Tam gdzie nie można liczyć na internet z kablówki, z powodzeniem sprawdzi się oferowana przez T-Mobile usługa na linii TP z wykorzystaniem urządzenia marki ZTE. Sprawdźmy czy model ZXV10 W300 będący połączeniem modemu ADSL oraz routera Wi-Fi, zdaje egzamin na polu walki.

 • Design
  7
 • Konstrukcja
  7
 • Łatwość instalacji
  8
 • Jakość połączenia
  8
 • Funkcjonalność
  9
 • Design
  2.333333333
 • Konstrukcja
  2.166666666
 • Łatwość instalacji
  3.166666666
 • Jakość połączenia
  2.666666666
 • Funkcjonalność
  2.166666666

+ Plusy

 • łatwe i szybkie konfogurowanie połączenia
 • obsługuje kilka urządzeń w tym samym czasie
 • własny firewall
 • zapewnie stabilne połączenie z siecią

- Minusy

Modem ADSL z funkcją routera sieci bezprzewodowej to idealne połączenie. Oczywiście, uzyskujemy możliwość łatwego w konfiguracji i szybkiego połączenia z internetem w technologii ADSL, przez tradycyjne gniazdko telefoniczne. Dodatkowo możemy podłączyć wiele urządzeń bez plątaniny kabli i surfować po sieci w całym domu.

Oferowany modem ADSL z routerem Wi-Fi ZTE ZXV10 W300 wydaje się być idealnym kandydatem do tego zadania. Czy spełni oczekiwania użytkowników? Przekonajmy się, na początku przeglądając zawartość opakowania. Znajdziemy w nim niewielkie białe pudełko z anteną. Wyposażono je w cztery porty LAN do bezpośredniego połączenia kablowego z komputerem oraz innymi urządzeniami. W komplecie nie zabrakło splitera, czyli rozdzielacza, który zapewnia korzystanie z łącza telefonicznego i dostępu do internetu jednocześnie. Otrzymujemy również kable telefoniczne oraz jeden kabel sieciowy, czyli w zasadzie gotowy zestaw do podłączenia i konfiguracji.

ZTE ZXV10 W300

Router posiada własną zaporę ogniową (firewall), jest zatem odporny na ewentualne ataki złośliwego oprogramowania lub próby włamań. W kwestii obsługi standardów bezprzewodowej komunikacji ZTE ZXV10 W300 naprawdę pozwala się rozpędzić. Wsparcie obejmuje protokoły 802.11b/g/n. W zależności od wybranego pakietu prędkość połączenia z internetem może wynieść nawet 20 Mbps. Nie ma zatem powodów do wstydu na tle dostawców kablowych.

Konfiguracja ZTE ZXV10 W300 jest bajecznie prosta i opiera się na graficznym interfejsie. Opcjonalnie możemy zdecydować się na tryb uproszczony, który nie odstraszy mniej zaawansowanych użytkowników. Bardziej doświadczeni mogą natomiast wybrać bardziej szczegółowy wariant z większą ilością ustawień, definiując przykładowo serwer DHCP, czyli dynamiczne przydzielanie adresów IP. Modem zapewnia także funkcję wirtualnego serwera. W razie potrzeby plik z zapisanymi ustawieniami możemy zapisać na lokalnym komputerze.

Podczas codziennej pracy urządzenie spisuje się praktycznie bez zarzutu. Nie nagrzewa się zbytnio, a pobór energii jest minimalny. Pozostaje jeszcze kwestia stabilności, szczególnie ważna w tego typu akcesoriach, ale również tu nie ma się do czego przyczepić. Wygląda na to, że mamy do czynienia z twardym zawodnikiem.

Podsumowując, naszym zdaniem ZTE ZXV10 W300 to przyjazne i godne polecenia urządzenie. Zapewnia dość szeroki pakiet funkcji, zatem nie ma potrzeby dokupowania kolejnych gadżetów. W końcu mamy tu jednocześnie model ADSL i router Wi-Fi. Z jednej strony przekonuje do siebie prostą konfiguracją, z drugiej zaś oferuje bardziej wymagającym to, czego właśnie potrzebują.

Instrukcja konfiguracji (311 KB)

Do tego w atrakcyjnej ofercie z laptopem można go dostać za symboliczną złotówkę.

ZTE ZXV10 W300 - masz modem, masz router, masz spokój - opinie i komentarze (59)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wyprowadzka z miasta na wieś to nie przelotna moda ani widzimisię, lecz decyzja, która odmienia życie nasze, a nierzadko także kolejnych pokoleń. Chętnych jednak nie brakuje.

