„Kable to przekleństwo minionego wieku” – tak chyba myśleli inżynierowie Google podczas rozwoju systemu Android. Tak niezbędne kiedyś, dzisiaj często pałętają się po kątach tworząc chaotyczne zwitki. Niestety, producenci sprzętu wciąż próbują nas uszczęśliwić na siłę, dorzucając kolejne kable o różnych końcówkach, i oprogramowanie, dzięki któremu można zarządzać swoim smartfonem lub tabletem. Na szczęście nie musimy zdawać się na ich rozwiązania, gdy chcemy zgrać zdjęcia, wysłać wiadomość, odsłuchać ulubione utwory czy sprawdzić rejestr połączeń. Wszystko to można zrobić bezprzewodowo.

0

Ocena autora

Android jest obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym w smartfonach. „Nie znaczy to, że inżynierów Google nie można poprawić” – tak zapewne sądzą producenci, którzy udostępniają własne oprogramowanie do zarządzania ich urządzeniami. Oprogramowania, które zwykle jest niezbędne do przeprowadzenia aktualizacji firmware – tutaj polityka firm jest niespójna i prowadzi do fragmentacji systemu. Do tego zadania wciąż często konieczne jest użycie własnościowego programu pobranego ze strony producenta. Jednak edycja wiadomości, dzwonków, rejestru, podgląd zdjęć, odtwarzanie muzyki, może być z powodzeniem wykonane bez użycia kabli. Służy do tego program AirDroid. Aby móc z niego korzystać konieczne jest posiadanie domowej sieci bezprzewodowej, do której podłączony będzie zarówno komputer, jak i telefon.

Po instalacji aplikacji zostanie wyświetlony adres IP i hasło, poniżej których ulokowano zestaw kilku podstawowych narzędzi (informacje o urządzeniu, zarządzanie aplikacjami, menedżer zadań, menedżer plików). Wyświetlony adres IP należy wpisać w przeglądarce internetowej (w pole adresu – to, w którym zwykle wpisujemy adres strony internetowej, np. www.t-mobile-trendy.pl). Zostaniemy poproszeni o wpisanie hasła. Należy wówczas wpisać to wyświetlone w telefonie poniżej adresu IP (lub ustawione samodzielnie). Pomyślny proces logowania uwieńczony zostanie wyświetleniem pulpitu z ikonami – trochę na wzór typowego pulpitu w komputerze.


Obsługa oprogramowania jest bardzo intuicyjna i nie powinna sprawiać problemów nawet osobom nieznającym języka angielskiego. Graficzne ikony symbolizują wszystkie podstawowe funkcje aplikacji. Po kliknięciu w daną opcję zostanie wyświetlone nowe okno, a pomiędzy już otwartymi można się przełączać przy pomocy dolnego paska. Sumaryczny podgląd kontaktów, wiadomości, aplikacji i innych, dostępny jest w oknie umieszczonym w prawym górnym rogu ekranu (opcja „Detail…”). Przy lewej krawędzi znajdziemy natomiast pasek szybkich akcji – nowa wiadomość, nowy kontakt, pulpit, wyloguj.

Dlaczego warto sięgnąć po AirDroid? Ten darmowy program umożliwia przeglądanie wiadomości i ich wysyłanie, edycję kontaktów, zarządzanie aplikacjami (także usuwanie i instalowanie), edycję plików i folderów, i wiele, wiele innych. Można nawet posłuchać utworów muzycznych zgromadzonych w pamięci urządzenia, a nawet ustawić je jako dzwonek połączenia, alarmu lub powiadomienia. Ciekawostką jest również dostęp do schowka, w którym można podejrzeć skopiowaną treść, a nawet ją zmienić. Na koniec warto zaznaczyć, że program dostępny jest dla wszystkich smartfonów i tabletów – nie ma ograniczeń wynikających z restrykcji producentów.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

AirDroid - bezprzewodowe zarządzanie smartfonem z Androidem - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

magda
11-05-2018 - 23:47:25
gbb
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Twój smartfon z Androidem działa zbyt wolno? Przyczyn można szukać w systemie, aplikacjach, dodatkach i wielu, wielu innych aspektach systemu. Wobec tego, jak przywrócić go "do życia"? Jak sprawić, by działał tak sprawnie, jak po pierwszym uruchomieniu (a może nawet szybciej)? Są na to sposoby i my je znamy.

