Mobilny router ZTE umożliwia korzystanie z internetu aż 8 urządzeniom - gdziekolwiek jesteśmy.

 • Design
  7
 • Konstrukcja
  8
 • Łatwość instalacji
  8
 • Jakość połączenia
  8
 • Funkcjonalność
  9
 • Design
  7.333333333
 • Konstrukcja
  6.666666666
 • Łatwość instalacji
  6.666666666
 • Jakość połączenia
  5.541666666
 • Funkcjonalność
  5.5

+ Plusy

 • łatwy w instalacji i obsłudze
 • obsługuje kilka urządzeń w tym samym czasie
 • niska waga

- Minusy

Przenośny router ZTE MF60 to urządzenie, dzięki któremu uwolnimy się od poszukiwania hot-spotów. Jest lekki, mały i może długo pracować bez zasilania, pobierając energię z wbudowanej baterii. Co więcej, urządzenie łączy się z siecią komórkową za pomocą technologii HSPA+. Oznacza to, że jeśli znajdziemy się w zasięgu szybkiego internetu 3G, to prędkość pobierania danych wyniesie do 21 Mb/s.

Urządzenie waży naprawdę mało - zaledwie 77 g i ma rozmiary karty kredytowej (przy czym - jest oczywiście od niej grubsze). Jego obudowa została wykonana z błyszczącego plastiku, dzięki czemu ma elegancki wygląd. Z frontu znajdziemy wyświetlacz OLED. Na prawym boku producent zamieścił przycisk uruchamiający router, slot kart microSD oraz przycisk WPS (uwierzytelnianie sieci). Na dolnej krawędzi ZTE ME60 mieści się gniazdo microUSB, służące do ładowania baterii rutera i połączenia z komputerem. Z kolei na lewym boku znajdziemy gniazdo anteny zewnętrznej - po jej podłączeniu jakość transmisji powinna znacząco wzrosnąć w miejscach, gdzie zasięg sieci jest słabszy. Pod tylną pokrywą znajdziemy baterię, a głębiej gniazdo kart SIM.

Wyświetlacz informuje nas o mocy sygnału oraz liczbie podłączonych urządzeń. Tych może być aż 8. Mając ze sobą router na przykład w torbie - zawsze i w każdych warunkach możemy udostępniać internet. Urządzenie jest na tyle małe i lekkie, że jego obecność w naszej torbie jest praktycznie niezauważalna. Co ciekawe, jeśli umieścimy w ruterze kartę microSD (o pojemności do 32 GB), to zapisane na niej dane będą udostępniane wszystkim podłączonym do ZTE urządzeniom. To ciekawy sposób na zbudowanie lokalnej sieci WLAN - takiej, którą możemy nosić ze sobą.

Z urządzenia możemy korzystać również jak z modemu blueconnect, podłączanego przez USB do komputera. Wystarczy połączyć ZTE MF60 dołączonym do zestawu kablem USB do komputera. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć komputer przez USB, a innym urządzeniom udostępniać internet już poprzez sieć Wi-Fi.

Tuż po wyjęciu urządzenia z pudełka, uruchomiliśmy router i podłączyliśmy za jego pomocą komputer do internetu w niecałe 2 minuty. Zaczęliśmy od umieszczenia karty SIM w slocie i zamontowaniu baterii. Każdy poradzi sobie z tym zadaniem, bo proces ten wygląda identycznie jak w telefonie. Następnym krokiem było wciśnięcie umieszczonego z boku przycisku uruchamiającego router. Urządzenie błyskawicznie połączyło się z internetem w najszybszym trybie 3G, o czym zostaliśmy poinformowani na wyświetlaczu. Pozostało nam tylko wskazać w komputerze odpowiednią sieć WLAN i połączyć się z nią. Hasło, dzięki któremu MF60 nawiązuje kontakt z komputerem, znajduje się na spodzie urządzenia. Po jego wpisaniu i zapamiętaniu przez komputer możemy już właściwie schować do torby. Dalsza praca przebiega w pełni automatycznie i nie musimy już nic konfigurować.

