Chwile, które łączą.

Czy jest sposób na dostęp do internetu niemal wszędzie, dla kilku urządzeń jednocześnie i z pominięciem jakiegokolwiek kabla? Okazuje się, że to banalnie proste.

ocena 8.0
Ocena redakcji
7
  Design 7.0
7
  Konstrukcja 7.0
9
  Łatwość instalacji 9.0
8
  Jakość połączenia 8.0
9
  Funkcjonalność 9.0
ocena 6.2
Ocena użytkowników(1)
8.0
  Design 8.0
8.0
  Konstrukcja 8.0
1.0
  Łatwość instalacji 1.0
7.0
  Jakość połączenia 7.0
7.0
  Funkcjonalność 7.0
(105)

Modem Huawei E5, to urządzenie magiczne. Umożliwia dostęp do internetu poprzez sieć WLAN dla 5 urządzeń jednocześnie. Sam modem łączy się z siecią za pomocą standardów telefonii komórkowej. Na czym polega magia? E5, to urządzenie, które działa całkowicie bezprzewodowo - ma swoją własną baterię. To nie koniec niespodzianek - bezprzewodowy modem jest mały i lekki, z łatwością zmieści się w kieszeni. By nie pozostać gołosłownym - garść suchych faktów: E5 waży 30 g i jest mniejszy od paczki papierosów.

Co w praktyce wynika z magicznych właściwości Huawei? Przede wszystkim, uzyskujemy stały dostęp do internetu, niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy. Niby nic wielkiego - umożliwiają to np. komputery z wbudowanym modemem 3G czy po prostu telefony. Jednak większość komputerów takiego modemu nie ma, a przede wszystkim - za pomocą komputera nie udostępnimy sygnału WiFi kilku urządzeniom. Natomiast używanie internetu poprzez telefon nie jest tak wygodne, jak na komputerze.

E5 może leżeć sobie gdzieś na dnie naszej torby - właściwie to taka sieć WLAN, którą możemy zabrać ze sobą wszędzie. Coraz częściej dysponujemy więcej niż jednym urządzeniem przenośnym, korzystającym z WLAN. Oprócz komputera z WiFi korzystają przenośne konsole do gier, ostatnio dołączyły do nich tablety. Posiadanie własnej przenośnej sieci WiFi to duża wygoda, a HUAWEI właśnie coś takiego zapewnia.

W dodatku, tą naszą osobistą siecią możemy się podzielić z innymi. Spotkanie biznesowe na którym wszyscy mają komputery, ale bez internetu? Nie ma problemu - E5 umożliwi znalezienie potrzebnej informacji w sieci każdemu. A może wybraliśmy się z partnerem na wakacje i każdy ma komputer? Z E5 wszyscy mogą liczyć na dostęp do internetu. W naszym teście E5 świetnie sprawdził się jako dostawca internetu dla iPada. Słynny tablet Apple w podstawowej wersji pozwala łączyć się z internetem tylko za pomocą wspomnianego standardu. Schowany w kieszeni E5 sprawia, że niewielkim kosztem nasz iPad staje się w pełni mobilny. Prawdziwa gratka dla posiadaczy tych urządzeń!


HUAWEI E5 waży 30 g i jest mniejszy od paczki papierosów

7,2 Mbit/s to prędkość połączenia z siecią, która z nawiązką wystarczy dla nawet kilku użytkowników. Jeśli znajdziemy się poza zasięgiem sieci 3G, HUAWEI połączy się z internetem za pomocą innych dostępnych protokołów - GPRS czy EDGE.

Dodatkową funkcjonalność zapewnia E5 wbudowany czytnik kart Micrso SDHC. Dzięki temu, urządzenie może dodatkowo służyć jako przenośny magazyn danych. Obsługuje karty o pojemności do 32 GB.

W naszym teście udało nam się, tuż po wyjęciu urządzenia z pudełka, uruchomić E5 i podłączyć za jego pomocą komputer do internetu w niecałe 2 minuty. Zaczęliśmy od umieszczenia karty SIM w slocie i zamontowaniu baterii. Każdy poradzi sobie z tym zadaniem, bo proces ten wygląda identycznie jak w telefonie. Następnym krokiem było wciśnięcie umieszczonego z boku przycisku uruchamiającego E5. Modem błyskawicznie połączył się z internetem w najszybszym trybie 3G, co zasygnalizował na wyświetlaczu. Pozostało nam tylko wskazać w komputerze odpowiednią sieć WLAN i połączyć się z nią. Hasło, dzięki któremu E5 nawiązuje kontakt z komputerem, znajduje się na spodzie urządzenia. Po jego wpisaniu i zapamiętaniu przez komputer możemy już właściwie schować Huawei do torby. Dalsza praca przebiega w pełni automatycznie i nie musimy już nic konfigurować.

Oczywiście, zapisane hasło możemy zmienić. Umożliwia to panel kontrolny, który uruchamiamy po wpisaniu do przeglądarki adresu http://198.168.1.1. Panel umożliwia wykonanie szeregu zaawansowanych czynności konfiguracyjnych, które raczej nie przydadzą się zwykłemu użytkownikowi. Warto jednak zmienić samo hasło dostępu do panelu - w innym wypadku postronna osoba łatwo wkradnie się do naszego E5. Istotną cechą panelu jest wyświetlanie dokładnych informacji na temat wysłanych i pobranych danych. Dzięki temu możemy na bieżąco kontrolować swoje wydatki.

Wbudowana bateria pozwala działać urządzeniu bez przerwy w trybie połączenia przez ponad 4 godziny. Po jej wyczerpaniu prosto naładujemy E5 za pomocą dołączonego kabla USB, którym podłączymy modem do komputera.

Mały, lekki i banalnie prosty w obsłudze - taki właśnie jest modem HUAWEI E5. Magiczne pudełeczko, które sprawia, że swoją sieć WLAN zabierzemy ze sobą wszędzie. Czy można sobie wyobrazić większy komfort w dostępie do internetu?

Huawei E5 jest dostępny tylko w ofercie T-Mobile. To magiczne pudełko, które pozwala zabrać internet ze sobą wszędzie i podzielić się z nim z 5 urządzeniami.

W naszym teście udało nam się w niecałe 2 minuty uruchomić fabrycznie zapakowanego E5 i podłączyć za jego pomocą komputer do internetu

Plusy
  • łatwy w instalacji
  • obsługuje kilka urządzeń w tym samym czasie
  • szybko wykrywa i łączy się z siecią
Minusy
  • nagrzewa się podczas dłuższego użycia
Podziel się testem:
  • (0)
  • (0)
  • (121)