Można narzekać na działanie smartfonu z Androidem i być biernym na taki stan rzeczy - ot taka specyfika systemu. Ale czy jesteśmy skazani na powolne wczytywanie aplikacji, przełączanie ekranów, ładowanie nowych elementów? Nie, możemy z tym walczyć.

Widżety - interaktywne elementy pulpitu, które potrafią zastąpić całe aplikacje, dostarczając te same informacje bezpośrednio na ekran główny. Jednak te ulubione dodatki wszystkich fanów "zielonego systemu" skutecznie spowalniają jego pracę. Warto więc usunąć wszystkie zbędne elementy pulpitu - on naprawdę ceni sobie czystość, a odwdzięczy się znacznie szybszą pracą. Widżety często stanowią integralną część aplikacji i - tak jak one - wymagają odpowiedniej optymalizacji, bez której będą negatywnie wpływać na nasze wrażenia z obsługi Androida. A trzeba pamiętać, że programiści nie zawsze o to dbają.

GO Launcher EX

Producenci sprzętu często instalują w swoich słuchawkach autorskie nakładki, które mają "wynieść obsługę systemu na nowy poziom". Funkcjonalne, kolorowe i... ciężkie. Niestety, pomimo wielu atrakcji, jakie czekają na użytkowników nowoczesnych smartfonów z systemem Google, może się okazać, że nie są one tak zoptymalizowane, jak wymaga tego dzisiejszy konsument. A te braki będą stopniowo wychodzić przy instalacji kolejnych aplikacji, konfiguracji kolejnych opcji. Po pewnym czasie może się okazać, że system zareaguje dopiero po kilku sekundach. W takim razie, jeżeli zanadto nie przywiązaliśmy się do interfejsu Motoblur, Timescape, TouchWiz, czy Sense UI, warto zainstalować alternatywne programy, tj. GO Launcher EX, ADW.Launcher, Launcher Pro. W każdym z nich obsługa będzie wyglądać nieco inaczej, a opcje konfiguracyjne pozwolą dostosować nieco inne aspekty aplikacji, ale to właśnie one mogą okazać się remedium na wolniejszą pracę urządzenia.

Advanced Task Killer

Pozostajemy w temacie aplikacji. Smartfony mają coraz więcej pamięci umożliwiającej przechowywanie kilkudziesięciu, a nawet kilkuset programów. Market zachęca do instalacji kolejnych hitów, ale tu - jak we wszystkim - trzeba zachować umiar. Możemy sobie nawet nie zdawać z tego sprawy, ale wiele aplikacji działa w tle. Tak, często są to niezauważalne "wycieki" pamięci operacyjnej, ale skala problemu będzie rosnąć z każdą kolejną zainstalowaną aplikacją. Można sobie radzić z tym na dwa sposoby. Pierwszym jest kontrolowanie procesów działających w tle przy użyciu menedżera zadań (np. Advanced Task Killer), jednak ten sposób może nie przynieść pożądanych efektów, bo aplikacje potrafią automatycznie "odradzać się". Specjaliści branży uważają takie rozwiązanie za wręcz szkodliwe, jednak pozwólmy ocenić to użytkownikom słabszych urządzeń, które nie dysponują dużą ilością pamięci RAM. Zdecydowanie lepiej jest po prostu odinstalować zbędne programy, których nie używamy.

