Są takie rozwiązania, które uważamy za tak oczywiste, że nie dostrzegamy, jak bardzo ułatwiają nam życie. Należy do nich chociażby poczta głosowa.

Ogromna zaleta powszechności telefonów komórkowych, o której czasami zapominamy? Nas można i my możemy złapać kogoś nawet nie wiedząc, gdzie się aktualnie znajduje. Przełożyć spotkanie, na które jesteśmy z nim umówieni tego samego dnia czy dograć miejsce owego spotkania. Przekazać, że udało nam się kupić te niezdobywalne bilety do teatru czy na mecz lub że upolowaliśmy prezent dla dziecka czy rodziców (w końcu z prezentami nigdy nie jest łatwo, więc to normalne, że rozpiera nas ekscytacja, gdy dorwiemy pewniaka).

Są też sprawy wagi państwowej jak narodziny dziecka, o których chce się w jednej minucie poinformować bliskich. Zaręczyny, którymi chwalimy się przyjaciółkom. Zdany ważny egzamin (szczególnie, gdy wiąże się z osiągnięciem dojrzałości), nowa praca (pierwsza i każda następna, która daje szanse na radość i satysfakcję z tego, co się robi).

A jak przekazać te wszystkie ważne rzeczy w kilka chwil, gdy adresat jest kompletnie nieświadomy, że dzieje się coś arcyważnego i nie odbiera od nas telefonu? Zostawić mu wiadomość, którą na pewno dostanie. I nie ma nawet mowy o pisaniu SMS-a drżącymi z ekscytacji palcami. Tu jest miejsce na pocztę głosową.

Numer Poczty głosowej w sieci T-Mobile to 602 950. Służy zarówno do przesłuchiwania wiadomości, jak i do dostępu do opcji osobistych. Poczta umożliwia łatwy dostęp do informacji zachowanych w skrzynce. Pomiędzy wiadomościami nie ma dodatkowych komunikatów wydłużających odsłuchiwanie. To, co słychać, to wiadomość po wiadomości.

Aktywacja Prostej Poczty w sieci T-Mobile oznacza automatyczne przeniesienia nieodebranych rozmów na waszą Pocztę głosową: gdy nie odbieracie przez 20 sekund, gdy wasz telefon jest akurat zajęty, gdy macie wyłączony telefon lub znajdujecie się poza zasięgiem. Ustawienia te można skasować lub modyfikować.

Gdy pierwszy raz połączycie się ze swoją Pocztą głosową, dzwoniąc pod bezpłatny numer 0 602 950, usłyszycie głos lektora, który pomoże wprowadzić niezbędne ustawienia. Chodzi o wybór języka, wprowadzenie własnego hasła, nagranie powitania – tak, aby osoby dzwoniące nie miały wątpliwości, do kogo się dodzwoniły.

Jeżeli chcecie wykorzystać w swojej Poczcie głosowej specjalne powitanie, skorzystajcie z serwisu Powitania. Wystarczy wybrać 2 w opcjach osobistych i następnie 2, aby połączyć się z usługą Powitania. Można tam wybrać śmieszne i oryginalne nagranie, które usłyszą dzwoniący. Powitania można naturalnie w każdej chwili zmieniać.

Wasza Prosta Poczta przechowa dla was 15 wiadomości, nowe wiadomości przez 10 dni, zachowane wiadomości przez 15 dni. Wiadomość może mieć maksymalnie 3 minuty długości.

Podczas odsłuchiwania wiadomości macie do wyboru kilka aktywnych klawiszy: 1 – aby oddzwonić do osoby, która pozostawiła wiadomość (bezpośrednio z Poczty głosowej) 2 – aby cofnąć wiadomość o 8 sekund 3 – aby przewinąć wiadomość do przodu o 8 sekund 4 – informacje o dacie, godzinie pozostawienia wiadomości oraz numerze nadawcy 6 – pauza (zatrzymanie odsłuchiwania wiadomości) 7 – kasowanie wiadomości 8 – zachowanie wiadomości

Aby otrzymać pomoc oraz informacje o funkcjach poszczególnych aktywnych klawiszy, należy wcisnąć 0.

