Chwile, które łączą.

Druga generacja modelu Ace, tak jak poprzednik celuje w średnią półkę, ale wiele rozwiązań zapożycza ze swoich większych braci. Sprawdźmy jak Galaxy Ace 2 sprawdza się na co dzień.

ocena 7.2
Ocena redakcji
7
  Design 7.0
8
  Aplikacje 8.0
6
  Bateria 6.0
8
  Łatwość obsługi 8.0
7
  Funkcjonalność 7.0
ocena 8.7
Ocena użytkowników(26)
8.7
  Design 8.7
8.4
  Aplikacje 8.4
8.2
  Bateria 8.2
9.1
  Łatwość obsługi 9.1
9.0
  Funkcjonalność 9.0
(134) Kup
Plusy
  • duży wyświetlacz
  • intuicyjna obsługa
  • dobry aparat fotograficzny
Minusy
  • mała rozdzielczość wyświetlacza
  • delikatna obudowa

Samsungi Galaxy Ace to linia celująca w środek smartfonowego rynku. Z oczywistych powodów pozostaje ona nieco w cieniu swoich większych braci z serii S, chociaż ma swoim użytkownikom sporo do zaoferowania.

Do oferty T-Mobile niedawno trafił następca znakomicie sprzedającego się modelu – Samsung Galaxy Ace 2. Gdy testowaliśmy jego poprzednika - Samsunga Galaxy Ace zrobił on na nas bardzo dobre wrażenie. Producentowi udało się w tym smartfonie umieścić rozwiązania znane ze swoich topowych modeli, zgrabnie połączyć z mniejszą obudową i wyświetlaczem, a całość zaoferować w atrakcyjnej cenie.

Samsung Galaxy Ace 2 robi na pierwszy rzut oka bardzo dobre wrażenie. Jego obudowa jednoznacznie identyfikuje pochodzenie tego telefonu. Niemal do złudzenia przypomina znacznie droższe smarfony koreańskiego producenta. Dopiero bezpośrednie porównanie pozwala jednoznacznie zidentyfikować z którym modelem mamy do czynienia - to początek dobrych wzorców czerpanych z topowych urządzeń Samsunga.

Podobnie jak wyższej klasy smartfony tego producenta także i obudowę Ace 2 wykonano z bardzo dobrej jakości plastików. Do montażu także nie można mieć zastrzeżeń. Wszystkie elementy spasowane są wzorowo. Nic nie trzeszczy, a przerwy w miejscach łączeń są minimalne. Miłym dodatkiem dodającym Samsungowi nieco pierwszoligowego sznytu jest metalowa ramka otaczająca obudowę. Całość wygodnie leży w dłoni. Chwyt poprawia dodatkowo tylna część obudowy z antypoślizgową fakturą.

Testując poprzednika tego modelu zwróciliśmy uwagę na jego wagę - niską mimo zastosowania wyświetlacza identycznych wymiarów jak ten w iPhonie 4. Galaxy Ace 2 delikatnie przytył – waży teraz 122 g, ale w praktyce tej różnicy. Jego ekran powiększono za to do 3,8 cala. Niewielki wzrost przekątnej połączono ze znacznym zwiększeniem rozdzielczości. Skoczyła ona z 320x480 do 480x800 pikseli. Różnica jest ogromna, mimo tego, że ten zastosowany w poprzednim modelu był całkiem niezły. Ten jak na klasę smartfonu, w którym go zastosowano jest rewelacyjny. Samsung potwierdza nim swoją dominację wśród producentów wyświetlaczy. Obraz jest ostry i wyraźny, a kolory nasycone. Bardzo dobrze nadaję się on choćby do przeglądania zdjęć. Pokusić się można także o pracę z tekstem, tym bardziej, że reakcja dotykowego ekranu jest bardzo precyzyjna. Nawet dość małe czcionki są wyraźnie widoczne. O jakości tego wyświetlacza najdobitniej świadczy fakt, że część tekstu, który właśnie czytacie powstała na Galaxy Ace 2.

Smartfony, telefony do zadań specjalnych

Od kilku miesięcy używasz smartfona i wiesz już, że można dzięki niemu wygodnie przeglądać strony, odbierać pocztę, korzystać z aplikacji. Czy to już wszystko? Zapraszamy do zapoznania się z bardziej zaawansowanymi funkcjami smartfonów!

Pod ekranem tradycyjnie dla smartfonów Samsunga znalazły się trzy przyciski – fizyczny Home i dwa dotykowe, służące do wywoływania opcji oraz powrotu do poprzedniej funkcji. Nad nim umieszczono drugą z kamer Galaxy Ace'a, służącą do wideorozmów. Po prawej stronie obudowy, dokładnie tam gdzie zazwyczaj trzymamy kciuk znajduje się przycisk włączania oraz blokady telefonu. Na jej lewym boku umieszczono klawisze sterowania głośnością oraz ukryte pod klapką gniazdo microSD, obsługujące karty o pojemności do 32 GB. Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm umiejscowiono na górnej krawędzi, dolna zaś mieści uniwersalne złącze microUSB.

