Dzisiaj prawie każdy ma komórkę, niektórzy dwie. T-Mobile ma coś dla tych, którzy nie chcą rezygnować z telefonu stacjonarnego – T-Mobile Numer Stacjonarny.

Czasy, gdy posiadanie telefonu stacjonarnego było wyróżnieniem i swego rodzaju przywilejem, są dość odległe. Niektórzy czekali na niego kilkanaście lat, wciąż ponawiając podania. Dobrze jednak pamiętamy te czasy, gdy w wielu domach był jedynie telefon stacjonarny. Żadna rozmowa w rodzinie nie mogła przejść niezauważona, a zbyt późne telefony od chłopaka czy dziewczyny były źle widziane przez rodziców.

Na szczęście te czasy minęły i to, z kim się komunikujemy, może być tylko naszą tajemnicą. Cenimy więc sobie rozwiązanie, jakim jest posiadanie zarówno prywatnej komórki, jak i telefonu stacjonarnego. Rodzina i znajomi mogą dzięki temu dzwonić taniej na numer stacjonarny. Dziadkowie, którzy przywykli do dzwonienia do dzieci i wnuków na numer stacjonarny, nie muszą zmieniać swoich zwyczajów.

T-Mobile znalazł sposób na to, aby wygodnie korzystać z telefonu stacjonarnego, idąc z duchem czasu.

Dzięki temu niesamowitemu rozwiązaniu można mieć w jednym telefonie komórkowym dwa numery: dotychczasowy komórkowy oraz nowy – stacjonarny, który uaktywnia się automatycznie, kiedy użytkownik usługi wróci do domu, czyli znajdzie się w zdefiniowanej przez niego strefie domowej.

Posiadanie dwóch numerów nie wymaga dwóch kart SIM – wystarczy jedna. Skorzystanie z usługi oznacza oszczędności zarówno dla jej posiadacza, jak i dla wszystkich tych, którzy będą mogli odtąd dzwonić do niego na numer stacjonarny, zamiast na komórkę. A może długa wieczorna pogawędka przez telefon z Mamą lub dawno niewidzianą koleżanką, zamiast bezdusznego komunikatora internetowego czy emaila?

 