Wróćmy jeszcze na chwilę do jednej z bardziej intuicyjnych funkcji Poczty głosowej, czyli oddzwaniania do osoby, która zostawiła wiadomość w skrzynce. Aby do niej oddzwonić, wystarczy w trakcie lub zaraz po odsłuchaniu wiadomości wcisnąć klawisz 1 i zatwierdzić wybór #. Poczta głosowa połączy was z nadawcą wiadomości, a po skończonej rozmowie powrócicie automatycznie do odsłuchiwania dalszych wiadomości. Usługa Oddzwanianie jest aktywna dla stacjonarnych oraz komórkowych numerów krajowych, z których dzwoniono w celu pozostawienia wiadomości.

Poczta głosowa jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich abonentów sieci T-Mobile. Jeżeli nie korzysta się z niej dłużej niż 3 miesiące, skrzynka zostaje automatycznie wyłączona. Zawsze jednak można ją ponownie bezpłatnie aktywować – wystarczy zadzwonić w tym celu pod bezpłatny numer 602 900 i - postępując zgodnie z instrukcjami automatycznego przewodnika – uruchomić usługę. Wraz z ponowną aktywacją Poczty głosowej, automatycznie ustawione zostaną przekierowania tak, abyście mogli od razu z niej korzystać.

Pomyślcie, jak miło jest czasami usłyszeć głos kogoś bliskiego zamiast zobaczyć na wyświetlaczu komórki kilka słów.

Poczta głosowa – prosta i genialna - opinie i komentarze (21)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Poczta głosowa to rozwiązanie dla tych, którzy nie zawsze mogą odebrać telefon, ale nie chcą, żeby ominęła ich jakakolwiek wiadomość. Kiedy znajdują się poza zasięgiem, są na spotkaniu czy też nie mogą lub nie chcą odebrać telefonu z jakiegokolwiek innego powodu, dzwoniący mogą im pozostawić wiadomość na wirtualnej sekretarce.

Jak to działa?

Osoba dzwoniąca, po usłyszeniu w słuchawce zapowiedzi zakończonej charakterystycznym sygnałem, wystarczy, że nagra wiadomość i rozłączy się. Użytkownik telefonu otrzyma informacje o pozostawionej wiadomości, w stosownym momencie będzie ją mógł odsłuchać.

Poczta głosowa zaistniała na polskim rynku wraz z pojawieniem się telefonów komórkowych. Wcześniej rolę urządzenia przechowującego wiadomości pod nieobecność użytkownika telefonu stacjonarnego pełniła automatyczna sekretarka. Poczta głosowa działa tak samo, jest jednak wygodniejsza w użytkowaniu. Nie jest przypisana do miejsca, działa niezależnie od tego, czy Abonent jest w domu, w pracy czy też na wakacjach. Pozostawione wiadomości można odsłuchać w dowolnym momencie, także kilkakrotnie. Dodatkową opcją jest możliwość bezpośredniego oddzwonienia do rozmówcy.

Standardowo, komfortowo czy coś ekstra?

Użytkownicy sieci T-Mobile mogą wybrać jedną z trzech opcji poczty głosowej: Standard, Komfort lub Extra. Standard to bezpłatna usługa poczty głosowej, aktywowana każdemu nowemu klientowi, z dostępem do wiadomości i własnych ustawień. Poczta Komfort to oferta dla tych, którzy od poczty głosowej oczekują czegoś więcej. Daje wszystkie możliwości Poczty Standard, a dodatkowo:

- wysyła nagrane wiadomości głosowe na Twój telefon w postaci MMS-a;
- konto e-mail z adresem: numer_telefonu@eranet.pl o pojemności 256 MB;
- filtr antywirusowy i antyspamowy;
- autorespondera;
- książkę teleadresową;
- możliwość pobierania również faksów (bez aktywacji dodatkoweg numeru do odbioru faksów czy posiadania urządzenia faksowego).

