Pakiety Wszędzie rozmawiaj oraz Wszędzie w sieci pozwolą Wam na dzwonienie i korzystanie z internetu za granicą najtaniej. Na czym to polega? Jak zamówić pakiety? Sprawdźcie!

JAK TANIEJ ROZMAWIAĆ ZA GRANICĄ?

Dzięki usłudze Wszędzie rozmawiaj, możecie rozmawiać, wysyłać SMS-y i MMS-y na terenie Unii Europejskiej za jedyne 30 groszy. W ramach tej usługi Klienci za 9 zł otrzymują pakiet 30 jednostek, które mogą wykorzystać wymiennie na połączenia międzynarodowe oraz w roamingu, SMS-y lub MMS. Więcej informacji o tej usłudze jest dostępnych tutaj.

Wszędzie rozmawiaj

Liczba minut

Opłata Ważność

30 (wymienialne 1:1 na SMS/MMS, połączenia wychodzące, połączenia przychodzące, połączenia za granicę)

9 zł 14 dni

 Jak aktywować pakiet Wszędzie rozmawiaj?

  • w serwisie iBOA 
  • Wyślij SMS o treści T pod numer 80880
  • Wpisz kod: *100*80#
  • Zadzwoń pod numer: 602 900

 

Od kilku lat na mocy Rozporządzeń Parlamentu Europejskiego i Rady obniżane są stawki roamingowe w krajach Unii Europejskiej - powiedziała nam Kinga Kozicka, kierownik ds. roamingu w PTC. Od roku T-Mobile oferuje dwie usługi roamingowe – Wszędzie rozmawiaj i Wszędzie w sieci - które pozwalają na obniżenie kosztów roamingu od kilku do kilkudziesięciu razy w porównaniu do nowych niższych cen regulacyjnych. Przykładowo koszt za minutę połączenia wychodzącego od 1 lipca 2012 wyniesie 1,48 zł, a w usłudze Wszędzie rozmawiaj – tylko 30 gr za minutę. Natomiast za korzystanie z Internetu w roamingu zgodnie z cennikiem zapłacimy za 1MB 3,57 zł, a w pakiecie 500MB plus, który kosztuje 99 zł – tylko 20gr.

JAK TANIEJ SURFOWAĆ PO INTERNECIE ZA GRANICĄ?

Jeżeli jesteście zainteresowani możliwością niedrogiego korzystania z Internetu podczas pobytu za granicą, to powinniście przyjrzeć się naszej usłudze Wszędzie w sieci. Abonenci T-Mobile mogą obniżyć koszty transmisji danych w UE nawet do 18 groszy za 1 MB aktywując wspomnianą usługę. Przygotowaliśmy dla Was dwa warianty Wszędzie w sieci: jeden dla smartfonów, a drugi dla komputerów.

Po wykorzystaniu 80% dostępnych MB, klienci zostaną poinformowani przez wyświetlenie bezpłatnej strony, na której będą mogli aktywować nowy pakiet lub wybrać opcję korzystania z Internetu zgodnej z cennikiem. Jeżeli klienci nie będą zainteresowani dalszym korzystaniem z Internetu transmisja danych zostanie zablokowana lub jej prędkość zostanie zmniejszona do końca terminu ważności pakietu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziecie ponosili żadnych nieprzewidzianych kosztów. Więcej informacji o usłudze Wszędzie w sieci znajdziecie tutaj.

Wszędzie w sieci - Internet w telefonie

Wszędzie w sieci

Ilość danych Ważność pakietu Cena Średnia cena MB

- dzień 4MB

4 MB 1 dzień 9 zł 2,25 zł

- dzień 50MB

50 MB 1 dzień 59 zł 1,18 zł

- tydzień 500MB plus

500 MB 1 tydzień 99 zł 0,20 zł

 

W tygodniowym pakiecie T-Mobile, jako pierwsza sieć w Polsce, zastosowała obniżenie prędkości połączenia z Internetem w roamingu po wykorzystaniu dostępnego pakietu danych. Dzięki temu klienci do końca terminu ważności pakietu mogą bezpłatnie korzystać z Internetu z mniejszą prędkością.