„Wsi spokojna, wsi wesoła. Który głos twej chwale zdoła? Kto twe wczasy, kto pożytki może wspomnieć za raz wszystki?”. Tyle poeta Jan Kochanowski. Nie był on pierwszym, ani ostatnim, który wychwalał uroki życia na wsi, zgodnie z rytmem natury. Mijały kolejne stulecia, zmieniały się epoki, wybuchały wojny, odkrywano wynalazki, które odwracały losy świata, a wieś... Wieś pozostawała wiecznie żywa, choć niewzruszona niczym głaz.

Wizja literacka...

Obraz wsi jako krainy wiecznej szczęśliwości (arkadii) pojawia się już w starożytności. Naturę kochał bóg Apollo, o rozwój roślin i warzyw dbała bogini Demeter – mitologia grecka pełna jest takich opisów. Nie stroniła także od nich grecka liryka – przykładem mogą być sielanki, przedstawiające sceny z życia rolników, pasterzy i rybaków. O wsi można również często przeczytać w Biblii, z jej przypowieściami o rolnikach i pasterzach. Po mrocznych wiekach średniowiecza, w Renesansie powrócił idylliczny obraz wsi – na rodzimym gruncie pielęgnował go chociażby Mikołaj Rej („Żywot człowieka poczciwego”), który twierdził, że człowiek powinien żyć w harmonii z naturą, dlatego, że jego życie, tak jak przyrodę, wyznaczają cztery pory (dzieciństwo, młodość, dojrzałość i starość). Kulturą wiejską, jak nigdy, interesowali się twórcy doby Romantyzmu. Według romantyków mieszkańcy wsi mieli dostęp do tajemnicy natury, gdyż lepiej rozumieli jej prawidła. Nieskażeni przez zdobycze cywilizacyjne, posiadali też głęboką wrażliwość umożliwiającą im kontakt ze światem przyrody i sferą duchową. Do tradycji ludowej nawiązywał Adam Mickiewicz w „Balladach i romansach”, „Dziadach” czy „Panu Tadeuszu” – opisy przyrody w narodowej epopei były tematem niejednego wypracowania maturalnego. Po nieco bardziej „pesymistycznym” w stosunku do chłopskiego losu Pozytywizmie, umiłowanie wsi powróciło z całą mocą w Młodej Polsce, dając początek tzw. chłopomanii. Inteligenci nie tylko z rozrzewnieniem pisali o wsi, ale także chętnie się tam przenosili, czego dobitnym przykładem był poeta Lucjan Rydel, którego wesele z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną w podkrakowskich Bronowicach zainspirowało Stanisława Wyspiańskiego do napisania jednego z najlepszych dramatów w historii polskiej literatury. W tym czasie swoje dzieła tworzyli także Kazimierz Przerwa-Tetmajer i Jan Kasprowicz, wtedy też powstała „noblowska” epopeja chłopska Władysława Reymonta „Chłopi”.

Z danych GUS wynika, że liczba ludności wiejskiej wzrosła w 2008 roku o 0,9 proc w porównaniu do 2004. Jednocześnie liczba ludności miejskiej zmalała o 1,07 proc na przestrzeni tych lat.

... i nie do końca szara rzeczywistość

Co kieruje ludźmi, którzy dzisiaj zamieniają mieszkanie w peerelowskim bloku, przedwojennej kamienicy czy nowym apartamentowcu na całoroczny dom na wsi? Z pewnością nie chłopomania ani opisy przyrody w „Nad Niemnem”. Dzisiaj ludzie są przede wszystkim praktykami, nie romantykami. Życie na wsi bardziej im się kalkuluje, i to przynajmniej z kilku względów. Po pierwsze, życie jest tu dużo tańsze – ba, w wielu przypadkach niemal samowystarczalne. I dużo zdrowsze. Każdy, kto spróbował świeżo uwędzonej kiełbasy z ubitego przez sąsiada zza płotu świniaka, albo sałatki z pomidorami i świeżą bazylią z przydomowego ogródka, wie o czym mowa. Po drugie dzieci, które wychowują się w bardziej przyjaznym i naturalnym środowisku, z dala od zamkniętych i otoczonych murem kolczastym nowobogackich osiedli w centrum miasta, są bardziej otwarte i pewne siebie. Na prowincji, paradoksalnie, często łatwiej też o dostęp do lekarza czy miejsce w przedszkolu. Wszyscy się tu znają, jeden drugiemu zawsze pomoże, można zostawić otwarty dom i nikt się nie włamie. Życie też płynie wolniej – innym, bardziej harmonijnym rytmem. To się akurat nie zmieniło. Bo sama wieś zmienia się dynamicznie. Często nie do poznania. Czasy, w których po wyjściu z domu na drogę wpadało się po pas w błoto, a chleb dowożono Żukiem dwa razy w tygodniu, odeszły już do lamusa. Nowoczesna wieś i jej mieszkańcy potrafią zadbać o swoje, wykorzystując choćby unijne fundusze, których są największymi beneficjentami. I nie patrzą już spode łba na „miastowych”, którzy stają się ich sąsiadami. Zazwyczaj są to bowiem ludzie, którzy na wieś sprowadzili się z premedytacją – w poszukiwaniu oddechu, schronienia i świętego spokoju. I pomimo wielu przeciwności losu oraz niezliczonych, wydawałoby się, wyrzeczeń, najczęściej udaje im się tu odnaleźć nowe, piękniejsze, a przede wszystkim bardziej naturalne życie...

