Chwile, które łączą.

Niedrogi telefon nie musi na taki wyglądać, czego przykładem jest Samsung GT-S5610. Prosty projekt telefonu uzupełnia dobre wykonanie i przyzwoite materiały. Ważące 90 gramów urządzenie pewnie leży w dłoni, a jego funkcjonalność przypadnie do gustu wszystkim, którzy nie potrzebują smartfona.

ocena 7.8
Ocena redakcji
7
  Design 7.0
7
  Aplikacje 7.0
9
  Bateria 9.0
8
  Łatwość obsługi 8.0
8
  Funkcjonalność 8.0
ocena 6.5
Ocena użytkowników(29)
6.8
  Design 6.8
5.6
  Aplikacje 5.6
6.9
  Bateria 6.9
6.8
  Łatwość obsługi 6.8
6.2
  Funkcjonalność 6.2
(132) Kup
Plusy
 • waży zaledwie 90 gramów
 • 5-megapikselowy aparat
 • gniazdo kart microSD
 • bateria wystarczna nawet na 800 godzin rozmów
Minusy
 • mała ilość dostępnych aplikacji

Na lewym boku telefonu znajdziemy przyciski regulacji głośności, po prawej stronie - przycisk uruchamiający aparat fotograficzny. Zawsze podkreślamy, że taki przycisk jest cenny, bo pozwala szybko uruchomić aparat, bez niepotrzebnego nawigowania po opcjach telefonu. Na górnej krawędzi GT-S5610 producent umieścił gniazdo słuchawkowe mini-jack i port microUSB, służący do ładowania telefonu i komunikacji z komputerem. Na tylnej obudowie znajdziemy mały głośnik, obiektwy 5-megapikselowego aparatu i diodę błyskową LED. Warto od razu dodać, że aparat wyposażono w funkcję automatycznego ostrzenia i tryb makro, umożliwiający robienie zdjęć przedmiotów z bliska. Gniazdo kart microSD ukryto pod tylną klapką, ale instalacja karty nie wymaga demontażu baterii ani nawet wyłączenia telefonu.

Pod 2,4-calowym ekranem TFT, wyświetlającym obraz w rozdzielczości 320 x 240 pikseli, znajdziemy typową klawiaturę. Jej działanie nie budzi zastrzeżeń, a klawisze sterujące funkcjami telefonu pozwalają na wygodną nawigację. Ekran wyświetla jasny i ostry obraz, i choć jego paleta kolorów nie jest tak bogata jak w wyświetlaczach najnowszej generacji stosowanych w drogich smartfonach, to z powodzeniem wystarczy do codziennego korzystania z telefonu.

Z funkcji komunikacyjnych warto wymienić obsługę transmisji internetowej w standardzie HSDPA (7,2 Mbps), co pozwala na szybkie korzystanie z przeglądarki czy klienta poczty e-mail. Wbudowana przeglądarka umożliwia wygodne korzystanie z mobilnych wersji witryn internetowych, a obraz zwykłych serwisów można wygodnie powiększać przy pomocy przycisków regulacji głośności. Brakuje niestety modułu obsługującego sieć Wi-Fi.

Wbudowana obsługa Facebooka umożliwia łatwy dostęp do usług serwisu, łącznie z widżetem tego na ekranie głównym.

Odtwarzacz muzyczny Samsunga jest wygodny w użyciu, wyświetla okładki płyt (o ile nagramy plik z okładką) i obsługuje formaty MP3, AAC+ i WMA. Fani radia ucieszą się z wbudowanego odbiornika FM, obsługującego również RDS. Z kolei odtwarzacz wideo radzi sobie z zaskakująco dużą liczbą formatów: DivX, Xvid, H.263, MPEG4, ASF, WMV.

Samsung S5610 to elegancki telefon w stylowej, metalowej obudowie o grubości zaledwie 12,9 mm.

5-megapikselowy aparat robi dobrej jakości fotografie - jak na tę półkę cenową są one nawet więcej niż dobre. Maksymalna rozdzielczość zdjęć z aparatu jest imponująca, bo wynosi aż  2048 x 1536 pikseli. Gorzej wygląda już specyfikacja kręconych Samsungiem filmów - 320 x 240 pikseli.

Jak przystało na zwykły telefon, w przeciwieństwie do smartfonów, Samsung GT-S5610 nie wymaga od nas noszenia ze sobą kabelka do ładowania telefonu. Bateria o pojemności 1000 mAh wystarcza na 800 minut rozmów, a czas czuwania producent określił na 550 godzin. W praktyce oznacza to, że telefon możemy ładować co kilka dni.

Zawartość pakietu:

 • Telefon
 • Bateria
 • Ładowarka sieciowa
 • Instrukcja obsługi
 • Dokumentacja
Informacje ogólne  
Producent Samsung
Model S5610
System 850/900/1800/1900
Pamięć zewnętrzna microSD (max. 16 GB)
Pamięć wewnętrzna 110 MB
Standardowy akumulator Li-ion 1000 mAh
Maksymalny czas rozmów* [min] 310
Maksymalny czas czuwania* [godz] 680
Wymiary [mm] 119,2x49,7x12,9
Waga [g] 90
UMTS tak
System operacyjny Producenta
 
Podziel się testem:
 • (0)
 • (0)
 • (186)