Zeszłoroczny iPhone 6 Plus zaskoczył wszystkim bardzo dużym, 5,5-calowym ekranem. Nowy, ulepszony iPhone 6s Plus już tak bardzo nie zaskakuje, jednak nadal pozostaje rewelacyjnym telefonem dla miłośników phabletów.

 • Design
  10
 • Aplikacje
  10
 • Bateria
  9
 • Łatwość obsługi
  9
 • Funkcjonalność
  10

+ Plusy

 • wszystko oprócz…

- Minusy

 • niedostatecznie mocnych diod LED w aparacie

Wygląd

iPhone 6s Plus to ulepszona wersja „dużego iPhone’a” sprzed roku, nie mamy tu więc do czynienia z żadnymi zmianami w wyglądzie zewnętrznym. Smartfon nadal jest bardzo duży, ale dzięki cienkiej obudowie, smukłej konstrukcji i zaokrąglonym bokom wcale nie przytłacza swoimi rozmiarami, a do tego pozostaje stosunkowo lekki.

iPhone’owi 6s Plus rozmiarami bliżej już do phableta niż do smartfona, ale ma to oczywiście swoje niezaprzeczalne zalety. Na 5,5-calowym ekranie świetnie ogląda się zdjęcia czy filmy, a także bardzo dobrze czyta się dłuższe teksty i przegląda strony internetowe. Jeśli szukacie dużego telefonu, który będzie w stanie zastąpić wam mniejszy tablet, to trafiliście pod dobry adres – iPhone 6s Plus będzie dobrym wyborem.

Jakość wykonania, jak to zwykle bywa w przypadku urządzeń od Apple, stoi na najwyższym możliwym poziomie. Obcowanie z tak rewelacyjnie dopracowanym sprzętem to przyjemność sama w sobie. To kawał solidnego, luksusowego sprzętu. Nic dodać, nic ująć.

Przy okazji premiery nowych iPhone’ów Apple poszerzyło dotychczasową paletę kolorów obudowy. Do czarnego, białego i złotego dołączył nowy – w odcieniu „różowego złota”. Dotyczy to również dużego iPhone’a 6s Plus.

iPhone 6s Plus 16 GB w ofercie dla klientów prywatnych
iPhone 6s Plus 16 GB w ofercie biznesowej

Ekran

Wspomniany już 5,5-calowy ekran Retina oferuje bardzo wysoką jakość obrazu, wysoki kontrast, genialne odwzorowanie kolorów, szerokie kąty widzenia i… wszystko, co najlepsze. Mówiąc krótko, obraz prezentowany na tym 5,5-calowym ekranie jest bardzo wysokiej jakości. Złośliwi twierdzą, że Retina to już nieco przeterminowana technologia, ale wystarczy spędzić chwilę z iPhone’em 6s Plus, by szybko zrewidować ten pogląd. Poza tym, podobnie jak ma to miejsce w przypadku iPadów, w niektórych sytuacjach ekran wyświetla obraz również w pozycji poziomej.

Pod ekranem znajdziemy ten sam co w iPhonie 6s przycisk Home z czytnikiem linii papilarnych. Apple zdołało udoskonalić go w stosunku do czytnika z zeszłorocznych modeli, przez co działa teraz jeszcze szybciej, dokładniej i po prostu sprawniej.

iPhone 6s Plus dostarczy wiele przyjemności osobom szukającym bardzo wydajnego, genialnie wykonanego i wyglądającego, dobrze wyposażonego smartfona. To niewątpliwie phablet zahaczający o ideał.

Wydajność

O wydajności nowych iPhone’ów nie trzeba się zbyt wiele rozpisywać. Jak co roku, są to obecnie jedne z najwydajniejszych smartfonów dostępnych na rynku. Bez problemu radzą sobie z każdym zadaniem, każdą funkcją, grą czy aplikacją. System operacyjny iOS 9 w każdej sytuacji działa natomiast szybko, sprawnie i bez zadyszki, nie ma też problemów z wielozadaniowością. Ten sprzęt to demon prędkości, który swojemu użytkownikowi będzie służył przez lata.

Aparaty

Tyle samo dobrego można powiedzieć o aparatach. Przy okazji modeli 6s i 6s Plus Apple postawił na usprawniony aparat fotograficzny, który ma teraz nie 8-, lecz 12-megapikselową matrycę, dzięki czemu potrafi robić zdjęcia w wyższej rozdzielczości. Jakość zdjęć jest rewelacyjna, a możliwość podziwiania ich na tak dużym ekranie to dodatkowa porcja przyjemności. Główny aparat potrafi też nagrywać filmy w rozdzielczości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę.

Jedynym minusem tego aparatu są towarzyszące mu diody LED, które nie do końca radzą sobie z odpowiednim doświetlaniem zdjęć robionych w nocy. W kolejnym modelu Apple koniecznie musi poprawić ten element.

iPhone 6s Plus przynosi ze sobą usprawnienia nie tylko w zakresie głównego aparatu, ale również przedniej kamerki, która ma teraz matrycę 5 Mpix. Dzięki temu lepszą jakością charakteryzują się nie tylko zdjęcia typu selfie, ale również ruchomy obraz w trakcie wideokonferencji.

Mała rewolucja

W nowych iPhone’ach ojawiła się też zupełnie nowa, bardzo ciekawa funkcja: Force Touch. Dzięki niej ekran reaguje teraz nie na jeden, a na trzy różne stopnie nacisku: lekkie, średnie i mocne. W praktyce oznacza to małą rewolucję w obsłudze telefonu. Przykładowo, mocne przytrzymanie palca na ikonie danej aplikacji powoduje teraz otwarcie dodatkowego, małego menu, które daje szybszy i wygodniejszy dostęp do najważniejszych funkcji. Dotyczy to zarówno aplikacji natywnych, jak i tych produkowanych przez firmy trzecie, jak np. Instagram.

iPhone 6s Plus dostarczy wiele przyjemności osobom szukającym bardzo wydajnego, genialnie wykonanego i wyglądającego, dobrze wyposażonego smartfona. To niewątpliwie phablet zahaczający o ideał. Osoby, dla których duży, 5,5-calowy ekran to niewątpliwy atut, niech nie wahają się przed jego zakupem. Pozostali mogą wybrać model 6s.

 

iPhone 6s Plus - recenzja. Powiększony ideał - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność

Lepiej w t-mobile

iPhone 6s Plus w T-Mobile
Podziel się