Lepiej w t-mobile

Święta już niedługo! U nas wraz z Sony Xperia Z5 Premium dostajesz za darmo słuchawki Sony SBH60! Sprawdź!

Niewielkie gabaryty, duża mobilność i ogromny jak na tak mały sprzęt komfort obsługi. Asus wszystko to oferuje na wciągnięcie ręki. Dosłownie.

 • Design
  9
 • Bateria
  7
 • Ekran
  9
 • Waga
  9
 • Wydajność
  6
 • Funkcjonalność
  8

+ Plusy

 • Wysoka jakość wykonania
 • Dotykowy ekran
 • Niewielka waga i wymiary

- Minusy

 • Przeciętny czas pracy na baterii

Eleganckie, lekkie i wydajne ultrabooki to kwintesencja nowoczesnej technologii mobilnej. Ich małe gabaryty sprawiają, że w podróży sprawdzają się o wiele lepiej niż klasyczne notebooki, umożliwiając jednocześnie wykonywanie znacznie bardziej zaawansowanych zadań niż tablety. Ich szturm nieco powstrzymuje zazwyczaj dość wysoka cena, spowodowana technologicznym zaawansowaniem. Asus znalazł jednak sposób na to na znaczne zwiększenie ich dostępności. Model X202E jest na to najlepszym przykładem, choć nie do końca odpowiada definicji ultrabooka.

Asus X202E budzi nasze zaufanie już od chwili wyjęcia go z pudełka. Jego aluminiowa obudowa budzi pozytywne skojarzenia z ultrabookami najwyższej klasy. Podobnie jak one Asus jest smukły, lekki i elegancki. W najgrubszym miejscu mierzy tylko nieco ponad 2 cm, a razem z pojemnym akumulatorem waży tylko 1,4 kg.

Zgodnie z definicją ultrabooka w Asusie nie znajdziemy napędu optycznego, za to wszystkie niezbędne gniazda i porty umieszczono na po bokach obudowy. Z prawej strony znajdziemy szczelinę czytnika kart pamięci SD/MMC, gniazdo słuchawkowe, port USB 2.0 oraz złącze do podłączenia dodatkowego monitora. Po lewej mamy zaś gniazdo zasilania, uchylne gniazdo do podłączenia kabla sieciowego, złącze HDMI, dwa porty USB, w tym jeden w standardzie 3.0 oraz gniazdo Kensington Lock.

W najgrubszym miejscu mierzy tylko nieco ponad 2 cm, a razem z pojemnym akumulatorem waży tylko 1,4 kg

Równie przyjemnie wrażenia towarzyszą otwarciu klapy, pod która znajdziemy znakomitą klawiaturę. Klawisze wyraźnie odseparowano od siebie, sięgając po najlepsze wzorce, także te spod  znaku jabłka. Również gładzik przypomina te stosowane w komputerach Apple. Cała jego powierzchnia jest gładka – nie znajdziemy tu, typowych dla laptopów dodatkowych klawiszy. Ich rolę pełni dolna część wielodotykowego touchpada, który zgodnie z najnowszymi trendami obsługuje gesty. Ekran można więc przewijać przesuwając dwa palce po powierzchni gładzika, a powiększenie realizowane jest na identycznej zasadzie jak w tabletach – poprzez zbliżanie lub oddalanie palców od siebie.

Jak poruszać się po interfejsie Windows 8?

Windows Phone to dla wielu użytkowników spore zaskoczenie i nowość. Nie zawsze wiadomo jak poruszać się po nowym interfejsie. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was specjalną poradę na ten temat. Znajdziecie ją tutaj.

Ekran Asusa to bardzo ciekawe rozwiązanie. Matryca o przekątnej 11,6 cala wyświetla obraz HD o o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli i kinowych proporcjach 16:9. Zastosowano tu podświetlenie diodami LED, co znakomicie odbija się na jakości obrazu oraz czasie pracy przy zasilaniu bateryjnym. Na tym jednak nie koniec technologicznych sztuczek. Aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w zainstalowanym tu fabrycznie, najnowszym systemie operacyjnym Microsoftu – Windows 8 jest on wrażliwy na dotyk. Z Asusa można więc korzystać dokładnie tak samo jak z ultranowoczesnych maszyn pokazywanych przy okazji premiery nowych Windows – albo klasycznie, jak na notebookach, albo najprościej jak się tylko da – dotykając ekranu, zupełnie jak w smartfonie czy tablecie. Windows 8 sprawdza się tutaj zresztą znakomicie. Użytkownicy smartfonów odnajdą się w nim natychmiast. Zwolennicy starszych systemów Windows będą zaś mogli skorzystać z tradycyjnego pulpitu.

Źródłem mocy Asusa X202E jest niskonapięciowy, mobilny, dwurdzeniowy procesor Intel Pentium 987, taktowany zegarem o częstotliwości 1,5 GHz. Współpracuje on z 4 GB pamięci RAM oraz twardym dyskiem o pojemności 500 GB. O wyświetlanie grafiki dba zintegrowany z procesorem układ Intel HD Graphics. Podczas testów udało nam się zanotować czas pracy na baterii na poziomie 4,5 – 5 godzin.

Wspomniany chwilę wcześniej dysk jest jedynym elementem, który nie zgadza się z oficjalną definicją ultrabooka. Dysponują one zazwyczaj bardzo wydajnymi dyskami SSD, które istotnie wpływają jednak na cenę takich urządzeń. W praktyce tradycyjne rozwiązanie sprawdza się jednak całkiem dobrze. System uruchamia się szybko, a jego reakcja na wybudzenie ze stanu uśpienia jest natychmiastowa. Dodatkową zaletą zwykłego dysku jest jego znaczna pojemność. 500 GB to znacznie więcej niż przeciętnie oferują dyski SSD.

Windows 8 sprawdza się tutaj zresztą znakomicie. Użytkownicy smartfonów odnajdą się w nim natychmiast.

Podsumowując, Asus X202E to doskonała propozycja dla wszystkich tych, których kuszą zalety ultrabooków, ale omijali je dotąd szerokim łukiem, ze względu na ich wysoką cenę. Asus to także sprzęt dla wszystkich tych, którzy chcieliby skorzystać z nowinek oferowanych przez najnowszy system Microsoftu. Asus X202e i jego dotykowy ekran nadaje się do tego idealnie.

Asus X202E to:

 • procesor Intel ULV Pentium 987
 • matryca dotykowa LED HD 11,6"
 • dysk twardy 500 GB
 • pamięć RAM 4 GB
 • system operacyjny Windows 8

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji tego urządzenia</em></p>

<p><em>Zapraszamy do zapoznania się z naszymi warsztatami online poświęconymi Microsoftowi oraz Windows 8 i Windows Phone 8.</em></p>

Asus VivoBook X202E – komfort przede wszystkim! - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
slawek1
26-10-2014 - 14:53:25
czy jest możliwość zakupu tego kąputera z sieci t mobajl i jaki to koszt miesieczny z kąputerem
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
26-10-2014 - 17:17:21
Aktualnie, nie posiadamy tego urządzenia w sprzedaży.
  (0)
Odpowiedz
kaszub1136
12-07-2013 - 20:24:10
Dodajcie do oferty wersję z i3 to kupię ;)
  (1)
Odpowiedz
Podziel się