Chwile, które łączą.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem netbooka, który nie zajmie wiele miejsca w waszych plecakach, a jednocześnie będzie dobrym narzędziem do codziennej pracy oraz rozrywki, warto rozważyć zakup Toshiby NB500.

ocena 7.3
Ocena redakcji
8
  Design 8.0
8
  Bateria 8.0
7
  Ekran 7.0
8
  Waga 8.0
7
  Wydajność 7.0
6
  Funkcjonalność 6.0
ocena 8.7
Ocena użytkowników(4)
9.5
  Design 9.5
9.5
  Bateria 9.5
8.8
  Ekran 8.8
8.3
  Waga 8.3
7.5
  Wydajność 7.5
8.5
  Funkcjonalność 8.5
(42) Kup
Plusy
  • długi czas pracy na baterii
  • wygodna klawiatura
  • dobra jakość matrycy
Minusy
  • nagrzewająca się obudowa
  • obudowa podatna na zarysowania

Toshiba NB500 na pierwszy rzut oka pozytywnie wyróżnia się spośród innych komputerów ze swojej kategorii. Zwraca uwagę matową obudową z ciekawym dziurkowanym wzorem, na której z pewnością nie będzie widać odcisków palców, jak w przypadku tradycyjnej odblaskowej powierzchni. Netbook jest bardzo poręczny i co ważniejsze, odpowiednio lekki - waży niespełna 1,3 kilograma.

Zazwyczaj niewielkie gabaryty mogą wywoływać obawy o wygodę pracy na klawiaturze. Jednak w przypadku tego modelu są one całkowicie nieuzasadnione. Klawiatura Toshiby NB500 została tak skonstruowana, że nawet użytkownicy o większych dłoniach lub grubszych palcach już po chwili przywykną i będą swobodnie jej używać. Klawisze są odpowiednio duże i dobrze rozmieszczone. Co równie ważne, cała klawiatura nie ugina się pod naporem stukania.

Netbooka napędza energooszczędny i jednocześnie odpowiednio wydajny procesor Intel Atom N455 o szybkości 1,66 GHz, dedykowany ultra przenośnym komputerom. W zupełności powinien on wystarczyć do codziennej pracy z najróżniejszymi dokumentami, a także surfowania po sieci, słuchania muzyki, czy nawet oglądania filmów. W modelu NB500 producent zastosował również matrycę o przekątnej 10,1 cala, podświetlaną diodami LED, a zatem po raz kolejny mamy pewność, że także ona nie konsumuje zbyt wiele energii.

Toshiba NB500 to lekki i wygodny w obsłudze netbook.

Miejsca na dane mamy wystarczająco dużo, bowiem aż 250 GB. W razie potrzeby możemy skorzystać z zamontowanego w NB500 z przodu czytnika kart pamięci SD/MMC. Do naszej dyspozycji są również trzy porty USB, gniazdo LAN, gniazdo mikrofonowe, słuchawkowe oraz standardowe złącze do podłączenia zewnętrznego monitora. Nad wyświetlaczem znajduje się kamera internetowa VGA (nieodłączny składnik nowoczesnego netbooka). Należą się słowa uznania za ponadprzeciętną ilość ustawień dotyczących rejestrowanego przez nią obrazu. Oczywiście, nie mogło zabraknąć szybkiego modułu Wi-Fi do łączności ze światem bez kabli.

Nasze wrażenia z testowania Toshiby NB500 są jak najbardziej pozytywne. Komputer doskonale sprawdzał się w codziennych zadaniach, a po godzinach dostarczał nam sporej dawki rozrywki. Mogliśmy na nim swobodnie surfować, przeglądać zasoby najróżniejszych serwisów, odtwarzać multimedia. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych komponentów, na czas pracy na baterii nie ma co narzekać.

Netbooka Toshiba NB500 możecie już zakupić w sieci naszych punktów sprzedaży.

Toshiba NB500 - wideorecenzja

Do zalet netbooka Toshiba NB500 należy wygodna klawiatura.

Podziel się testem:
  • (0)
  • (0)
  • (46)