Porady

08.04.2013
Kopiowanie kontaktów z Nokii 500 do Samsunga Galaxy S III mini

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli zmieniacie Nokię 500 na Samsunga Galaxy S III mini to pierwszą rzeczą, którą warto przenieść na nowy smartfon są kontakty i korzystać z niego dokładnie tak jak ze starego.

Do przeniesienia kontaktów zapisanych w pamięci Nokii 500 do Samsunga Galaxy S III mini niezbędna będzie aplikacja Nokia PC Suite. Można ją pobrać z dedykowanej strony producenta: http://www.nokia.com/pl-pl/pomoc/produkty/nokia-pc-suite/. W trakcie procesu potrzebne nam będą jeszcze dane logowania do naszego konta Google oraz aktywne połączenie internetowe.

Pobieramy aplikację Nokia PC Suite (w wersji odpowiedniej dla systemu operacyjnego naszego komputera), instalujemy ją i uruchamiamy.

Następnym krokiem będzie podłączenie do komputera Nokii 500 za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB. Po wykryciu smartfonu przez aplikację wybieramy ikonę Kontakty i czekamy chwilę na uruchomienie aplikacji Nokia Communication Centre.

Po uruchomieniu aplikacji warto zwrócić uwagę czy aktywna jest zakładka Kontakty.

Zaznaczamy kontakty, które chcemy zapisać w pamięci komputera. Można to zrobić przytrzymując klawisz shift i zaznaczając myszką pierwszy i ostatni kontakt lub też przytrzymując klawisz ctrl wybrać konkretne pozycje.

Z menu Plik wybieramy opcję Eksportuj.

W oknie Zapisz jako wybieramy miejsce na dysku, w którym chcemy zapisać nasze kontakty. W polu Zapisz jako typ ustalamy format zapisu jako Wartości oddzielane przecinkami (*.csv). Naciskamy przycisk Zapisz.

Po skopiowaniu kontaktów z Nokii 500 na dysk naszego komputera telefon możemy już odłączyć.

Otwieramy przeglądarkę internetową i logujemy się do naszej poczty Google.

Z listy opcji Gmail wybieramy pozycję Kontakty.

Z menu Więcej wybieramy opcję Importuj.

W oknie dialogowym wyświetlonym w przeglądarce naciskamy przycisk Wybierz plik.

Wybieramy plik zawierający zapisane wcześniej kontakty.

Wciskamy przycisk Importuj.

Po krótkiej chwili kontakty zapisane wcześniej w pamięci Nokii 500 zostają zapisane w kontaktach na naszym koncie Google.

Pora na synchronizację kontaktów Google z Samsungiem Galaxy S III mini. Jeśli nie włączyliśmy automatycznej synchronizacji podczas pierwszej konfiguracji smartfonu możemy zrobić to z poziomu ustawień.

Z listy Ustawienia wybieramy Konta, a z listy kont Google.

Następnie wybieramy opcję Synchronizuj wszystko.

Po krótkiej chwili kontakty zapisane na naszym koncie Google, a wcześniej w pamięci Nokii 500 zostają bezpiecznie zapisane w pamięci Samsunga Galaxy S III mini. Nowy smartfon można już odłączyć od komputera i korzystać z niego dokładnie tak jak z poprzednika.

Na koniec warto dodać, że proces synchronizacji z kontem Google można przeprowadzić także z poziomu aplikacji Samsung Kies. Opisuje go dokładnie druga część poradnika „Przenoszenie kontaktów Samsunga Galaxy Ace do Samsunga Galaxy S III mini”.

Kopiowanie kontaktów z Nokii 500 do Samsunga Galaxy S III mini - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Milo382
14-08-2014 - 09:47:04
Najlepszy i chyba najszybszy sposób to zaznaczyć wszystkie kontakty i wysłać przez Bluetooth na drugi telefon :) Przed chwilką przesłałem z nokii do samsunga - bez problemów. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
juni
04-05-2014 - 23:03:38
najprościej - kontakty w nokia suite zaznaczyć w całości i wykonać eksport do katalogu dowolnego. z każdego kontaktu utworzy się osobny plik z v card. wysłać przez bluethoot do urządzenia - zapisze od razu do kontaktów w nowym telefonie - gotowe w 3 min
  (0)
Odpowiedz
Robbi
02-02-2014 - 18:30:01
Miałem do przeniesienia kontakty Nokia E52 na Samsung Galaxy Ace 2 z z nowym dlań Andrid 4.1.2 Próbowałem sposobem podanym w opisie i filmiku. Kontakty przenoszą się szczątkowo. Numery telefonów zamiast na swoim miejscu lądowały w notatkach. KIES 2.6.1 rozwiązał wszystko narzędziem "TOOLS/Transfer data from non Samsung device" (trzeba mieć podłączone urządzenie Samsunga żeby opcja była widoczna). Tam wszystko dokładnie pisze co i jak. Mi udało się przenieść praktycznie wszystko: Kontakty, SMSy, zdjęcia, kalendarz. Polecam ten sposób. Dodam, że jestem smartfonowym laikiem.
  (0)
Odpowiedz
GIT
07-01-2014 - 21:30:53
LIPA !!!!! Po zrzuceniu kontaktów z googla do Samsunga następuje oznaczenie kontaktów wg innych opisów niż te w nokii, tzn. opis "kierownik sklepu zielony" z nokii jest zaczytany w samsungu jako "kierownik", a reszta opisu (sklepu zielony) trafia do notatek w kontakcie i dochodzi do sytuacji, że mamy wiele kontaktów z opisem "kierownik" ale którego to dotyczy dowiadujjemy się dopiero po wejsciu w notatki kontaktu. Proponuję program KIES3 lub wysłanie każdego kontaktu przez bluetoth jako wizytówkę. pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
onetwo72
16-06-2013 - 22:44:44
witam, mam akurat nokie N97 mini i chciałem zrobić te czynność co do Samsunga S4. mam około 800 kontaktów. Przerzucając kontakty przez gogle przechodzi mi raz, że wiele adresów mailowych, których nie chcę ale co ważniejsze same np. nazwiska albo imiona - pewnie zależne od konfiguracji. jest możliwość z innymi modelami Nokii zrobić to przez BT ale ja nie mam w N97 możliwości kopiowania do inne telefonu albo inaczej wysyłania. Może ktoś wie jak to zrobić? nie będę jak jakiś pojechaniec dopisywał pełności kontaktowe. Proszę o pomoc.
  (0)
Odpowiedz
Podziel się