Lepiej w t-mobile

Święta już niedługo! U nas wraz z Sony Xperia Z5 Premium dostajesz za darmo słuchawki Sony SBH60! Sprawdź!
Porady

Pierwsza faktura bez tajemnic

20.12.2010

Na stronie www.t-mobile.pll znajdziecie dokładny poradnik, jak czytać fakturę. Często jednak zwracacie się do nas z pytaniem, jak interpretować pierwszą fakturę, na której pojawiają się „jakieś dziwne kwoty”.

Pierwsza faktura jest wystawiana w kilka dni po podpisaniu umowy i aktywacji karty SIM. Po tych czynnościach każdy numer przypisywany jest do cyklu rozliczeniowego i zostaje wtedy określona data wystawiania miesięcznych faktur, która jest stała. Następnie pierwsza faktura jest wysyłana na podany przez Ciebie adres korespondencyjny. Opłaty, jakie się na niej znajdują to:

1. jednorazowa opłata aktywacyjna za przyłączenie do sieci;
2. proporcjonalny abonament - cząstkowe opłaty abonamentowe naliczone wstecznie
(od dnia aktywacji do ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego, w którym nastąpiła aktywacja);
3. Twój pełny abonament pobrany z góry za przyszły cykl rozliczeniowy;
4. dodatkowe opłaty za połączenia wykonywane po przekroczeniu pakietu minut z abonamentu oraz opłaty za
SMS-y specjalne i numery specjalne).

Między podpisaniem umowy a rozpoczęciem pełnego cyklu rozliczeniowego mija zwykle kilka dni. Dni te nazywane są niepełnym cyklem rozliczeniowym, a abonament jest w nim rozliczany proporcjonalnie (bezpłatne minuty także).

Właśnie dlatego pierwsza faktura jest zawsze wyższa niż każde kolejne, gdyż zawiera opłaty aktywacyjne oraz część abonamentu wyliczoną proporcjonalnie od momentu podpisania umowy do momentu rozpoczęcia pełnego cyklu rozliczeniowego.

Pierwsza faktura bez tajemnic - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

bae
06-08-2014 - 16:50:56
wszystko dobrze tylko dla czego dostałem fakturę gdzie dostałem za 5 dni abonamentu tyle samo co za caly. wiec koszt pierwszej faktury to jedyne 200% abonamentu + 50 aktywacji?? wtf?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
06-08-2014 - 16:57:29
Witaj. W takiej sytuacji najlepiej będzie skontaktować się z Biurem Obsługi i poprosić konsultanta o szczegółowe wyjaśnienie naliczonych opłat. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Mc
07-07-2011 - 10:28:16
Innymi słowy - opłata jest wyższa, bo jest wyższa.
  (0)
Odpowiedz
benek
22-12-2010 - 14:13:01
Wydawało mi się, że to nic skomplikowanego. Też zostałem o tym poinformowany i na szczęście wiedziałem co gdzie się na fakturze znajduje. Tak czy inaczej, instrukcje nigdy nie zaszkodzą ;)
  (0)
Odpowiedz
RECEIVER
21-12-2010 - 15:41:18
Mnie sprzedawca w Salonie Ery o tym wszystkim informował, ale dobrze, że jest taka instrukcja czytania faktury. Niektórym może się przydać i zaoszczędzić nerwów.
  (0)
Odpowiedz
Podziel się