Chwile, które łączą.

Czy jest sposób na dostęp do internetu niemal wszędzie, dla kilku urządzeń jednocześnie i z pominięciem jakiegokolwiek kabla? Okazuje się, że to banalnie proste.

ocena 8.0
Ocena redakcji
7
  Design 7.0
7
  Konstrukcja 7.0
9
  Łatwość instalacji 9.0
8
  Jakość połączenia 8.0
9
  Funkcjonalność 9.0
ocena 6.3
Ocena użytkowników(2)
7.0
  Design 7.0
7.0
  Konstrukcja 7.0
3.5
  Łatwość instalacji 3.5
7.0
  Jakość połączenia 7.0
7.0
  Funkcjonalność 7.0
(106) Kup
Plusy
  • łatwy w instalacji
  • obsługuje kilka urządzeń w tym samym czasie
  • szybko wykrywa i łączy się z siecią
Minusy
  • nagrzewa się podczas dłuższego użycia

Modem Huawei E5, to urządzenie magiczne. Umożliwia dostęp do internetu poprzez sieć WLAN dla 5 urządzeń jednocześnie. Sam modem łączy się z siecią za pomocą standardów telefonii komórkowej. Na czym polega magia? E5, to urządzenie, które działa całkowicie bezprzewodowo - ma swoją własną baterię. To nie koniec niespodzianek - bezprzewodowy modem jest mały i lekki, z łatwością zmieści się w kieszeni. By nie pozostać gołosłownym - garść suchych faktów: E5 waży 30 g i jest mniejszy od paczki papierosów.

Co w praktyce wynika z magicznych właściwości Huawei? Przede wszystkim, uzyskujemy stały dostęp do internetu, niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy. Niby nic wielkiego - umożliwiają to np. komputery z wbudowanym modemem 3G czy po prostu telefony. Jednak większość komputerów takiego modemu nie ma, a przede wszystkim - za pomocą komputera nie udostępnimy sygnału WiFi kilku urządzeniom. Natomiast używanie internetu poprzez telefon nie jest tak wygodne, jak na komputerze.

E5 może leżeć sobie gdzieś na dnie naszej torby - właściwie to taka sieć WLAN, którą możemy zabrać ze sobą wszędzie. Coraz częściej dysponujemy więcej niż jednym urządzeniem przenośnym, korzystającym z WLAN. Oprócz komputera z WiFi korzystają przenośne konsole do gier, ostatnio dołączyły do nich tablety. Posiadanie własnej przenośnej sieci WiFi to duża wygoda, a HUAWEI właśnie coś takiego zapewnia.

W dodatku, tą naszą osobistą siecią możemy się podzielić z innymi. Spotkanie biznesowe na którym wszyscy mają komputery, ale bez internetu? Nie ma problemu - E5 umożliwi znalezienie potrzebnej informacji w sieci każdemu. A może wybraliśmy się z partnerem na wakacje i każdy ma komputer? Z E5 wszyscy mogą liczyć na dostęp do internetu. W naszym teście E5 świetnie sprawdził się jako dostawca internetu dla iPada. Słynny tablet Apple w podstawowej wersji pozwala łączyć się z internetem tylko za pomocą wspomnianego standardu. Schowany w kieszeni E5 sprawia, że niewielkim kosztem nasz iPad staje się w pełni mobilny. Prawdziwa gratka dla posiadaczy tych urządzeń!


HUAWEI E5 waży 30 g i jest mniejszy od paczki papierosów

7,2 Mbit/s to prędkość połączenia z siecią, która z nawiązką wystarczy dla nawet kilku użytkowników. Jeśli znajdziemy się poza zasięgiem sieci 3G, HUAWEI połączy się z internetem za pomocą innych dostępnych protokołów - GPRS czy EDGE.

Dodatkową funkcjonalność zapewnia E5 wbudowany czytnik kart Micrso SDHC. Dzięki temu, urządzenie może dodatkowo służyć jako przenośny magazyn danych. Obsługuje karty o pojemności do 32 GB.

W naszym teście udało nam się, tuż po wyjęciu urządzenia z pudełka, uruchomić E5 i podłączyć za jego pomocą komputer do internetu w niecałe 2 minuty. Zaczęliśmy od umieszczenia karty SIM w slocie i zamontowaniu baterii. Każdy poradzi sobie z tym zadaniem, bo proces ten wygląda identycznie jak w telefonie. Następnym krokiem było wciśnięcie umieszczonego z boku przycisku uruchamiającego E5. Modem błyskawicznie połączył się z internetem w najszybszym trybie 3G, co zasygnalizował na wyświetlaczu. Pozostało nam tylko wskazać w komputerze odpowiednią sieć WLAN i połączyć się z nią. Hasło, dzięki któremu E5 nawiązuje kontakt z komputerem, znajduje się na spodzie urządzenia. Po jego wpisaniu i zapamiętaniu przez komputer możemy już właściwie schować Huawei do torby. Dalsza praca przebiega w pełni automatycznie i nie musimy już nic konfigurować.

Oczywiście, zapisane hasło możemy zmienić. Umożliwia to panel kontrolny, który uruchamiamy po wpisaniu do przeglądarki adresu http://198.168.1.1. Panel umożliwia wykonanie szeregu zaawansowanych czynności konfiguracyjnych, które raczej nie przydadzą się zwykłemu użytkownikowi. Warto jednak zmienić samo hasło dostępu do panelu - w innym wypadku postronna osoba łatwo wkradnie się do naszego E5. Istotną cechą panelu jest wyświetlanie dokładnych informacji na temat wysłanych i pobranych danych. Dzięki temu możemy na bieżąco kontrolować swoje wydatki.

Wbudowana bateria pozwala działać urządzeniu bez przerwy w trybie połączenia przez ponad 4 godziny. Po jej wyczerpaniu prosto naładujemy E5 za pomocą dołączonego kabla USB, którym podłączymy modem do komputera.

Mały, lekki i banalnie prosty w obsłudze - taki właśnie jest modem HUAWEI E5. Magiczne pudełeczko, które sprawia, że swoją sieć WLAN zabierzemy ze sobą wszędzie. Czy można sobie wyobrazić większy komfort w dostępie do internetu?

Huawei E5 jest dostępny tylko w ofercie T-Mobile. To magiczne pudełko, które pozwala zabrać internet ze sobą wszędzie i podzielić się z nim z 5 urządzeniami.

W naszym teście udało nam się w niecałe 2 minuty uruchomić fabrycznie zapakowanego E5 i podłączyć za jego pomocą komputer do internetu

Podziel się testem:
  • (0)
  • (0)
  • (123)