Na żółtych karteczkach nie zapiszesz dźwięku czy zdjęć, nie dodasz przypomnień czy tagów. Nie, zrobisz tego, chyba że użyjesz Adler Notes.

0

Ocena autora

Adler Notes to kompleksowy notatnik, który nie zobowiązuje nas do korzystania z tej, czy innej usługi webowej, albo do logowania za pośrednictwem danego konta. Owszem, aby zsynchronizować swoje zapiski w chmurze, trzeba to zrobić, ale i bez tego aplikacja jest w pełni funkcjonalna. Jest też bardzo dobrze zoptymalizowana, a przeskakiwanie między poszczególnymi widokami jest błyskawiczne. I wszystko oprawione jest grafiką w stylistyce zgodnej z Material Design. Ale po kolei.

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile!

Po uruchomieniu aplikacji wyświetlana jest tablica z karteczkami, czyli listą przygotowanych wcześniej notatek. Początkowo zobaczymy więc tylko pusty ekran i niebieski, pływający plus, którym dodamy pierwszą kolorową karteczkę. Do naszej dyspozycji oddano 5 opcji wprowadzania danych. Najpierw „speech to text”, czyli opcja przetwarzania mowy na tekst przy użyciu wbudowanych mechanizmów Google. Druga od góry funkcja pozwala zarejestrować listę zadań lub zakupów, gdzie po każdym enterze automatycznie dodawany jest kolejny checbox. Dalej mamy aparat i mikrofon, dzięki którym łatwo zarejestrujemy notatkę graficzną lub dźwiękową. Na końcu mamy – do bólu standardową – opcję dodawania zapisu tekstowego.

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, by miksować różne typy notatek. I tak, w jednej notatce może znaleźć się zdjęcie, tekst, dźwięk i przypomnienie, ale tylko w formie pojedynczej. Niestety, w ramach jednego wpisu nie można zarejestrować kilku mediów tego samego typu. Program nie pozwala również zarejestrować opisu tekstowego, gdy aktywny jest tryb listy zadań. Czy to są wady? Zależy od preferencji użytkownika, ale producent chyba słusznie zauważył, że notatka nie powinna być zbyt skomplikowana. Na koniec kolor karteczki – do wyboru mamy 8 podstawowych barw, by rozróżnić wpisy między sobą. Inną metodą jest stosowanie tagów. Dzięki nim z poziomu lewego panelu bocznego szybko dostaniemy się do konkretnej grupy notatek. Tam też trafimy na te oznaczone jako „ulubione” i przypomnienia. Na marginesie, nie zabrakło również funkcji wyszukiwania i sortowania.

Wróćmy jeszcze na chwilę do funkcji synchronizacji, która nie jest eksponowana, ale znajdziemy ją w ustawieniach programu. Wystarczy odznaczyć checkbox „syncing” i wybrać konto Google Drive lub Dropbox, a po zalogowaniu wszystkie pozycje będą automatycznie synchronizowane ze wskazaną chmurą. Adler Notes to zatem bardzo dobrze przemyślany notatnik, który pozwala wygodnie zarządzać swoimi notatkami. Cierpi jednak na problemy „wieku młodzieńczego” okresowo doznając wymuszonego zamknięcia.

 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Adler Notes - mobilny notatnik - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Korzystaj z aplikacji na smartfonach z e-sklepu T-Mobile!

Snake Rewind - klasyk powraca! Polecana gra na Androida/iOS/Windows Phone - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się