Interaktywne elementy, ciekawe animacje, filmy – aby korzystać z wielu multimedialnych funkcji portali internetowych wciąż konieczna może być obsługa wtyczki Flash. Dodatek, który najpierw został skazany na banicję przez Steve’a Jobsa, a później nawet Adobe – producent oprogramowania – zakończył rozwój wtyczki i wycofał ją z Google Play. Nie oznacza to jednak, że właściciele smartfonów z Androidem pozostali z niczym.

Obsługa wtyczki Adobe Flash była jedną z najczęściej wymienianych zalet systemu Android, ponieważ możliwe było otwieranie zaawansowanych, multimedialnych stron internetowych, które dla właścicieli iUrządzeń były poza zasięgiem. Niestety, to co na komputerach działa sprawnie, na dużo mniej wydajnych smartfonach często powodowało obniżenie komfortu przeglądania stron internetowych, które ładowały się znacznie dłużej, a podczas przewijania mogły występować opóźnienia podglądu. I to właśnie brak optymalizacji wtyczki była cechą, którą Steve Jobs usprawiedliwiał jej brak w systemie iOS. I choć teraz Adobe Flash stopniowo wypierany jest przez nowe rozwiązania HTML5, to nadal stanowi jedno z głównych narzędzi twórców witryn internetowych, a w dobie coraz wydajniejszych urządzeń nie stanowi już tak dużego obciążenia dla procesorów. Jak wobec tego zainstalować wtyczkę Flash na smartfonie z Androidem?

Najlepsze smartfony z Androidem są w T-Mobile!
Które wybieracie dla siebie? 
Przydatne porady
Macie wiele pytań związanych ze smartfonami? Nie wicie gdzie znaleźć na nie odpowiedzi? Może uda nam się pomóc!

Adobe na swojej stronie internetowej opublikował archiwalne wersje wtyczki, które można pobrać i instalować na urządzeniach z Androidem. Należy więc kliknąć w ten odnośnik, a następnie udać się do sekcji „Flash Player for Android 4.0 archives” dla najnowszej wersji systemu lub „Flash Player for Android 2.x and 3.x archives” dla starszych wersji Androida. Później należy kliknąć w najświeższy odnośnik, czyli odpowiednio Flash Player 11.1.for Android 4.0 (11.1.115.36) lub Flash Player 11.1 for Android 2.x and 3.x (11.1.111.31). Jeśli plik nie był pobierany w telefonie, należy go skopiować na kartę pamięci tak samo, jak każdy inny plik. Trzeba również zadbać o możliwość instalacji programów z zewnętrznych źródeł, bowiem ta opcja domyślnie jest wyłączona w ustawieniach telefonu – w telefonie klikamy kolejno: Menu > Ustawienia systemu > Aplikacje/Bezpieczeństwo > Nieznane źródła. Teraz wystarczy już tylko otworzyć pobrany plik, by zainstalować wtyczkę Flash w systemie. Jeśli jednak na stronie nie pojawią się żądane elementy, należy sprawdzić w ustawieniach przeglądarki czy obsługa wtyczek jest włączona.

Jak zainstalować wtyczkę Flash na Androidzie? [WIDEO] - opinie i komentarze (72)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Foldery pełnią funkcję miejsca, w którym trzymamy więcej niż jeden skrót do aplikacji. Są niezwykle przydatne w grupowaniu aplikacji np. ze względu na ich przeznaczenie i w generalnym porządkowaniu pulpitów.

Jak tworzyć foldery na Androidzie? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Niektóre pobrane aplikacje kiedyś wydawały nam się przydatne i interesujące, a teraz już nie? Jak uporządkować własną sklepową półkę w Google Play?

Warto mieć porządek. W Sklepie Play znajduje się lista aplikacji, które instalowaliśmy w bliższej i dalszej przeszłości. Gdy do niej wejdziemy, może się okazać, że jest tam spory nieporządek bo znajdują się tam aplikacje, które kiedyś na chwilę zainstalowaliśmy, ale się nam nie spodobały. W przyszłości możemy chcieć przypomnieć sobie jaka aplikacja była dla nas kiedyś użyteczna i znowu by się przydała, ale bałagan na liście może to trochę utrudnić. Na szczęście listę tę można oczyścić w każdej chwili. Jak to zrobić?

