Powodów, dla których warto połączyć komórkę z komputerem jest kilka: zgranie zdjęć i filmów zarejestrowanych telefonem, wrzucenie na telefon ulubionych utworów, edycja książki teleadresowej, wysłanie SMS-ów za pośrednictwem pełnej klawiatury komputerowej... Jak połączyć telefon z pecetem? Teoretycznie jest to proste i wystarczy mieć odpowiednie oprogramowanie. W praktyce z pewnością przyda się jednak kilka pożytecznych informacji...

Obecnie użytkownicy telefonów mają coraz większe oczekiwania co do komórek. Muszą być to multimedialne i na swój sposób interdyscyplinarne urządzenia, na których wygodne będzie nie tylko prowadzenie rozmów, ale także robienie i przeglądanie zdjęć, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Nie inaczej jest z posiadaczami komórek Samsunga, wybierającymi multimedialne telefony, takie jak m.in. Samsung Monte S5620, Wave 533, Galaxy (I5800) czy Galaxy S. Również i oni zapewne chcieliby w pełni wykorzystywać możliwości tych urządzeń. Podpowiadamy więc: warto połączyć komórkę z komputerem.

Idealne po(d)łączenie

Do skomunikowania telefonu z komputerem niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie. Jeszcze do niedawna w pudełkach z nowymi telefonami znajdowały się zazwyczaj płyty CD ze stosowną aplikacją. Teraz producenci odchodzą od tego rozwiązania, tworzą mniejsze opakowania, zaś oprogramowanie zalecają pobierać bezpośrednio ze swojej strony internetowej. Dzięki temu zmniejszają się koszty produkcji telefonów, a i klient ma zawsze dostęp do najnowszego oprogramowania. W przypadku Samsunga trzeba odwiedzić stronę producenta, następnie w zakładce „pomoc” należy znaleźć ramkę „Oprogramowanie i instrukcje”. W centralnym punkcie strony znajduje się link do aplikacji New PC Studio. Wystarczy pobrać program i zainstalować na go na dysku, podążając za komunikatami wyświetlanymi na ekranie. Później podłączamy telefon, komputer rozpocznie proces automatycznej instalacji sterowników, po czym zamelduje, że „telefon komórkowy został podłączony”.

Za pomocą dołączonego do oprogramowania edytora zdjęć można zmienić rozmiar fotki, dostosować jej jasność czy kontrast, a nawet usunąć "czerwone oczy".

Centrum zarządzania telefonem

Teraz możemy edytować książkę telefoniczną, uporządkować w kalendarzu harmonogram dnia, tygodnia lub miesiąca. Zapisane informacje można wysłać do telefonu komórkowego lub zsynchronizować z programem MS Outlook. Można także wysłać SMS lub MMS (jedną wiadomość maksymalnie do 20 odbiorców), ewentualnie skorzystać z menedżera multimediów, w którym jest np. edytor wideo. Dzięki niemu można edytować i łączyć filmy, dodawać do nich dźwięki, a nawet efekty przejścia. Podobne opcje ma edytor zdjęć - można zmienić rozmiar fotki, dostosować jej jasność lub usunąć efekt czerwonych oczu.

Aplikacja New PC Studio pozwala także na połączenie się z internetem za pośrednictwem komórki, aktualizację oprogramowania w telefonie, a nawet bezpośrednie publikowanie zdjęć np. w portalach Flickr, Facebook lub YouTube.

Łączymy telefon z komputerem - Samsung PC Studio - opinie i komentarze (33)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Powodów, dla których warto podłączyć komórkę do komputera, może być kilka: zgranie zdjęć i filmów zarejestrowanych telefonem, edycja książki teleadresowej, wysłanie SMS-ów za pośrednictwem pełnej klawiatury komputerowej, wreszcie uczynienie z komórki modemu do łączenia się z internetem. Jak połączyć telefon z pecetem? Teoretycznie jest to proste i wystarczy mieć odpowiednie oprogramowanie. W praktyce z pewnością przyda się jednak kilka pożytecznych informacji...

O ile niektóre telefony warto łączyć z komputerem, o tyle iPhone’a nie „można” a „trzeba” łączyć z komputerem. Pierwszy raz będzie to konieczne przed uruchomieniem nowego lub resetowanego smartfona. Bez tego z telefonu nie da się po prostu skorzystać, zaś użytkownik zobaczy na ekranie jedynie informację zachęcającą do podłączenia iPhone’a do komputera.