Przyśpiesz swojego smartfona z Androidem - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Tina
26-09-2015 - 00:47:05
Tel przymula
  (0)
Odpowiedz
protex
17-09-2013 - 19:36:44
znacznie lepiej chodzi właśnie bez tych lauchnerów bo one siedzą głównie na ramach i tel sie tnie
  (1)
Odpowiedz
daniel
24-11-2011 - 21:24:37
Ja nie używam żadnych killerów bo android sam sobie zwolni wiecej pamięci jeśli bedzie potrzeba. A zauważcie ze po zabiciu killerem po krótkiej chwili znowu bedzie w pamięci RAM. Ale nie obciąża CPU. W androidzie wolny ram to stracony ram:D
  (0)
Odpowiedz
Rafal_0
24-11-2011 - 20:42:39
I to wszystko co można zrobić? Ja bym jeszcze dodał, kupno szybkiej pamięci SDHC i przeniesienie tam niektórych aplikacji, bo gdy telefon korzysta z pamięci urządzenia i microSD to pamięć wewnętrzna jest odciążona i jest szypszy dostęp do niej. Utrzymanie wolnych kilkunastu MB na pamięci telefonu, bo gdy zapełnimy prawie do końca to też zwalnia telefon.
  (0)
Odpowiedz
northareth
24-11-2011 - 20:36:38
<blockquote>Zdecydowanie lepiej jest po prostu odinstalować zbędne programy, których nie używamy.</blockquote><br /> Niech producenci dadzą taką opcję w standarcie - bo póki co to jest cała masa aplikacji zbędnych lub likujących się a nieusuwalnych. Zajmują tylko miejsce i pamięć a nie każdy chce i powinien mieć roota.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na łamach portalu prezentujemy mnóstwo różnych aplikacji. Można je uznać za użyteczne, ciekawe i funkcjonalne, ale co w przypadku, gdy jest wręcz przeciwnie, a program nie spełnia naszych wymagań lub działa nieprawidłowo? Na smartfonie z Androidem jego usunięcie zajmie dosłownie kilka sekund.

Producenci sprzętu, implementując autorskie rozwiązania programowe, mają na celu dobro użytkowników. Dodają, odejmują, a wynikiem tego działania jest system skrojony na miarę, który w mniejszym lub większym stopniu odbiega od domyślnych założeń Google. Pierwotnie zarządzanie aplikacjami możliwe było wyłącznie z poziomu ustawień telefonu. Producenci sprzętu i oprogramowania sprawili jednak, że usuwanie programów stało się wygodniejsze - w niektórych przypadkach wystarczy uruchomić tryb edycji, a później jednym kliknięciem można usunąć daną pozycję. Dzisiaj nie trzeba już nawet dotykać smartfonu lub tabletu, by usunąć zbędny program – można to zrobić zdalnie za sprawą odświeżonej wersji sklepu Google Play.

Szybkie usuwanie aplikacji w Androidzie 4.0 - po otwarciu listy aplikacji należy przytrzymać palec na wybranej pozycji, a następnie przeciągnąć ją na opcję „Odinstaluj”

Aby usunąć aplikację za pośrednictwem Sklepu, należy kliknąć w przycisk „Moje Aplikacje Android”, umieszczony powyżej listy programów na głównej stronie Google Play. Po chwili zobaczymy miniatury smartfonów, z których korzystamy (lub korzystaliśmy), a poniżej – zainstalowane w nich aplikacje. Kliknięcie w ikonę oznaczoną symbolem kosza spowoduje uruchomienie zdalnej deinstalacji programu.

Posiadacze urządzeń z Androidem 4.0 otrzymali możliwość szybkiego usuwania programu z pamięci urządzenia. Po otwarciu listy aplikacji należy przytrzymać palec na wybranej pozycji, a następnie przeciągnąć ją na opcję „Odinstaluj”. Zachowujemy się więc podobnie, jak w przypadku dodawania skrótu na pulpicie, z tą różnicą, że upuszczając skrót na tej opcji decydujemy o uruchomieniu deinstalatora.

Jeśli często instalujesz nowe oprogramowanie, lepszym rozwiązaniem może być dla Ciebie skorzystanie z programów ułatwiających zarządzanie aplikacjami. Bardzo często taką funkcjonalnością dysponują menedżery plików, jak choćby Astro File Manager czy Solid Explorer. Podobne możliwości usuwania danych mogą również serwować menedżery zadań (np. Advanced Task Manager). Easy Uninstaller to z kolei program stworzony z myślą o osobach, których urządzenia pękają w szwach od nowych produktów – umożliwia odinstalowanie wielu aplikacji na raz.

