W kolejnych modelach smartfonów możemy znaleźć coraz to nowocześniejszą technologię. Niestety często wiązać się to może również z tym, że od czas do czas nasz telefon odmówi posłuszeństwa i zawiesi się. Jeżeli jesteście posiadaczami któregoś z modeli Nokia Lumia to warto sprawdzić, jak poradzić sobie z takim problemem.

W momencie kiedy Wasz smartfon się zawiesi, zazwyczaj nie ma reakcji na żaden z naciskanych klawiszy. W modelach Nokia Lumia 610 i Nokia Lumia 710 najłatwiej jest chyba wyjąć baterię. Niestety nieco trudniej może być w dwóch pozostałych telefonach z rodziny Lumia. Lumia 800 i Lumia 900 posiadają akumulatorek wbudowany, więc jest on niedostępny dla nas. W takim wypadku warto zastosować jeden z poniższych sposobów na reset telefonu.

-> Test Nokia Lumia 635

-> Test Nokia Lumia 930

-> Smartfon wpadł do wody? Zobaczcie jak uratować telefon!

Soft reset, czyli miękki reset

Jego zadaniem jest wyłącznie zrestartowanie telefonu i przywrócenie go do stanu sprawności. Jest to nieinwazyjny sposób zrestartowania telefonu, dzięki czemu wszystkie zapisane na telefonie dane i zdjęcia nie zostaną utracone. Jak go wykonać?
Jeżeli telefon nie reaguje na tradycyjne wciśnięcie przycisku Power, należy przytrzymać jednocześnie przyciski Power i Volume Down (klawisz ściszania) przez kilka sekund. Po chwili telefon powinien zawibrować i ponownie się uruchomić. Niestety w trudniejszych przypadkach metoda ta może okazać się nieskuteczna. Wtedy pozostaje nam konieczność przywrócenia ustawień fabrycznych.

Najlepsze smartfony z rodziny Lumia są w T-Mobile!
Który wybieracie? 

Zobacz na załączonej grafice jak przeprowadzić hard reset na telefonach Nokia Lumia.

Hard reset, czyli przywrócenie ustawień fabrycznych.

Przy opcji przywracania ustawień fabrycznych trzeba pamiętać, że po tej operacji wszystkie dane w telefonie zostaną skasowane. Wyłączenie zawieszonego smartfona można wykonać poprzez bardzo długie wciśnięcie klawisza Power lub przytrzymanie Volume Down + Power przez około 10 sekund. Po tej operacji telefon powinien uruchomić się z ustawieniami fabrycznymi.

Operacje soft i hard reset działają na wszystkich smartfonach Nokia Lumia.

źródło: http://nokiablog.pl

<p><em><br /></em></p>

Co zrobić kiedy zawiesi się Wam Nokia Lumia? [WIDEO] - opinie i komentarze (128)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli działający pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8.1 smartfon Microsoft Lumia 535 przestanie reagować na dotyk i zawiesi się, warto wiedzieć jak przywrócić go do życia.

Opisana poniżej metoda określana jest mianem "soft reset". Nie powoduje przywrócenia smartfonu do ustawień fabrycznych oraz utraty danych użytkownika.

1. Jednocześnie naciskamy i przytrzymujemy przyciski zmniejszenia głośności oraz zasilania do momentu, kiedy smartfon zacznie wibrować. Zazwyczaj następuje to po około 10-15 sekundach. Telefon automatycznie uruchomi się ponownie.

UWAGA! Smartfon może zacząć wibrować od razu jeśli jest przełączony na tryb wibracji zamiast dźwięku. W takiej sytuacji naciskamy oba przyciski do momentu aż wibracje wystąpią ponownie (zazwyczaj po upływie 10-15 sekund).

2. Jeśli smartfon reaguje na polecenia, ale pracuje nieco wolniej, możemy po wyłączeniu wyjąć na chwilę wbudowaną baterię. W tym celu naciskamy przycisk zasilania do momentu pokazania się na ekranie komunikatu Przesuń w dół, aby wyłączyć.

Po wyłączeniu telefonu zdejmujemy tylną klapkę, wyjmujemy baterię na kilka sekund, wkładamy, zamykamy klapkę i ponownie uruchamiamy urządzenie.

Co zrobić kiedy zawiesi się Microsoft Lumia 535? - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W całej serii smartfonów Sony Xperia Z nie da się wyjąć baterii. Co zatem zrobić, jeśli którykolwiek z modeli nagle odmówi posłuszeństwa?

Opisane poniżej metody nie powodują przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych oraz usunięcia danych użytkownika. Wykonujemy tzw. soft reset. Działa na smartfonach Sony Xperia od wersji Z do wersji Z5 (włącznie z wersjami Compact).

Sposób pierwszy

Jeśli smartfon przestanie reagować na polecenia lub pracuje wyraźnie wolniej, możemy użyć standardowej kombinacji w przypadku Androida: nacisnąć i przytrzymać jednocześnie przycisk zmniejszenia głośności oraz zasilania. Po kilku sekundach smartfon zawibruje, a ekran wyłączy się.

Sposób drugi

Otwieramy klapkę na boku, pod którą znajduje się gniazdo na kartę SIM. Tuż obok znajdziemy niewielki przycisk. Należy go nacisnąć przez kilka sekund wykorzystując do tego narzędzie z cienką końcówką (długopis, ołówek, igła, agrafka). Po chwili smartfon zostanie wyłączony i możemy go ponownie włączyć przyciskiem zasilania.

Co zrobić kiedy zawiesi się smartfon z serii Xperia Z? - opinie i komentarze (10)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli jesteś posiadaczem smartfonu Samsung Galaxy Trend 2 Lite, sprawdź jak szybko i bezpiecznie dla Twoich danych możesz go odblokować na wypadek zawieszenia.

Na szczęście Samsung Galaxy Trend 2 Lite to smartfon ze zdejmowaną tylną pokrywą i wyjmowaną baterią. W sytuacji kiedy telefon przestaje reagować na polecenia lub pracuje wyraźnie wolniej, pierwsza rzecz jaką możemy zrobić to wyjęcie ogniwa zasilającego urządzenie.

Przedłuż umowę z T-Mobile przez internet! Czekają zniżki na usługi i rabaty na telefony!

Po ponownym zamontowaniu baterii oraz tylnej klapki, należy nacisnąć przycisk zasilania i poczekać na ponowne uruchomienie telefonu.

Zobacz smartfony Samsunga w sklepie T-Mobile!

Jeśli Samsung Galaxy Trend 2 Lite reaguje na polecenia, ale pracuje wyraźnie wolniej, nie ma potrzeby wyjmowania baterii. Wystarczy ponownie uruchomić smartfon naciskając dłużej przycisk zasilania na prawej krawędzi i z menu na ekranie wybrać polecenie Uruchom ponownie. Alternatywnie możemy wybrać Wyłącz i odczekać kilka sekund, zanim ponownie włączymy smartfon.

Co zrobić kiedy zawiesi się Samsung Galaxy Trend 2 Lite? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się