Porady

31.07.2012
Acer Aspire D270 - jak zmienić tapetę

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Windows 7 Starter, pod kontrolą którego pracuje Acer Aspire D270 nie został wyposażony w mozliwość zmiany tapety. Na szczęście bardzo łatwo sobie z tym poradzić.

Acer Aspire D 270 pracuje pod kontrolą Windows 7 w wersji Starter. System ten to odmiana jednego najbardziej chyba udanych systemów operacyjnych Microsoftu, dedykowana przenośnym komputerom. Dostosowanie jej do pracy na mniej wydajnych maszynach niestety wymagało wprowadzenie pewnych restrykcji. Jednym z takich ograniczeń jest brak możliwości zmiany tapety pulpitu. Nie jest to jednak problem “nie do przeskoczenia” i można go obejść za pomocą specjalnego programu.
Aby uzyskać możliwość zmiany tapety w Windows 7 Starter skorzystamy z pomocy programu Starter Wallpaper Changer. Aplikacja ta wyręczy nas z kłopotliwej i niebezpiecznej w przypadku początkujących użytkowników konieczności edycji rejestru systemowego. Nie trzeba jej nawet instalować.

Pierwszym krokiem w stronę dowolnego wyboru tapety dla naszego nowego Acera Aspire D270 jest pobranie aplikacji Starter Wallpaper Changer.

Po pobraniu programu, odnajdujemy lokalizację, do której go pobraliśmy (w przypadku standardowej dla Windows 7 Starter przeglądarki Internet Explorer domyślnym miejscem zapisu pobranych plików jest folder Pobrane) i uruchamiamy Starter Wallpaper Changer.

Po uruchomieniu naciskamy przycisk Browse.

Następnie wybieramy tapetę, którą chcemy ustawić jako tło swojego pulpitu.

Swój wybór potwierdzamy naciskając przycisk Apply.

Ostatnim krokiem zmiany domyślnej tapety Windows 7 Starter jest wylogowanie się z systemu i ponowne zalogowanie.

Po zalogowaniu możemy się już cieszyć nową, własnoręcznie zmienioną tapetą na pulpicie naszego netbooka. Starter Wallpaper Changer umożliwia także powrót do domyślnej tapety systemu Windows 7 Starter. Wystarczy użyć przycisku Restore.

Acer Aspire D270 - jak zmienić tapetę - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się