Na tym komputerze musi być – rzecz jasna – stosowne oprogramowanie, czyli program iTunes. Niezbędne będzie także USB w standardzie 2.0. Po pierwszym przyłączeniu trzeba nazwać iPhone’a i aktywować go, zakładając konto - tzw. Apple ID. iTunes sprawdzi, czy wersja oprogramowania na telefonie jest najnowsza, jeśli nie – zaproponuje archiwizację urządzenia i bezpłatną aktualizację.

iPhone i iTunes są w zasadzie zestawem niemalże bezobsługowym, czyli wystarczy podłączyć telefon do komputera, czasem odpowiedzieć na proste pytanie i… czekać.

Zestaw bezobsługowy

iPhone i iTunes są w zasadzie zestawem niemalże bezobsługowym, czyli wystarczy podłączyć telefon do komputera, czasem odpowiedzieć na proste pytanie i… czekać, aż aplikacja wykona archiwizację wskazanych wcześniej programów. A przy okazji naładuje się bateria.

Korzystając z programu można wykonać pełną kopię zapasową smartfona, w przypadku zagubienia, zniszczenia lub wymiany telefonu, kilkoma kliknięciami zawartość starego iPhone’a można przywrócić do nowego urządzenia. Poza tym można ręcznie (wybierając określone pliki) lub automatycznie (iPhone sprawdzi cały wskazany katalog) synchronizować: kontakty (działa także synchronizacja z książką adresową Gmaila), kalendarz, notatki, zakładki stron internetowych, muzykę i książki audio, zdjęcia, podcasty, filmy i programy TV, aplikacje, dzwonki i książki.

W każdej chwili można także przywrócić ustawienia fabryczne telefonu – gdyby coś złego działo się z oprogramowaniem – i ponownie wgrać zarchiwizowane dane.

Sklep z programami

Konto w programie iTunes potrzebne jest nie tylko do synchronizowania zawartości telefonu, ale także – jeśli nie przede wszystkim - do kupowania programów ze sklepu AppStore. Niezależnie czy aplikacje zdobędzie się z pozycji telefonu czy sprzed ekranu komputera, znajdują się one na koncie użytkownika i w każdej chwili można je doinstalować lub odinstalować. Potem wystarczy zaakceptować zmiany i czekać, aż iTunes połączy się z iPhonem i zsynchronizuje zawartość.

Wymagania systemowe (dla Windows):

  • komputer PC z procesorem Intel lub AMD 1 GHz
  • rozdzielczość ekranu co najmniej 1024x768 pikseli
  • 512 MB pamięci RAM; do odtwarzania wideo w jakości HD potrzebny jest 1 GB
  • karta wideo zgodna z DirectX 9.0, z pamięcią Video-RAM 32 MB; zalecane 64 MB
  • karta dźwiękowa zgodna z QuickTime
  • nagrywarka CD lub DVD zgodna z iTunes do tworzenia płyt Audio CD, płyt CD z plikami MP3 lub płyt CD bądź DVD z kopiami zapasowymi

Łączymy iPhone`a z komputerem - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Telefony marki Sony Ericsson to większości przypadków wspaniałe kombajny multimedialne. Pozwalają oglądać filmy, słuchać muzyki, czy przeglądać zdjęcia. By znalazły się one w twojej komórce, wystarczy użyć aplikacji Sony Ericsson PC Companion.

PC Companion to zestaw aplikacji do obsługi wszystkich terminali marki Sony Ericsson. Najnowszą wersję można pobrać ze strony producenta z zakładki pomoc techniczna. Obecnie aktualny program w wersji 2.01.210 jest do pobrania TUTAJ. Wystarczy go zainstalować, uruchomić i podłączyć naszą komórkę dołączonym do zestawu przewodem USB. Komputer po chwili wykryje urządzenie i pozwoli na pracę z PC Companion. Program umożliwia szereg działań na każdym z telefonów. Pokrótce wyjaśnimy każde z nich.

Sekcja Support Zone

Znajdziemy tutaj strefę wsparcia producenta. Po kliknięciu w przycisk Rozpocznij, dostępna będzie możliwość sprawdzenia dostępnych aktualizacji oprogramowania w naszym telefonie. Drugą dostępną funkcją jest automatyczne przeniesienie nas do bezpośrednich informacji o naszym telefonie, wsparcia technicznego i wskazówek dotyczących jego użytkowania.

