Czy jest sposób na dostęp do internetu niemal wszędzie, dla kilku urządzeń jednocześnie i z pominięciem jakiegokolwiek kabla? Okazuje się, że to banalnie proste.

 • Design
  7
 • Konstrukcja
  7
 • Łatwość instalacji
  9
 • Jakość połączenia
  8
 • Funkcjonalność
  9
 • Design
  7
 • Konstrukcja
  7
 • Łatwość instalacji
  3.5
 • Jakość połączenia
  7
 • Funkcjonalność
  7

+ Plusy

 • łatwy w instalacji
 • obsługuje kilka urządzeń w tym samym czasie
 • szybko wykrywa i łączy się z siecią

- Minusy

 • nagrzewa się podczas dłuższego użycia

Modem Huawei E5, to urządzenie magiczne. Umożliwia dostęp do internetu poprzez sieć WLAN dla 5 urządzeń jednocześnie. Sam modem łączy się z siecią za pomocą standardów telefonii komórkowej. Na czym polega magia? E5, to urządzenie, które działa całkowicie bezprzewodowo - ma swoją własną baterię. To nie koniec niespodzianek - bezprzewodowy modem jest mały i lekki, z łatwością zmieści się w kieszeni. By nie pozostać gołosłownym - garść suchych faktów: E5 waży 30 g i jest mniejszy od paczki papierosów.

Co w praktyce wynika z magicznych właściwości Huawei? Przede wszystkim, uzyskujemy stały dostęp do internetu, niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy. Niby nic wielkiego - umożliwiają to np. komputery z wbudowanym modemem 3G czy po prostu telefony. Jednak większość komputerów takiego modemu nie ma, a przede wszystkim - za pomocą komputera nie udostępnimy sygnału WiFi kilku urządzeniom. Natomiast używanie internetu poprzez telefon nie jest tak wygodne, jak na komputerze.

E5 może leżeć sobie gdzieś na dnie naszej torby - właściwie to taka sieć WLAN, którą możemy zabrać ze sobą wszędzie. Coraz częściej dysponujemy więcej niż jednym urządzeniem przenośnym, korzystającym z WLAN. Oprócz komputera z WiFi korzystają przenośne konsole do gier, ostatnio dołączyły do nich tablety. Posiadanie własnej przenośnej sieci WiFi to duża wygoda, a HUAWEI właśnie coś takiego zapewnia.

W dodatku, tą naszą osobistą siecią możemy się podzielić z innymi. Spotkanie biznesowe na którym wszyscy mają komputery, ale bez internetu? Nie ma problemu - E5 umożliwi znalezienie potrzebnej informacji w sieci każdemu. A może wybraliśmy się z partnerem na wakacje i każdy ma komputer? Z E5 wszyscy mogą liczyć na dostęp do internetu. W naszym teście E5 świetnie sprawdził się jako dostawca internetu dla iPada. Słynny tablet Apple w podstawowej wersji pozwala łączyć się z internetem tylko za pomocą wspomnianego standardu. Schowany w kieszeni E5 sprawia, że niewielkim kosztem nasz iPad staje się w pełni mobilny. Prawdziwa gratka dla posiadaczy tych urządzeń!


7,2 Mbit/s to prędkość połączenia z siecią, która z nawiązką wystarczy dla nawet kilku użytkowników. Jeśli znajdziemy się poza zasięgiem sieci 3G, HUAWEI połączy się z internetem za pomocą innych dostępnych protokołów - GPRS czy EDGE.

Dodatkową funkcjonalność zapewnia E5 wbudowany czytnik kart Micrso SDHC. Dzięki temu, urządzenie może dodatkowo służyć jako przenośny magazyn danych. Obsługuje karty o pojemności do 32 GB.

W naszym teście udało nam się, tuż po wyjęciu urządzenia z pudełka, uruchomić E5 i podłączyć za jego pomocą komputer do internetu w niecałe 2 minuty. Zaczęliśmy od umieszczenia karty SIM w slocie i zamontowaniu baterii. Każdy poradzi sobie z tym zadaniem, bo proces ten wygląda identycznie jak w telefonie. Następnym krokiem było wciśnięcie umieszczonego z boku przycisku uruchamiającego E5. Modem błyskawicznie połączył się z internetem w najszybszym trybie 3G, co zasygnalizował na wyświetlaczu. Pozostało nam tylko wskazać w komputerze odpowiednią sieć WLAN i połączyć się z nią. Hasło, dzięki któremu E5 nawiązuje kontakt z komputerem, znajduje się na spodzie urządzenia. Po jego wpisaniu i zapamiętaniu przez komputer możemy już właściwie schować Huawei do torby. Dalsza praca przebiega w pełni automatycznie i nie musimy już nic konfigurować.

