SG

Lepiej w t-mobile

Święta już niedługo! U nas wraz z Sony Xperia Z5 Premium dostajesz za darmo słuchawki Sony SBH60! Sprawdź!
Pozostałe

Zestaw samochodowy Samsung HF1000

20.02.2012

Samochodowy zestaw Samsunga to urządzenie, które w niewygórowanej cenie oferuje długi czas pracy i możliwość podłączenia dwóch telefonów.

 • Design
  8
 • Funkcjonalność
  8
 • Łatwość instalacji
  8
 • Design
  5
 • Funkcjonalność
  5
 • Łatwość instalacji
  5

+ Plusy

 • łatwy w instalacji i obsłudze
 • niewielka masa i kompaktowe rozmiary
 • wielkokolorowa dioda informująca o stanie urządzenia

- Minusy

Telefon dzwoniący podczas prowadzenia samochodu to zmora wielu kierowców. Rozmowa podczas jazdy grozi nie tylko wysokim mandatem. Powoduje również spore zagrożenie nie tylko dla używającego komórki, ale także dla innych użytkowników drogi. Większość obecnie produkowanych telefonów komórkowych jest co prawda wyposażona w identyczną funkcję, lecz dość często głośnik telefonu nie jest w stanie poradzić sobie z panującym w samochodzie hałasem.

Inną możliwością jest zestaw słuchawkowy. Bardzo często ląduje on jednak w kieszeni lub co gorsza w schowku. Gorączkowe próby jego instalacji mogą stwarzać zagrożenie porównywalne z rozmową przez telefon. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest samochodowy zestaw głośnomówiący, taki jak testowany Samsung HF1000.

Samsung HF1000 jak przystało na produkt uznanej firmy jest bardzo dobrze wykonany. Do konstrukcji jego obudowy wykorzystano wysokiej jakości tworzywo, budzące zaufanie co do trwałości zestawu. Kształt urządzenia dość wyraźnie nawiązuje do telefonów tej marki. Sugeruje to co prawda, że przeznaczono go jedynie do współpracy z telefonami Samsunga, ale może on współpracować z każdą komórką wyposażoną w obsługę interfejsu Bluetooth 2.1 + EDR. Dobre wrażenie potęguje niewielka masa i kompaktowe wymiary. Całość waży tylko 80g, ma 102 mm długości, 56 mm szerokości i 16 mm grubości.

W niewielkiej obudowie Samsunga umieszczono zaledwie cztery przyciski. Oprócz włącznika znajdującego się z jej lewej strony, na co dzień używa się tylko trzech z nich. Główny, wielofunkcyjny klawisz umieszczono centralnie. Przyciski służące do sterowania głośnością zestawu powędrowały na górną ściankę. Z tyłu obudowy umieszczono metalowy klips, za pomocą którego Samsunga można łatwo zamocować do daszka przeciwsłonecznego. Odwrotna operacja jest równie szybka i bezproblemowa.

Z prawej strony znajdziemy gniazdo microUSB do ładowania zestawu za pomocą dołączonej do niego ładowarki samochodowej podłączanej do gniazda zapalniczki.

Samsung komunikuje się z użytkownikiem za pomocą komunikatów głosowych. W związku z tym do sygnalizacji stanu urządzenia wystarcza wielokolorowa dioda znajdująca się nad wielofunkcyjnym przyciskiem.

Używanie zestawu jest bajecznie proste. Większość funkcji wywołuje się głównym przyciskiem. Oprócz nawiązywania, kończenia oraz odrzucania połączeń służy on także do parowania z telefonem. W tym celu wystarczy przytrzymać go na ok. 4 sekundy. Po usłyszeniu stosownego komunikatu trzeba jedynie włączyć połączenie Bluetooth w swojej komórce, wyszukać urządzenia i zaakceptować połączenie z zestawem. Można także skorzystać z zastosowanej w Samsungu funkcji aktywnego łączenia. W tym przypadku przycisk połączenia należy nacisnąć dwa razy. Po uaktywnieniu funkcji parowania trzeba go przytrzymać do momentu, kiedy dioda zaświeci się na fioletowo. Zestaw sam wyszuka znajdujące się w jego zasięgu telefony z aktywnym połączeniem Bluetooth i podejmie próbę nawiązania komunikacji.

Samsung HF1000 można powiązać z dwoma różnymi telefonami i korzystać z nich na zmianę. Co istotne do przełączania się pomiędzy nimi wystarcza główny przycisk zestawu. Na przykład aby ponownie zadzwonić pod ostatnio wybierany numer wystarczy raz wcisnąć przycisk Rozmowa. Aby zrobić to samo w przypadku drugiego podłączonego telefonu – klawisz naciskamy dwa razy.

Zestaw Samsunga oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku. Spora w tym zasługa zastosowanych przez producenta zaawansowanych technologii redukujących echo i szumy pochodzące z otoczenia.

Kompaktowy Samsung nie jest także zbyt łasy na energię. W pełni naładowany akumulator wystarcza na 15 godzin rozmów oraz pozwala urządzeniu pozostawać w trybie czuwania aż miesiąc!

Samsung HF1000 to bardzo praktyczne, niewielkie, a przy tym solidnie wykonane urządzenie. Bardzo dobra jakość dźwięku, prostota obsługi oraz długi czas pracy czynią go wręcz wymarzonym towarzyszem kierowcy.

Zestaw samochodowy Samsung HF1000 - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
kuba
21-04-2013 - 12:13:31
Ocena: 5/10
gdzie kupić Zestaw samochodowy Samsung HF1000?
  (0)
Odpowiedz
Podziel się