Chwile, które łączą.

Jesteś w nowym miejscu, w podróży? Masz ze sobą laptop, ale Twój modem blueconnect został w domu? Masz smartfona z systemem Android. Sprawdź co zrobić, by przy jego użyciu stworzyć własną sieć Wi-Fi i korzystać z internetu na innych urządzeniach mobilnych. Instrukcja dotyczy modelu Samsung Galaxy Ace.

Pokaż wszystko na jednej stronie

Sprawdź jak włączyć router Wi-Fi w smartfonach z Androidem

Nie wszyscy posiadacze smartfonów wyposażonych w system operacyjny Android zdają sobie sprawę z tego, że ich telefon może być punktem dostępu do Internetu. Może więc pełnić funkcję routera,a za jego pomocą można podłączyć inne urządzenia [max. 5] do Internetu przez sieć Wi-Fi utworzoną w telefonie. Na podłączonych urządzeniach można w ten sposób udostępnić sieć 3G.

Na kolejnych slajdach tego artykułu znajdziecie prosty opis poszczególnych kroków, wraz z pokazaniem ekranów oraz czynności jakie musicie wykonać, aby móc stworzyć własną sieć Wi-Fi. Ten rodzaj funkcji telefonu nosi też nazwę tethering.

Funkcja modemu w telefonie nie jest jednak "przyspawana" tylko do Androida. Korzystać z niej mogą także użytkownicy iOS, pod nazwą HotSpot osobisty, o czym możecie przeczytać tutaj. Od niedawna znajdziecie ją także na na Windows Phone. Już niedługo napiszemy także i o tym systemie operacyjnym.

Korzystacie ze smartfona z systemem Android? Czy wiecie, że Wasz telefon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możecie uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystajcie z naszej taryfy multimedialnej lub zamówcie najlepszy pakiet internetowy na telefon!

Samsung Galaxy Ace umożliwia tworzenie własnej sieci Wi-Fi i znajduje się w naszej ofercie! Sprawdźcie go!

Pokaż wszystko na jednej stronie