Lepiej w t-mobile

Święta już niedługo! U nas wraz z Sony Xperia Z5 Premium dostajesz za darmo słuchawki Sony SBH60! Sprawdź!
Porady

Łączymy iPhone`a z komputerem

18.05.2011

Powodów, dla których warto podłączyć komórkę do komputera, może być kilka: zgranie zdjęć i filmów zarejestrowanych telefonem, edycja książki teleadresowej, wysłanie SMS-ów za pośrednictwem pełnej klawiatury komputerowej, wreszcie uczynienie z komórki modemu do łączenia się z internetem. Jak połączyć telefon z pecetem? Teoretycznie jest to proste i wystarczy mieć odpowiednie oprogramowanie. W praktyce z pewnością przyda się jednak kilka pożytecznych informacji...

O ile niektóre telefony warto łączyć z komputerem, o tyle iPhone’a nie „można” a „trzeba” łączyć z komputerem. Pierwszy raz będzie to konieczne przed uruchomieniem nowego lub resetowanego smartfona. Bez tego z telefonu nie da się po prostu skorzystać, zaś użytkownik zobaczy na ekranie jedynie informację zachęcającą do podłączenia iPhone’a do komputera.

Na tym komputerze musi być – rzecz jasna – stosowne oprogramowanie, czyli program iTunes. Niezbędne będzie także USB w standardzie 2.0. Po pierwszym przyłączeniu trzeba nazwać iPhone’a i aktywować go, zakładając konto - tzw. Apple ID. iTunes sprawdzi, czy wersja oprogramowania na telefonie jest najnowsza, jeśli nie – zaproponuje archiwizację urządzenia i bezpłatną aktualizację.

iPhone i iTunes są w zasadzie zestawem niemalże bezobsługowym, czyli wystarczy podłączyć telefon do komputera, czasem odpowiedzieć na proste pytanie i… czekać.

Zestaw bezobsługowy

iPhone i iTunes są w zasadzie zestawem niemalże bezobsługowym, czyli wystarczy podłączyć telefon do komputera, czasem odpowiedzieć na proste pytanie i… czekać, aż aplikacja wykona archiwizację wskazanych wcześniej programów. A przy okazji naładuje się bateria.

Korzystając z programu można wykonać pełną kopię zapasową smartfona, w przypadku zagubienia, zniszczenia lub wymiany telefonu, kilkoma kliknięciami zawartość starego iPhone’a można przywrócić do nowego urządzenia. Poza tym można ręcznie (wybierając określone pliki) lub automatycznie (iPhone sprawdzi cały wskazany katalog) synchronizować: kontakty (działa także synchronizacja z książką adresową Gmaila), kalendarz, notatki, zakładki stron internetowych, muzykę i książki audio, zdjęcia, podcasty, filmy i programy TV, aplikacje, dzwonki i książki.

W każdej chwili można także przywrócić ustawienia fabryczne telefonu – gdyby coś złego działo się z oprogramowaniem – i ponownie wgrać zarchiwizowane dane.

Sklep z programami

Konto w programie iTunes potrzebne jest nie tylko do synchronizowania zawartości telefonu, ale także – jeśli nie przede wszystkim - do kupowania programów ze sklepu AppStore. Niezależnie czy aplikacje zdobędzie się z pozycji telefonu czy sprzed ekranu komputera, znajdują się one na koncie użytkownika i w każdej chwili można je doinstalować lub odinstalować. Potem wystarczy zaakceptować zmiany i czekać, aż iTunes połączy się z iPhonem i zsynchronizuje zawartość.

Wymagania systemowe (dla Windows):

  • komputer PC z procesorem Intel lub AMD 1 GHz
  • rozdzielczość ekranu co najmniej 1024x768 pikseli
  • 512 MB pamięci RAM; do odtwarzania wideo w jakości HD potrzebny jest 1 GB
  • karta wideo zgodna z DirectX 9.0, z pamięcią Video-RAM 32 MB; zalecane 64 MB
  • karta dźwiękowa zgodna z QuickTime
  • nagrywarka CD lub DVD zgodna z iTunes do tworzenia płyt Audio CD, płyt CD z plikami MP3 lub płyt CD bądź DVD z kopiami zapasowymi

Łączymy iPhone`a z komputerem - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

pawelomv OSWEDNVCozscdyv6s
16-02-2014 - 21:58:14
nie moge polaczyc tego zasranego telefonu z asusem z t mobila,a kobieta w t mobilu powiedziala ze trzeba mie router a nie trzeba ,nikt nie potrafi mi pomoc
  (3)
Odpowiedz
Podziel się