Życie bez kabli? Do realizacji tej wizji stale dążą zarówno producenci sprzętu, jak i oprogramowania. Do tych drugich można zaliczyć firmę stojącą za aplikacją służącą do strumieniowej transmisji danych – AllCast.

0

Ocena autora

AllCast umożliwia strumieniową transmisję zdjęć i filmów, a więc za pośrednictwem lokalnej sieci bezprzewodowej wybrane materiały powędrują z naszego smartfonu lub tabletu do telewizora albo innego urządzenia kompatybilnego z DLNA. Wystarczy zainstalować AllCast.

Dzięki temu unikniemy konieczności kopiowania wybranych materiałów na dyski i pendrive’y, a w dodatku zachowamy pełną kontrolę nad odtwarzaniem, co stanowi ogromną zaletę aplikacji, bowiem typowe serwery DLNA umożliwiają jedynie udostępnianie treści, ale bez ingerencji użytkownika.

Lista dostępnych urządzeń zostanie wyświetlona tuż po uruchomieniu aplikacji. W pierwszej kolejności należy więc wybrać, na jakim urządzeniu chcemy pokazać dany materiał. Wszystkie filmy i zdjęcia zapisane w pamięci urządzenia zostaną wyświetlone po wskazaniu telewizora – odbiornika.

W kolejnym kroku należy wybrać materiał, którym chcemy się pochwalić na dużym ekranie. Dostępne pozycje wyświetlane będą w formie trzykolumnowej siatki miniatur reprezentujących poszczególne pliki. Do dyspozycji użytkownika oddano trzy tryby podglądu plików, pomiędzy którymi można przenosić się przy użyciu gestów.

W pierwszej zakładce mamy więc wszystkie pliki, w drugiej zdjęcia, a w ostatniej – filmy. Już na tym etapie widać, że brakuje ostatniego, bardzo ważnego elementu multimedialnej sfery każdego mobilnego urządzenia – muzyki. Na szczęście, producent zapewnia, że wkrótce uzupełni tą lukę.

Aby przesłać wybrany materiał do telewizora wystarczy na niego kliknąć. Telewizor powinien sam wykryć żądanie udostępnienia treści i automatycznie wyświetlić ją na ekranie. Teraz na ekranie smartfonu lub tabletu pojawią się dodatkowe kontrolki sterujące na wzór odtwarzaczy multimediów, dzięki którym w każdym momencie możemy wstrzymać transmisję danych.

Odpowiednie przyciski trafią również do obszaru powiadomień. AllCast dostępny jest za darmo, jednak w tej wersji jego funkcjonalność jest znacznie ograniczona – filmy i zdjęcia można odtwarzać tylko przez jedną minutę. Ale to powinno wystarczyć, by przekonać się czy nasz odbiornik będzie poprawnie współpracował z aplikacją, a jeśli tak, warto zastanowić się nad usunięciem blokady czasowej – wiąże się to z wydatkiem rzędu ok. 15 zł. 

Fot. Google Play

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

AllCast - filmy i zdjęcia na TV bez kabli - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Niezależnie od tego, czy lubisz oglądać filmy na dużym, małym, czy jeszcze mniejszym ekranie, smartfon może być bardzo pomocny podczas wyboru odpowiedniego repertuaru.

A skoro już o repertuarze mowa, jeden z największych polskich portali internetowych oferuje użytkownikom smartfonów aplikację Repertuar Kin, która stanowi kompleksowe źródło informacji o filmach granych w pobliskich kinach. Dzięki niej dowiemy się, gdzie i w jakich godzinach można obejrzeć wybrany tytuł, a także poznamy jego szczegóły. Jego charakterystykę (opis i obsadę) uzupełniają materiały multimedialne w postaci zdjęć i trailerów. Kina, Filmy, Szukaj i Ustawienia – te cztery zakładki, umieszczone w górnej części ekranu, umożliwiają wygodne poruszanie po opcjach programu. W pierwszej znajdziemy listę kin w naszej miejscowości, druga zawiera listę seansów, trzecia umożliwia wyszukanie konkretnych tytułów, a czwarta zawiera opcje konfiguracyjne (ekran startowy, geolokalizacja, wybór miasta). Dużą zaletą programu jest łatwość przeglądania repertuaru na najbliższe 7 dni oraz szybki dostęp do danych teleadresowych kin. 

 Jeśli filmy wolimy oglądać w zaciszu domowym na ekranie telewizora, warto sprawdzić w mobilnej gazecie telewizyjnej, co oferują poszczególne stacje. Takich gazet do wyboru jest przynajmniej kilka, a wśród tych najbardziej wartościowych znowu należy wymienić produkty portali internetowych, tj. Program TV, Programoid i Telemagazyn. Wszystkie umożliwiają dostęp do szerokiej gamy polskich i zagranicznych programów, z których można wydzielić tylko te „Ulubione”, by później móc je szybko przeglądać. Ale gdzie tu przewaga nad zwykłą gazetą telewizyjną? Opisy i przypomnienia – to siła mobilnych aplikacji. Szczegółowa charakterystyka programu dostępna jest przy niemal każdej pozycji, a nie tylko tych wybranych, natomiast dzięki przypomnieniom nigdy nie przegapimy ulubionego programu – programy korzystają ze swoich systemów powiadomień lub integrują się z kalendarzem.

