T-Mobile Trendy
konkurs t-mobile nowe horyzonty
Tech-newsy

250 milionów Androidów

Google opublikował swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2011 roku. Pomimo wzrostu przychodu o ponad 25% w porównaniu do ubiegłego roku, inwestorzy wyprzedają akcje. Z raportu można jednak dowiedzieć się kilku ciekawych informacji o jednym z głównych przedsięwzięć internetowego giganta – o Androidzie.

Obecnie na rynku jest już ponad 250 milionów urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android (czyli tylko 60 milionów mniej niż wynosi populacja Stanów Zjednoczonych). Codziennie przybywa jednak ponad 700 000 smartfonów i tabletów – tyle urządzeń aktywowanych jest każdego dnia, co tylko potwierdza słowa wiceprezesa Google, Andy’ego Rubina, z grudnia 2011. Użytkownicy systemu pobrali ponad 11 miliardów pozycji z drugiego co do wielkości sklepu z aplikacjami – Android Market. Dla porównania, system Apple dostępny był na podobnej liczbie urządzeń po trzecim kwartale, a posiadacze iUrządzeń pobrali 18 miliardów aplikacji.

Inne wyniki również potwierdzają potęgę Google, który ponownie zanotował wzrost przychodów. Niestety, inwestorzy spodziewali się znacznie lepszych wyników, co wkrótce pokazali w swoich akcjach, a raczej ich braku – gwałtowna wyprzedaż zmniejszyła wartość akcji aż o 10%.

Fot. źródło: androidandme.com, Flickr by Robert Scoble's

Zaproponuj temat Udostępnij poprzez Facebook Udostępnij poprzez Twitter Udostępnij poprzez Wykop Udostępnij poprzez Blip Ulubione
  • Samsung Galaxy Y to nowy smartfon z Androidem, który funkcjonalnością może konkurować z dużo droższymi modelami dostępnymi na rynku.

    Dla Ciebie Dla Firm

Komentarze

  • Formularz zawiera błędy. Popraw je, a następnie wyślij ponownie
  • Komentarz został dodany pomyślnie
  • Aby dodać komentarz zaloguj się lub podaj swój adres w polu poniżej.
  •  
  • min. 3 znaki

    .

     
  • Twój komentarz: *
     

  •  
  • Dodaj komentarz
     
  •  
 
 
Liczba komentarzy 0