Adidas zaprezentował prawdziwą gratkę dla fanów piłki nożnej. Tylko dla tych aktywnych fanów – trzeba dodać.

0

Ocena autora

Po raz pierwszy w aplikacji, której motywem przewodnim jest piłka nożna, nie będziemy mogli śledzić wyników swoich ulubionych drużyn, nie zostaniemy wirtualnym menedżerem, a nawet nie zagramy swoją jedenastką przeciw „największym”. Tym razem będzie coś dla aktywnych, którzy nie porzucają treningów podczas pochmurnej jesieni. Dodatkowo, zaoszczędzimy parę złotych na barowych automatach mierzących siłę naszego ciosu nogą. Adidas Snapshot pozwala bowiem zarejestrować każde nasze kopnięcie i pokazać mierniki jego efektywności. I wcale nie będą one „wyssane z palca”.

Teraz jeszcze więcej internetu. Sprawdź!

Adidas Snapshot pozwala mierzyć prędkość oraz kąt uderzenia, a także oszacuje długość lotu piłki na podstawie zarejestrowanego w specjalnych - choć nieszczególnie restrykcyjnych - warunkach. Dowiemy się o tym tuż po pierwszym uruchomieniu aplikacji z ekranu powitalnego. Zresztą program dalej będzie nas prowadził jak za rękę, pokazując przydatne wskazówki i wytyczne niezbędne do osiągnięcia zamierzonego efektu. Docelowo powinno wyglądać to tak, jak na - pokazywanym w końcowym etapie – przykładowym wideo. I choć sami jeszcze nawet nie dotknęliśmy piłki, możemy dokładnie prześledzić wyczyn bezimiennego zawodnika, odczytując wszystkie wymienione wcześniej wskaźniki.

 

Przejdźmy do praktyki. Aby uzyskać jak najdokładniejsze pomiary należy nagrywać film w ciągu dnia i unikać słabego czy sztucznego oświetlenia. Tak, o tej porze roku może to być trudne do wykonania, ale tą wskazówkę należy czytać tak: „aparat w telefonie może nie poradzić sobie ze słabym oświetleniem, więc szukaj jak najlepszych warunków”. W kolejnym kroku wybieramy nogę, którą wykonamy kopnięcie, przy czym podczas rejestrowania materiału „kopiąca” noga musi być bliżej obiektywu. I ostatni warunek: aparat powinien być ustawiony prostopadle do wykonanej akcji, bo w przypadku odchyleń wyniki mogą być zaburzone. Od strony technicznej jesteśmy gotowi, teraz pora się ustawić. Na ekranie smartfonu zostanie wyświetlony swoisty celownik z dwoma okręgami. Piłka musi być większa niż czarny, ale mniejsza niż biały okrąg. Klik i nagrywamy.

Jak ukryć treść powiadomień na ekranie blokady?

Jeśli wszystko poszło dobrze, Snapshot przeanalizuje wykonaną akcję i zaprezentuje informacje – u góry ekranu zobaczymy prędkościomierz, długość lotu i kąt nachylenia. Dla lepszego efektu, za piłką pojawi się kolorowa łuna symulująca ogon komety, który możemy zmienić z poziomu menu. Sami również możemy szczegółowo przeanalizować film, oglądając go w zwolnionym tempie, czy przeskakując między klatkami nagrania pojedynczymi kliknięciami. Program generuje również tablicę wyników z liczbą odbić, prędkością najszybszego uderzenia i odległością najdalszego odbicia.

 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Adidas Snapshot dla fanów piłki nożnej w praktyce - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

T-Mobile FanZone w Poznaniu okazał się najbardziej słoneczną strefą w rundzie wiosennej. Bawiło się z nami prawie 2,5 tys. fanów piłki nożnej!

Pomimo zimowej scenerii i zalegającego śniegu kibice Lecha Poznań bawili się tak świetnie, że stopniały wszystkie sople lodu na Bułgarskiej! Ustanowiony został tegoroczny rekord frekwencji w strefie - 2465 osób bawiło się z nami w T-Mobile FanZone.

Popularnością wśród fanów Kolejorza cieszyły się wszystkie ustawione w strefie urządzenia i atrakcje. Największe wzięcie miały konsole PlayStation 3 z grą FIFA 13. Non stop zajęte był też gigantyczny stół do piłkarzyków, przy którym jednocześnie grać może 12 osób. Podczas jednego ze spotkań, na stole znajdowały się jednocześnie 4 piłki.

Kibice Kolejorza po raz kolejny pokazali wielką klasę, za co serdecznie im dziękujemy!

Galerię ze zdjęciami T-Mobile FanZone z Poznania możecie zobaczyć tutaj. Sprawdźcie jak bawili się fani Lecha! A może znajdziecie tam siebie?

Przypominamy że o miejscu w którym w 19. kolejce odbył się T-Mobile FanZone zdecydowaliście Wy! W naszej specjalnej sondzie zwyciężył właśnie Poznań. W 20. kolejce T-Mobile Ekstraklasy z racji Wielkanocy FanZone nie odbędzie się. Na najbliższe głosowanie (związane z miejscem FanZone podczas 21. kolejki) zapraszamy od 26.03 marca. Głosować możecie tutaj.

