Chwile, które łączą.

Interaktywne elementy, ciekawe animacje, filmy – aby korzystać z wielu multimedialnych funkcji portali internetowych wciąż konieczna może być obsługa wtyczki Flash. Dodatek, który najpierw został skazany na banicję przez Steve’a Jobsa, a później nawet Adobe – producent oprogramowania – zakończył rozwój wtyczki i wycofał ją z Google Play. Nie oznacza to jednak, że właściciele smartfonów z Androidem pozostali z niczym.

Obsługa wtyczki Adobe Flash była jedną z najczęściej wymienianych zalet systemu Android, ponieważ możliwe było otwieranie zaawansowanych, multimedialnych stron internetowych, które dla właścicieli iUrządzeń były poza zasięgiem. Niestety, to co na komputerach działa sprawnie, na dużo mniej wydajnych smartfonach często powodowało obniżenie komfortu przeglądania stron internetowych, które ładowały się znacznie dłużej, a podczas przewijania mogły występować opóźnienia podglądu. I to właśnie brak optymalizacji wtyczki była cechą, którą Steve Jobs usprawiedliwiał jej brak w systemie iOS. I choć teraz Adobe Flash stopniowo wypierany jest przez nowe rozwiązania HTML5, to nadal stanowi jedno z głównych narzędzi twórców witryn internetowych, a w dobie coraz wydajniejszych urządzeń nie stanowi już tak dużego obciążenia dla procesorów. Jak wobec tego zainstalować wtyczkę Flash na smartfonie z Androidem?

Najlepsze smartfony z Androidem są w T-Mobile!
Które wybieracie dla siebie? 

Samsung Galaxy Ace 4 jest w T-Mobile! Sprawdź i korzystaj ze swojego smartofnu z Androidem! 

Przydatne porady
Macie wiele pytań związanych ze smartfonami? Nie wicie gdzie znaleźć na nie odpowiedzi? Może uda nam się pomóc!

Adobe na swojej stronie internetowej opublikował archiwalne wersje wtyczki, które można pobrać i instalować na urządzeniach z Androidem. Należy więc kliknąć w ten odnośnik, a następnie udać się do sekcji „Flash Player for Android 4.0 archives” dla najnowszej wersji systemu lub „Flash Player for Android 2.x and 3.x archives” dla starszych wersji Androida. Później należy kliknąć w najświeższy odnośnik, czyli odpowiednio Flash Player 11.1.for Android 4.0 (11.1.115.36) lub Flash Player 11.1 for Android 2.x and 3.x (11.1.111.31). Jeśli plik nie był pobierany w telefonie, należy go skopiować na kartę pamięci tak samo, jak każdy inny plik. Trzeba również zadbać o możliwość instalacji programów z zewnętrznych źródeł, bowiem ta opcja domyślnie jest wyłączona w ustawieniach telefonu – w telefonie klikamy kolejno: Menu > Ustawienia systemu > Aplikacje/Bezpieczeństwo > Nieznane źródła. Teraz wystarczy już tylko otworzyć pobrany plik, by zainstalować wtyczkę Flash w systemie. Jeśli jednak na stronie nie pojawią się żądane elementy, należy sprawdzić w ustawieniach przeglądarki czy obsługa wtyczek jest włączona.

Podziel się:
  • (0)
  • (0)
  • (65)