Zimowy odpoczynek bez dostępu do internetu? Dziś to niemal niemożliwe, a z problemami z połączeniem z siecią najłatwiej poradzić sobie za pomocą mobilnego internetu i odpowiedniego rutera, choćby takiego jak Huawei E5377T

 • Design
  8
 • Konstrukcja
  9
 • Łatwość instalacji
  8
 • Jakość połączenia
  9
 • Funkcjonalność
  9
 • Design
  6.714285714
 • Konstrukcja
  7.428571428
 • Łatwość instalacji
  8.142857142
 • Jakość połączenia
  5.214285714
 • Funkcjonalność
  7.571428571

W dzisiejszych czasach nawet spontaniczny zimowy wyjazd nie były kompletny bez dostępu do sieci. A z tym w górach może być różnie, więc najbezpieczniej jest zadbać o własny. Najlepiej jednocześnie szybki i taki, z którego może korzystać wiele osób jednocześnie - przecież najprzyjemniej wypoczywa się ze znajomymi.

Huawei E5377T - pod tym oznaczeniem kryje się mobilny modem-ruter, który podobnie jak inne tego typu urządzenia znajdujące się w ofercie T-Mobile oferuje kilka funkcji w jednej obudowie. Jest on jednocześnie modemem 3G oraz LTE i bezprzewodowym i ruterem.

Do Huaweia E5377T można jednocześnie podłączyć 10 innych urządzeń. Wszystko to bez konieczności skorzystania z ani jednego kabelka - ruter potrzebuje go bowiem tylko do naładowania akumulatora, który wystarcza mu na nawet 12 godzin nieprzerwanej pracy.

Huawei E5377T

Ruter Huawei E5377T polecić można każdemu i to z czystym sumieniem. W niskiej cenie (opłata na start zaczyna się od 8,99 zł) otrzymujemy ładne, dobrze wykonane i funkcjonalne urządzenie, które zapewni nie tylko nam, ale także naszym znajomym czy współpracownikom długotrwały i stabilny dostęp do szybkiego internetu mobilnego w standardzie LTE.

Wygląd zewnętrzny

Estetyka tego urządzenia nie odbiega od tego, do czego zdążyła nas przyzwyczaić marka Huawei. Obudowę wykonano z przyjemną - i dla oka i w dotyku - precyzją i z dobrych jakościowo materiałów. Zarówno dolna jak i górna część obudowy wykonana jest z połyskującego plastiku. Dzieli je ramka stylizowana na szlifowane aluminium. Nic zbyt mocno nie trzeszczy, a tylna klapka nie wykazuje tendencji do samoczynnego otwierania się - jest bardzo przyzwoicie. Całość waży niezbyt wiele bo ok. 135 g więc bez problemu może z nami podróżować.

-> Test: Alcatel Onetouch W800Z - LTE na wakacjach? Nie ma sprawy!

-> Test: Huawei E3276 - gwarant stabilność

Konstrukcja

Konstrukcja rutera Huawei E5377 sprawia wrażenie solidnej. Duża w tym zasługa niezbyt dużej, ale zwartej obudowy. W srebrnej ramce, biegnącej dookoła umieszczono prawie wszystkie złącza i przyciski. U dołu rutera znajduje się uniwersalne złącze micro USB oraz dwa gniazda do podłączenia zewnętrznych anten. Za tę niby drobnostkę, należy mu się duży plus – dzięki temu łatwo sobie poradzić z ewentualnymi problemami z zasięgiem.

Górną część ramki zarezerwowano na przycisk Menu. Tylko włącznik znajduje się w górnej części obudowy, tuż obok ekranu pokazującego parametry pracy urządzenia. Gniazda dla karty mini SIM oraz karty pamięci umieszczono pod akumulatorem o dużej, jak na mobilny ruter, pojemności 3560 mAh.

Huawei E5377T

Transmisja danych i konfiguracja

Huawei E5377T dostęp do internetu może realizować za pomocą technologii CD-HSPA+, HSPA+, UMTS, EDGE oraz LTE, która umożliwia pobieranie danych z prędkością do 150 MB/s. Maksymalna szybkość wysyłania to 50 Mb/s. Podczas testu ruter pracował stabilnie i nie tracił zasięgu. Bez problemu udało się do niego także podłączyć kilka urządzeń jednocześnie. Złego słowa nie można również powiedzieć o zasięgu sieci Wi-Fi. Po oddaleniu się od komputera na ok. 10 m,, system Windows  odnotował spadek mocy sygnału ze Znakomitej jedynie na Dobrą, tak więc Huawei powinien świetnie sprawdzić się w znakomitej większości mieszkań.