Wszędzie w sieci - Internet w komputerze

Wszędzie w sieci

Ilość danych Ważność pakietu Cena Średnia cena MB

- dzień 50MB

50 MB 1 dzień 60,27 zł 1,2 zł

- tydzień 500MB

500 MB 1 tydzień 97,17 zł 0,20 zł

- tydzień 1GB

1 GB 1 tydzień 183,27 zł 0,18 zł

  Jak aktywować pakiet Wszędzie w sieci?

  • wyślij SMS o odpowiedniej treści (kody znajdziecie tutaj) na nr 80818
  • wpisz kod ekspresowy *100*818*1#, zatwierdź klawiszem połączenia, a następnie nawiguj do odpowiedniej opcji
  • zaloguj się do iBOA
  • bezpośrednio z telefonu lub poprzez blueconnect wejdź na na stronę www.t-mobile.pl/wszedziewsieci
  • aktywuj za pośrednictwem Konsultanta T-Mobile

 Więcej informacji oraz porad dotyczących usług roamingowych jest dostępnych na stronach www.t-mobile.pl/roaming oraz www.heyah.pl.

Jak taniej dzwonić i korzystać z internetu podczas pobytu za granicą? - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kieszonkowego jest zawsze za mało. Jeżeli trzeba wygospodarować z niego część na opłacenie komórki, kontrola nad rachunkami jest bardzo ważna.

Rodzicom wydawało się, że jak w domu jest obiad i pełna lodówka i czasami pójdę z mamą na zakupy, żeby kupić kilka ciuchów, to nie potrzebuję już własnych pieniędzy. W końcu udało mi się wytłumaczyć im, że jestem już prawie dorosła i namówić na wypłacanie stałego kieszonkowego.

Niestety, postawili warunek. Powiedzieli, że od tej pory będę musiała płacić za własne przyjemności, więc także połowę rachunku za telefon komórkowy. Nie byłam zadowolona, bo wiadomo jak to jest z kieszonkowym – zawsze jest go za mało.

Zauważyłam, że opłaty za komórkę „pożerają” połowę moich pieniędzy od rodziców. Bo gdyby chodziło tylko o wysyłanie SMS-ów, ale teraz komórka to dostęp do internetu poza domem – także w szkole. W czasie przerw większość klasy siedzi na Facebooku, komentuje, dyskutuje. Ja także. Ale internet dużo kosztuje.

W końcu z mojego problemu z kurczącym się kieszonkowym zwierzyłam się koleżankom. One tylko się uśmiechnęły i powiedziały, że nie muszą martwić się o rachunki za internet. Pomyślałam, że mają fajnych rodziców, którzy płacą im za telefon.

Okazało się, że ich rodzice pomyśleli podobnie jak moi. Asia i Natalia miały po prostu numery w T-Mobile i korzystały z internetu w telefoni. Nie mogłam uwierzyć, że za tak niewiele można mieć całą sieć w zasięgu ręki. Pomyślałam o tych wszystkich społecznościówkach, w których mam profil.

Jeszcze tego samego dnia powiedziałam rodzicom, że chciałabym przenieść numer. Wkrótce problem rachunków, które wymykają się spod kontroli, miałam z głowy. Niezależnie od tego, ile czasu spędzam w sieci – śledząc losy znajomych na portalach społecznościowych czy sprawdzając pocztę – płacę tyle samo.

Nie obawiam się już nieprzyjemnych niespodzianek, uczę się gospodarowania kieszonkowym tak, żeby starczało mi na wszystkie potrzeby. Nie muszę prosić rodziców o pieniądze na kino, a tata jest dumny, że ma taką rozsądną córkę. Odkąd ma profil na popularnej społecznościówce, także myśli o przeniesieniu numeru do T-Mobile. Zabawa w sieci go wciągnęła, a mama zastanawia się, co też on tyle czasu robi z telefonem w dłoni.

