Porady

07.08.2012
HotSpot osobisty: zobaczcie jakie to proste!

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

HotSpot osobisty, nazywany również tetheringiem, to funkcja, która pozwala posiadaczom iPhone'a na stworzenie własnej sieci Wi-Fi. Dzięki temu będziecie mogli korzystać z Internetu w bibliotece, kawiarni, pubie czy restauracji. Zobaczcie jakie to proste!

Jeśli chcecie skorzystać z opcji HotSpot osobisty musicie sprawdzić, czy posiadacie w swoim iPhone wersję oprogramowania co najmniej w wersji iOS 4.3.

Na kolejnych slajdach tego artykułu znajdziecie prosty opis poszczególnych kroków, wraz z pokazaniem ekranów oraz czynności jakie musicie wykonać, aby móc stworzyć własną sieć Wi-Fi.

Jeżeli nie jesteście pewni wersji oprogramowania jaką posiadacie na swoim smartfonie, wejdźcie w ikonkę USTAWIENIA, wybierzcie OGÓLNE/TO URZĄDZENIE i odszukajcie opcję WERSJA. Jeżeli jest ona niższa niż iOS 4.3 zaktualizujcie ją zgodnie z instrukcją aktualizacji oprogramowania iOS.

Warto pamiętać, że funkcja w iPhone nazywa się HotSpot ale tak naprawdę chodzi o umożliwienie używania iPhone'a jako modemu w trzech opcjach:

  • po WiFi
  • po kablu
  • po bluethooth

Funkcja HotSpotu nie jednak skazana tylko na iOS. Znajdziecie ją również w systemie operacyjnym Android, zaś niedawno pojawiła się także na Windows Phone. Dla tego też w osobnych materiałach pojawią się porady dotyczące działania HotSpota na innych systemach.

Jesteście właścicielami iPhone'a? Czy wiecie, że Wasz smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możecie uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystajcie z naszej taryfy multimedialnej lub zamówcie najlepszy pakiet internetowy na telefon!

Gdy jesteście pewni, że macie wersję softu iOS 4.3 lub wyższą, należy wejść w ikonę USTAWIENIA/ OGÓLNE/ SIEĆ/ HOTSPOT OSOBISTY i włączyć HOTSPOT OSOBISTY przesuwając suwak w prawo.

Jeżeli nie macie jednak opcji włączenia osobistego Hotspotu, zachęcamy Was do aktywowania tej usługi. W tym celu powinniście zadzwonić do naszego Konsultanta pod numer 602900.

Po uruchomieniu HOTSPOTU OSOBISTEGO pojawi się komunikat z pytaniem w takiej formie jak na załączonej grafice:

  • iPhone daje możliwość udostępnienia Internetu za pomocą Wi-Fi, Bluetooth lub USB,
  • Jeżeli chcecie rozdzielać sygnał za pomocą Wi-Fi wystarczy wyłączyć w telefonie funkcję Bluetooth po uruchomieniu opcji HOTSPOT OSOBISTY.

 

Po pierwszym uruchomieniu funkcji HOTSPOT OSOBISTY, zostanie ona automatycznie dodana do USTAWIEŃ.


 

Korzystaj z Internetu w telefonie bez obaw o koszty

Twój iPhone działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon!

Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. 

Nazwa sieci Wi-Fi będzie tożsama z nazwą jaką nadaliście swojemu iPhone'owi, podczas aktywacji aplikacji iTunes.

Hasło sieci Wi-Fi można ustalić samodzielnie. Warunkiem jest to aby posiadało co najmniej 8 znaków. Siła naszego hasła zależy od użytego w nim ciągu znaków. Należy pamiętać o tym, że im silniejsze hasło zostanie przez nas użyte, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś przez nas nieupoważniony skorzysta z naszego dostępu do sieci.

Jeżeli inne urządzenie podłączy się do sieci informację o tym znajdziecie na samej górze ekranu iPhone'a.


 

Korzystaj z Internetu w telefonie bez obaw o koszty

Twój iPhone działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon!

Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. 

HotSpot osobisty: zobaczcie jakie to proste! - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Wiktor
04-05-2013 - 20:06:29
Ważne i interesujące dla wielu osób zagadnienie teteringu,przedstawione jest tutaj w sposób żałosny i mało kompetentny.Autor przyczepił się - jak przysłowiowy rzep - iOS a,półgębkiem wspominając o androidzie,z którego korzysta wiele osób.Tego typu poradniki winny być uniwersalne i kierowane do ogółu,nawet jeżeli autor posługuje się sprzętem z iOS.
  (2)
Odpowiedz
ROb
09-03-2013 - 10:30:11
Kiedy pojawi się opcja hot spot w iPadzie 2?
  (1)
Odpowiedz
jarek
24-01-2013 - 09:57:31
chyba w apple a nie w tmobile
  (1)
Odpowiedz
Greg
17-12-2012 - 21:35:01
Fatalnie to działa łączenie iPhone z ipadem trwa w nieskończoność jak po paru minutach uda się połączyć to i tak zaraz się rozłącza. Kiedy w tmobile coś będzie działało prawidłowo?
  (10)
Odpowiedz
Podziel się