Oczywiście, zapisane hasło możemy zmienić. Umożliwia to panel kontrolny, który uruchamiamy po wpisaniu do przeglądarki adresu http://192.168.0.1 lub http://ufi.home. Panel umożliwia wykonanie szeregu zaawansowanych czynności konfiguracyjnych, które raczej nie przydadzą się zwykłemu użytkownikowi.

ZTE MF60 to miniaturowy i mobilny rotuer, dzięki któremu internet będzie z nami zawsze. Poręczność i prostota użytkowania tego urządzenia sprawiają, że to idealny wybór dla wszystkich, którzy potrzebują szybkiego internetu zawsze pod ręką - dla więcej niż jednego urządzenia.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji w której pokazujemy jak przy pomocy routera ZTE MF60 skonfigurować internet w tablecie Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo.</em></p>

ZTE MF60 - zabierz Wi-Fi tam, gdzie chcesz - opinie i komentarze (416)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Małe, przenośne telewizorki – już wielu producentów sprzętu i oprogramowania próbowało swoich sił w realizacji tej wizji. Wciąż jednak główną barierą pozostawały koszty związane zarówno z technologią dostawców treści, jak i sprzętu. Powszechny dostęp do Internetu i stale rosnąca jego przepustowość umożliwiły wykorzystanie Sieci do strumieniowego przesyłania obrazu. Także na urządzeniach mobilnych.

Dostęp do polskiej bazy kanałów telewizyjnych za pośrednictwem mobilnych aplikacji jest bardzo ograniczony. Znacznie lepiej wygląda sytuacja ze stacjami zagranicznymi, które często oferują streaming, czyli właśnie strumieniowe przesyłanie danych, bezpośrednio na swoich stronach internetowych. FilmON to swoisty agregator takich kanałów, w którym znajdziemy kilkadziesiąt programów z telewizją na żywo. Główne okno aplikacji prezentuje listę wszystkich kanałów, które oznaczone są ikoną i etykietą, a także informacją o dostępności programu telewizyjnego – jeśli można go podejrzeć, przy prawej krawędzi ekranu wyświetlana jest ikona TV. W trakcie oglądania - przy pomocy kontrolek ekranowych - można sterować odtwarzaniem, regulować głośność, a także przestawiać jakość i udać się z powrotem do listy kanałów. Niemal wszystkie programy dostępne są za darmo, ale za transmisję w wysokiej jakości należy zapłacić 14,95$ na miesiąc lub 149,5$ na rok. Nagrywanie audycji również możliwe jest tylko po wykupieniu puli godzin (trzy kosztują 1$ na miesiąc, a 90 – 14,95$ na miesiąc) - te dostępne są później on-line. Ceny w polskich realiach mogą wydawać się zaporowe, ale trzeba pamiętać, że nie są obowiązkowe, więc jeśli chcemy tylko okazjonalnie pooglądać wybraną stację, FilmON może okazać się bardzo przydatnym narzędziem.

Owszem, dostęp do polskich kanałów jest ograniczony, ale nie niemożliwy. Udowodnili to twórcy aplikacji NEXT Plus oferując kilkanaście kanałów telewizyjnych dostępnych z niemal każdego miejsca na świecie w przystępnej cenie, a obecnie – w fazie rozwoju – z usługi można korzystać zupełnie za darmo. Później konieczne będzie wykupienie abonamentu, którego cena ma wynosić od 9,99 zł za dostęp do 27 kanałów, do 24,99 zł za 70 kanałów. W ofercie NEXT Plus znajdziemy wszystkie popularne stacje publiczne i komercyjne, a wkrótce mają pojawić się także filmy na żądanie i kanały specjalne z dedykowaną treścią. Tuż po pierwszym uruchomieniu aplikacji użytkownik powinien udać się do opcji konfiguracyjnych aplikacji, gdzie należy wpisać swój login i hasło (te testowe dostępne są na stronie internetowej producenta: nextplus.pl). Aby rozpocząć oglądanie należy wybrać kanał, a kliknięciem w wyświetlony zrzut ekranu lub przycisk „odtwórz” potwierdzić chęć oglądania audycji – po chwili na ekranie telefonu pojawi się transmitowany obraz. Niestety brakuje rozszerzonych informacji tekstowych o programie telewizyjnym, a także możliwości dostosowania jakości transmisji – ta domyślnie ustawiona jest na wysoką, co może narażać użytkownika na wysokie koszty transmisji. Domyślnie możliwe jest jednak oglądanie wideo tylko w trybie łączności Wi-Fi, a tą 3G można odblokować w ustawieniach aplikacji. 

