Chwile, które łączą.

W cieniu wyścigu o szybkość procesorów i liczbę rdzeni toczy się inny pojedynek. W nim liczą się wrażenia wizualne. Alcatel właśniel wysuwa się w nim na czoło peletonu. One Touch Idol może stanowić modelowy przykład eleganckiego wzornictwa. Sprawdźmy, czy smartfon ten równie dobrze pracuje, co wygląda.

ocena 8.0
Ocena redakcji
9
  Design 9.0
8
  Aplikacje 8.0
7
  Bateria 7.0
8
  Łatwość obsługi 8.0
8
  Funkcjonalność 8.0
ocena 8.8
Ocena użytkowników(12)
9.3
  Design 9.3
9.0
  Aplikacje 9.0
7.7
  Bateria 7.7
8.8
  Łatwość obsługi 8.8
9.2
  Funkcjonalność 9.2
(76) Kup
Plusy
  • elegancka i zwarta konstrukcja
  • bardzo lekki i do tego cienki
  • dobry ekran IPS LCD
  • dobra jakość rozmów
Minusy
  • słaba jakość zdjęć
  • zbyt mała pojemność baterii (1800 mAh)

Producentowi udała się trudna sztuka umieszczenia wszystkich komponentów nowoczesnego smartfonu w bardzo atrakcyjnej formie stylistycznej. Warto zacząć od zaskoczenia niską wagą urządzenia - zaledwie 109 gramów. Na początku sądziliśmy, że jest to spowodowane brakiem baterii w środku. Alcatel One Touch Idol ma jednak nierozbieralną konstrukcję, zatem niedowierzanie szybko przerodziło się w szok. Uznanie budzi również niecałe 8 mm grubości. One Touch Idol znakomicie leży w dłoni i sprawia wrażenie bardzo porządnie wykonanego. Sloty na kartę SIM oraz kartę pamięci microSD umieszczono pod klapkami.

Na ekranie IPS LCD o przekątnej aż 4,7 cala da się poszaleć. Ma on bardzo żywe kolory i przyzwoitą widoczność pod różnymi kątami. Co do rozdzielczości również nie można mieć zarzutów - 540 x 960 pikseli. Nie powinniśmy mieć problemu z widocznością ekranu nawet w słoneczny dzień. Urządzenie pracuje pod kontrolą stosunkowo nowej wersji Androida 4.1.1 Jelly Bean. Alcatel lekko zmodyfikował domyślny interfejs jednak nie zmiany nie wpływają negatywnie na komfort użytkowania. Autorski ekran blokady zawiera skróty do modułu kamery, funkcji dzwonienia oraz pisania wiadomości. Wystarczy pociągnąć dowolny kafelek w dół, aby bezpośrednio przeskoczyć do wybranej funkcji.

Alcatel One Touch Idol to krok w bardzo dobrą stronę. Smartfon pozytywnie zaskoczył nas pod wieloma względami, szczególnie wizualnie. Pod względem sprzętowym jest bardzo przyzwoicie i biorąc pod uwagę atrakcyjną ofertę T-Mobile wydaje się być zakupem, którego nie będziecie żałować.

W kwestii dodatkowego oprogramowania Alcatel One Touch Idol może się pochwalić kilkoma ciekawymi narzędziami. Jedno z nich o nazwie onetouch cloud backup pozwala wykonać kopię zapasową naszych danych na jednym z dwóch dysków internetowych (Dropbox oraz Box.net). Wystarczy skonfigurować swoje konto. Co więcej, aplikacja może regularnie wykonywać backup, jak również odzyskiwać dane. Smartfon może pełnić funkcję serwera multimediów. Dzięki wsparciu technologii DLNA bez problemu podłączymy go do domowych kompatybilnych urządzeń.

Pracą Alcatel One Touch Idol steruje dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1 GHz korzystający z 1 GB pamięci RAM. Taka konfiguracja w zupełności zaspokaja większość multimedialnych zachcianek (gry, zdjęcia, muzyka, oglądanie wideo). Naturalnie komunikację ze światem zewnętrznym zapewniają Wi-Fi, moduł 3G (7,2 Mbps), odbiornik GPS oraz Bluetooth. Duża pochwała należy się za domyślną przeglądarkę internetową, która działa bardzo płynnie. Główny aparat smartfonu o rozdzielczości 8 MP korzysta z doświetlenia diody LED. Maksymalna rozdzielczość rejestrowanych filmów to tylko 720p. Nieco zastrzeżeń można mieć do zbyt małej pojemności baterii, co szczególnie przy wielordzeniowych procesorach i dużych ekranach ma swoje znaczenie.

Alcatel One Touch Idol jest w naszej ofercie! Sprawdźcie go!

Miła niespodzianka czeka posiadacza Alcatel One Touch Idol po przyłożeniu całej dłoni do ekranu. Smartfon automatycznie zostaje zablokowany, zaś ekran zgaśnie. To bardzo szybki i intuicyjny sposób blokady ekranu, nie wymagający używania dedykowanego przycisku na obudowie. Jeśli urządzenie zadzwoni w nieodpowiednim momencie (przykładowo podczas spotkania) wystarczy odwrócić je ekranem do dołu - dzwonek zostanie wyciszony. Oczywiście, obsługę gestów możemy w dowolnym momencie wyłączyć.

Reasumując, Alcatel One Touch Idol to krok w bardzo dobrą stronę. Smartfon pozytywnie zaskoczył nas pod wieloma względami, szczególnie wizualnie. Pod względem sprzętowym jest bardzo przyzwoicie i biorąc pod uwagę atrakcyjną ofertę T-Mobile wydaje się być zakupem, którego nie będziecie żałować.

Informacje ogólne  
Producent Alcatel
Model One Touch Idol (6030)
System 850/900/1800/1900/2100
Pamięć zewnętrzna microSD
Pamięć wewnętrzna 2,4 GB/1 GB RAM
Standardowy akumulator Li-Ion 1850 mAh
Maksymalny czas rozmów* [min] 432(2G)/192(3G)
Maksymalny czas czuwania* [godz] 415
Wymiary [mm] 133x67,5x7,9
Waga [g] 110
UMTS tak
System operacyjny Android JB 4.1
Procesor dual core 1 GHz

Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji Alcatela One Touch Idol!

Podziel się testem:
  • (0)
  • (0)
  • (122)