 

Wchodzimy do Sklepu Play i rozwijamy boczny panel z lewej.

Wybierz Usługi z Ulgą. Zaoszczędź nawet 50 zł!

Wybieramy „Moje aplikacje”.

 

Przesuwamy menu z zakładki „Zainstalowane” do „Wszystkie”. Tu znajduje się historia instalacji naszych aplikacji.

Google i aplikacje VR na Androida - co i jak?

Przy niechcianej aplikacji klikamy w krzyżyk. Uwaga – musi to być aplikacja, która nie jest już zainstalowana na naszym telefonie. Spowoduje to usunięcie aplikacji z historii zainstalowanych aplikacji.

 

Niestety nie da się póki co wykonać usunięcia aplikacji z historii w sposób masowy, dlatego może trochę zająć pozbycie się tych wszystkich niechcianych. Dla porządku warto to robić raz na jakiś czas.

 

Fot. Fotolia, wł.

Jak usunąć aplikacje z listy zainstalowanych aplikacji ze Sklepu Play? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pierwszy smartfon BlackBerry z Androidem to dla wielu łakomy kąsek. Wiemy o nim już niemal wszystko, a teraz możemy zobaczyć, jak obsługuje się w praktyce tę nowatorską konstrukcję. Chyba nieźle...

BlackBerry znane jest ze swoich wygodnych do pisania klawiatur QWERTY, jednak wielu użytkowników smartfonów wybiera smartfony z dotykowymi wyświetlaczami, nie bacząc na fakt, że stracą fizyczną klawiaturę. Kanadyjski producent postanowił zaprojektować urządzenie, które doskonale łączy w sobie klawiaturę i duży dotykowy wyświetlacz (QWERTY plus mniejszy dotykowy wyświetlacz to duet, który już znamy). A co najważniejsze, zdecydował się na porzucenie własnego OS-a na rzecz Androida.

I tak powstał BlackBerry Priv, który wciąż wycieka na mniej lub bardziej oficjalnych zdjęciach, a teraz w sieci pojawił się także oficjalny film (poniżej). Widać na nim, że konstrukcja smartfona pozwala na jego wygodne użytkowanie.

Przedłuż umowę w internecie. Zyskasz rabat na abonament i tańsze telefony

I pewnie znalazłby się nie jeden chętny na zakup, gdyby nie cena. Ta stała się jasna przy okazji uruchomienia przedsprzedaży urządzenia przez pewien brytyjski sklep internetowy. Jego użytkownicy muszą wyłożyć na BlackBerry Priv 579 funtów, czyli ponad 3300 zł. Przy okazji dowiadujemy się, że sprzedaż ruszy już 6 listopada.

A specyfikacja? Ta nie jest już tajemnicą. Mamy zatem 5,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 z Adreno 418 i 3 GB pamięci RAM. Na pokładzie znalazł się także Android 5.1.1 Lollipop, ale miejmy nadzieję, że BlackBerry jednak pomyśli o aktualizacji w niedługim czasie po premierze.

Co zrobić, gdy nie działa sklep Google Play?

Smartfon dostał 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne 200 GB. Specyfikację dopełnia 18-megapikselowy aparat główny z optyką Schneider-Kreuznach z optyczną stabilizacją obrazu, autofokusem, HDR oraz podwójną diodą LED, a także 2-megapikselowa przednia kamerka (tu mogłoby być lepiej, szczególnie zważywszy na cenę).

Wymiary obudowy wynoszą 147 x 77,2 x 9,4 mm, a waga t 192 gramy. Pozostaje nam czekać na dopełnienie tych informacji.

Źródło: GSMArena, DroidLife

 

BlackBerry Priv na oficjalnym wideo. Jaka cena? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się