nie życzymy sobie, by zbyt wiele osób znało nasz osobisty numer i nas niepokoiło. Niestety zdarza się też, że pod zastrzeżonym numerem kryją się złośliwość, głupie żarty lub złe intencje. Przed nimi warto się bronić - tylko jak?

Gdy masz obiekcje odnośnie do odbierania telefonów od osób, które nie chcą zdradzać swojej tożsamości, skorzystaj z naszej usługi blokującej numery zastrzeżone (więcej tutaj). Po jej uruchomieniu nie będą one do Ciebie przychodzić, a dzwoniący usłyszy komunikat mówiący, że jeśli chce się do Ciebie dodzwonić, musi wyłączyć opcję ukrywania się.

Gdy masz obiekcje odnośnie do odbierania telefonów od osób, które nie chcą zdradzać swojej tożsamości, skorzystaj z naszej usługi blokującej numery zastrzeżone.

Jak ukryć swój numer?

Czasem musimy załatwić jakąś sprawę przez telefon, jednak nie chcemy pozostawiać swojego prywatnego numeru, bo obawiamy się, że druga strona wykorzysta go w sposób, w jaki byśmy sobie tego nie życzyli. Gdy zależy nam na tym, by ten, do kogo dzwonimy nie poznał naszego numeru, nie ma większego problemu, by go przed nim ukryć. Dotyczy to jednak jedynie rozmów telefonicznych - gdy wysyłamy wiadomość SMS, numer będzie zawsze widoczny. W większości modeli telefonów, wchodząc w ich ustawienia odnajdziemy opcję ukrycia numeru. W niektórych przypadkach działa kod „#31#” wpisany na klawiaturze przed wykonaniem telefonu. Jeśli nie odnajdziemy w naszej komórce takiej opcji, najlepiej zadzwonić do Biura Obsługi Abonenta, gdzie uzyskamy informację, jak możemy tego dokonać.

Czy da się poznać numer często dzwoniącej do nas osoby?

Jeśli chcemy dowiedzieć się, z jakiego numeru dzwoni do nas ukrywająca się osoba, możemy zwrócić się w tej sprawie do policji. W uzasadnionych przypadkach ma ona możliwość uzyskania nakaz prokuratury do sprawdzenia i ewentualnego namierzenia numeru zastrzeżonego. Tylko w pozytywnie rozpatrzonym przez te instytucje przypadku operator może ujawnić dane, które nas interesują. Sami tego nie sprawdzimy, ale jeśli mamy dobry powód, by dociekać, kim jest ktoś, kto do nas dzwoni, możemy poznać jego numer i tożsamość. Dobra wiadomość dla posiadających już przykre doświadczenia z prywatnym numerem jest taka, że ostatnia modyfikacja prawa w Polsce daje nam możliwość bronienia się przed dręczącymi nas osobami – także jeśli robią to przez telefon i przy użyciu ukrytego numeru. Wcześniej, by sprawa mogła trafić na policję (i nie została zignorowana), trzeba było czekać, aż osoba natrętnie dzwoniąca zacznie używać w stosunku do nas gróźb. Teraz sam stalking (czyli złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się czy prześladowanie) jest powodem do rozpatrzenia skargi.

Dowiedz się jak zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych w sieci T-Mobile.

Podziel się:
  • (0)
  • (0)
  • (28)