Porady

21.05.2013
Jak skonfigurować router TP-LINK TL-MR3020 z tabletem Prestigio?

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Tablet Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo to bardzo wysoko ocenione przez nas urządzenie, stworzone wręcz do korzystania z Internetu. Przekonajcie się jak skonfigurować tablet z routerem, który dołączony jest do niego.

Tablet Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo jest tani, dobrze wykonany i sprawnie pracujący. Z jego testem możecie zapoznać się tutaj. To co odróżnia ten model od pozostałych, które znajdują się w naszej ofercie to fakt, że tym razem jest to tablet wyposażony tylko i wyłącznie w moduł Wi-Fi. W naszej ofercie znajdziecie go do nabycia m.in w zestawie z mobilnym routerem WiFi TP-LINK TL-MR3020 i modemem Huawei E3131.

Zapraszamy Was do zapoznania się z naszą instrukcją, dzięki której będziecie w stanie w szybki i łatwy sposób skonfigurować router TP-LINK TL-MR3020 z tabletem Prestigio. Dzięki temu na urządzeniu będziecie w stanie korzystać z Internetu.

Po wyjęciu z pudełka i podłączeniu routera TP-LINK TL-MR3020 do zasilania podłączamy modem USB do złącza USB w routerze.

Następnym krokiem będzie włączenie modułu WiFi w tablecie. W tym celu wchodzimy do Menu głównego, a następnie wybieramy Ustawienia i włączamy moduł WiFi. Po włączeniu modułu wyświetlą się nam dostępne sieci bezprzewodowe. 

Wybieramy sieć TP-LINK_POCKET_3020_***** (ostanie pięć znaków jest unikalne dla każdego routera). Następnie zostaniemy poproszeni o podanie hasła do sieci (hasło można znaleźć na urządzeniu pod hasłem „KEY”) a następnie klikamy Połącz.

Po połączeniu się z daną siecią przechodzimy do przeglądarki internetowej w celu podania kodu PIN do karty SIM (o ile jest ustawiony PIN na kartę, jeżeli nie połączenie z siecią nastąpi automatycznie). W pasku adresu przeglądarki wpisujemy następujący adres 192.168.0.254

Następnie zostaniemy poproszeni o podanie nazwy użytkownika oraz hasła. Standardowo jest to „admin” dla nazwy użytkownika i hasła. Uwaga! Zaleca się zmianę hasła po pierwszym zalogowaniu.

Po zalogowaniu się otwiera nam się strona główna zarządzania routerem.

Przesuwamy się trochę niżej do działu 3G/4G gdzie znajdziemy informację z prośbą o podanie kodu PIN i klikamy w nią

Następnie zostaniemy przeniesieni na stronę na której podajemy kod PIN i klikamy Save. Gdy wszystko zostało podane poprawnie po chwili nastąpi automatyczne łączenie z siecią. Gdy połączenie zostanie nawiązane zostaniemy o tym poinformowani informacją Connected. Od teraz połączenie jest aktywne i można korzystać z Internetu.

Jak skonfigurować router TP-LINK TL-MR3020 z tabletem Prestigio? - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się