KJ

Lepiej w t-mobile

Święta już niedługo! U nas wraz z Sony Xperia Z5 Premium dostajesz za darmo słuchawki Sony SBH60! Sprawdź!

Są takie rozwiązania, które uważamy za tak oczywiste, że nie dostrzegamy, jak bardzo ułatwiają nam życie. Należy do nich chociażby poczta głosowa.

Ogromna zaleta powszechności telefonów komórkowych, o której czasami zapominamy? Nas można i my możemy złapać kogoś nawet nie wiedząc, gdzie się aktualnie znajduje. Przełożyć spotkanie, na które jesteśmy z nim umówieni tego samego dnia czy dograć miejsce owego spotkania. Przekazać, że udało nam się kupić te niezdobywalne bilety do teatru czy na mecz lub że upolowaliśmy prezent dla dziecka czy rodziców (w końcu z prezentami nigdy nie jest łatwo, więc to normalne, że rozpiera nas ekscytacja, gdy dorwiemy pewniaka).

Są też sprawy wagi państwowej jak narodziny dziecka, o których chce się w jednej minucie poinformować bliskich. Zaręczyny, którymi chwalimy się przyjaciółkom. Zdany ważny egzamin (szczególnie, gdy wiąże się z osiągnięciem dojrzałości), nowa praca (pierwsza i każda następna, która daje szanse na radość i satysfakcję z tego, co się robi).

A jak przekazać te wszystkie ważne rzeczy w kilka chwil, gdy adresat jest kompletnie nieświadomy, że dzieje się coś arcyważnego i nie odbiera od nas telefonu? Zostawić mu wiadomość, którą na pewno dostanie. I nie ma nawet mowy o pisaniu SMS-a drżącymi z ekscytacji palcami. Tu jest miejsce na pocztę głosową.

Numer Poczty głosowej w sieci T-Mobile to 602 950. Służy zarówno do przesłuchiwania wiadomości, jak i do dostępu do opcji osobistych. Poczta umożliwia łatwy dostęp do informacji zachowanych w skrzynce. Pomiędzy wiadomościami nie ma dodatkowych komunikatów wydłużających odsłuchiwanie. To, co słychać, to wiadomość po wiadomości.

Aktywacja Prostej Poczty w sieci T-Mobile oznacza automatyczne przeniesienia nieodebranych rozmów na waszą Pocztę głosową: gdy nie odbieracie przez 20 sekund, gdy wasz telefon jest akurat zajęty, gdy macie wyłączony telefon lub znajdujecie się poza zasięgiem. Ustawienia te można skasować lub modyfikować.

Gdy pierwszy raz połączycie się ze swoją Pocztą głosową, dzwoniąc pod bezpłatny numer 0 602 950, usłyszycie głos lektora, który pomoże wprowadzić niezbędne ustawienia. Chodzi o wybór języka, wprowadzenie własnego hasła, nagranie powitania – tak, aby osoby dzwoniące nie miały wątpliwości, do kogo się dodzwoniły.

Jeżeli chcecie wykorzystać w swojej Poczcie głosowej specjalne powitanie, skorzystajcie z serwisu Powitania. Wystarczy wybrać 2 w opcjach osobistych i następnie 2, aby połączyć się z usługą Powitania. Można tam wybrać śmieszne i oryginalne nagranie, które usłyszą dzwoniący. Powitania można naturalnie w każdej chwili zmieniać.

Wasza Prosta Poczta przechowa dla was 15 wiadomości, nowe wiadomości przez 10 dni, zachowane wiadomości przez 15 dni. Wiadomość może mieć maksymalnie 3 minuty długości.

Podczas odsłuchiwania wiadomości macie do wyboru kilka aktywnych klawiszy: 1 – aby oddzwonić do osoby, która pozostawiła wiadomość (bezpośrednio z Poczty głosowej) 2 – aby cofnąć wiadomość o 8 sekund 3 – aby przewinąć wiadomość do przodu o 8 sekund 4 – informacje o dacie, godzinie pozostawienia wiadomości oraz numerze nadawcy 6 – pauza (zatrzymanie odsłuchiwania wiadomości) 7 – kasowanie wiadomości 8 – zachowanie wiadomości

Aby otrzymać pomoc oraz informacje o funkcjach poszczególnych aktywnych klawiszy, należy wcisnąć 0.