Procedura przygotowania tego rutera do pracy nie jest zbyt skomplikowana. Nie powinna sprawić nikomu trudności. Dostęp do wszystkich funkcji realizowany jest przez przeglądarkę internetową. Z podstawowych można skorzystać także z poziomu samego urządzenia.

Podsumowanie

Ruter Huawei E5377T polecić można każdemu i to z czystym sumieniem. W niskiej cenie (opłata na start zaczyna się od 8,99 zł) otrzymujemy ładne, dobrze wykonane i funkcjonalne urządzenie, które zapewni nie tylko nam, ale także naszym znajomym czy współpracownikom długotrwały i stabilny dostęp do szybkiego internetu mobilnego w standardzie LTE.

Huawei E5377T – LTE zawsze pod ręką - opinie i komentarze (41)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

T-Mobile oddaje do użytku swoim klientom aplikację stworzoną we współpracy z serwisem Audioteka.pl. Aplikacja oferuje dostęp do największej w Polsce bazy audiobooków i dostępna jest już w sklepie Google Play. Klienci T-Mobile będą mogli pobrać ją bezpłatnie. Dodatkowo T-Mobile będzie sprzedawało telefony już z zainstalowaną aplikacją wraz z przykładowymi rozdziałami najpopularniejszych książek.

Audiobooki to współczesna recepta na brak czasu na czytanie. Dzięki odsłuchiwaniu książek w trakcie wykonywania innych czynności, można pogodzić codzienne obowiązki z pozostawaniem na bieżąco z najnowszymi publikacjami. Jak wynika z Raportu o Innowacyjności Polskiej Gospodarki – Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych i zabieganych narodów europejskich. W odpowiedzi na oczekiwania klientów T-Mobile we współpracy z Audioteką przygotowało aplikację, która oferuje dostęp do największej w Polsce bazy audiobooków z prostym systemem obsługi i płatności.

W salonach T-Mobile jest już dostępny smartfon HTC Desire X z preinstalowaną aplikacją Audioteka z audiobookiem „Bóg, kasa i rock and roll” autorstwa Szymona Hołowni i Marcina Prokopa. Już niedługo w salonach T-Mobile pojawią się kolejne modele telefonów z wgraną aplikacją oraz pierwszymi rozdziałami bestselerów „Steve Jobs”, „Dom nad rozlewiskiem” i „www.1939.com.pl”. Preinstalowana Audioteka T-Mobile zintegrowana będzie z systemem bilingowym operatora, dzięki czemu mechanizm płatności za audiobooki będzie bardzo prosty. Koszt książek abonentom zostanie doliczony do najbliższego rachunku, natomiast użytkownikom pre-paid będzie automatycznie pobrany z konta.

Wszyscy klienci T-Mobile korzystający ze smartfonów z systemem Android mogą bezpłatnie zainstalować aplikację bezpośrednio ze sklepu Google Play lub wysłać bezpłatnego SMS-a o treści AUDIOTEKA na numer 8008, aby otrzymać link do pobrania aplikacji.

Audioteka.pl jest najobszerniejszym na polskim rynku zbiorem nagrań książek i czasopism czytanych przez profesjonalnych lektorów, aktorów i dziennikarzy. Baza publikacji powiększa się średnio o 25 pozycji miesięcznie, dzięki czemu osoby, które chcą mieć stały kontakt z literaturą lub ciekawe są nowin ze świata mediów, mogą na bieżąco odsłuchiwać najnowsze bestsellery i dowiadywać się o czym piszą magazyny.

<p><em>Zapoznajcie się z naszą wideo-instrukcją dotyczącą obsługi Audioteki!</em></p>

Dobra książka zawsze pod ręką – audiobooki na smartfonach w T-Mobile - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przygotowanie do pracy i konfiguracja rutera Huawei 5377T nie jest trudna. Pokazujemy jak to zrobić na przykładzie komputera z systemem operacyjnym Windows 8.

Huawei E5377T – jak podłączyć i skonfigurować ruter z komputerem? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Z naszego poradnika dowiecie się, jak poprawnie skonfigurować router LTE Huawei E5180 i uzyskać za jego pomocą dostęp do bezprzewodowego internetu.

Najważniejsze cechy routera LTE Huawei E5180:

– złącze sieciowe LAN RJ-45;
– pobieranie danych z prędkością do 150 Mbps;
– obsługa wiadomości SMS oraz kodów USSD;
– możliwość podłączenia do 32 urządzeń przez Wi-Fi.