Poczta Extra, natomiast, to propozycja dla użytkowników telefonu iPhone na abonament. Dzięki niej zostawione wiadomości trafiają wprost na telefon i tam czekają na odsłuchanie. Wszystkie funkcje poczty głosowej uruchamiane są z poziomu telefonu, bez konieczności nawiązywania połączenia z numerem poczty.

Ile to kosztuje?

Poczta Standard jest usługą bezpłatną, Poczta Komfort przez pierwszy miesiąc jest bezpłatna, natomiast za każdy kolejny miesięczna opłata wynosi jedynie 2 zł. Poczta Extra wiąże się z miesięczną opłatą 2,90 zł brutto dla klientów indywidualnych i 2,93 zł brutto dla klientów biznesowych. Jeśli ktoś chciałby przekonać się o zaletach usług Komfort i Extra, warto to zrobić teraz, korzystając z promocji Spróbuj za darmo, w której przez pierwsze, niezobowiązujące do niczego dwa miesiące, z powyższych usług korzystać można za darmo.

Jak to ustawić?

Konfiguracja poczty jest bardzo prosta. Wystarczy aktywować usługę np. poprzez internetowe Biuro Obsługi lub wybierz kod *100# i zaakceptuj zieloną słuchawką. Wraz z aktywacją poczty uruchamiane są przeniesienia rozmów: jeśli użytkownik nie odbiera telefonu przez 20 sekund, gdy ma wyłączony telefon lub jest poza zasięgiem, a także wtedy, kiedy prowadzi rozmowę z kimś innym.

Nie zapomnij! 602 950 to numer poczty głosowej w sieci T-Mobile.

Po aktywowaniu poczty należy zatelefonować pod numer 602950 i skonfigurować usługę. Dla bezpieczeństwa konieczne jest ustawienie osobistego hasła dostępowego i wybranie języka komunikatów. Użytkownik decyduje także, czy będzie używać standardowego powitania, czy nagra swoje.

Poczta głosowa - przydatna i wciąż niedoceniana - opinie i komentarze (11)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Prosty, niedrogi telefon z klawiaturą, szybkim procesorem i opcjami multimedialnymi, który przypadnie do gustu fanom serwisów społecznościowych i wygodnego pisania.

 • Design
  8
 • Aplikacje
  7
 • Bateria
  9
 • Łatwość obsługi
  9
 • Funkcjonalność
  8
 • Design
  8.894736842
 • Aplikacje
  8.105263157
 • Bateria
  8.052631578
 • Łatwość obsługi
  8.842105263
 • Funkcjonalność
  9.315789473

Nokia Asha 302, to klasyczna Nokia, oferująca wysoką jakość budowy i sporo zaawansowanych funkcji -  a to wszystko w bardzo korzystnej ofercie cenowej. Telefon jest dobrze zbudowany i wygodnie leży w dłoni. Jasny, choć nieduży (2,4 cala) wyświetlacz radzi sobie nawet z silnym światłem słonecznym. Do budowy urządzenia użyto solidnego i przyjemnego w dotyku plastiku.

Na górnej krawędzi telefonu dostępne są trzy złącza, w tym dwa zasilania (micro USB i klasyczne 2 mm gniazdo), oraz gniazdko słuchawkowe, pełniące również funkcje złącza audio-wideo. Po lewej stronie Ashy znajduje się ukryte za klapką gniazdo kart microSD (do 32 GB pojemności). Pod szerokim ekranem o rozdzielczości 240x320 pikseli, znajdziemy klawisze funkcyjne, a pod nimi pełną klawiaturę QWERTy.

Klawisze funkcyjne, to typowy D-pad, służący do nawigacji, który umieszczono w środoku, oraz towarzyszące mu po bokach przyciski menu, oraz wykonywania i zakończania połączeń. Oprócz tego, na krawędziach tej części klawiatury, umieszczone zostały dwa przyciski, które możemy spersonalizować, np. przypisując im wywołanie książki adresowej, czy skrzynki SMS-owej. Klawiatura QWERTy ma niewielkie, ale dobrze wyprofilowane klawisze, dzięki czemu dość szybko można nauczyć się na niej błyskawicznie pisać.