Media Go

Po kliknięciu w przycisk Rozpocznij, program automatycznie pobierze składniki aplikacji Media Go. To osobna aplikacja pozwalająca na zarządzanie multimediami na naszym komputerze oraz telefonach Sony Ericsson. Importowanie zdjęć, muzyki i filmów jest bardzo intuicyjne. Program umożliwia uruchamianie wszystkich mediów dostępnych na dyskach komputera, będąc ciekawą alternatywą dla systemowych rozwiązań (Windows Media Player), czy produktu konkurencji (iTunes).

Media Go umożliwia uruchamianie wszystkich mediów dostępnych na dyskach komputera, będąc ciekawą alternatywą dla systemowych rozwiązań (Windows Media Player), czy produktu konkurencji (iTunes).

Wystarczy skonfigurować w telefonie ustawienia dostępowe operatora, w aplikacji Sony Ericsson PC Companion wcisnąć połącz, by po chwili nasz telefonu otworzył przed nami okno z widokiem na sieć.

Połączenie internetowe

Opcja ta umożliwia użytkownikowi wykorzystanie telefonu komórkowego w roli modemu pozwalającego na dostęp do sieci internetowej przy użyciu połączenia sieci komórkowej. Wystarczy skonfigurować w telefonie ustawienia dostępowe operatora, w aplikacji Sony Ericsson PC Companion wcisnąć Połącz, by po chwili nasz telefonu otworzył przed nami okno z widokiem na sieć.

Wisepilot

Odnośnik Wisepilot pozwala na szybkie przejście do strony producenta nawigacji GPS dla telefonu Sony Ericsson o nazwie Wisepilot. Aplikację nawigacyjną można najpierw wypróbować, a następnie, po zakończeniu okresu próbnego, dokonać zakupu licencji. Pełna lista urządzeń, na których działa aplikacja Wisepilot dostępna jest TUTAJ.

Wiadomości tekstowe

Zakładka Wiadomości tekstowe pozwala na zarządzanie naszą korespondencją SMS-ową w telefonie z pozycji komputera. Każda wiadomość tekstową można zapamiętać w archiwum, by następnie mieć do niej dostęp nawet po zmianie telefonu. Aplikacja pozwala również na redagowanie nowych wiadomości z poziomu komputera, pobieranie nowych SMS-ów, oraz odczytywanie tych zapisanych w pamięci komórki.

Kontakty w telefonie

Funkcja ta, podobnie jak poprzednio opisywana, pozwala na zarządzanie danymi w pamięci komórki – w tym wypadku książką adresową. Możliwe jest przeglądanie wszystkich wpisów, edytowanie ich lub dodawanie nowych. Dzięki opcji Wyślij wiadomość możemy w łatwy sposób napisać do naszego znajomego SMS z poziomu klawiatury komputera.

Kalendarz w telefonie

Dzięki łatwemu zarządzaniu z komputera możemy w łatwy sposób zaplanować zadania do wykonania oraz spotkania i dodać je z pozycji komputera, a następnie zsynchronizować z telefonem. Dzięki filtrowaniu wpisów można zobaczyć zaplanowane sprawy, które trzeba załatwić w przyszłości, bądź przejrzeć tylko te, które powinny być wykonane.

Synchronizacja telefonu

Ta nowa funkcja znacznie usprawnia wymianę danych między komputerem, a telefonem. Dzięki niej możliwe stało się bezproblemowe zarządzanie i synchronizowanie informacji kontaktowych z aplikacjami typu Outlook, czy wymiana multimediów z wybranymi folderami. Producent umożliwił użytkownikowi zdefiniowanie reguł synchronizacji.

Funkcja synchronizacji znacznie usprawnia wymianę danych między komputerem, a telefonem. Dzięki niej możliwe stało się bezproblemowe zarządzanie i synchronizowanie informacji kontaktowych z aplikacjami typu Outlook, czy wymiana multimediów z wybranymi folderami.


Tworzenie i przywracanie kopii zapasowej

O tym, jak ważne jest regularne wykonywanie kopii zapasowej danych zawartych w naszych telefonach, dowiadujemy się niestety najczęściej w chwili, kiedy owe dane bezpowrotnie utracimy. Funkcja, z której korzysta się najczęściej dopiero w po przeżyciu bardzo nieprzyjemnej sytuacji utraty książki adresowej. Funkcja Tworzenie i przywracanie kopii zapasowej, jaka sama nazwa mówi, pozwala uchronić się przed przykrą sytuacją utraty ważnych dla nas informacji z telefonu.