Niezależnie jednak od producenta sprzętu i oprogramowania, w każdym smartfonie z Androidem można usunąć wybraną aplikacje z poziomu dedykowanych opcji ustawień. Menu, Ustawienia, Aplikacje – tu znajdziemy wszystkie zainstalowane programy. Po kliknięciu w daną pozycję zostaną wyświetlone informacje o poziomie wykorzystania zasobów pamięci. Przyciskiem „Odinstaluj” dopełniamy dzieła – program po chwili zniknie z pamięci urządzenia.

Usuwaj aplikacje z Androida szybko i wygodnie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dzisiaj kable wydają się zbędnym elementem naszego otoczenia. Mobizen stara się udowodnić, że tak właśnie jest i ma ku temu mocne argumenty.

0

Ocena autora

Pobranie zdjęć, filmów i innych plików ze smartfonu wymaga zwykle podłączenia urządzenia do komputera za pośrednictwem kabla USB. Są jednak producenci oprogramowania, dla których takie „pośrednictwo” jest całkowicie zbędne i nieefektywne, a w dodatku ogranicza nas odległościowo – do dosłownie kilkudziesięciu centymetrów. Twórcy Mobizen należą do tej grupy, a ich aplikacja przyćmiewa zarówno pod względem graficznym, jak i funkcjonalnym, konkurencyjne rozwiązania.

Korzystaj z aplikacji na smartfonach z T-Mobile:

Mobizen umożliwia zarządzanie smartfonem lub tabletem pracującym pod kontrolą systemu Android z poziomu specjalnego serwisu webowego. Oferuje przy tym aż trzy metody łączności, wśród których nie zabrakło też awaryjnego połączenia kablowego. Niemniej, zdecydowanie wygodniej będzie połączyć się przez 3G/LTE lub Wi-Fi – wystarczy wejść na stronę www.mobizen.com i zalogować się do swojego konta.

W pierwszej kolejności trzeba je jednak skonfigurować na samym urządzeniu. Uruchamiamy więc Mobizen w telefonie, wybieramy konto e-mail, dwukrotnie wprowadzamy hasło, przechodzimy samouczka, klikamy „start” i… możemy już zapomnieć o aplikacji. Gdy raz skonfigurujemy program, jego ponowny rozruch nie będzie wymagał od nas żadnych akcji. Nadal jednak w opcjach możemy zmienić dane konta czy zmienić sposoby komunikacji.

Ekran powitalny serwisu webowego Mobizen poprosi nas o podanie loginu i hasła do usługi. Podajemy więc dane, które ustawiliśmy w telefonie, a następnie wykonujemy próbę łączenia. Priorytet ma połączenie USB, które uznawane jest za najszybsze. Później Mobizen spróbuje połączyć się przez Wi-Fi, a na samym końcu – przez 3G/LTE. Efektem końcowym będzie pulpit z kilkoma ikonami oraz widokiem z ekranu smartfonu. Ów widok służy nie tylko do podglądu, ale umożliwia także interakcję. Innymi słowy można obsługiwać swoje urządzenie nie dotykając go, ponieważ wszystkie polecenia będą wydawane z poziomu strony internetowej.

Dzięki aplikacji Mobizen na ekranie komputera możemy oglądać zdjęcia i filmy, a nawet słuchać muzyki zapisanej w pamięci urządzenia - wszystko przesyłane jest bowiem strumieniowo. Bez trudu przejrzymy listę kontaktów i rejestr połączeń, a także wykonamy połączenie prosto z komputera (to jednak będzie już obsługiwane na samym urządzeniu). Możliwości jest bardzo wiele, a wśród nich znalazła się nawet funkcja nagrywania filmu z obsługi systemu czy zapisania zrzutu ekranu.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Mobizen - zarządzaj swoim smartfonem bezprzewodowo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się