1-gigahercowy procesor świetnie radzi sobie z napędzeniem telefonu wyposażonego w znany system S40. Ten ostatni trudno nazwać nowością rynkową, ale jest sprawdzony, działa bez zająknięcia i pozwala błyskawicznie dotrzeć do podstawowych funkcji telefonu. W porównaniu do wielu smartfonów zaskakująco szybko uruchamia się aparat Nokii. 3,2-megapikselowa matryca oferuje zaskakująco dobre zdjęcia - to dowód na to, że liczba megapikseli nie jest najważniejszym parametrem aparatu fotograficznego. Ostre, kontrastowe zdjęcia Nokii, ujęły nas również porządną kolorystyką - jak na niedrogi aparat, naprawdę warto je pochwalić. Asha 302 nagrywa też wideo, w rozdzielczości 640x480 pikseli. Na telefonie odtworzymy filmy w formatach H.264/AVC, MPEG-4, WMV i 3GPP formats (H.263).

Funkcje społecznościowe zostały zintegrowane z telefonem, dzięki czemu dysponujemy wygodnym dostępem do Facebooka i Twittera. Aktualizacje naszych znajomych będą widoczne na głównym ekranie Ashy. Wbudowana przeglądarka internetowa działa całkiem sprawnie, ale nie spodziewajmy się równie dużej wygodnej obsługi jak w najnowszych smartfonach (Asha nie ma dotykowego ekranu).

Nokia nie oszczędzała na modułach łączności i wyposażyła Ashę 302 w łączność WLAN oraz 3G (do 14,4 Mbps w trybie HSDPA), jest też oczywiście Bluetooth. Miłym dodatkiem jest radio FM, obsługiwane przez dedykowaną aplikację.

Bateria o pojemności 1320 mAh bez problemu radziła sobie z zasilaniem Nokii przez co najmniej 2 dni normalnego użytkowania. W tej dziedzinie Asha 302 może oczywiście zdeklasować niemal wszystkie smartfony na rynku, nie zmuszając użytkownika do ciągłej obsesji ładowania telefonu.

Podsumowując, Nokia Asha 302, to udany, niedrogi telefon z rozbudowanym funkcjami. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy dużo piszą na telefonie - klawiatura to ułatwia. W dziedzinie dodatkowych funkcji Asha na pewno nie ma czego się wstydzić - jest obsługa sieci WLAN, 3G, dobry aparat fotograficzny - a to wszystko przy długo działającej baterii. Prostota obsługi i klasyczny nokiowski design oraz wysoka jakość wykonania, to kolejne atuty.

W zestawie znajdziecie:

 • telefon
 • akumulator
 • ładowarka
 • zestaw słuchawkowy
 • karta gwarancyjna
 • instrukcja obsługi

Nokia Asha 302 - prosta i niedroga - opinie i komentarze (178)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Tym z Was, którzy nie potrzebują zaawansowanych smartfonów znany producent proponuje niedrogą tradycyjną komórkę z obsługą dwóch kart SIM - Philips E120.

Philips E120 to ważący raptem 70 gramów telefon komórkowy typu dualSIM. Pozwala zatem korzystać z prywatnego i służbowego telefonu, co w tego typu konstrukcjach należy do rzadkości.

Na pokładzie znajdziemy również odtwarzacz MP3, radio FM i łatwo dostępną latarkę. Nie mogło zabraknąć gniazda dla karty pamięci, dzięki czemu po dokupieniu nośnika dostaniemy dodatkowe 32 GB miejsca na dane. Wbudowana bateria o pojemności 800 mAh starczy na 400 godzin w trybie czuwania lub 8 godzin rozmów.

A teraz najlepsze, czyli cena. Pewnie trudno w to uwierzyć, ale Philips E120 kosztuje zaledwie 69 złotych.

Philips E120 - prosta i tania komórka z dualSIM - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się