AcDisplay dostarcza funkcje, które powinna znaleźć się w każdym smartfonie z Androidem.

0

Ocena autora

Nowy SMS, e-mail, nieodebrane połączenie – o wszystkim jesteśmy stale powiadamiani przez swoje smartfony. Niektórzy są wręcz bombardowani różnego rodzaju notyfikacjami. Na szczęście, komunikaty z urządzenia płyną różnymi strumieniami – czasy, gdy o nowej wiadomości dowiadywaliśmy się z drobnego komunikatu tekstowego, który tylko mignął w obszarze powiadomień, już dawno minęły, a programiści prześcigają się w coraz ciekawszych rozwiązaniach. Owszem, jest dioda powiadomień, dzięki której bez wybudzania smartfonu dowiemy się o niektórych zdarzeniach, ale co, jeśli jej nie ma? Z pomocą przychodzi AcDisplay.

Po włączeniu i zezwoleniu na obsługę powiadomień przez AcDisplay, program będzie informował o każdym nowym zdarzeniu bezpośrednio na ekranie smartfonu, wyświetlając ikony charakterystyczne dla danych aplikacji na czarnym tle. Nie trzeba w tym celu wybudzać smartfonu – ikony pojawią się automatycznie i będą widnieć na wyświetlaczu tylko przez kilka sekund. Z tego miejsca można też podejrzeć szczegóły powiadomienia – wystarczy dotknąć centralnie położoną ikonę. Aby przejść bezpośrednio do aplikacji, z której pochodzi komunikat, należy przeciągnąć dotkniętą ikonę ku górnej krawędzi ekranu, gdzie właśnie pojawią się szczegóły konkretnej notyfikacji.

Z kolei przy dolnej krawędzi pojawią się wersy prezentujące oczekujące komunikaty – ich treść przewija się niczym komunikaty w telewizji informacyjnej. Unikamy więc ryzyka podejrzenia treści powiadomień przez niepowołane osoby – zobaczymy je tylko, gdy dotkniemy wybranego punktu. W ustawieniach programu można dostosować czas uśpienia ekranu, uzależniając go od tego, czy wybrano powiadomienie, dotknięto nieaktywną strefę, a nawet od tego, że telefon znajduje się w kieszeni.

Twórcy aplikacji kierują swoje rozwiązanie głównie do posiadaczy urządzeń z ekranami typu OLED, ale i pozostali nie powinni obojętnie odwracać wzroku. Ci pierwsi docenią bowiem stosunkowo drobne, ale czytelne informacje wyświetlane na czarnym tle – w ekranach typu OLED energia wykorzystywana jest głównie do podświetlania aktywnych pikseli, a nie całego ekranu, więc ubytek „soku” może być niezauważalny (i tak właśnie było w trakcie testów na Samsungu Galaxy S5).

AcDisplay jest świetny, jeśli oczekujemy aplikacji, dzięki której będziemy mogli uzyskać szybki dostęp do powiadomień w bardzo prosty sposób, a przy tym bez ryzyka utraty cennej energii. Ta pozornie niewielka funkcjonalność jest ogromnym udogodnieniem. Powinna być dostępna na wszystkich smartfonach z Androidem, choćby w formie opcji.

Fot. Google Play

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

AcDisplay - powiadomienia bez wybudzenia - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jak najszybciej zobaczyć nowe powiadomienia? Podnieść telefon. Tak, dzięki aplikacji Peek nie trzeba nawet dotykać włącznika czy ekranu, by sprawdzić, kto do nas dzwonił, pisał itd.

0

Ocena autora

Peek służy do błyskawicznego informowania o nowych powiadomieniach. Dowiemy się o nich tuż po wybudzeniu urządzenia, bez konieczności odblokowywania ekranu i rozwijania panelu powiadomień. Wystarczy wziąć telefon do dłoni. I już. Na ekranie zobaczymy wówczas aktualizacje statusów, informacje o nieodebranych połączeniach czy nieprzeczytanych wiadomościach e-mail lub SMS.

Ale uwaga, Peek działa tylko wtedy, gdy wykryje nowe powiadomienia. Jeśli więc nasze urządzenie nie zgłasza żadnej nowej notyfikacji, zobaczymy typowy, systemowy ekran blokady. W przeciwnym wypadku będziemy mogli podziwiać oczekujące powiadomienia na nowym ekranie blokady. I słowo „podziwiać” nie stanowi w tym przypadku nadużycia, bo widok jest bardzo efektowny, a jednocześnie funkcjonalny w codziennym użytkowaniu.

-> Pobieraj szybko i łatwo aplikacje i gry. Dodaj ich opłaty do rachunku! 

-> Dead Tone - Halodzownek

Jeśli więc na urządzeniu czeka powiadomienie, na które powinniśmy zareagować, wystarczy wziąć telefon do ręki, by automatycznie włączyć ekran (alternatywnie, można użyć przycisku ON/OFF, by wybudzić ekran, jak do tej pory). Później, na półprzeźroczystym tle zobaczymy zestaw ikonek symbolizujących powiadomienia z danej aplikacji. Dotknięciem można wywołać szczegółowy podgląd notyfikacji, natomiast przesuwając palcem po ekranie w prawo usuniemy je, a w lewo – odblokujemy urządzenie. Kolejne kliknięcie przeniesie nas do aplikacji, która wygenerowała powiadomienie. 

Po uruchomieniu aplikacji Peek z poziomu ekranu startowego, możemy zablokować powiadomienia z konkretnych aplikacji. Można wówczas kliknąć w aplikację wyświetloną w ramce „czarnej listy”, by Peek przestał informować o zdarzeniach z zablokowanej aplikacji. W prawym górnym rogu znajdziemy również funkcje odpowiedzialne za wyłączenie usługi Peek i jej konfigurację – tu do dyspozycji otrzymaliśmy niestety tylko szczątkowy zestaw funkcji, który ogranicza się do wyłączenia paska powiadomień, zmiany tła czy ustawienia czasu wygaszania ekranu.

