Porady

21.05.2013
Jak skonfigurować router TP-LINK TL-MR3020 z tabletem Prestigio?

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Tablet Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo to bardzo wysoko ocenione przez nas urządzenie, stworzone wręcz do korzystania z Internetu. Przekonajcie się jak skonfigurować tablet z routerem, który dołączony jest do niego.

Tablet Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo jest tani, dobrze wykonany i sprawnie pracujący. Z jego testem możecie zapoznać się tutaj. To co odróżnia ten model od pozostałych, które znajdują się w naszej ofercie to fakt, że tym razem jest to tablet wyposażony tylko i wyłącznie w moduł Wi-Fi. W naszej ofercie znajdziecie go do nabycia m.in w zestawie z mobilnym routerem WiFi TP-LINK TL-MR3020 i modemem Huawei E3131.

Zapraszamy Was do zapoznania się z naszą instrukcją, dzięki której będziecie w stanie w szybki i łatwy sposób skonfigurować router TP-LINK TL-MR3020 z tabletem Prestigio. Dzięki temu na urządzeniu będziecie w stanie korzystać z Internetu.

Po wyjęciu z pudełka i podłączeniu routera TP-LINK TL-MR3020 do zasilania podłączamy modem USB do złącza USB w routerze.

Następnym krokiem będzie włączenie modułu WiFi w tablecie. W tym celu wchodzimy do Menu głównego, a następnie wybieramy Ustawienia i włączamy moduł WiFi. Po włączeniu modułu wyświetlą się nam dostępne sieci bezprzewodowe. 

Wybieramy sieć TP-LINK_POCKET_3020_***** (ostanie pięć znaków jest unikalne dla każdego routera). Następnie zostaniemy poproszeni o podanie hasła do sieci (hasło można znaleźć na urządzeniu pod hasłem „KEY”) a następnie klikamy Połącz.

Po połączeniu się z daną siecią przechodzimy do przeglądarki internetowej w celu podania kodu PIN do karty SIM (o ile jest ustawiony PIN na kartę, jeżeli nie połączenie z siecią nastąpi automatycznie). W pasku adresu przeglądarki wpisujemy następujący adres 192.168.0.254

Następnie zostaniemy poproszeni o podanie nazwy użytkownika oraz hasła. Standardowo jest to „admin” dla nazwy użytkownika i hasła. Uwaga! Zaleca się zmianę hasła po pierwszym zalogowaniu.

Po zalogowaniu się otwiera nam się strona główna zarządzania routerem.

Przesuwamy się trochę niżej do działu 3G/4G gdzie znajdziemy informację z prośbą o podanie kodu PIN i klikamy w nią

Następnie zostaniemy przeniesieni na stronę na której podajemy kod PIN i klikamy Save. Gdy wszystko zostało podane poprawnie po chwili nastąpi automatyczne łączenie z siecią. Gdy połączenie zostanie nawiązane zostaniemy o tym poinformowani informacją Connected. Od teraz połączenie jest aktywne i można korzystać z Internetu.

Jak skonfigurować router TP-LINK TL-MR3020 z tabletem Prestigio? - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

wkurzony
11-09-2013 - 22:33:31
Jak do cholery połączyć sie tym tabletem z wi-fi?! Cały czas trwa uwierzytelnianie niezależnie z jaką siecią chce się połaczyć. Robie wszystko dokładnie tak jak w waszej instrukcji, ale gdy wpisuje kod w wyszukiwarke wyskakuje że strona jest niedostępna. Próbowałem skonfigurować router (ten wasz ZTE) przez laptopa ale wtedy aby sie zalogować musze wpisać hasło którego nie mam i nie dostałem. Prosze o jakąkolwiek rade bo jestem coraz bardziej poirytowany. Fajnie by było jak byście też napisali jak połączyć się z inną domową siecią wi-fi.
  (0)
Odpowiedz
zniechęcony
10-08-2013 - 11:31:52
Czy nie można napisać instrukcji obsługi i połączenia z routerem po ludzku ?Czy tego filmiku nie można było zrobić dla normalnych ludzi?Drugi dzień konfiguruję router ,pomoc telefoniczna nic nie dała ,wysyłają mnie do punktu obsługi (dziś sobota) 40km .W internecie dużo wpisów ludzi bardzo niezadowolonych z Prestigio z TP-LINK .Czy T-Mobile jest głuche na opinie użytkowników ?Jak niezadowoleni odejdziemy z sieci ,to już nie wrócimy .
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
10-08-2013 - 16:51:55
zniechęcony, czego w naszej instrukcji i filmu nie rozumiesz? W czym konkretnie możemy Ci pomóc? Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
rozczarowany
02-08-2013 - 23:49:41
dwa już w serwisie kiepski nie polecam. W jwdnym od nowości uszkodzona matryca i android uszkodzony, drugi uszkodzony android i matryca co by inaczej było. Jednym słowem bubel
  (0)
Odpowiedz
lotas
17-07-2013 - 08:41:21
Nie podaliście ważnej informacji. Jeżeli posiada się PIN do karty SIM, to po wyłączeniu routera trzeba go ponownie wprowadzić, czyli połączyć się znowu z w/w stroną (adresem). Dlatego najlepiej wyłączyć PIN. Takie jest moje zdanie. :)
  (0)
Odpowiedz
Podziel się