Chwile, które łączą.

Wiele osób nadal ceni sobie korzystanie z sliderów, czyli telefonów których klawiatura wysuwa się spod ekranu. To rozwiązanie ma wiele praktycznych zalet, jak choćby możliwość wygodnego zakończenia rozmowy poprzez wsunięcie klawiatury czy brak potrzeby jej blokowania i odblokowywania. Samsung wychodzi na przeciw fanom sliderów prezentując model GT-C3750. Ten prosty w obsłudze telefon od razu przypadł nam do gustu. Poręczne rozmiary sprawiają, że dobrze leży w dłoni, a dolna część wysuwa się w niemal idealny sposób - bez użycia zbyt dużej siły. Mechanizm wysuwania wyposażono we wspomaganie, dzięki czemu proces wysunięcia i wsunięcia klawiatury przebiega bardzo prosto.

ocena 6.6
Ocena redakcji
5
  Design 5.0
6
  Aplikacje 6.0
8
  Bateria 8.0
8
  Łatwość obsługi 8.0
6
  Funkcjonalność 6.0
ocena 7.5
Ocena użytkowników(5)
8.0
  Design 8.0
6.2
  Aplikacje 6.2
7.0
  Bateria 7.0
8.8
  Łatwość obsługi 8.8
7.6
  Funkcjonalność 7.6
(48) Kup
Plusy
  • intuicyjna obsługa
  • kolorowy wyświetlacz
  • funkcjonalny odtwarzacz MP3
Minusy
  • brak lampy błyskowej

W naturalnej pozycji, czyli ze ukrytą klawiaturą, do dyspozycji mamy całkiem duży, 2,4-calowy ekran oraz klawisze funkcyjne. Z ukrytą klawiaturą również możemy korzystać z telefonu, wystarczy go odblokować. Wystarczy wcisnąć przycisk menu, a potem OK. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy dostęp do menu i możemy wykonać wiele czynności bez korzystania z klawiatury. Telefon jest lekki (88 g) i poręczny, a korzystanie z niego to czysta przyjemność. Na pochwałę zasługuje jakość budowy - materiały nie są tandetne, a dzięki dobremu spasowaniu elementów obudowy nic nie trzeszczy. Na prawym boku telefonu znajdziemy gniazdo microUSB, służące zarówno do komunikacji z komputerem, jak i ładowania aparatu. Dodatkowo producent umieścił na tym boku przycisk uruchamiający aparat fotograficzny i działający jak spust migawki, co bardzo ułatwia robienie zdjęć i zwiększa ich jakość (mniejsze ryzyko, że poruszymy telefonem podczas wykonywania zdjęcia). Słuchawki podłączymy z kolei do gniazda minijack umieszczonego na górnej krawędzi Samsunga.

Widok Samsunga GT-C3750 z rozsuniętą klapką.

Menu telefonu zaprojektowano intuicyjne, a szybkość działania systemu Samsunga jest naprawdę duża. Nie ma mowy o opóźnieniach podczas korzystania z menu telefonu. Główny ekran Samsunga został intuicyjnie zaprojektowany i znajdziemy na nim najważniejsze funkcje: dostęp do wiadomości tekstowych, wyszukiwarki Google oraz serwisów społecznościowych (m. in. Facebooka). Przejście do menu wyświetla rzędy ikon, które również kierują nas do najważniejszych funkcji takich jak spis połączeń, kontakty, odtwarzacz muzyczny, organizator (z kalendarzem) czy zbiór aplikacji. Samsunga GT-C3750 bez problemu będą używały osoby, które czują się zagubione podczas korzystania z rozbudowanych funkcji smartfonów.

3,2-megapikselowy aparat fotograficzny nie zosta wyposażony w lampę błyskową, przez co zdjęcia robione w słabych warunkach oświetleniowych mogą być zbyt ciemne, ale przy dobrym świetle uzyskamy wyraźne, dobrej jakości fotografie (rozdzielczość zdjęć to 2048 x 1536 pikseli). Do dyspozycji mamy również wbudowany odbiornik radia z RDS-em. By z niego skorzystać musimy podłączyć zestaw słuchawkowy, który dołączono do aparatu. Funkcjonalny odtwarzacz MP3 przyda się wszystkich fanom muzyki, którą możemy przechować na karcie microSD, której gniazdo umieszczono tylną klapką.

 

 


Już dziś dołącz do grona szczęśliwych właścicieli Samsunga GT-C3750.

Samsung GT-C3750 z włączonym wyświetlaczem.

Jakość połączeń telefonicznych oceniamy na wysoką, a sam aparat nie jest prądożerny, dzięki czemu można go używać przez kilka dni bez podłączania ładowarki.

Fani prostych telefonów z wysuwaną klawiaturą będą zachwyceni Samsungiem. Ten korzystny cenowo aparat zaskakuje wysoką jakością budowy, prostotą oraz niezawodnością. Prosta obsługa funkcji telefonu i wygodne duże klawisze sprawiają, że polubią go również osoby starsze.

Producent Samsung
Model C3750
System 850/900/1800/1900
Pamięć zewnętrzna microSD (max. 16 GB)
Pamięć wewnętrzna 22 MB
Standardowy akumulator Li-ion 800 mAh
Maksymalny czas rozmów* [min] 710
Maksymalny czas czuwania* [godz] 570
Wymiary [mm] 97,9x49x15,4
Waga [g] 88,6
UMTS nie
System operacyjny Producenta

Sprawdź jak działa Samsung GT-C750.