Chwile, które łączą.

Technologia 3D wdziera się szturmem i to nie tylko na salony. Rewolucja nie mogła ominąć przenośnych urządzeń multimedialnych, takich jak smartfony. Sony Ericsson Xperia neo V to jeden z gadżetów mogących stanowić wprowadzenie do świata trzech wymiarów. A poza tym wygląda na naprawdę ciekawy telefon. Przyjrzyjmy mu się z bliska.

ocena 7.6
Ocena redakcji
7
  Design 7.0
8
  Aplikacje 8.0
7
  Bateria 7.0
8
  Łatwość obsługi 8.0
8
  Funkcjonalność 8.0
ocena 8.0
Ocena użytkowników(31)
8.5
  Design 8.5
8.3
  Aplikacje 8.3
6.6
  Bateria 6.6
8.2
  Łatwość obsługi 8.2
8.2
  Funkcjonalność 8.2
(792) Kup
Plusy
  • łatwy dostęp do portali społecznościowych
  • aparat cyfrowy o rozdzielczości 5 Mpix z funkcję 3D Sweep Panorama
  • Dotykowy ekran w technologii Sony Mobile BRAVIA Engine
Minusy
  • krótki czas pracy baterii

Sony Ericsson Xperia neo V w pełni zasługuje na miano telefonu naszpikowanego multimediami, którego nie powstydzi się entuzjasta nowych technologii. Sercem urządzenia jest 1-gigahercowy procesor Scorpion, a także dobrze znany układ graficzny Adreno 205. Ten sprawdzony tandem już nie raz udowodnił, że jest w stanie poradzić sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami.

Dotykowy ekran pojemnościowy o całkiem sporej przekątnej 3,7 cala jest podświetlany diodami LED i wyświetla obraz o rozdzielczości 480 x 854 piksele. Wyposażono go w technologię Sony Mobile BRAVIA Engine, która bardzo pozytywnie wpływa na wrażenia wizualne - poprawia kontrast i kolory czyniąc z neo V smartfon, na który chce się patrzeć.

Skupmy się teraz na chwilę na wspomnianych wcześniej trzech wymiarach. Wbudowany aparat cyfrowy o rozdzielczości 5 MP uzbrojono w funkcję o nazwie 3D Sweep Panorama. Jak wskazuje sama nazwa, najlepiej wykorzystuje się ją do utrwalania panoramicznych zdjęć krajobrazów. Pełen efekt głębi uzyskamy po podłączeniu telefonu przez port HDMI do telewizora z obsługą technologii 3D. To zresztą nie jedyny sposób na oglądanie multimediów na dużym ekranie. Coraz więcej urządzeń w domu wspiera standard DLNA, czyli bezprzewodowego przesyłania multimediów. Neo V jest kolejnym smartfonem, który można skomunikować w ten sposób.

Smartfony, telefony do zadań specjalnych

Od kilku miesięcy używasz smartfona i wiesz już, że można dzięki niemu wygodnie przeglądać strony, odbierać pocztę, korzystać z aplikacji. Czy to już wszystko? Zapraszamy do zapoznania się z bardziej zaawansowanymi funkcjami smartfonów!

Społecznościowe funkcje Xperii Neo V są widoczne gołym okiem. Umieszczona z przodu nad ekranem druga kamera pozwala prowadzić wideorozmowy z innymi użytkownikami, zarówno poprzez komunikator Google Talk, jak i Skype’a. Kamera z tyłu bez problemu zarejestruje wideo w rozdzielczości 720p z prędkością 30 klatek na sekundę. Można je dodatkowo doświetlić za pomocą diody LED, która znajdzie swoje zastosowanie również podczas robienia zdjęć. Nie mogło tu zabraknąć dostępu do najpopularniejszej społecznościówki świata, czyli Facebooka, a także pakietu usług Google. W ogarnięciu natłoku informacji bardzo pomaga autorskie rozwiązanie Sony Ericssona o nazwie Timescape.

Jakie doznania oferuje Sony Ericsson Xperia Neo V w zakresie przeglądania zasobów światowej sieci? Podczas surfowania z wykorzystaniem wbudowanej przeglądarki internetowej nie napotkaliśmy jakichkolwiek problemów. Od strony sprzętowej nie pojawiły się ‘lagi’, a cała zawartość wyświetlana była poprawnie. Smartfon może to zawdzięczać między innymi wsparciu dla Flasha 10.1. Korzystając z sieci 3G możemy liczyć na maksymalny transfer na poziomie 7,2 Mbps. Oczywiście, do dyspozycji mamy również szybkie Wi-Fi w standardzie 802.11b, g lub n.

Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 2.3.4 i z naszych testów wynika, że ta współpraca układa się bez komplikacji. Smartfon pracuje bardzo płynnie, większość zadań już po chwili przyzwyczajenia wykonuje się na nim bez zająknięcia.

Nie czekaj, osobiście wypróbuj Sony Ericsson Xperia neo V.

Podsumowując, neo V to propozycja godna polecenia dla entuzjastów multimediów oraz tych, którzy chcieliby posmakować technologii 3D. Przy okazji to znakomite narzędzie do obsługi internetowych społeczności, surfowania po sieci i codziennej pracy. Pakiet domyślnie zainstalowanych aplikacji jest wystarczający, a w razie potrzeby możemy je uzupełnić z Android Marketu.

Zobaczcie sami jak sprawdził się w naszym teście.

Podpowiadamy, jak nakręcić film za pomocą neo V!

Czy wiesz, że każdy smartfon działa w trybie online? W tym poradniku dowiecie się dlaczego Internet w telefonie przydaje się nie tylko wtedy, gdy przeglądamy strony. Pracuje dla nas także wtedy, gdy nawet o nim nie myślimy. Zaczynając przygodę ze smartfonami warto pamiętać, że najwięcej korzyści z tych wszechstronnych urządzeń zyskujemy, gdy jesteśmy na stałe podłączeni do sieci. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego przewodnika, który podpowie Wam jak najlepiej wykorzystać podłączony do Internetu telefon.

Podziel się testem:
  • (0)
  • (0)
  • (885)