Fot. Google Play

Telewizja wszędzie tam, gdzie Ty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nasi klienci będą mogli wybrać przenośny router, który można zabrać gdziekolwiek ze sobą i udostępniać Internet nawet 10 znajomym.

W ofercie Inernetu mobilnego pojawił się nowy mobilny router – ZTE MF63, z którego możemy korzystać w dowolnym miejscu. Urządzenie można zabrać ze sobą z domu, ponieważ posiada wbudowaną baterię. Jego ogromną zaletą jest to, że jego posiadacz może umożliwić dostęp do Internetu przez Wi-Fi nawet 10 znajomym.

Modem wyposażono w wyświetlacz, dzięki któremu w łatwy sposób możemy sprawdzić najważniejsze informacje jak zasięg, ilość podłączonych urządzeń oraz informacje o przychodzących SMS-ach. MF63 posiada dodatkowo złącze anteny zewnętrznej, dzięki któremu w miejscach o słabym zasięgu wystarczy podpiąć antenę zewnętrzną.

Router wyposażono również w slot na karty microSD z funkcją jej udostępniania poprzez Wi-Fi, dzięki czemu dzielenie się zdjęciami, muzyką, filmami itp. z podłączonymi użytkownikami będzie niezwykle proste. Najważniejszą jednak cechą MF63 jest to, iż pracuje on w technologii HSPA+ z prędkością pobierania danych do 21 Mb/s.

Router ZTE MF63 trafia do naszej oferty - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Od wyboru właściwego rutera zalezą możliwości korzystania z zalet bezprzewodowego dostępu do internetu. Sprawdźmy jak z tym zadaniem poradzi sobie ZTE MF63.

 • Design
  9
 • Konstrukcja
  9
 • Łatwość instalacji
  8
 • Jakość połączenia
  8
 • Funkcjonalność
  9
 • Design
  7.9
 • Konstrukcja
  7
 • Łatwość instalacji
  5.3
 • Jakość połączenia
  6.7
 • Funkcjonalność
  4.4

+ Plusy

 • łatwa konfiguracja
 • stabilna praca
 • złącze kart pamięci
 • kilka trybów dostępu do internetu

- Minusy

 • przeciętny czas pracy na baterii

Mobilny ruter ZTE MF63 jest urządzeniem, które łączy dwie funkcje. Jest to zarazem modem 3G oraz bezprzewodowy ruter, za pomocą którego, w krótkim czasie można stworzyć sieć WLAN.

Po otwarciu kartonika kryjącego ruter ZTE MF63 czeka nas miłe zaskoczenie. Stylistyka tego modelu wyraźnie odbiega od standardowych wyobrażeń o tym, jak powinien wyglądać taki ruter. Kompaktowy ZTE MF63 jest efektowny - biały i błyszczący, a przy tym lekki. Całość waży tylko 91 gramów. Jego plastikowa obudowa jest bardzo dobrze wykonana, a wszystkie elementy składowe spasowana z dużą precyzją.