Menadżer plików

Wymiana plików między telefonem a komputerem możliwa jest przy użyciu aplikacji Menadżer plików. Pozwala ona zarządzać folderami i plikami, które mają się znaleźć w pamięci komórki. Możliwe jest również wykonanie kopii naszych zdjęć lub innych plików z telefonu na dysk komputera. Wystarczy wskazać dwie lokalizacje i wybrać stronę, w którą ma zostać wykonana synchronizacja.

Łączymy z PC: Sony Ericsson - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Era Post PC – czy to już, czy jeszcze nie? Wiele ostatnio mówi się o stopniowym wymieraniu klasycznych komputerów klasy PC, bo coraz lepiej zastępują je inne urządzenia. Czy rzeczywiście wysłużone pecety muszą zejść ze sceny?

Smartfony, tablety, netbooki, ultrabooki… Do wyboru do koloru. Dzisiaj na rynku można znaleźć gadżety, które w podobnym stopniu zaspokajają podstawowe wymagania użytkowników, jak komputery stacjonarne. Coraz rzadziej używamy pecetów do grania w zaawansowane gry, gdzie ich moc obliczeniowa jest rzeczywiście wykorzystywane, ale wciąż sprawdzają się doskonale w biurach i domach. W tych pierwszych możliwość podłączeniu wielu dużych monitorów jest wciąż nie do przecenienia, a w domach niejednokrotnie stanowią multimedialne centrum rozrywki. Muzyka, filmy, gry, Internet – wszystko w jednym miejscu. Ale – jak mówi popularne przysłowie – co jest do wszystkiego, to jest do niczego. Muzyka i filmy – tu lepiej sprawdzi się kino domowe z prawdziwego zdarzenia. Gry – konsole sprawdzą się lepiej niż nie jeden pecet, a ich koszt jest nieporównywalnie mniejszy. I w końcu Internet. Tu prawdziwy internauta ma ogromne pole do popisu. Urządzeń do korzystania z dobrodziejstw Sieci jest całe mnóstwo, a w ostatnich latach powstały nawet takie, które bez dostępu do Internetu nie mogą prawidłowo funkcjonować. Ale to tak jak i większość z nas, bo my przecież także nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia bez Internetu.

Kiedyś komputery zajmowały całe pokoje, dzisiaj mieszczą się w kieszeni.

Użytkownik komputera PC zrozumiał, że równie dobrze może przeglądać strony internetowe i maile na znacznie poręczniejszym urządzeniu – nawet takim, które zmieści się w kieszeni spodni. Smartfony zalały rynek, tym samym jeszcze bardziej uzależniając nas od Sieci. Zawsze można być na bieżąco z wydarzeniami na świecie, pojawiły się wygodne sposoby dostępu do treści multimedialnych, a ze swoimi znajomymi można być w stałym kontakcie. To coś, z czym ciężki, stacjonarny pecet nie może konkurować. Szukamy narzędzia do przeglądania Internetu? Lepiej sięgnąć po tablet, z którego możemy korzystać nawet wygodnie leżąc przed telewizorem, a komfort przeglądania stron www jest podobny, jeśli nie lepszy (z uwagi na możliwość obsługi przy pomocy palców). Rozrywka? Mobilne sklepy z aplikacjami pękają w szwach od programów i gier, a tych profesjonalnych, które w coraz mniejszym stopniu odbiegają od tych tworzonych z myślą o użytkownikach konsol i pecetów, jest coraz więcej. Zresztą za pośrednictwem chmur obliczeniowych nawet ograniczenia sprzętowe zdają się nie mieć znaczenia - jest przecież OnLive - serwis, który umożliwia rozgrywkę w czasie rzeczywistym dzięki strumieniowej transmisji danych.

Smartfony nie są dzisiaj niczym nadzwyczajnym, a ich możliwości wystarczą do realizacji wielu podstawowych zadań. Niektóre mogą stanowić nawet serce tabletu (Asus) lub netbooka (Motorola). Czasy kiedy to komputery stacjonarne zajmowały całe pokoje minęły bezpowrotnie. Dzisiaj znacznie więcej mocy obliczeniowej można znaleźć w niewielkich komórkach. Do czego jeszcze potrzebujemy tradycyjnych pecetów? Coraz trudniej znaleźć im praktyczne zastosowania, dzięki którym byłyby w stanie konkurować z nowoczesnymi gadżetami. Czy zatem mamy już do czynienia z erą “Post PC”? Czy rzeczywiście wysłużone pecety muszą zejść ze sceny? Tak, jak najbardziej tak.

Zmierzch komputerów stacjonarnych, czyli era Post-PC - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się