Porady

08.04.2013
Kopiowanie kontaktów z Nokii 500 do Samsunga Galaxy S III mini

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli zmieniacie Nokię 500 na Samsunga Galaxy S III mini to pierwszą rzeczą, którą warto przenieść na nowy smartfon są kontakty i korzystać z niego dokładnie tak jak ze starego.

Do przeniesienia kontaktów zapisanych w pamięci Nokii 500 do Samsunga Galaxy S III mini niezbędna będzie aplikacja Nokia PC Suite. Można ją pobrać z dedykowanej strony producenta: http://www.nokia.com/pl-pl/pomoc/produkty/nokia-pc-suite/. W trakcie procesu potrzebne nam będą jeszcze dane logowania do naszego konta Google oraz aktywne połączenie internetowe.

Pobieramy aplikację Nokia PC Suite (w wersji odpowiedniej dla systemu operacyjnego naszego komputera), instalujemy ją i uruchamiamy.

Następnym krokiem będzie podłączenie do komputera Nokii 500 za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB. Po wykryciu smartfonu przez aplikację wybieramy ikonę Kontakty i czekamy chwilę na uruchomienie aplikacji Nokia Communication Centre.

Po uruchomieniu aplikacji warto zwrócić uwagę czy aktywna jest zakładka Kontakty.

Zaznaczamy kontakty, które chcemy zapisać w pamięci komputera. Można to zrobić przytrzymując klawisz shift i zaznaczając myszką pierwszy i ostatni kontakt lub też przytrzymując klawisz ctrl wybrać konkretne pozycje.

Z menu Plik wybieramy opcję Eksportuj.

W oknie Zapisz jako wybieramy miejsce na dysku, w którym chcemy zapisać nasze kontakty. W polu Zapisz jako typ ustalamy format zapisu jako Wartości oddzielane przecinkami (*.csv). Naciskamy przycisk Zapisz.

Po skopiowaniu kontaktów z Nokii 500 na dysk naszego komputera telefon możemy już odłączyć.

Otwieramy przeglądarkę internetową i logujemy się do naszej poczty Google.

Z listy opcji Gmail wybieramy pozycję Kontakty.

Z menu Więcej wybieramy opcję Importuj.

W oknie dialogowym wyświetlonym w przeglądarce naciskamy przycisk Wybierz plik.

Wybieramy plik zawierający zapisane wcześniej kontakty.

Wciskamy przycisk Importuj.

Po krótkiej chwili kontakty zapisane wcześniej w pamięci Nokii 500 zostają zapisane w kontaktach na naszym koncie Google.

Pora na synchronizację kontaktów Google z Samsungiem Galaxy S III mini. Jeśli nie włączyliśmy automatycznej synchronizacji podczas pierwszej konfiguracji smartfonu możemy zrobić to z poziomu ustawień.

Z listy Ustawienia wybieramy Konta, a z listy kont Google.

Następnie wybieramy opcję Synchronizuj wszystko.

Po krótkiej chwili kontakty zapisane na naszym koncie Google, a wcześniej w pamięci Nokii 500 zostają bezpiecznie zapisane w pamięci Samsunga Galaxy S III mini. Nowy smartfon można już odłączyć od komputera i korzystać z niego dokładnie tak jak z poprzednika.

Na koniec warto dodać, że proces synchronizacji z kontem Google można przeprowadzić także z poziomu aplikacji Samsung Kies. Opisuje go dokładnie druga część poradnika „Przenoszenie kontaktów Samsunga Galaxy Ace do Samsunga Galaxy S III mini”.

Kopiowanie kontaktów z Nokii 500 do Samsunga Galaxy S III mini - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się