Słoneczny T-Mobile FanZone w Poznaniu! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W sobotni popołudnie w T-Mobile FanZone bawiło się z nami 1804 kibiców Podbeskidzia Bielsko - Biała. Główne role odgrywali najmłodsi fani Górali. Przekonajcie się co działo się w strefie!

Piłkarskich emocji było w Bielsku - Białej co niemiara! Można powiedzieć, iż sobotnie popołudnie w T-Mobile FanZone należało do najmłodszych kibiców Górali oraz całych rodzin, które tak chętnie brały udział w organizowanych w strefie konkursach

W konkursie organizowanym na siłomierzach kopaczach wygrał 10-letni Mikołaj z wynikiem 879 punktów. W konkursie boiskowym - Piłkarski slalom po nagrody, najlepszy i najszybszy okazał się 6-letni Szymon.

Nowy ustanowiony rekord na symulatorze rzutów karnych wynosi 67 punktów (zgaszonych piłek) w przeciągu 60 sekund! Rekord ten był dziełem trzyosobowej rodziny: Marka (tata), Arlety (mama) oraz Zuzi (7 - letnia córka) W strefie zorganizowaliśmy ponad 50 konkursów - nagrodami były breloki T-Mobile Ekstraklasy.

W T-Mobile FanZone "zacheckowało" się na platformie foursquare 13 osób, które otrzymały w nagrodę piłki T-Mobile Be Fair.

Razem z kibicami w strefie bardzo aktywnie bawiła się maskotka klubowa - Reksio! Zrobiliśmy 171 zdjęć w systemie pictures experience. Działo się, działo!

Galerię ze zdjęciami T-Mobile FanZone z Bielska-Białej możecie zobaczyć tutaj. Sprawdźcie jak bawili się fani Podbeskidzia! A może znajdziecie tam siebie?

Przypominamy że o miejscu w którym w 23. kolejce odbył się T-Mobile FanZone zdecydowaliście Wy! W naszej specjalnej sondzie zwyciężyło właśnie Bielsko-Biało. Naszą sondę znajdziecie tutaj. Głosujcie i wygrywajcie fajne nagrody!

Najmłodsi przejęli FanZone w Bielsku-Białej! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Piłka nożna to sport budzący wśród Polaków największe emocje. Samsung wpadł na pomysł, aby część tych emocji przenieść do aplikacji, która zbiera najważniejsze informacje, zdjęcia, tabele, statystyki w jednym miejscu. Zobaczcie!

Aplikacje mobilne trochę nas rozleniwiły – zamiast przeglądać kilka stron na urządzeniu mobilnym w poszukiwaniu interesujących nas treści, wchodzimy w jedno miejsce, gdzie mamy wszystko podane na tacy. Podobnie jest z aplikacją KICK, przeznaczoną dla fanów piłki nożnej.

Nie oznacza to, że nie warto zaglądać do działów sportowych gazet czy czytać w internecie relacji z meczów, podsumowań kolejek czy felietonów dziennikarzy sportowych. Jednak, gdy chcemy szybko zajrzeć do tabeli na urządzeniu mobilnym czy śledzić wynik meczu będąc z dala od telewizora, warto pobrać aplikację KICK.

Pozwala ona śledzić kilka najmocniejszych lig europejskich: angielską Barclays Premier League (także Championship), hiszpańską La Liga, niemiecką Bundesligę (także drugą Bundesligę), włoską Serie A, francuską Ligue 1 i holenderską Eredivisie. Znalazło się także miejsce dla rodzimej Ekstraklasy oraz dla rozgrywek pucharowych: Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Zebrane w aplikacji statystyki pozwalają jeszcze przed meczem porównać ze sobą drużyny, np. Real Madryt i Barcelonę, ale także konkretnych piłkarzy, jak np. Messiego i Ronaldo. Bez szukania w internecie dowiemy się, kto strzelił więcej bramek, był częściej faulowany itd. Można także zestawić konkretnego zawodnika z innymi z jego ligi i sprawdzić, jak wypada na ich tle.

Naturalnie nie brakuje także klasycznych tabel z poszczególnych lig, informacji na temat najlepszych zawodników. Dodatkową atrakcją są informacje na temat gwiazd futbolu (są zarówno źródła polskie, jak i angielskie). Interesujący dodatek stanowi mapa strzałów 3D, która daje możliwość podglądu wszystkich goli i strzałów w dowolnym momencie spotkania. A co ciekawe, zarówno porównaniami zawodników i drużyn, jak i mapami 3D można podzielić się ze znajomymi za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

Jest jeszcze jeden drobiazg, o którym warto wspomnieć. Widget Kick Live pozwala śledzić wyniki rozgrywanego właśnie meczu w trakcie korzystania z innych aplikacji. Pojawia się samoistnie na godzinę przed rozpoczęciem meczu i znika wraz z jego zakończeniem. W trakcie meczu informuje użytkownika o strzelonych bramkach, faulach, posiadaniu piłki, co pozwala mu śledzić rozgrywkę na żywo, nawet jeśli nie możemy jej aktualnie oglądać. KICK oferuje także szczegółową relację tekstową minuta po minucie (w języku angielskim).

Aplikacja stworzona została z myślą o smartfonach i tabletach z Androidem oraz telewizorach Smart TV Samsunga. Jest dostępna za darmo w sklepie Google Play i Samsung Galaxy Apps.

KICK – aplikacja dla fanów piłki nożnej - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się