W poszukiwaniu świętego spokoju - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

ZTE przedstawiło nowy modem MF821 - przenośne urządzenie, pozwalające na nawiązywanie połączeń internetowych z wykorzystywaniem technologi LTE.

ZTE bardzo zachwala swoje nowe urządzenie. Jego największym atrybutem ma być współpraca z nowoczesną technologią LTE, która zapewnić ma sprawny i szybki transfer. Modem pozwolić ma na przesyłanie danych z prędkością do 100 Mb/s (download) i do 50 Mb/s (upload). ZTE MF821 korzysta także z tradycyjnych pasm przesyłu danych, takich jak sieć GMS i UMTS.

Dzięki portowi USB modem jest bardzo prosty do zainstalowania. Żeby uzyskać dostęp do Internetu, wystarczy włożyć kartę SIM i podłączyć urządzenie do komputera. Urządzenie korzysta z technologii plug and play, dzięki czemu proces instalacji sterowników nie wymaga naszej ingerencji.

MF821 posiada ponadto slot na kartę SD, co umożliwia użycie go w charakterze przenośnego magazynu pamięci o pojemności do 32GB.

Modem ZTE MF821 – Internet w technologii LTE - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nasza sieć z dnia na dzień staje się coraz lepsza. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was nową ofertę blueconnect! Możecie wymienić swój stary modem na nowy i korzystać w pełni ze zmodernizowanej sieci! A do tego dochodzą inne atrakcje. Dowiedzcie się więcej!

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich naszych Klientów, którzy korzystają z blueconnect na obszarze zmodernizowanej sieci UMTS900 i używają starszych modeli modemów, których listę znajdziecie pod tabelą. Urządzenia te niestety nie są w stanie w 100 procentach wykorzystać możliwości naszej nowej sieci, ponieważ bądź to nie są kompatybilne z UMTS900 lub też pozwalają na korzystanie z sieci z prędkością do 3,6 Mb/s.

Dlatego proponujemy Wam odwiedzenie naszego sklepu, gdzie otrzymacie nowy modem, większe limity danych obowiązujące przez cały okres trwania umowy oraz bardzo korzystne opłaty miesięczne, zwłaszcza jeżeli korzystacie z oferty poprzez Super Zestaw. Możecie także skorzystać z innej naszej oferty, np. tabletów Wi-Fi z mobilnym routerem. Dodajmy, że nie musicie także oddawać swojego starego modemu. Poznajcie zalety UMTS900 i zwiększcie prędkość Waszego Internetu!

Nowe najpopularniejsze urządzenia: modem USB Huawei E3131 oraz mobilny router ZTE MF60

Dajemy Wam też możliwość wypożyczenia modemu. Nasi Abonenci są zwolnieni z płacenia kaucji. Dzięki temu przez 7 dni możecie sprawdzać parametry sieci w miejscach, w których najczęściej korzystacie z blueconnect w Waszym domu lub miejscu pracy. Do pomiaru może przydać się Wam aplikacja SpeedTest.

Z naszej oferty możecie skorzystać już na kilka miesięcy przed datą wygaśnięcia obecnej umowy. Zastanawiacie się czy to właśnie o Was chodzi? Skontaktujcie się z naszym Konsultantem lub sprawdźcie w iBOA!

Internet mobilny dla Ciebie i dla rodziny - Wymiana blueconnect - modemy i routery
 

blueconnect 19

blueconnect 29blueconnect 49blueconnect 59blueconnect 69

Abonament za usługę blueconnect

19,99 zł 29,99 zł 49,99 zł 59,99 zł 69,99 zł
SUPER ZESTAW - Abonament za usługę blueconnect dla Klientów T-Mobile* 19,99 zł 29,99 zł 39,99 zł** 49,99 zł** 59,99 zł**
Abonament za taryfę data bezpłatne
Limit danych dla stałych abonentów 2 GB 4 GB 12 GB 18 GB 35 GB
Limit danych dla nowych Klientów brak oferty 3 GB 10 GB 15 GB 25 GB
Czas trwania umowy 24 Cykle Rozliczeniowe 12 lub 24 Cykle Rozliczeniowe

Lista starych modeli modemów USB, które  nie obsługują UMTS900 lub pozwalają na uzyskanie maksymalnej prędkości do 3,6 Mb/s. W sklepach T-Mobile możecie je wymienić na nowe:

Wymień modem na nowy i w pełni wykorzystuj najlepszą sieć! - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się