Chwile, które łączą.

Niedrogi telefon nie musi na taki wyglądać, czego przykładem jest Samsung GT-S5610. Prosty projekt telefonu uzupełnia dobre wykonanie i przyzwoite materiały. Ważące 90 gramów urządzenie pewnie leży w dłoni, a jego funkcjonalność przypadnie do gustu wszystkim, którzy nie potrzebują smartfona.

ocena 7.8
Ocena redakcji
7
  Design 7.0
7
  Aplikacje 7.0
9
  Bateria 9.0
8
  Łatwość obsługi 8.0
8
  Funkcjonalność 8.0
ocena 6.5
Ocena użytkowników(25)
6.9
  Design 6.9
5.6
  Aplikacje 5.6
6.9
  Bateria 6.9
6.7
  Łatwość obsługi 6.7
6.2
  Funkcjonalność 6.2
(109)

Na lewym boku telefonu znajdziemy przyciski regulacji głośności, po prawej stronie - przycisk uruchamiający aparat fotograficzny. Zawsze podkreślamy, że taki przycisk jest cenny, bo pozwala szybko uruchomić aparat, bez niepotrzebnego nawigowania po opcjach telefonu. Na górnej krawędzi GT-S5610 producent umieścił gniazdo słuchawkowe mini-jack i port microUSB, służący do ładowania telefonu i komunikacji z komputerem. Na tylnej obudowie znajdziemy mały głośnik, obiektwy 5-megapikselowego aparatu i diodę błyskową LED. Warto od razu dodać, że aparat wyposażono w funkcję automatycznego ostrzenia i tryb makro, umożliwiający robienie zdjęć przedmiotów z bliska. Gniazdo kart microSD ukryto pod tylną klapką, ale instalacja karty nie wymaga demontażu baterii ani nawet wyłączenia telefonu.

Pod 2,4-calowym ekranem TFT, wyświetlającym obraz w rozdzielczości 320 x 240 pikseli, znajdziemy typową klawiaturę. Jej działanie nie budzi zastrzeżeń, a klawisze sterujące funkcjami telefonu pozwalają na wygodną nawigację. Ekran wyświetla jasny i ostry obraz, i choć jego paleta kolorów nie jest tak bogata jak w wyświetlaczach najnowszej generacji stosowanych w drogich smartfonach, to z powodzeniem wystarczy do codziennego korzystania z telefonu.

Z funkcji komunikacyjnych warto wymienić obsługę transmisji internetowej w standardzie HSDPA (7,2 Mbps), co pozwala na szybkie korzystanie z przeglądarki czy klienta poczty e-mail. Wbudowana przeglądarka umożliwia wygodne korzystanie z mobilnych wersji witryn internetowych, a obraz zwykłych serwisów można wygodnie powiększać przy pomocy przycisków regulacji głośności. Brakuje niestety modułu obsługującego sieć Wi-Fi.

Wbudowana obsługa Facebooka umożliwia łatwy dostęp do usług serwisu, łącznie z widżetem tego na ekranie głównym.

Odtwarzacz muzyczny Samsunga jest wygodny w użyciu, wyświetla okładki płyt (o ile nagramy plik z okładką) i obsługuje formaty MP3, AAC+ i WMA. Fani radia ucieszą się z wbudowanego odbiornika FM, obsługującego również RDS. Z kolei odtwarzacz wideo radzi sobie z zaskakująco dużą liczbą formatów: DivX, Xvid, H.263, MPEG4, ASF, WMV.

Samsung S5610 to elegancki telefon w stylowej, metalowej obudowie o grubości zaledwie 12,9 mm.

5-megapikselowy aparat robi dobrej jakości fotografie - jak na tę półkę cenową są one nawet więcej niż dobre. Maksymalna rozdzielczość zdjęć z aparatu jest imponująca, bo wynosi aż  2048 x 1536 pikseli. Gorzej wygląda już specyfikacja kręconych Samsungiem filmów - 320 x 240 pikseli.

Jak przystało na zwykły telefon, w przeciwieństwie do smartfonów, Samsung GT-S5610 nie wymaga od nas noszenia ze sobą kabelka do ładowania telefonu. Bateria o pojemności 1000 mAh wystarcza na 800 minut rozmów, a czas czuwania producent określił na 550 godzin. W praktyce oznacza to, że telefon możemy ładować co kilka dni.

Zawartość pakietu:

  • Telefon
  • Bateria
  • Ładowarka sieciowa
  • Instrukcja obsługi
  • Dokumentacja
Informacje ogólne  
Producent Samsung
Model S5610
System 850/900/1800/1900
Pamięć zewnętrzna microSD (max. 16 GB)
Pamięć wewnętrzna 110 MB
Standardowy akumulator Li-ion 1000 mAh
Maksymalny czas rozmów* [min] 310
Maksymalny czas czuwania* [godz] 680
Wymiary [mm] 119,2x49,7x12,9
Waga [g] 90
UMTS tak
System operacyjny Producenta
 
Plusy
  • waży zaledwie 90 gramów
  • 5-megapikselowy aparat
  • gniazdo kart microSD
  • bateria wystarczna nawet na 800 godzin rozmów
Minusy
  • mała ilość dostępnych aplikacji