fot. Artur Gabrysiak | Dreamstime.com

Telefon stacjonarny w komórce - opinie i komentarze (37)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Aneta
06-05-2016 - 15:04:25
Witam, wczoraj 05.05.2016 r. zawarłam umowę na zakup tel. stacjonarnego w t-mobile nr 32 7265353. Dziś go aktywowałam go w strefie domu, na infolinii, 602900 opcja 1. Telefon dalej jest nie aktywny, nie można wykonywać połączeń, proszę o sprawdzenie co jest nie tak. Jest komunikat "Połączenie nie jest możliwe gdyż jesetś poza strefą, jak wrócisz do strefy będzie możliwe", tel był włączany i wyłączany i dalej nie ma połączeń.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
06-05-2016 - 16:36:21
Witam, W zaistniałej sytuacji sugeruję kontakt z BOA pod numerem 602900 (z numeru telefonu sieci T-Mobile/opłata zgodna z cennikiem) lub 602900000 (z numeru telefonu innego operatora/opłata zgodna z cennikiem), ponieważ odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie, będzie możliwa dopiero po zweryfikowaniu konta abonenckiego. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Niezadowolony
30-09-2013 - 16:40:24
Totalna porażka, od trzech miesięcy Biuro Obsługi Klienta nie potrafi włączyć przekierowania z numeru stacjonarnego na numer mobilny. Dwukrotnie pisałem reklamację i z dziesięć razy zgłaszałem w salonie problem i w dalszym ciągu nic kompletnie się nie dzieje.
  (0)
Odpowiedz
stan966
13-12-2012 - 00:16:24
Chcialbym prosić o wyjaśnienie, czy mając już telefon stacjonarny w T-Mobile, po aktywowaniu tej usługi dotychczasowy telefon stacjonarny będzie działał, tzn czy opuszczając strefę domową ktoś z domu moze korzystać tak jak dotychczas z telefonu stacjonarnego.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
31-12-2012 - 11:28:45
Telefon stacjonarny i numer stacjonarny to 2 odrębne usługi, 2 różne numery, nawet jeśli są przypisane do tek samej strefy domowej. To oznacza, że mogą one być używane niezależnie i bez wpływu jednej na drugą. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
Janusz
11-12-2012 - 08:03:55
Wczoraj dowiedziałem się, że nie ma możliwości przeniesienia numeru stacjonarnego "Era linia domowa" na linii TP (operator t-mobile) do usługi "Numer stacjonarny" (operator t-mobile). Wg informacji na stronie t-mobile - "Tak, możesz przenieść numer w całej Polsce od większości krajowych operatorów." www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/oferta/nowa_oferta/stacjonarny/nowa_taryfa_domowa/faq W większości operatorów nie ma niestety t-mobile. Konsultant infolinii stwierdził, że nie ma takiej procedury. Czy ktoś próbował zrobić taką operację i może potwierdzić że tego się nie da zrobić?
  (1)
Odpowiedz
Natalia
04-11-2012 - 10:10:56
Witam,ja osobiście nie polecam tego rozwiązania.Dwa razy aktywowałam usługę i dwa razy próba się nie udała.Za pierwszym nie chciała ustawić się strefa domowa,a za drugim każdy dzwoniący do mnie usłyszał "nie ma takiego numeru".Więc lepiej założyć tradycyjny stacjonarny.
  (1)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
06-11-2012 - 14:59:49
Natalia, niestety nie potrafimy powiedzieć dlaczego taka sytuacja miała miejsce w Twoim przypadku. Czy możesz napisać coś więcej? Pozdrawiamy!
  (1)
Odpowiedz
Ere
11-10-2012 - 12:14:28
Mam tel stacjonarny w tmobile osobna umowa na czas nieokreslony. Przenosze numer do strefy domowej i mam na jednej karcie zarowno nr stacjonanry jak i kom. Do abonamentu komórkowego mam 300 minut. Teraz pytanie wlasciwe: jestem w strefie domowej i chce wykonac polaczenie. Z tego co piszecie wynika, ze wyswietli sie idbiorcy numer komorkowy. Czy za takie polaczenie ze strefy domowej bede obciazony oplata, czy tez oplata bedzie rozliczona z minut przyslugujacych w abonamencie dla telefonu komorkowego.
  (0)
Odpowiedz
Waldek
03-09-2012 - 16:38:25
W regulaminie pisze, że stacjonarny dodatkowy do istniejącej komórki wynosi 5,04 zł miesięcznie. Natomiast jak wchodzę do swojego profilu i-boa aby włączyć stacjonarny (zmień) to pisze koszt aktywacji 0 zł, abonament 0 zł. Która kwota jest prawdziwa?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
05-09-2012 - 09:27:54
Do udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie potrzebujemy danych identyfikacyjnych: - numer tel - na kogo jest zarejestrowany - hasło. W związku z tym najlepiej będziesz, jeżeli skontaktujesz się z naszym BOA. Konsultant pomoże rozwiązać problem. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
wasio
17-08-2012 - 23:20:27
