Chwile, które łączą.

W kolejnych modelach smartfonów możemy znaleźć coraz to nowocześniejszą technologię. Niestety często wiązać się to może również z tym, że od czas do czas nasz telefon odmówi posłuszeństwa i zawiesi się. Jeżeli jesteście posiadaczami któregoś z modeli Nokia Lumia to warto sprawdzić, jak poradzić sobie z takim problemem.

W momencie kiedy Wasz smartfon się zawiesi, zazwyczaj nie ma reakcji na żaden z naciskanych klawiszy. W modelach Nokia Lumia 610 i Nokia Lumia 710 najłatwiej jest chyba wyjąć baterię. Niestety nieco trudniej może być w dwóch pozostałych telefonach z rodziny Lumia. Lumia 800 i Lumia 900 posiadają akumulatorek wbudowany, więc jest on niedostępny dla nas. W takim wypadku warto zastosować jeden z poniższych sposobów na reset telefonu.

Soft reset, czyli miękki reset

Jego zadaniem jest wyłącznie zrestartowanie telefonu i przywrócenie go do stanu sprawności. Jest to nieinwazyjny sposób zrestartowania telefonu, dzięki czemu wszystkie zapisane na telefonie dane i zdjęcia nie zostaną utracone. Jak go wykonać?
Jeżeli telefon nie reaguje na tradycyjne wciśnięcie przycisku Power, należy przytrzymać jednocześnie przyciski Power i Volume Down (klawisz ściszania) przez kilka sekund. Po chwili telefon powinien zawibrować i ponownie się uruchomić. Niestety w trudniejszych przypadkach metoda ta może okazać się nieskuteczna. Wtedy pozostaje nam konieczność przywrócenia ustawień fabrycznych.

Nokia Lumia 610 jest dostępna w naszej ofercie. Sprawdźcie ją!

Zobacz na załączonej grafice jak przeprowadzić hard reset na telefonach Nokia Lumia.

Hard reset, czyli przywrócenie ustawień fabrycznych.

Przy opcji przywracania ustawień fabrycznych trzeba pamiętać, że po tej operacji wszystkie dane w telefonie zostaną skasowane. Wyłączenie zawieszonego smartfona można wykonać poprzez bardzo długie wciśnięcie klawisza Power lub przytrzymanie Volume Down + Power przez około 10 sekund. Po tej operacji telefon powinien uruchomić się z ustawieniami fabrycznymi.

Operacje soft i hard reset działają na wszystkich smartfonach Nokia Lumia.

źródło: http://nokiablog.pl

Komentarze (22)

Aby dodać komentarz zaloguj się lub podaj swój adres w polu poniżej. Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.

min. 3 znaki
 • Marcin 1990
  Pomogło Polecam Lumia 625 :)
  (0)
  (1)
  Zgłoś do moderacji
 • Wikatoria
  Dziękuję, jejku miałam go od 3 dni i nagle się wyłączył, tzn. zawiesił i zrobiłam, pomogło i nie usunęło danych, bardzo dziękuje :)
  (0)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • elriba
  Nokia Lumia 625 - Dało radę, bez utraty danych. Dzięki
  (0)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • wero28
  moj telefon sie blokuje ( nokia 720 ) , robie metode Hard reset i nic sie nie zmienia. Wciska sobie byle co i idzie na rozne applikacje. Jak mam zrobic by przestal ? Czy mam zresetowac caly telefon i wszystko zmazac ? POMóZCIE
  (0)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
  • Odpowiedź
   easa-phone
   @wero28 - Mam ten sam problem. Czy telefon poszedł do serwisu?
   (0)
   (0)
   Zgłoś do moderacji
 • ewah
  lumia 925
  (0)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • ewah
  udało się!
  (0)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • Lumia..
  lumia 800 - dalo rade. Zadych danyc nie stracilem także wszystko idealnie zadzialalo!!!
  (0)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • Robertooooooo
  Dzieki! pomogło przy lumia 920 :)
  (0)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • justyna95
  przydatna informacja. pomogło z lumia 625.
  (2)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • amerykan
  Bardzo przydatna informacja :) ,a juz chcialem rozkrecac telefon :D
  (0)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • mikdominik
  Mam taki problem z nokią lumią 820 ponieważ chciałem przy wrucić fabryczne ustawienia telefonu. Normalnie się wyłączył po chwili pojawiło się logo Noki, zaraz po tym operatora i potem dwie obracające się śrubki i na tym koniec. Proszę pomóżcie mi.
  (15)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • wiki
  Dziękuje bardzo pomogło ! :D
  (3)
  (3)
  Zgłoś do moderacji
 • loko182
  Posiadam nokie lumia 610 też miałem ciągle problem z zawieszaniem się aż doszło do tego ż uruchamiała się tylko do momentu gdy wyświetla się napis nokia i restart i tak na okrągło, więc zacząłem szukać wewnątrz telefonu, szukałem zwarć i przepięć, okazało się że bateryjka pamięci która jest wlutowana była wadą tego telefonu, po mimo iż jest od początku, wylutowałem ją i drugi miesiąc mam spokój żadnego zawieszania czy restartów
  (0)
  (3)
  Zgłoś do moderacji
 • problem
  Witam, w telefonie pojawiło mi się CZARNE TŁO I DWIE OBRACAJĄCE SIĘ ŚRUBKI !!! Resetowalam telefon, ale nic nie pomogło-nadal jest to samo.. PROSZE O SZYBKĄ POMOC!!!
  (40)
  (3)
  Zgłoś do moderacji
 • myszkunia?
  AAA dziękuuuje za radę u mnie w windows 8 s zadziałało ♥
  (6)
  (4)
  Zgłoś do moderacji
 • Kala
  mi za każdym razem gdy się telefon zawiesi ten sposób pomaga, pozdrawiam.
  (2)
  (2)
  Zgłoś do moderacji
 • mała
  podczas korzystania z telefonu ( czytałam cos na forum) telefon nagle się wyłączył . po kilki min załączył się czarny ekran a na nim widoczne dwa obracające się kółeczka . tel nie reagował gdy nacisakąłam kalwisze lub ekran. zostawiłam więc żeby odpoczął po ok 15 min wuskoczył napis nokia potem plus ( logo sieci) i włąćzył sie niebieski ekran windows phone i tak pozotało. nie mogę zresetować tel . przy soft reset sytuacja się powtarza napis nokia logo itd hard reset nie daje się zrobic poradźcie cos dzięuje
  (21)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • azizaziz
  soft reset : " Jeżeli telefon nie reaguje na tradycyjne wciśnięcie przycisku Power, należy przytrzymać jednocześnie przyciski Power i Volume Down (klawisz ściszania) " hard reset : " Wyłączenie zawieszonego smartfona można wykonać poprzez bardzo długie wciśnięcie klawisza Power lub przytrzymanie Volume Down + Power " przeciez to jest jedno to samo napisane odwrotnie hehe wyjasnijcie mi to prosze .... ;-D
  (6)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
 • bartekkj
  Nadal nie działa, próbowałem Hard reset 2 razy i nic .. 0 wibracji i nadal czarny ekran .
  (18)
  (0)
  Zgłoś do moderacji
  • Odpowiedź
   Redakcja T-Mobile Trendy
   bartekkj, niestety mamy za mało informacji aby pomóc. Doradzamy wizytę w serwisie. Pozdrawiamy!
   (1)
   (15)
   Zgłoś do moderacji
 • natka
  wypróbowałam ten sposób na HTC Windows 8s -> DZIAŁA !! :)))
  (6)
  (3)
  Zgłoś do moderacji