-> WhoSampled - gdzieś to już słyszałem...

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że aplikacja będzie działała prawidłowo tylko wtedy, gdy pozwolimy jej na uprawnienia administratora urządzenia (nie mylić z root). Program zapyta o nie tuż po pierwszym uruchomieniu i będzie ich wymagał do zarządzania powiadomieniami. Jeśli jednak zajdzie potrzeba deinstalacji aplikacji, trzeba w ustawieniach bezpieczeństwa usunąć „haczyk” dla tej aplikacji na liście administratorów.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Peek – błyskawiczne powiadomienia - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Powiadomienia Androida stanowią jego największą zaletę, ale z czasem ich ilość może przytłaczać. Podpowiadamy jak nad nimi zapanować.

Nowy wpis na fejsie, sms, mail – wymieniać można by jeszcze długo. Niestety, obok tych istotnych powiadomień, coraz częściej – chyba można użyć takiego słowa - atakowani jesteśmy różnego rodzaju reklamami. Automatycznie przesuwamy wpis w bok i zapominamy o drażniącej pozycji. Ale przecież wcale nie musimy tego ruchu wykonywać, a rozwiązań tego problemu jest kilka i wcale nie trzeba uciekać się do deinstalacji całej aplikacji, bo i do tego mogą doprowadzić irytujące alerty. Gorzej, jeśli nie wiemy, z którego programu pochodzą, ale i na to jest rada.

Przedłuż umowę w internecie. Zyskasz rabat na abonament i tańsze telefony

Powiadomienia aplikacji można wyłączyć korzystając z menu Ustawień, a konkretnie z „Menadżera Aplikacji”. W nim można przeglądać wszystkie zainstalowane gry i programy. Odszukujemy więc żądaną pozycję (można sobie ułatwić wyszukiwanie, sortując listę alfabetycznie lub według rozmiaru), klikamy nań, przechodząc do okna podglądu szczegółów. Tuż pod przyciskiem „wymuś zamknięcie” ulokowany został checkbox „Pokazuj powiadomienia” – wystarczy, go odznaczyć, by uwolnić się od zbędnych notyfikacji. W nowszych wersjach systemu Google ułatwił nam możliwość zarządzania aplikacją generującą powiadomienie, bo wystarczy przytrzymać palec na alercie, by wyświetlić jej nazwę i móc przejść do szczegółów programu w ustawieniach urządzenia. Trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie komunikaty można wyłączyć. Jeśli pochodzą z aplikacji systemowej, checkbox dotyczący powiadomień będzie wyszarzony bez możliwości edycji.

Jak usunąć aplikacje z listy zainstalowanych aplikacji z Google Play?

Niektóre smartfony i tablety zostały również wyposażone przez producentów w tryb „Nie przeszkadzać”. Na przykładzie smartfonów Samsunga, opcja umożliwia wyciszenie wszystkich połączeń i alarmów poza skonfigurowanymi wyjątkami. Podobnie można zarządzać powiadomieniami, blokując je lub ustawiając jako priorytetowe. System może działać w wybrane dni, w określonych przedziałach godzinowych – wystarczy określić harmonogram. Usługę można co prawda skonfigurować tak, by blokowała tylko wybrane notyfikacje, ale wtedy ograniczymy jej podstawową funkcjonalność – odcięcie od otoczenia.

Fot. Fotolia, wł.

Nie przeszkadzać! Powiedz STOP powiadomieniom - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Powiadomienia na ekranie blokady nie zawsze są nam na rękę, nie tylko z powodu wścibskich osób, które chętnie rzucą okiem na nasz smartfon. Jak temu zaradzić?

Ekrany w naszych telefonach stają się coraz większe. Jednym z problemów, z którymi borykają się właściciele dużych smartfonów, jest częste zaglądanie w telefon przez wścibskich współtowarzyszy transportu publicznego. Czasem też po prostu ktoś sięga po nasz telefon i zagląda nam do środka albo najzwyczajniej w świcie nie chcemy, żeby przez nasz ekran blokady przewijały się dziesiątki powiadomień dziennie. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zobacz smartfony z Androidem w e-sklepie

Na szczęście Android pozwala nam na konfigurację wielu części tego systemu i z łatwością możemy wyłączyć powiadomienia pojawiające się na ekranie blokady. Warunek? Musimy mieć Androida przynajmniej w wersji 5.0.

Przechodzimy do menu ustawień i wchodzimy do sekcji Dźwięków i powiadomień.

 

W tym miejscu odnajdujemy opcję kryjącą się od nazwą „Gdy urządzenie jest zablokowane” lub np. „Ekran blokady” (w zależności od urządzenia).

 

Wybieramy ją i do wyboru będziemy mieli pola „Pokazuj/Wyświetl wszystkie powiadomienia” i „Ukryj wszystkie powiadomienia” lub np. ”Nie pokazuj żadnych powiadomień”. Wybieramy to drugie.

 

Od tej chwili nasz ekran blokady pozostanie wolny od powiadomień, które znajdziemy dopiero po rozwinięciu górnej belki (belki powiadomień).

 

Jak ukryć treść powiadomień na ekranie blokady? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

andi300
15-05-2016 - 13:02:30
Nie prawidlowe i nie tego szukam jest w android wiadomosci z skosna strzalko co nie idze wykasowac ani nie idze tego usunac naprawde powallone Google!!!!!!!!!!!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się