Witam, chciałbym zachować nr. stacjonarny, czyli przenieść go od innego operatora do Państwa, ale mam kilka pytań. Prosiłbym o wyjaśnienie moich wątpliwości. Proszę zaprzeczyć, bądź potwierdzić to co zawarłem w sceanriuszu, który jest poniżej. Zakładam, że nie używam poczty głosowej i wszystkie nieodebrane połączenia będą wyświetlane na ekranie telefonu, bądź przyjdą jako sms. Zakładam, że nie wyjeżdzam za granicę Polski, czyli nie zamierzam korzystać z roaming/nie obejmuje mnie roaming. Zakładam, że mam u Państwa abonament na tel. komórkowy. Scenariusz: 1) Jestem w domu (strefa tel. stacjonarnego) -dzwonię na nr. stacjonarne (polskie, zagranica mnie nie interesuje) Koszt: 20gr/minuta i jest sekundowe naliczanie -odbieram nr. stacjonarny = nic nie płacę -dzwonię na komórki: minuty są potrącane z abonamentu na tel. komórkowy -odbieram telefon, gdy ktoś dzwoni z tel. komórkowego = nic nie płacę 2) Jestem poza domem (daleko od strefy tel. stacjonarnego) Dzwonię z abonamentu tel. komórkowego na komórki = minuty idą z abonamentu tel. komórkowego. Dzwonię z abonamentu tel. komórkowego na nr. tel. stacjonarnych = minuty idą z abonamentu tel. komórkowego. Odbieram tel. na numer komórkowy = nic nie płacę. Wątpliwość pojawia się w przypadku gdy: Odbieram tel. na numer stacjonarny (będąć poza domem), a może nie mam możliwości odebrania? W przypadku gdy nie mam możliwości odebrania, czy ta informacja pojawi mi się w jakiś sposób np: przyjdzie do mnie sms będąc już w strefie domowej? a może na wyświetlaczu telefonu pojawi się informacja, że ktoś do mnie dzwonił. Jaki sygnał usłyszy osoba do mnie dzwoniąca? W przypadku gdy mam taką możliwość (odebranie nr. tel. stacjonarnego poza strefa domową, to czy jest to liczone jako przekierowanie, czyli czy tyle ile minut:sekund zejdzie mi z minut:sekund z abonamentu tel. komórkowego? P.S. Jakbym gdzieś popełnił błąd, proszę mnie poprawić. Z góry dziękuję.
  (1)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
20-08-2012 - 11:30:51
Wasio, z tak dużą ilością pytań i wątpliwości najłatwiej będzie, jeżeli zadzwonisz do naszego Biura Obsługi Abonenta. Konsultant Ci pomoże. Z telefonu stacjonarnego można skontaktować się z Biurem Obsługi Abonenta, dzwoniąc pod numer 602 900 000 lub (22) 413 69 96 (opłata za połączenie z konsultantem zgodna z posiadaną taryfą). Pozdrawiamy!
  (2)
Odpowiedz
twa
14-08-2012 - 16:15:01
Żałosny i koturnowy regulamin. Nauczcie się t-mobilowce, co znaczą słowa dedykować i definiować. Poza tym oferta do kitu
  (2)
Odpowiedz
Szymon
12-08-2012 - 22:36:26
Czy to niecałe 6zł to est opłata za każdy miesiąc korzystania z tego że w ogóle mam tel. stacjonarny, czy jeszcze trzeba doliczyć abonament na telefon stacjonarny? Jeśli tak to ile wynosi najtańszy?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
16-08-2012 - 09:44:38
Szymon, opłata za usługę wynosi 5 zł brutto i jest to finalny koszt abonamentu miesięcznego. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
ewela
15-07-2012 - 15:07:57
Na jednej karcie sim mam nr stacjonarny i komórkowy,chciałabym się dowiedzieć czy będąc w domu mogę wybrać z którego nr chcę zadzwonić?. Mając jeszcze darmowe minuty na numerze komórkowym i będąc w domu wolałabym dzwonić z nr komórkowego.Jeśli dzwonię do kogoś na komórkę z domu, czy nie taniej byłoby dla mnie użyć tel kom. czy mam taki wybór z którego nr chcę korzystać w danej chwili?
  (0)
Odpowiedz
Rafał
21-02-2012 - 09:30:59
Witam. Czy można uruchomić ten sam numer stacjonarny na dwóch różnych numerach komórkowych. Dziękuję za odpowiedź.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-02-2012 - 10:38:06
Rafale, nie ma niestety możliwości uruchomienia jednego numeru stacjonarnego na dwóch róznych numerach komórkowych. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
Paweł
07-02-2012 - 21:11:27
Witam. Mam takie pytanie. Posiadam nr stacjonarny w t-mobile (osobna karta sim/ umowa już na czas nieokreślony) czy jest możliwość przeniesienia tego nr stacjonarnego do komórki (tj. 2w1) czy tylko przy aktywowaniu usługi telefonu stacjonarnego w komórce dostaje się nowy nr??. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
10-02-2012 - 09:48:57
Paweł, istnieje możliwość przeniesienia numeru stacjonarnego na jedną karte sim wraz z numerem komórkowym. W tym celu należy się udać do Salonu lub Sklepu Firmowego z dowodem osobistym i dokonać wszelkich formalności. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
Paweł
23-12-2011 - 21:40:01