Wyświetlacz to nie koniec zmian. Wraz z lepszym ekranem na pokład nowej generacji modelu Ace trafił także nowy procesor. W dalszym ciągu taktowany jet zegarem o częstotliwości 800 MHz. Dysponuje za to dwoma rdzeniami zamiast tylko jednym. W porównaniu do poprzednika wydajność znacząco wzrosła, ale nie została okupiona wyższym poborem energii. Wbrew pozorom dwurdzeniowe procesory oszczędniej obchodzą się z zawartością akumulatora – typowe zadania nie wymagają bowiem od nich wykorzystywania maksymalnej częstotliwości. Skutkuje to całkiem przyzwoitym czasem pracy – w pełni naładowana bateria Galaxy Ace 2 wystarczy przy normalnym użytkowaniu na przynajmniej jeden dzień jego użytkowania.

Wydajniejszemu niż poprzednio układowi towarzyszy 768 MB pamięci RAM oraz 4 GB przestrzeni na dane użytkownika. To znaczący wzrost. Poprzednio na pokładzie było tylko 150 MB. Reszta danych musiała wędrować na kartę pamięci.

W tylnej części obudowy znajduje się główny aparat Samsunga. Producent wyposażył go w 5-megapikselową matrycę i wspomagającą wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych lampę LED. Można nim także zarejestrować wideo, i to w standardzie 720p. Do dyspozycji mamy też wiele ustawień, trybów fotografowania i efektów, takich jak choćby zdjęcia w negatywie. Jeśli w oprogramowaniu aparatu zabraknie nam czegoś, można spróbować swoich sił we własnoręcznym poprawiania zdjęcia z poziomu smartfonu - fabrycznie zainstalowany edytor zdjęć ma całkiem spore możliwości.

Samsung Galaxy Ace 2 - następca Galaxy Ace'a już w naszej ofercie!

Samsung Galaxy Ace pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 2.3.6. To sprawdzone rozwiązanie doposażono w znany z innych smartfonów tego producenta interfejs Touch Wiz. Każdy z jego siedmiu ekranów można spersonalizować umieszczając na nich elementy takie jak skróty do aplikacji czy widżety. Aby zobaczyć naraz wszystkie ekrany wystarczy „szczypnąć” ekran. Oczywiście tak jak w każdym smartfonie opartym na platformie Android u góry ekranu znajduje się pasek, po którego rozwinięciu otrzymujemy dostęp do podstawowych funkcji komunikacyjnych oraz powiadomień o najnowszych zdarzeniach i wiadomościach.

System działa bardzo sprawnie. Uruchamianie większości aplikacji trwa tylko chwilę. W obsłudze znacząco pomaga precyzyjna reakcja na dotyk.

Fabrycznie w systemie znajdziemy niemal wszystko co potrzebne nam będzie na co dzień. Poza tak oczywistymi funkcjami jak zegar czy kalendarz są tu między innymi ułatwiający korzystanie z serwisów społecznościowych Social Hub, muzyczny Music Hub, bezpośredni dostęp do komunikatora Google Talk i serwisu Google+ oraz specjalizowana aplikacja do korzystania z serwisu YouTube. Galaxy Ace 2 może także posłużyć jako ruter.

Z ciekawostek znanych z wyższej klasy smartfonów Samsunga warto zwrócić uwagę na możliwość głosowego wyszukiwania informacji oraz wydawania poleceń. Jest też aplikacja AllShare - obsługująca wbudowaną w Galaxy Ace obsługę standardu DLNA oraz pakiet biurowy Polaris Office. Jeśli w fabrycznym pakiecie aplikacji czegoś nam zabraknie wystarczy sięgnąć do nieprzebranych zasobów sklepów z aplikacjami Google Play lub Samsung Apps.

Samsung Galaxy Ace 2 to doskonały następca modelu Ace. Smartfon ten okazuje się wystarczająco wydajny do większości codziennych zastosowań, a jego ekran wypada znakomicie. Ace 2 wyposażono w wiele praktycznych funkcjonalności, znanych ze smartfonów z górnej półki. Model ten sprawdzi się i jako telefon i jako narzędzie społecznościowe. W wolnej chwili pozwoli zaś na sporą dawkę mobilnej rozrywki.

Czy wiesz, że każdy smartfon działa w trybie online? W tym poradniku dowiecie się dlaczego Internet w telefonie przydaje się nie tylko wtedy, gdy przeglądamy strony. Pracuje dla nas także wtedy, gdy nawet o nim nie myślimy. Zaczynając przygodę ze smartfonami warto pamiętać, że najwięcej korzyści z tych wszechstronnych urządzeń zyskujemy, gdy jesteśmy na stałe podłączeni do sieci. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego przewodnika, który podpowie Wam jak najlepiej wykorzystać podłączony do Internetu telefon.

Podziel się testem:
  • (0)
  • (0)
  • (159)