Oczywiście, zapisane hasło możemy zmienić. Umożliwia to panel kontrolny, który uruchamiamy po wpisaniu do przeglądarki adresu http://198.168.1.1. Panel umożliwia wykonanie szeregu zaawansowanych czynności konfiguracyjnych, które raczej nie przydadzą się zwykłemu użytkownikowi. Warto jednak zmienić samo hasło dostępu do panelu - w innym wypadku postronna osoba łatwo wkradnie się do naszego E5. Istotną cechą panelu jest wyświetlanie dokładnych informacji na temat wysłanych i pobranych danych. Dzięki temu możemy na bieżąco kontrolować swoje wydatki.

Wbudowana bateria pozwala działać urządzeniu bez przerwy w trybie połączenia przez ponad 4 godziny. Po jej wyczerpaniu prosto naładujemy E5 za pomocą dołączonego kabla USB, którym podłączymy modem do komputera.

Mały, lekki i banalnie prosty w obsłudze - taki właśnie jest modem HUAWEI E5. Magiczne pudełeczko, które sprawia, że swoją sieć WLAN zabierzemy ze sobą wszędzie. Czy można sobie wyobrazić większy komfort w dostępie do internetu?

Huawei E5 - internet wszędzie i bez umiaru - opinie i komentarze (123)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Huawei E3131 to jeden z najnowszych modemów w ofercie T-Mobile. Sprawdzamy możliwości jakie oferuje i jak sprawdza się na co dzień.

 • Design
  8
 • Konstrukcja
  9
 • Łatwość instalacji
  9
 • Jakość połączenia
  8
 • Funkcjonalność
  8
 • Design
  6.333333333
 • Konstrukcja
  5.933333333
 • Łatwość instalacji
  6.466666666
 • Jakość połączenia
  5.133333333
 • Funkcjonalność
  5.266666666

+ Plusy

 • stabilna praca
 • łatwa instalacja
 • dodatkowe gniazdo na kartę pamięci
 • gniazdo dla zewnętrznej
 • uchwyt do smyczy

- Minusy

 • włożony w gniazdo USB jest podatny na przypadkowe uszkodzenie

Od wyboru odpowiedniego modemu USB zależy nie tylko szybkość i sprawność działania mobilnego internetu. W konsekwencji zależeć będzie od tego również komfort korzystania z komputera, bo większość z nas używa go w zasadzie wyłącznie w trybie online.

Modem USB Huawei E3131 wygląda niepozornie – w zasadzie identycznie jak większość urządzeń tego typu. Czarną obudowę, wykonaną z naprawdę dobrej jakości plastiku urozmaicono jednak szarymi akcentami. Ten drobny zabieg przełamuje wszechobecną czerń i sprawia, że wygląda on dużo ciekawej od większości  konkurentów.

Pod zdejmowaną klapką znajdują się dwa gniazda. Większe, umieszczone na wierzchu pozwala umieścić w nim kartę SIM. Drugie, znajdujące się z boku daje możliwość zamontowania w nim karty pamięci microSD o pojemności do 32 GB i korzystanie z modemu jak ze zwyczajnego pendrive'a – również podczas połączenia z internetem. Ciekawym rozwiązaniem, na jakie zdecydowano się wyposażyć Huawei E3131 jest schowane pod małą zaślepką gniazdo anteny zewnętrznej. Warto z niego skorzystać jeśli zamierzamy używać mobilnego internetu w trudnych warunkach, na przykład w budynkach zbudowanych tak, że skutecznie tłumią zasięg sieci komórkowych. W naszych testach nie skorzystaliśmy jednak z tej możliwości – Huawei pracuje bowiem bardzo stabilnie i nie traci zasięgu tak łatwo. Obudowa E3131 kryje jeszcze jedną, drobną, ale bardzo przydatną ciekawostkę – solidny, metalowy uchwyt do smyczy. Walory praktyczne tego niepozornego rozwiązania podnosi dodatkowo fakt, że sznureczek przeciągnąć można również przez nasadkę wtyku USB, zabezpieczając ją przed zgubieniem.

Proces instalacji sprowadza się do podłączenia go do gniazda USB. System operacyjny automatycznie rozpozna urządzenie i zainstaluje odpowiednie sterowniki.

Ciekawym rozwiązaniem, na jakie zdecydowano się wyposażyć Huawei E3131 jest schowane pod małą zaślepką gniazdo anteny zewnętrznej. Warto z niego skorzystać jeśli zamierzamy używać mobilnego internetu w trudnych warunkach, na przykład w budynkach zbudowanych tak, że skutecznie tłumią zasięg sieci komórkowych.

Równie praktycznie i bezproblemowo prezentuje się instalacja i dalsza praca z modemem Huawei E3131. Proces instalacji sprowadza się do podłączenia go do gniazda USB. System operacyjny automatycznie rozpozna urządzenie i zainstaluje odpowiednie sterowniki. Są one przechowywane w pamięci modemu - nie musimy zatem korzystać z dodatkowego oprogramowania dostarczanego na dodatkowych nośnikach. W przypadku Windows 7 ręcznie uruchomić należy jedynie instalator programu Internet Manager. Jest to jednak banalnie proste i sprowadza się praktycznie do jednego kliknięcia. Jeśli korzystamy z najnowszego Windows 8 nie musimy robić nawet tego – wszystko odbędzie się całkowicie automatycznie.

