Niektóre pobrane aplikacje kiedyś wydawały nam się przydatne i interesujące, a teraz już nie? Jak uporządkować własną sklepową półkę w Google Play?

Warto mieć porządek. W Sklepie Play znajduje się lista aplikacji, które instalowaliśmy w bliższej i dalszej przeszłości. Gdy do niej wejdziemy, może się okazać, że jest tam spory nieporządek bo znajdują się tam aplikacje, które kiedyś na chwilę zainstalowaliśmy, ale się nam nie spodobały. W przyszłości możemy chcieć przypomnieć sobie jaka aplikacja była dla nas kiedyś użyteczna i znowu by się przydała, ale bałagan na liście może to trochę utrudnić. Na szczęście listę tę można oczyścić w każdej chwili. Jak to zrobić?

 

Wchodzimy do Sklepu Play i rozwijamy boczny panel z lewej.

Wybierz Usługi z Ulgą. Zaoszczędź nawet 50 zł!

Wybieramy „Moje aplikacje”.

 

Przesuwamy menu z zakładki „Zainstalowane” do „Wszystkie”. Tu znajduje się historia instalacji naszych aplikacji.

Google i aplikacje VR na Androida - co i jak?

Przy niechcianej aplikacji klikamy w krzyżyk. Uwaga – musi to być aplikacja, która nie jest już zainstalowana na naszym telefonie. Spowoduje to usunięcie aplikacji z historii zainstalowanych aplikacji.

 

Niestety nie da się póki co wykonać usunięcia aplikacji z historii w sposób masowy, dlatego może trochę zająć pozbycie się tych wszystkich niechcianych. Dla porządku warto to robić raz na jakiś czas.

 

Fot. Fotolia, wł.

Jak usunąć aplikacje z listy zainstalowanych aplikacji ze Sklepu Play? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W Google Play ogromna część aplikacji dostępna jest zupełnie za darmo. Jednak, obok bezpłatnych pozycji znajdziemy również te płatne, które wymagają od użytkowników poświęcenia kilku lub kilkudziesięciu złotych. Jak kupić pierwszy program i jakie prawa przysługują jego nabywcy?

Jaka karta?

Płatności w Google Play mogą być realizowane tylko za pośrednictwem kart płatniczych, które umożliwiają dokonywanie transakcji internetowych. Konieczne przy tym jest sprawdzenie trzech elementów – typu karty, możliwości transakcji i kodu CVC/ CVV2. Jeśli dysponujesz kartą Visa, MasterCard, American Expresse lub Discover, pierwszy etap masz za sobą. W Polsce dominują karty Visa i MasterCard, więc z tym nie powinno być problemu. Trudności mogą pojawić się podczas weryfikacji dwóch kolejnych elementów – najlepiej sprawdzić możliwość dokonywania transakcji internetowych, dzwoniąc do obsługi banku lub sprawdzając na jego stronie internetowej. Jeśli jednak na drugiej stronie karty widnieje numer CVC/CVV2 (trzycyfrowy numer nadrukowany obok paska z podpisem właściciela), można z dużym prawdopodobieństwem uznać, że karta została już przygotowana do takich transakcji, o czym można przekonać się w praktyce. Alternatywą dla karty płatniczej może być ta wirtualna, która często wydawana jest za darmo i oferuje możliwość dokonywania zakupów na odległość podobnie jak w przypadku typowego „plastiku” – kod CVC/CVV2 wysyłany jest wówczas SMS-em lub e-mailem do właściciela rachunku.

Rejestracja karty

Gdy już uzbroimy się w odpowiednie narzędzia (karta płatnicza z funkcją transakcji na odległość lub wirtualna karta z kodem CVC/CVV2), należy powiadomić Google, z której karty powinny być pobierane pieniądze. Można to zrobić na dwa sposoby – przez stronę internetową lub Google Play. W pierwszym przypadku należy udać się pod ten adres i wybrać „Dodaj kartę lub konto”, a następnie wpisać numer karty (składa się z 16 cyfr), jej datę ważności i kod bezpieczeństwa, czyli właśnie trzycyfrowy numer CVC/CVV2. Jeśli do naszego konta nie są przypisane żadne dane rozliczeniowe, należy je uzupełnić poniżej. Alternatywnie, kartę płatniczą można dodać w Google Play po wyrażeniu chęci dokonania zakupu. Jeśli więc klikniemy w cenę przy danej aplikacji, a system nie odnajdzie żadnej karty przypisanej do konta, konieczne będzie uzupełnienie wszystkich wymaganych danych – podobnie jak na stronie internetowej.

Nieudany zakup

A co jeśli kupiony program nie spełni naszych oczekiwań lub – co gorsza – nie działa prawidłowo? W ciągu piętnastu minut możemy zażądać zwrotu pieniędzy za felerny „towar”. W tym celu należy udać się do Google Play, otworzyć listę zainstalowanych programów (Menu > Moje Aplikacje), a następnie wskazać daną pozycję i kliknąć w przycisk „zwrot pieniędzy”. Po tej operacji program zostanie usunięty z telefonu, a pieniądze wkrótce zostaną odblokowane i trafią z powrotem na konto. 

