Chwile, które łączą.

Wiemy już jak wyszukiwać najciekawsze aplikacje w Android Market. Niestety pewnego dnia może się okazać, że w telefonie zabraknie wolnej pamięci i trzeba będzie dokonać selekcji wybierając te najpotrzebniejsze. Jak to zrobić?

Zdążyliśmy się już nieraz przekonać, że Android jest bardzo zróżnicowanym systemem, o wielu możliwościach. Pozwala na instalację aplikacji, które mogą zmienić nasz telefon nie do poznania. Niestety nie możemy zainstalować ich wszystkich, ponieważ jesteśmy ograniczeni pojemnością pamięci urządzenia. Ta różnorodność Androida przejawia się również w wielu możliwościach zarządzania listą programów.

Obecnie producenci sprzętu oferują coraz bardziej rozbudowane interfejsy, w których usuwanie zainstalowanych aplikacji ogranicza się do kilku kliknięć. W niektórych modelach sygnowanych marką Samsung można znaleźć TouchWiz, w którym skasowanie niepotrzebnej aplikacji jest niemal tak proste jak w urządzeniach z systemem iOS – wystarczy otworzyć listę aplikacji, wybrać z menu opcję Edytuj, po czym pojedyncze kliknięcie w ikonę spowoduje wyświetlenie monitu potwierdzającego usunięcie.

Usuwanie aplikacji w Samsungu Galaxy S jest niemal tak proste jak w iPhone.

Niestety nie zawsze jest to takie proste, a wszystko zależy od zainstalowanego oprogramowania. Jednak niezależnie od posiadanego telefonu, każdy Android umożliwia usuwanie aplikacji z poziomu menu ustawień. Odpowiednie opcje znajdują się tutaj: Menu > Ustawienia > Aplikacje > Zarządzaj aplikacjami. Wygląd tego okna będzie zależał od posiadanej wersji Androida – w przypadku urządzeń z wersją 2.2 (lub wyższą) można przenosić aplikacje na kartę pamięci, oszczędzając w ten sposób cenne miejsce. Kliknięcie w wybrany program spowoduje wyświetlenie szczegółów o danej pozycji, a przycisk „Odinstaluj” służy do całkowitego skasowania aplikacji z pamięci wewnętrznej. Niestety ten dedykowany system zarządzania aplikacjami nie jest zbyt wygodny, a załadowanie długiej listy programów może trwać nawet kilkanaście sekund.

Alternatywnym rozwiązaniem jest możliwość usuwania aplikacji z poziomu Android Market. Wystarczy otworzyć Moje aplikacje, by po chwili ujrzeć listę wgranych programów. Po kliknięciu na daną pozycję zobaczymy przycisk „Odinstaluj”, który umożliwia skasowanie aplikacji z pamięci urządzenia. Czasami zdarza się jednak, że na liście nie ma wszystkich zainstalowanych programów.

LG Swift Black to telefon, który zachwyca wyglądem i wyświetlaczem NOVA o niespotykanej jasności i niskim zużyciu akumulatora.

Każdy Android umożliwia usunięcie aplikacji z poziomu Ustawień.

Do usunięcia nadmiaru aplikacji znacznie lepiej nadadzą się zewnętrzne aplikacje dostępne w Markecie, tj. Uninstaller, Easy Uninstaller i Fast Uninstaller. Każda z nich umożliwia szybkie usuwanie zainstalowanych programów pojedynczym kliknięciem. Jeżeli instalujesz dużo aplikacji, cały czas sprawdzasz nowe programy i gry, to docenisz program Easy Uninstaller, który pozwala na zaznaczenie kilku pozycji i usunięcie wszystkich jednocześnie.

Warto również zastanowić się nad zmianą tzw. launchera. To on decyduje o sposobie i szybkości poruszania się po pulpitach. To właśnie na nim znajdują się wszystkie ikony, widżety i skróty.  I w końcu, to od niego zależy sposób wyświetlania listy aplikacji oraz tryb zarządzania zainstalowanymi programami. LauncherPro i GO launcher umożliwiają m.in. proste usuwanie aplikacji przez przeciągnięcie ich z listy skrótów na ikonkę kosza.

Podziel się:
  • (0)
  • (0)
  • (8)