Na krawędziach rutera znajdziemy tylko dwa przełączniki. Pierwszy z nich, znajdujący się po lewej stronie to przesuwany włącznik. Z lewej strony umieszczono przycisk szybkiego podłączania urządzeń, za pomocą protokołu WPS. Zrezygnowano z typowych wskaźników – wszystkie niezbędne informacje pokazuje wyświetlacz OLED, znajdujący się z przodu rutera. Gniazdo do podłączenia anteny zewnętrznej, zwiększającej zasięg rutera umieszczono pod odchylaną klapką po lewej stronie. Nieco większa, znajdująca się z prawej strony rutera, kryje gniazdo dla kart pamięci. Dostęp do baterii i karty SIM wymaga zsunięcia tylnej ścianki obudowy. Pod tą klapką znajduje się także przycisk służący do zresetowania rutera. Podczas testów nie musieliśmy jednak z niego korzystać – ZTE MF63 pracuje bardzo stabilnie.

ZTE można polecić wszystkim, którzy cenią sobie komfort korzystania z mobilnego dostępu do internetu na więcej niż jednym urządzeniu naraz. Połączenie takie można udostępnić nawet 10 osobom i to bez konieczności zaopatrywania się w kable. Dodatkowe zalety tego modelu to możliwość wykorzystania go jako dodatkowego punktu dostępowego oraz skorzystania z niego w roli przenośnej pamięci masowej.

Dzięki takiemu zestawowi złącz z ZTE MF63 może pełnić nie tylko funkcje modemu i rutera, ale także przenośnej pamięci masowej – czytnik kart pamięci obsługuje moduły o maksymalnej pojemności 32 GB. Wymienna bateria oznacza także uwolnienie się od zasilania sieciowego. Pełny akumulator to do 4h godzin nieprzerwanego dostępu do internetu.

Dostęp do internetu ZTE MF63 realizuje w technologii HSPA+ o prędkości transmisji do 21 MB/s. Z transferu pozwala korzystać do 10 urządzeniom lub użytkownikom jednocześnie. Podczas testu ZTE MF63 pracował stabilnie i nie tracił zasięgu. Nie trzeba było także korzystać z dodatkowej anteny zwiększającej zasięg.

Przygotowanie rutera ZTE MF63 do pracy jest bezproblemowe. Wszystko co trzeba zrobić to zamontować kartę SIM i włączyć urządzenie. Po około minucie mamy już dostęp do bezprzewodowego Internetu. Teraz wystarczy tylko do rutera podłączyć urządzenia, z których będziemy korzystać (link do poradnika Instalacja i konfiguracja rutera ZTE MF63).

Dostęp do wszystkich funkcji rutera ZTE MF63 możliwy jest poprzez przeglądarkę internetową. W polu adresu wpisać wystarczy http:// router.setup i zalogować się. Domyślne hasło do panelu administracyjnego brzmi „Admin”. Dla bezpieczeństwa swojej sieci warto je zmienić jak najszybciej. Taką opcję zresztą proponuje oprogramowanie rutera przy pierwszym logowaniu do panelu.

Ciekawostką jest możliwość używania rutera ZTE MF63 w trybie punktu dostępowego. Potrafi on połączyć się na przykład z innym ruterem Wi-Fi, mającym już dostęp do internetu i pełnić rolę repeatera zwiększającego zasięg sieci bezprzewodowej.

W tym momencie warto wspomnieć o danych przypisanych konkretnemu ruterowi. Znajdują się one na naklejce pod tylnym panelem. Warto je sobie zapisać bo będą nam przydatne na przykład przy identyfikacji naszego rutera (SSID), w momencie kiedy dostępnych będzie więcej niż jedna sieć bezprzewodowa.

ZTE można polecić wszystkim, którzy cenią sobie komfort korzystania z mobilnego dostępu do internetu na więcej niż jednym urządzeniu naraz. Połączenie takie można udostępnić nawet 10 osobom i to bez konieczności zaopatrywania się w kable. Dodatkowe zalety tego modelu to możliwość wykorzystania go jako dodatkowego punktu dostępowego oraz skorzystania z niego w roli przenośnej pamięci masowej.

JUŻ NIEDŁUGO ZNAJDZIECIE TUTAJ WIDEO-RECENZJĘ TEGO URZĄDZENIA!

ZTE MF63 - praktyczny i ładny - opinie i komentarze (122)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się