Chwile, które łączą.

7-calowy ekran to sprawdzony kompromis między cztero- i pięciocalowymi ekranami smartfonów a dużymi 10-calowymi tabletami. Sprawdzamy jak taki właśnie ekran sprawdza się w Alcatelu One Touch Evo 7 z pakietem 3G.

ocena 7.4
Ocena redakcji
7
  Design 7.0
7
  Aplikacje 7.0
7
  Bateria 7.0
8
  Łatwość obsługi 8.0
8
  Funkcjonalność 8.0
ocena 5.0
Ocena użytkowników(19)
5.5
  Design 5.5
4.8
  Aplikacje 4.8
3.9
  Bateria 3.9
5.7
  Łatwość obsługi 5.7
4.9
  Funkcjonalność 4.9
(120) Kup
Plusy
 • łączność 3G
 • wysoka jakość wykonania i montażu
 • sprawna obsługa multimediów
Minusy
 • przeciętna wydajność

Tablety z 7-calowymi ekranami są coraz bardziej popularne wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Taki rozmiar ekranu wydaję się być wręcz idealnym kompromisem między mobilnością a komfortem pracy czy zabawy. Jednym z takich właśnie tabletów jest Alcatel One Touch Evo 7 z pakietem 3G, który trafił w nasze ręce.

Alcatel One Touch Evo 7 to z założenia urządzenie budżetowe. To ciekawa propozycja dla osób, które chcą postawić pierwsze kroki w świecie tabletów, albo dla tych, którzy chcą mieć w domu taki urządzenie, niekoniecznie sięgając głęboko do kieszeni.

Alcatel One Touch Evo 7 robi zaskakująco dobre pierwsze wrażenie, biorąc segment rynku w jakim jest oferowany. Prosty i elegancki design połączono tu z dobrej jakości materiałami oraz stojącą na bardzo dobrym poziomie jakością wykonania i montażu.

W obudowie Alcatela znajdziemy tylko dwa przełączniki. Na prawej krawędzi obudowy znajduje się włącznik pełniący także funkcję blokady ekranu oraz przycisk regulacji głośności. Dolną część otaczającej tablet ramki zarezerwowano dla uniwersalnego gniazda microUSB oraz 3,5 mm złącza słuchawkowego. Inne funkcje realizuje się za pomocą wyświetlanych na ekranie przycisków systemu Android w wersji 4.0.4 Ice Cream Sandwich

Alcatel One Touch Evo 7 robi bardzo dobre pierwsze wrażenie.

Alcatel One Touch Evo 7 to tablet przede wszystkim praktyczny. Jego 7-calowy ekran zapewnia wysoką jakość użytkowania, nie ograniczając jednocześnie mobilności jego posiadacza. Niezaprzeczalnym atutem tego urządzenia jest zaś dołączany modem 3G zwalniający użytkownika od kłopotliwego podłączania zewnętrznych urządzeń.

Z ramką otaczającą tablet wiąże się niespodzianka jaką kryje Alcatel One Touch Evo 7. Pod nią znajduje się gniazdo, do którego wpiąć można dołączony w zestawie modem 3G. To nietypowe rozwiązanie w segmencie niedrogich tabletów. W tego typu urządzeniach możliwość korzystania z mobilnego internetu wiązała się dotychczas z koniecznością podłączenia dodatkowego modemu lub udostępnienia takiego połączenia z poziomu smartfonu.

Ramka otaczająca Alcatel One Touch Evo 7 nie tylko zabezpiecza moduł modemu ale również zdobi sam tablet. W komplecie otrzymujemy dwie różne ramki, w dwóch różnych kolorach. W przypadku recenzowanego egzemplarza do standardowej – czarnej dołączono fioletową.
Tylną część obudowy tabletu wykonano z aluminium, co dobrze wróży trwałości konstrukcji. Całość wygodnie leży w dłoniach i robi solidne wrażenie.