Czy jest możliwość, żebym będąc poza strefą numeru stacjonarnego mógł odbierać telefon/rozmawiać od kogoś kto dzwoni na stacjonarny? Czy jego taka rozmowa kosztuje więcej niż na normalny stacjonarny? Czy ja płacę coś za to?(przekierowanie/przeniesienie połączenia?)
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
02-01-2012 - 14:51:50
Pawle, odpowiemy po kolei :-) Nie ma możliwości połączenia się poza strefą - kosztuje tyle ile połączenie na każdy stacjonarny. W przypadku ustawienia przekierowań rozmowa będzie przeniesiona na wskazany numer i jest płatna zgodnie z cennikiem (tak jakby połączenie było nawiązane z numeru stacjonarnego). Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
zuraw
18-11-2011 - 10:12:36
Dzwoniąc do kogoś ze strefy domowej będzie się wyświetlał u kogoś numer komórkowy czy stacjonarny ?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-11-2011 - 17:32:26
Zuraw, w przypadku połączeń wychodzących, zawsze wyświetla się numer telefonu komórkowego. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
26-10-2011 - 10:44:18
Jacku, komentarze pod artykułami są miejscem do wymiany uwag, poglądów oraz zapytań dotyczących prezentowanych przez nas usług, urządzeń, a także innych informacji - nie służą do publikowania reklam.
  (0)
Odpowiedz
Zygi
11-10-2011 - 20:06:15
Mam pytanie Czy majac Tak Taka, moge rowniez miec dodatkowy numer Stacjonarny ? T/z 2 w 1 ?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
12-10-2011 - 13:31:46
Zygi, wszystkie informacje na temat oferty znajdziesz pod tym linkiem: http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/telefon_stacjonarny W przypadku wszelkich wątpliwości służymy pomocą.
  (3)
Odpowiedz
ktos
16-06-2011 - 20:30:15
No to ja mam pytanie bo odpowiedzi znaleźć nie potrafię: 1. zakładam ze mam tel na abonament np za 25 zl, tam mam 80 min niejako gratis, za 5 zl uruchamiam usługę 2in1 wracam do domu i chce zadzwonić do kogoś na stacjonarny - muszę płacić na warunkach 0.20 pln czy najpierw leci z darmowych minut. 2. j/w tylko tylko chce zadzwonić na komórkę? 3. nie wiem czy dobrze doczytałem, ale trzeba być związany umowa abonencką by tego używać czy może się mylę i tak tak wystarczy?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
12-10-2011 - 13:38:58
Ktos, w pierwszej kolejności są wykorzystywane minuty abonamentowe, a po ich wykorzystani są naliczane opłaty zgodnie z cennikiem usługi, niezależnie czy polaczenie wykonuje się na numer stacjonarny czy komórkowy.
  (1)
Odpowiedz
dro
05-06-2011 - 17:13:01
w ankiecie do czego potrzebny ci jest telefon stacjonarny brakuje jeszcze jednej opcji: - do odnajdywania telefonu komórkowego
  (0)
Odpowiedz
aneta
10-01-2011 - 12:25:01
Od dwóch lat korzystam z tego numeru za 5 zł, świetne rozwiązanie, tymbardziej u mnie zasięg na to jest dość spory ;), mam nadzieje, że teraz ankesując umowe dalej to będe miałą. Do tego przenosłam nr telefonu stacjonarnego do ery i internet . Pół roku i na razie bez większych problemów. Zadowolona klientka :)
  (0)
Odpowiedz
spioch
14-12-2010 - 09:31:57
usługa jest super.mam od dawna.szkoda tylko,że mając tą usługę nie można korzystać z połączeń w grupie "sieci rodzinnej".Może dla tych abonentów wymyśleć jakąś inną opcję,żeby było sprawiedliwie...
  (0)
Odpowiedz
Wilson
09-11-2010 - 19:55:14
Numer stacjonarny i komórkowy w jednym, który sam zmienia swoją strefę w momencie powrotu do domu ;p? Ciekawa możliwość oszczędzania, bo dzwoniący na stacjonarne płacą zazwyczaj taniej :) Ktoś korzysta?
  (0)
Odpowiedz
ojok
05-11-2010 - 16:38:02
Obawiam się, że nie wystarczy jedno połączenie z konsultantem :(. Pomimo wizyty w POK, pisemnej korespondencji oraz wielu rozmów z BOA, Era od prawie 2 miesięcy "stara się" aktywować usługę Era Numer Stacjonarny. Niestety nadal bez rezultatów :(. Warto się więc zastanowić nad przenoszeniem numeru stacjonarnego od innego operatora.
  (0)
Odpowiedz
Kramba
28-09-2010 - 19:21:13
Myślę, że najlepiej, żebyś zadzwonił do BOK'u :) tam będą mieli pewnie wgląd od razu w Twoją sytację i historię konta i podadzą Ci najbardziej konkretne informacje w kwestii tego co dokładnie chcesz wiedziec. Chociaż pewnie, z tego co widzę w innych artykułach, redakcja tutaj też bardzo chętnie się uaktywni z odpowiedzią :)
  (0)
Odpowiedz
hohoho
23-09-2010 - 15:44:09
Dostałem od was ofertę. Napiszcie mi proszę ile bym płacił mając komórkę w Erze i podpisując jeszcze umowę na abonament, na stacjonarny i internet? Jakie oszczędności?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i priorytety. W T-Mobile dajemy klientom wybór pomiędzy trzema różnymi telefonami stacjonarnymi.