Jak tanio korzystać z internetu w telefonie - opinie i komentarze (10)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Do czego najczęściej używamy smartfonów? Maile, SMS-y, a może nawigacja? Sprawdźcie.

Smartfony są coraz popularniejsze wśród użytkowników sieci. W lutym 2011 roku jedynie 20 proc. internautów deklarowało posiadanie smartfonu, obecnie ma je ponad 40 proc. badanych. Oznacza to, że w ciągu roku liczba zaawansowanych komórek podwoiła się.

Najczęściej wykorzystujemy smartfony do wysyłania SMS-ów (93 proc.), robienia zdjęć (89 proc.), przeglądania internetu (85 proc.), dzwonienia (85 proc.). Jak widać wykonywanie połączeń i przeglądanie sieci traktowane są już na równi - kiedyś nie do pomyślenia w przypadku sprzętu takiego jak telefon.

Na kolejnych miejscach znalazło się: słuchanie muzyki, wysyłanie MMS-ów, wysyłanie maili i połączenia wideo. To aktywności mniej popularne niż w ubiegłym roku.

Kobiety i mężczyźni trochę inaczej korzystają ze smartfonów.

W badaniu wzięto pod uwagę także płeć respondentów. Kobiety częściej wysyłają SMS-y i dzwonią (po 97 proc.). Mężczyźni najczęściej wykorzystują smartfony do wysyłanie SMS-ów i robienia zdjęć (odpowiednio 89 i 92 proc.).

Ci, którzy korzystają na swoich smartfonach z internetu, najczęściej przeglądają mapy lub serwisy lokalizacyjne, sprawdzają wiadomości z kraju i ze świata, prognozę pogody, korzystają z Facebooka, sprawdzają wiadomości biznesowe, sportowe, repertuar kin, serwisy plotkarskie, korzystają z NK i serwisów randkowych.

Badania zostały przeprowadzone przez Polskie Badania Internetu na panelu badawczym Ariadna prowadzonym przez GG Network SA w ramach projektu GG Opinion Detector.

Źródło: media2.pl
Fot.: Iqoncept | Dreamstime.com  

Jak korzystamy ze smartfonów? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Według wyników badania Ericsson Consumer Lab wynika, że osoby najmłodsze przeważają w grupie użytkowników wykorzystujących smartfony na zewnątrz. Co jeszcze wiadomo o naszych mobilnych nawykach?

Okazuje się, że posiadacze smartfonów powyżej 30 roku życia wolą korzystać ze smartfonów w domowym zaciszu. Niezależnie od miejsca, w którym przebywają, preferują bardziej tradycyjne formy komunikacji, czyli połączenia głosowe oraz wiadomości SMS. Z kolei użytkownicy w przedziale 15 - 29 lat wolą korzystać ze smartfonów na zewnątrz i siedzą wtedy na serwisach społecznościowych, grają i oglądają materiały wideo.

Tylko 13% uczestników europejskiego badania "The Indoor Influence" jest zadowolonych z jakości internetu podczas korzystania ze smartfonów poza domem. Jeszcze mniej pozytywnych ocen pojawia się w przypadku oglądania wideo. Jest to zaledwie 1 na 10 ankietowanych.

Grupa użytkowników powyżej 30 roku życia najchętniej płaci za lepsze połączenie z internetem. Co ciekawe, niezależnie od grupy wiekowej jesteśmy jednak bardziej skłonni do inwestowania w łącze internetowe w domu, niż łączność mobilną.

Jak tłumaczy Katarzyna Pąk, dyrektor do spraw marketingu i komunikacji w firmie Ericsson będącej autorem badania: Młodzi Europejczycy (do 30 roku życia) są zdeklarowani płacić najwięcej za poprawę dostępu do mobilnego internetu bo zwyczajnie częściej i szerzej korzystają z aplikacji na smartfony i tablety. Żyją mediami społecznościowymi i muzyką z internetu bez względu na miejsce przebywania. To zachęta dla pomysłodawców nowych aplikacji, bo właśnie w tej grupie wiekowej znajdują się ich użytkownicy.

Gdzie i jak korzystamy ze smartfonów? [wyniki badania] - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się