7-calowy ekran tabletu umieszczono pod szklaną taflą. Dotykowy panel, wykonany w technologii TFT LCD oferuje typową w tej klasie rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. Pojemnościowy wyświetlacz rozpoznaje do pięciu punktów styku. Działa dość pewnie i precyzyjnie.
Typowa dla tego ekranu jest także jakość wyświetlanego obrazu. Do ostrości i odwzorowania barw nie można mieć zastrzeżeń, choć, co oczywiste do znacznie droższych tabletów jeszcze trochę brakuje. Panel zastosowany w Alcatelu nie ma się za to czego wstydzić jeśli chodzi o kąty widzenia. W typowym układzie są ona więcej niż wystarczające. Obraz oglądany z ostrego kąta nie traci zbytnio na jasności.

Sercem tabletu Alcatel One Touch Evo 7 jest układ Rockchip RK2918, oparty na procesorze Cortex A8, taktowny zegarem o częstotliwości 1 GHz. Współpracuje on z 1 GB pamięci RAM oraz 4 GB przestrzeni na dane. Tę drugą wartość łatwo zwiększyć można za pomocą dodatkowej karty pamięci microSD. Złącze do jej zamontowania ukryto pod ramką.

Na pokładzie, jak przystało na współczesny tablet znalazły się także moduły komunikacyjne. Oprócz Bluetooth w wersji 2.1 Alcatela wyposażono również w Wi-Fi 802.11 b/g/n z technologią Wi-Fi Direct umożliwiającą komunikację bezprzewodową z pominięciem rutera. Osobom, które często podróżują i kierowcom przydać się za to może fabrycznie zainstalowana nawigacja NaviExpert, wykorzystująca wbudowany moduł GPS.

Tablet Alcatel One Touch Evo 7 jest w naszej ofercie! Sprawdźcie go!

Tylną część obudowy tabletu wykonano z aluminium, co dobrze wróży trwałości konstrukcji. Całość wygodnie leży w dłoniach i robi solidne wrażenie.

Na szczególną uwagę zasługuje wbudowany akumulator o pojemności 4160 mAh, który według informacji producenta pozwala na nawet 200 godzin w trybie oczekiwania. Typowy czas pracy Alcatela na jednym ładowani baterii to około 5 godzin.

Konfiguracja sprzętowa nie szokuje, ale nie ma powodów do obaw. Sprzęgnięto ją ze sprawnie działającym systemem Android w wersji 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Alcatel bez większych problemów poradzi sobie nawet z odtwarzaniem wideo w standardzie Full HD. Korzytając z Alcatela One Touch Evo 7 można także bezproblemowo pograć w popularne tytuły dostępne w sklepie z aplikacjami Google Play.

Alcatel One Touch Evo 7 to tablet przede wszystkim praktyczny. Jego 7-calowy ekran zapewnia wysoką jakość użytkowania, nie ograniczając jednocześnie mobilności jego posiadacza. Niezaprzeczalnym atutem tego urządzenia jest zaś dołączany modem 3G zwalniający użytkownika od kłopotliwego podłączania zewnętrznych urządzeń.

Co znajdziecie w pudełku?

 • tablet wraz z baterią,
 • moduł 3G
 • zasilacz + kabel USB
 • dodatkowy tylny panel w kolorze granatowym
 • instrukcja obsługi OT EVO7
 • skrócona instrukcja obsługi modelu 3G
 • karta gwarancyjna
 • deklaracje zgodności OT EVO7 oraz modułu 3G
Informacje ogólne  
Producent Alcatel
Model One Touch Evo7
System 850/900/1800/1900/2100
Pamięć zewnętrzna microSD
Pamięć wewnętrzna 4 GB flash/ 1 GB RAM
Standardowy akumulator Li-Ion 4160 mAh
Maksymalny czas czuwania* [godz] 200
Wymiary [mm] 191x127x11
Waga [g] 430
UMTS tak
System operacyjny Android ICS
Procesor 1 GHz

Zobacz wideo-recenzję tabletu Alcatel OneTouc Evo 7

Podziel się testem:
 • (0)
 • (0)
 • (179)