W dzisiejszych czasach, gdy większość z nas ma telefon komórkowy, niektórzy zrezygnowali z posiadania numeru stacjonarnego. Powodów takiej decyzji może być wiele – nowe mieszkanie, gdzie jakoś się nie złożyło, żeby posiadać telefon, będący zawsze na miejscu, częste przeprowadzki, niechęć do kabli ciągnących się przy listwach przypodłogowych (w najlepszym wypadku tam), obawa przed znacznymi kosztami utrzymania numeru stacjonarnego, który będzie używany sporadycznie, a nawet przekonanie, że założenie takiego numeru to dużo uciążliwych formalności.

Zdarzają się jednak takie sytuacje, w których telefon stacjonarny to rozwiązanie doskonale dopełniające posiadanie telefonów komórkowych. Na przykład wówczas, gdy mieszkają z nami dzieci, zbyt małe, aby posiadać własne telefony komórkowe lub osoby starsze, albo zaliczamy się do entuzjastów wieczornych pogawędek z rodziną, mieszkającą w kraju i za granicą, a posiadającą numery stacjonarne.

Przyjrzyjmy się usługom T-Mobile, dotyczącym numerów stacjonarnych. Są odmienne – każda skrojona na miarę dla kogoś innego.

T-Mobile Numer Stacjonarny to coś dla ostrożnych, którzy nie lubią wypuszczać z rąk swojego telefonu komórkowego. Posiadacz telefonu komórkowego w T-Mobile dostaje dodatkowo zupełnie nowy numer stacjonarny, który pozwoli mu na wykonywanie tańszych połączeń z domu.

Numer stacjonarny uaktywnia się automatycznie po powrocie do zdefiniowanej przez abonenta strefy domowej. To rozwiązanie to oszczędność dla dzwoniącego oraz jego rodziny i przyjaciół, którzy mogą taniej zadzwonić na jego numer stacjonarny i uciąć sobie dłuższą pogawędkę. Przy przeprowadzce czy dłuższym wyjeździe, strefę domową można zdefiniować na nowo i cieszyć się numerem stacjonarnym tam, gdzie obecnie się znajdujemy. Numer stacjonarny nie zmieni się, jeśli nowa strefa domowa będzie w ramach tej samej strefy numeracyjnej.

T-Mobile Linia Domowa to coś dla tych, którzy są od lat oswojeni z telefonem stacjonarnym spod znaku Telekomunikacji Polskiej. Mogą jednak korzystać z tego samego, co dotychczas gniazdka telefonicznego, a swój numer przenieść do T-Mobile. Telefon będzie nadal działał na infrastrukturze TP SA, jednak abonent będzie rozliczał się z T-Mobile i to z jej atrakcyjnej oferty będzie mógł odtąd korzystać.

Teraz pozostaje tylko zastanowić się, która opcja jest dla nas najkorzystniejsza i koniecznie się na nią zdecydować. A potem udać się do salonu T-Mobile.

Fot. Val Thoermer | Dreamstime.com

Telefon stacjonarny w T-Mobile - różne odsłony - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

tnwpz
24-11-2010 - 15:58:20
Ja chyba sprawię sobie Era Numer Stacjonarny. Głównie dlatego, że wielu moich znajomych ma darmowe połączenia na numery stacjonarne, a ja takowego już nie posiadam.
  (0)
Odpowiedz
Kazimierz Szyndler
22-11-2010 - 14:51:22
Wspaniała propozycja. Czy można wykorzystać już posiadane nr. z tak-taka i nr stacjonarny TP.?
  (0)
Odpowiedz
Wilson
09-11-2010 - 19:52:00
Musi być dużo darmowych minut. 39 złotych miesięcznie to nie tak wiele, a minut od groma, dlatego jeśli miałbym się decydować to brałbym właśnie powyższą ofertę z Nowej Ery Domowej. Tym bardziej, że później dzwoni się za jedynie 17 gr/min i 29 gr na komórki, UE, USA i do Kanady.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeżeli wasze serce nie bije dla nikogo konkretnego i nie macie pomysłu, gdzie znaleźć kogoś godnego jego wyrywania się z piersi, to może sieć będzie dobrym miejscem...