Główny panel programu Internet Manager oprócz możliwości połączenia się z internetem daje także dostęp do wielu przydatnych opcji. Z jego poziomu można między innymi wysyłać i odbierać wiadomości SMS, sprawdzać historię operacji, ilość pobranych i wysłanych danych, a nawet skorzystać z osobistego konta abonenckiego w T-Mobile.

Huawei E3131 jest zgodny ze standardem HSPA+, co oznacza, że jest w stanie pobierać dane z prędkością do 21 Mb/s. Wysyłanie odbywa się w standardzie HSUPA - maksymalny transfer wynosi tu 5,76 Mb/s. Takie parametry swobodnie wystarczają do swobodnego i komfortowego surfowania po zasobach internetu. Praktyczne wyniki naszych testów prezentują się równie dobrze. W testach prędkości transfer w przypadku pobierania danych oscylował na poziomie 14 Mb/s. Wysyłanie odbywało się z prędkością na poziomie 4 Mb/s.

Modem bardzo łatwo podłączyć do komputera.

Huawei E3131 to modem, który można polecić z czystym sumieniem. Pracuje stabilnie, jest mały, poręczny i oferuje dostęp do szybkiego internetu mobilnego. Jego zdecydowanymi zaletami są także praktyczne rozwiązania, takie jak miejsce na dodatkową pamięć czy gniazdo dla zewnętrznej anteny.

Informacje ogólne Zwiń/Rozwiń
Producent Huawei
Model E3131
Typ modem USB
GSM [MHz] 850/900/1800/1900
UMTS 2100 [MHz] 900/2100
Standard USB
Złącze anteny zew. tak

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji tego modemu Huawei E3131!</em></p>

Modem Huawei E3131 - stabilny i poręczny - opinie i komentarze (37)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Naturalnie za takie przywileje użytkownicy będą musieli zapłacić. Co jeszcze dostaną w ramach nowej usługi?

Dla wielu użytkowników sieci YouTube stanowi jedno z podstawowych źródeł teledysków i nagrań z koncertów. Jeśli przeszkadzają wam wprowadzone w serwisie Google'a reklamy, mamy dobrą wiadomość.

Serwis Android Police dotarł do zdjęć, które sugerują, że koncern z Mountain View zamierza uruchomić muzyczną usługę abonamentową YouTube Music Key. Umożliwi ona słuchanie muzyki bez reklam, odtwarzanie wybranych utworów w trybie offline, słuchanie samego audio, a także zapisywanie utworów.

Za te przywileje trzeba będzie zapłacić 9,99 dolarów miesięcznie, a ci, którzy zdecydują się na subskrypcję, otrzymają jednocześnie dostęp do Google Play Music All Access (które zostanie przemianowane na Google Play Music Key). Nie wiadomo, kiedy usługa wystartuje i kiedy będzie dostępna w Europie.

Źródło: Android Police

YouTube Music Key: muzyka bez reklam i offline - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Od dzisiaj przedsiębiorcy, którzy posiadają łącza stacjonarne, mogą korzystać z internetu mobilnego T-Mobile bez limitu danych i bez ograniczeń prędkości.

T-Mobile Polska oferuje użytkownikom internetu stacjonarnego alternatywę w postaci internetu mobilnego bez ograniczeń. W nowej ofercie operatora przedsiębiorcy skorzystają z nieograniczonego pakietu danych oraz najszybszej transmisji danych w danej technologii. Koszt usługi to 59 zł netto miesięcznie przy umowie na 24 miesiące. W przypadku umowy na 30 i 36 miesięcy odpowiednio przez 6 lub nawet 12 miesięcy abonament wynosi tylko 1 zł netto.

Przedsiębiorcy otrzymają ponadto także numer stacjonarny, który pozwoli im na nielimitowane połączenia na wszystkie numery stacjonarne w kraju oraz numery komórkowe sieci T-Mobile w abonamencie za 1 zł miesięcznie.

Dodatkowo klienci, wybierający tę ofertę, otrzymają w pakiecie routery bezprzewodowe LTE: Huawei B593 lub Huawei E5180 w opłacie na start za jedyne 9 zł brutto. Mogą one obsłużyć połączenie Wi-Fi nawet 32 niezależnych urządzeń oraz dodatkowych 4 przez połączenie LAN. Dzięki portom USB pozwalają na podłączenie peryferyjnych urządzeń niezbędnych w każdym biurze, np. drukarki czy skanera.

Oferta jest dostępna we wszystkich kanałach sprzedaży T-Mobile i, aby z niej skorzystać, wystarczy pokazać aktualny rachunek lub obowiązującą umowę na internet stacjonarny od innego dostawcy.

Dla klientów T-Mobile oferta jest dostępna taniej w Super Zestawie – pakiet Nielimitowanego internetu mobilnego i numeru stacjonarnego kosztuje zaledwie 50 zł netto.

Fot.: Fotolia

Internet mobilny dla biura bez limitów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się