Jak kupować aplikacje w Google Play? - opinie i komentarze (11)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dobra muzyka to coś, co niemal wszyscy lubimy. Dzięki współczesnym możliwościom technologicznym może ona towarzyszyć nam dziś niemal wszędzie, co zresztą dobrze widać na naszych ulicach czy w komunikacji miejskiej – niemal na każdym kroku spotykamy kogoś ze słuchawkami na uszach, słuchającego swoich ulubionych piosenek.

Zapisując się do subskrypcji "Płyta MP3" możesz ściągnąć na komputer lub telefon 15 hitów muzycznych MP3 za jedyne 9zł z VAT. 
A tylko teraz przez 3 dni możesz na próbę ściągnąć dowolną MP3 gratis! 
Wystarczy kliknąć w koszyk przy wybranym utworze. Link do pobrania aplikacji z Google Play otrzymasz także po wysłaniu bezpłatnego SMS-a o treści: MUZYKA pod numer 8008.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-porady o Sklepie MP3!</em></p>

<p><em>Sklep MP3 na Samsung Galaxy S4!</em></p>

<p><em>Sklep MP3 na Samsung Galaxy Tab 2 7.0!</em></p>

Sklep MP3 – jak ściągać swoje ulubione hity za grosze - opinie i komentarze (6)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pobieranie aplikacji z Google Play bezpośrednio na komputer? Tak, to możliwe.

Dzisiaj dostęp do Internetu jest tak powszechny, że problem pobierania aplikacji ze sklepu Google Play w telefonie jest znikomy. Nie można go jednak nie dostrzegać. Wciąż bowiem tylko z poziomu telefonu można pobierać aplikacje ze sklepu Google Play. Owszem, jest to wygodne na tle rozwiązań, do których przywykliśmy za czasów Symbiana i Windows Mobile, kiedy to pliki instalacyjne pobieraliśmy na komputer, a dopiero później instalowaliśmy w telefonie. Było to trochę bardziej kłopotliwe, ale nie wymuszało instalowania routerów i kupowania pakietów internetowych. Z pomocą przychodzi jednak APK Downloader, dzięki któremu możemy pobrać dowolną aplikację bezpośrednio na komputer oraz pewna usługa webowa. Jak to zatem zrobić?

Zobacz smartfony w naszej ofercie!

Zacznijmy od tego, że z tej funkcjonalności mogą korzystać tylko użytkownicy przeglądarek Google Chrome lub Firefox, bo to właśnie do niej wrzucamy dodatek APK Downloader pobrany z Chrome Web Store czy też z dodatków Firefoxa. Dzięki niemu, obok przycisku „zainstaluj” widocznego podczas podglądu szczegółów aplikacji w Google Play, pojawi się jeszcze jeden: „Download APK”. Co znaczy „download” nie trzeba nikomu tłumaczyć, natomiast APK to rozszerzenie plików instalacyjnych programów przeznaczonych dla Androida.

 

Aby skonfigurować dodatek będziemy potrzebowali ID naszego smartfona/tabletu i adres e-mail – obie te informacje uzyskamy instalując Device ID na swoim urządzeniu. Niezbędne dane zostaną wyświetlone tuż po uruchomieniu programu. Po pierwszym kliknięciu w nowy przycisk „Download APK” zostaniemy poproszeni o podanie danych wyświetlanych przez Device ID oraz zalogowanie się przy pomocy swojego konta Google. Należy więc podać swoje hasło lub hasło aplikacji (w przypadku logowania dwuetapowego) oraz wprowadzić adres e-mail i ID urządzenia. I to wszystko.

Jak instalować aplikacje z komputera na smartfon?

Choć procedura „na papierze” wygląda na skomplikowaną, w praktyce sprowadza się do przepisania kilku danych z telefonu i zalogowaniu do usługi. Od teraz, zawsze (czy raczej do czasu odinstalowania dodatku) obok przycisku „Zainstaluj” będzie widniał ten umożliwiający pobranie aplikacji na komputer. Alternatywnie można skorzystać ze strony internetowej umożliwiającej pobieranie aplikacji: https://apps.evozi.com/apk-downloader/. W tym przypadku wystarczy skopiować odnośnik do aplikacji w odpowiednie okienko, by wygenerować link do pobrania programu.

 

Ok, ale jak ją później zainstalować w telefonie? Należy ją skopiować do urządzenia, a w nim zmienić ustawienia bezpieczeństwa tak, by możliwe było instalowanie programów z „nieznanych źródeł”, a więc kolejno: Ustawienia > Bezpieczeństwo > Nieznane źródła – zaznaczamy checkbox (w zależności od wersji systemu lokalizacja tej opcji może być inna). Teraz przy pomocy dowolnego menedżera plików należy zlokalizować skopiowany wcześniej program i pojedynczym kliknięciem uruchomić instalację.

 

Jak pobrać aplikacje z Google Play na komputer? - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się