Huawei E5180 to stacjonarny router 4G LTE. Może też zostać z powodzeniem podłączony do komputera, gdy ten nie posiada karty sieciowej Wi-Fi – dzięki złączu sieciowemu LAN.

W pudełku z routerem oprócz samego urządzenia znajdują się jeszcze: zasilacz, kabel sieciowy oraz krótka instrukcja. Sam sprzęt robi bardzo pozytywne wrażenie – jest solidnie wykonany i ma ciekawą stylistykę. Z wyglądu nieco przypomina nawet routery Airport Extreme od Apple. Obudowa jest niewielka (jej wymiary to 70 × 70 × 110 mm) i zorientowana pionowo.

Poza tym, niewątpliwą zaletą routera Huawei E5180 jest jego oprogramowanie – proste w obsłudze i czytelne. Zarządzanie sprzętem jest intuicyjne. Może się odbywać bezpośrednio z przeglądarki internetowej lub za pomocą aplikacji Huawei Mobile Wi-Fi na smartfonie (do pobrania z Google Play lub App Store). Router posiada diody sygnalizujące o dostępności sieci GSM/LTE oraz jakości połączenia WiFi.

Router LTE Huawei E5180 w T-Mobile!

Jak skonfigurować ruter Huawei E5180?

Po wyciągnięciu urządzenia z pudełka, podłączamy go do zasilania i montujemy w nim kartę SIM. W tym celu należy zdjąć pokrywę karty, która znajduje się na spodzie urządzenia, a następnie wsunąć kartę i założyć pokrywę. Szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednie umieszczenie karty w gnieździe. Styk koloru złotego powinien być skierowany w dół, patrząc oczywiście od spodu routera. Pod spodem znajduje się też domyślne hasło do routera, które będziemy mogli później zmienić.

Do pierwszego połączenia między komputerem a routerem najlepiej wykorzystać dołączony do zestawu kabel sieciowy. W ten sposób najwygodniej przeprowadza się konfigurację rutera. Kabel sieciowy wpinamy do odpowiedniego gniazda w komputerze i do portu LAN routera.

Po połączeniu komputera i routera kablem sieciowym otwieramy przeglądarkę. W pasku adresu wpisujemy 192.168.8.1 - jest do adres panelu do zarządzania ruterem. Domyślne hasło i login do tego panelu to "admin". Po jego wpisaniu zostaniemy zalogowani.

Router Huawei E5180 posiada opcję automatycznej aktualizacji, całkiem więc możliwe, że przy jego pierwszym uruchomieniu wyświetli się informacja o dostępnej aktualizacji, zwiększającej bezpieczeństwo i zwiększającej wydajność. Czynność tę można pominąć i dokończyć w późniejszym terminie, ale rekomendujemy, by zaktualizować sprzęt już przy pierwszym podejściu.

By przystąpić do właściwej konfiguracji sprzętu, przechodzimy do zakładki Ustawienia -> Szybka konfiguracja. Teraz powinniśmy kliknąć w przycisk Następny, by przejść do kolejnego kroku konfiguracji. W polu Identyfikator SSID powinna znajdować się domyślna nazwa naszej sieci, natomiast w polu Klucz wspólny WPA wpisujemy hasło, które znajduje się na dolnej ścianie routera. Następnie klikamy w przycisk Zakończ i jeśli wpisaliśmy poprawne dane, to cała operacja powinna zakończyć się sukcesem.

W zakładce Ustawienia -> Szybka konfiguracja możemy również nadać nową nazwę naszej sieci i ustawić hasło (w tym celu należy kliknąć w przycisk Nowy profil). Na potrzeby tego poradnika korzystamy jednak z ustawień domyślnych.

Jeśli wszystko zostało skonfigurowane poprawnie, to po połączeniu dowolnego urządzenia z siecią o naszej nazwie i wpisaniu hasła (jeśli zostało zmienione), to powinniśmy cieszyć się z połączenia internetowego. W tym momencie nie musimy już korzystać z kabla sieciowego. Po zakończonej konfiguracji można go odłączyć i korzystać z połączenia za pośrednictwem bezprzewodowej sieci Wi-Fi.

Na koniec kilka praktycznych informacji. W panelu zarządzania routerem poza Ustawieniami znajduje się jeszcze kilka innych zakładek:

Strona główna – miejsce w którym wyświetlają się informacje na temat statusu połączenia.

Statystyka – w tym miejscu wyświetlają się szczegółowe informacje dotyczące poziomu zużycia danych.

SMS – bardzo przydatna funkcja, pozwalająca na wysyłanie i odbieranie SMS-ów z poziomu panelu zarządzania routerem.

Huawei E5180 - jak skonfigurować router LTE - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się