KJ

Lepiej w t-mobile

Święta już niedługo! U nas wraz z Sony Xperia Z5 Premium dostajesz za darmo słuchawki Sony SBH60! Sprawdź!
Porady

Muzyczne oblicze Nokia Lumia 800

24.01.2012

Telefon służy wam także za odtwarzacz muzyki? Zobaczcie, jak to działa w Nokia z Windows Phone.

Od naszych telefonów wymagamy coraz więcej, a producenci starają się sprostać naszym oczekiwaniom. Co jest dla nas ważne, oprócz prowadzenia rozmów i wysyłania SMS-ów? Naturalnie dostęp do internetu – możliwość przeglądania stron, uczestnictwa w życiu towarzyskim dzięki dostępowi do serwisów społecznościowych, komunikatorów, poczty elektronicznej. I oczywiście coś, co nadaje naszemu życiu odpowiedni rytm, czyli... muzyka.

A jak dostać się do naszych ulubionych kawałków w modelu Nokia Lumia 800? Wystarczy wybrać na ekranie głównym ikonę Nokia Muzyka.

Aby wgrać swoje pliki z muzyką do telefonu, musimy go podłączyć do komputera. Po ich wrzuceniu będą dostępne w menu Moja muzyka.

Lumia 800 umożliwia również korzystanie z radia. Możecie wybrać spośród kilku kategorii radiowych miksów: Dance/Elektronika, Indie/Alternatywa, Pop, Rock/Metal czy R’n’B/Hip Hop/Soul. Radiowych miksów można słuchać przez internet albo też pobrać je do pamięci telefonu i odtwarzać bez połączenia z internetem gdziekolwiek i kiedykolwiek macie na to ochotę. Ta opcja dostępna jest za darmo.

Muzyka - odtwarzacz mp3

Posiadacze Lumii 800 mają także dostęp do sklepu muzycznego. Mogą w nim sprawdzić, jakie są aktualnie najpopularniejsze utwory oraz albumy, przejrzeć utwory z poszczególnych kategorii (podzieloną zgodnie z reprezentowanym gatunkiem muzycznym) lub po prostu wyszukać kawałka, który ich interesuje. Kupowanie muzyki odbywa się poprzez konto Nokia.

Lumia 800 pozwala słuchać również tradycyjnego radia FM. W tym celu wystarczy skorzystać z wbudowanej aplikacji Muzyka + Wideo. Można w niej znaleźć odtwarzacz plików audio, filmów oraz podkastów.

Nokia Lumia 800 przypilnuje także, żebyście nie przegapili żadnego ciekawego wydarzenia muzycznego, odbywającego się w naszym kraju, wyświetla bowiem harmonogram najbliższych koncertów. Można stworzyć powiadomienie dotyczące konkretnego występu i przesłać je znajomym, umieścić na ekranie głównym oraz sprawdzić na mapie, gdzie dokładnie się on odbędzie.

Już widzicie, że Nokia Lumia 800 z Windows Phone 7.5 na pokładzie to dość niezwykły odtwarzacz, który pozwala korzystać z własnej kolekcji utworów, powiększać ją o nowe nabytki prosto ze sklepu, słuchać tradycyjnego radia, a także specjalnie przygotowanych dla użytkowników Lumii miksów.

Zapraszamy Was do zapoznania się z naszym testem i wideo-recenzją telefonu Nokia Lumia 800! Znajdziecie je tutaj!

Ekran Nokii z przyjaznymi cegiełkami.

Muzyczne oblicze Nokia Lumia 800 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się