Chwile, które łączą.

Tam gdzie nie można liczyć na internet z kablówki, z powodzeniem sprawdzi się oferowana przez T-Mobile usługa na linii TP z wykorzystaniem urządzenia marki ZTE. Sprawdźmy czy model ZXV10 W300 będący połączeniem modemu ADSL oraz routera Wi-Fi, zdaje egzamin na polu walki.

ocena 7.8
Ocena redakcji
7
  Design 7.0
7
  Konstrukcja 7.0
8
  Łatwość instalacji 8.0
8
  Jakość połączenia 8.0
9
  Funkcjonalność 9.0
ocena 2.5
Ocena użytkowników(6)
2.3
  Design 2.3
2.2
  Konstrukcja 2.2
3.2
  Łatwość instalacji 3.2
2.7
  Jakość połączenia 2.7
2.2
  Funkcjonalność 2.2
(48) Kup

Modem ADSL z funkcją routera sieci bezprzewodowej to idealne połączenie. Oczywiście, uzyskujemy możliwość łatwego w konfiguracji i szybkiego połączenia z internetem w technologii ADSL, przez tradycyjne gniazdko telefoniczne. Dodatkowo możemy podłączyć wiele urządzeń bez plątaniny kabli i surfować po sieci w całym domu.

Oferowany modem ADSL z routerem Wi-Fi ZTE ZXV10 W300 wydaje się być idealnym kandydatem do tego zadania. Czy spełni oczekiwania użytkowników? Przekonajmy się, na początku przeglądając zawartość opakowania. Znajdziemy w nim niewielkie białe pudełko z anteną. Wyposażono je w cztery porty LAN do bezpośredniego połączenia kablowego z komputerem oraz innymi urządzeniami. W komplecie nie zabrakło splitera, czyli rozdzielacza, który zapewnia korzystanie z łącza telefonicznego i dostępu do internetu jednocześnie. Otrzymujemy również kable telefoniczne oraz jeden kabel sieciowy, czyli w zasadzie gotowy zestaw do podłączenia i konfiguracji.

ZTE ZXV10 W300

Router posiada własną zaporę ogniową (firewall), jest zatem odporny na ewentualne ataki złośliwego oprogramowania lub próby włamań. W kwestii obsługi standardów bezprzewodowej komunikacji ZTE ZXV10 W300 naprawdę pozwala się rozpędzić. Wsparcie obejmuje protokoły 802.11b/g/n. W zależności od wybranego pakietu prędkość połączenia z internetem może wynieść nawet 20 Mbps. Nie ma zatem powodów do wstydu na tle dostawców kablowych.

Konfiguracja ZTE ZXV10 W300 jest bajecznie prosta i opiera się na graficznym interfejsie. Opcjonalnie możemy zdecydować się na tryb uproszczony, który nie odstraszy mniej zaawansowanych użytkowników. Bardziej doświadczeni mogą natomiast wybrać bardziej szczegółowy wariant z większą ilością ustawień, definiując przykładowo serwer DHCP, czyli dynamiczne przydzielanie adresów IP. Modem zapewnia także funkcję wirtualnego serwera. W razie potrzeby plik z zapisanymi ustawieniami możemy zapisać na lokalnym komputerze.

Podczas codziennej pracy urządzenie spisuje się praktycznie bez zarzutu. Nie nagrzewa się zbytnio, a pobór energii jest minimalny. Pozostaje jeszcze kwestia stabilności, szczególnie ważna w tego typu akcesoriach, ale również tu nie ma się do czego przyczepić. Wygląda na to, że mamy do czynienia z twardym zawodnikiem.

Internet Stacjonarny to nielimitowany, szerokopasmowy dostęp do Internetu na stałymłączu TP S.A. Dołącz do nas już dziś!

Podsumowując, naszym zdaniem ZTE ZXV10 W300 to przyjazne i godne polecenia urządzenie. Zapewnia dość szeroki pakiet funkcji, zatem nie ma potrzeby dokupowania kolejnych gadżetów. W końcu mamy tu jednocześnie model ADSL i router Wi-Fi. Z jednej strony przekonuje do siebie prostą konfiguracją, z drugiej zaś oferuje bardziej wymagającym to, czego właśnie potrzebują.

Instrukcja konfiguracji (311 KB)

Do tego w atrakcyjnej ofercie z laptopem można go dostać za symboliczną złotówkę.

Podziel się testem:
  • (0)
  • (0)
  • (59)