Wróćmy jeszcze na chwilę do jednej z bardziej intuicyjnych funkcji Poczty głosowej, czyli oddzwaniania do osoby, która zostawiła wiadomość w skrzynce. Aby do niej oddzwonić, wystarczy w trakcie lub zaraz po odsłuchaniu wiadomości wcisnąć klawisz 1 i zatwierdzić wybór #. Poczta głosowa połączy was z nadawcą wiadomości, a po skończonej rozmowie powrócicie automatycznie do odsłuchiwania dalszych wiadomości. Usługa Oddzwanianie jest aktywna dla stacjonarnych oraz komórkowych numerów krajowych, z których dzwoniono w celu pozostawienia wiadomości.

Poczta głosowa jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich abonentów sieci T-Mobile. Jeżeli nie korzysta się z niej dłużej niż 3 miesiące, skrzynka zostaje automatycznie wyłączona. Zawsze jednak można ją ponownie bezpłatnie aktywować – wystarczy zadzwonić w tym celu pod bezpłatny numer 602 900 i - postępując zgodnie z instrukcjami automatycznego przewodnika – uruchomić usługę. Wraz z ponowną aktywacją Poczty głosowej, automatycznie ustawione zostaną przekierowania tak, abyście mogli od razu z niej korzystać.

Pomyślcie, jak miło jest czasami usłyszeć głos kogoś bliskiego zamiast zobaczyć na wyświetlaczu komórki kilka słów.

Poczta głosowa – prosta i genialna - opinie i komentarze (7)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

wereszere
10-01-2015 - 16:09:45
Witam, jak usunąć własne powitanie głosowe?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
11-01-2015 - 07:12:18
Witaj Będąc w menu poczty wybierasz 000 (tj. wybrać 3 razy zero). Zostaniesz przełączony do menu początkowego, tego samego które miałeś podczas pierwszego połączenia z pocztą głosową podczas którego ustawiałeś: powitanie, zabezpieczenie skrzynki (hasło), język. Zostaniesz poproszony o ustawienie: hasła, nagranie własnego powitania. Gdy poczta poprosi o zachować własnego powitania ("Aby zachować powitanie, które właśnie usłyszałeś"nie zapisujesz powitania i po chwili poczta ustawia standardowe powitanie na koncie. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
robin.scotefield
29-05-2014 - 12:56:10
ok, tylko nie ma tam "wybierz numer by ". jest tylko o kosztach, umowach i promocjach oraz konsultant.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
29-05-2014 - 21:48:51
Witam. O jakim numerze piszesz?
  (0)
Odpowiedz
dno
03-01-2014 - 13:53:23
A jak wyłączyć własne powitanie i przywrócić domyślne? Nie da się! To dziękuje za usługę konkurencja chętnie mnie przyjmie.
  (0)
Odpowiedz
hidy
21-11-2013 - 10:15:02
Czy dzwoniący, który napotkał zejęty numer i został przekierowany automatycznie na pocztę głosową ale rozłączył się przed rozpoczęciem nagrywania wiadomości płaci za te kilka sekund słuchania informacji że osoba do której dzwoni własnie prowadzi rozmowę lub jest poza zasięgiem?
  (0)
Odpowiedz
madziak
18-02-2013 - 12:16:15
No dobrze wszystko fajnie, ale mam pytanie. Jesli ktos zostawil wiadomosc na poczcie i ja odsluchalam sobie i chce za jakis czas ponownie odsluchac i polaczyc sie z ta osoba to nie mozna wcisnac zadnego guzika by moc sie bezposrednio polaczyc z ta osoba. Jak w takim razie mozna zrobic?
  (0)
Odpowiedz
Podziel się