Zapewne czasami zdarza wam się pomyśleć: „Jak ja żyłam/em bez internetu?”. Przydaje się w pracy i w życiu prywatnym. Za jego pośrednictwem komunikujemy się ze współpracownikami, rodziną i znajomymi, wysyłając emaile czy używając komunikatorów albo po prostu trzymając rękę na pulsie wydarzeń na serwisach społecznościowych. W sieci zdarza nam sie szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, grup wsparcia na forach czy przepisów kulinarnych na niebanalną kolację dla przyjaciół.

W sieci robimy zakupy i pozbywamy się własnych niepotrzebnych przedmiotów, oferując je na portalach aukcyjnych. Wraz z rosnącą liczbą serwisów oferujących wideo na życzenie, e-booki czy audiobooki oraz przy obecności kiosków z wirtualną prasą sieć to także centrum kultury i rozrywki. Gdzie więc, jeśli nie tam, współczesny człowiek miałby szukać swojej drugiej połówki.

Wiosna dodatkowo sprzyja takim decyzjom, a że kalendarzowa już za kilka dni, przyda się niezawodny internet, który będzie nieodzownym wsparciem w najważniejszych poszukiwaniach życia.

Gdy zabawa w poznawanie ciekawych ludzi za pośrednictwem portali randkowych, wirtualnych biur matrymonialnych, nieodkrytych dotąd sprofilowanych portali społecznościowych czy po prostu czatów, wciągnie was już na dobre, przyda się z pewnością internet, który jest zawsze pod ręką, czyli ten w telefonie komórkowym.

Tym, którzy zdecydują się zacząć wiosnę od poszukiwań bratniej duszy, pozostaje tylko życzyć wielu niesamowitych wrażeń i odrobinę szczęścia. No i naturalnie niezawodnego internetu, chociaż ostatnie życzenie w przypadku klientów T-Mobile to jedynie formalność.

Fot. Goodluz | Dreamstime.com

Wiosną zakochaj się w sieci - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Cywilna technologia wkroczy na pole bitwy. Amerykańscy żołnierze zostaną wyposażeni w smartfony. Wszystko wskazuje na to, że projekt ruszy jeszcze w tym roku.

W ciągu ostatnich kilku tygodni, U.S. Army intensywnie testowała dostępne na rynku urządzenia pod kątem użyteczności na polu bitwy. Na poligonach w Nowym Meksyku i Teksasie, żołnierze sprawdzili podobno ponad 300 modeli cywilnych smartfonów. Na tapecie znalazły się wszystkie systemy operacyjne. Zastanawiacie się zapewne w jakim celu zorganizowano tego typu operację?

Amerykańska armia pracuje nad JBC-P (Joint Battle Command-Platform), militarnym odpowiednikiem nowoczesnej komórki. W ramach manewrów testowano prototypy i porównywano je z modelami cywilnymi. W kwietniu U.S. Army ogłosiła, iż pierwsze tego typu urządzenie będzie działać pod kontrolą specjalnie zmodyfikowanej wersji Androida. Projekt opracowało MITRE Corporation, centrum badawcze finansowane przez Departament Obrony USA.

JBC-P, czy też po prostu wojskowy smartfon, będzie jedną z ciekawszych adaptacji cywilnej technologii na potrzeby armii (a nie odwrotnie). Dostanie go każdy żołnierz, dzięki czemu uzyska dostęp do GPS-u, zintegrowanej platformy operacyjnej TIGR (Tactical Ground Reporting) i wygodnego systemu komunikacji. Żołnierze dostaną przykładowo możliwość połączenia się z bezzałogowym dronem lub wygodny dostęp do informacji taktycznych. U.S. Army chce wprowadzić na pole bitwy nadajniki MACE (Multiaccess Communications Extender), czyli mobilną infrastrukturę 3G – umożliwiającą korzystanie ze smartfonów w ramach własnej sieci komórkowej.

Swoją drogą. Ciekawe, czy powstanie wojskowa wersja Android Market?

Fot. army.mil

Smartfon w kamaszach - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się