Jeśli ekran wciąż jest za duży, może wystarczy tylko ten 10-calowy, a nawet jeszcze mniejszy? Na smartfonach i tabletach również można oglądać telewizję dzięki specjalnym aplikacjom, ale z reguły odbywa się to w trybie VOD, czyli wideo na żądanie. Wyjątek stanowi tutaj ipla, która, poza możliwością oglądania wybranych materiałów, oferuje także dostęp do kilku kanałów z telewizją na żywo. Wszystkie duże stacje dysponują dedykowanymi aplikacjami dla urządzeń z iOS i Android. Mamy więc tvp.pl, tvn player i właśnie ipla (z ofertą Polsatu). Ta pierwsza umożliwia dodatkowo odczyt treści z kanału informacyjnego. Niezależnie od programu i jakości transmisji, trzeba liczyć się z wysokim poziomem zużycia transferu danych, więc jeśli nie mamy dostępu do sieci bezprzewodowej, warto zaopatrzyć się w wygodny pakiet internetowy.

Na dużym i małym ekranie - repertuar filmów na Androidzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Za coraz lepszą jakością zdjęć i filmów w nowoczesnych komórkach idą coraz ciekawsze funkcje udostępniania. Pstryk i wyślij – tyle wystarczy, by podzielić się fotkami ze znajomymi w ciągu paru sekund. To coś, czego nie potrafi większość aparatów kompaktowych dostępnych na rynku.

Aparaty kompaktowe? Dzisiaj coraz rzadziej decydujemy się na zakup kieszonkowych „małpek”, bo producenci telefonów skutecznie je wypierają, montując moduły fotograficzne o coraz lepszych parametrach. Dzisiaj nie liczy się już tylko liczba megapikseli - ważniejsza jest optyka, dzięki której możemy pstrykać dobre jakościowo fotki. Ale i na tym polu smartfony niebezpiecznie zbliżyły się do niewielkich aparatów, skutecznie wypychając je z naszych kieszeni, co potwierdzają coraz gorsze wyniki sprzedaży, a nawet brak ciekawych rozwiązań na berlińskich targach IFA 2012. Można nawet powiedzieć, że to właśnie kompakty zaczynają gonić smartfony, uzbrajając się w funkcje udostępniania treści. Problem w tym, że nowoczesne komórki poszły już dalej, dużo dalej.

Sposób udostępniania powinien zależeć od wielkości zdjęcia i filmu – te małe można z powodzeniem wysyłać przy pomocy wiadomości e-mail lub MMS, ale te większe mogą wymagać użycia zewnętrznego oprogramowania. Aby wywołać funkcję udostępniania treści wystarczy otworzyć Galerię, przytrzymać palec na wybranej fotografii, a następnie kliknąć w przycisk oznaczony symbolem trzech połączonych kropek. Wówczas pojawi się kilka głównych opcji, których pełną listę można podejrzeć po kliknięciu w przycisk „Pokaż wszystkie”. Zakładając, że nasz materiał nie zajmuje więcej niż 20 MB (tyle standardowo wynosi limit pojedynczej wiadomości e-mail), możemy zdecydować się na opcję Gmail lub Poczta - plik zostanie dodany do nowej wiadomości w postaci załącznika. Teraz wystarczy tylko określić odbiorcę i treść wiadomości, a następnie potwierdzić wysłanie. W przypadku wyboru opcji SMS/MMS zdjęcie zostanie przekonwertowane tak, by możliwe było jej wysłanie we wiadomości multimedialnej. Później wystarczy już tylko wybrać odbiorcę i wysłać tak samo, jak zwykłego SMS-a. Wśród pozostałych, systemowych funkcji udostępniania, znajdziemy także Bluetooth, Facebook i inne, umożliwiające przesyłanie plików. 

Dzięki aplikacji Ustream zamienisz swój telefon w kamerę internetową.

Ale tak można dzielić się tylko gotowymi, już zrobionymi zdjęciami i filmami, natomiast aplikacje dostępne dla smartfonów i tabletów umożliwiają o wiele więcej. Ustream i Bambuser to aplikacje, dzięki którym zamienimy smartfona w kamerę internetową – można nadawać na żywo! W obu przypadkach należy najpierw założyć bezpłatne konto, by móc transmitować obraz w czasie rzeczywistym. Można to potraktować jako zamiennik wideorozmów, ciekawą formę prezentacji, możliwość udostępniania materiału kilku osobom jednocześnie. Nasi odbiorcy muszą jedynie kliknąć w odnośnik przekierowujący do strony internetowej wyświetlającej obraz z kamery naszego smartfonu. Bambuser oferuje zaawansowane opcji konfiguracyjne jakości dźwięku i filmu, bo pamiętajmy, że im gorsza jakość, tym niższa transmisja danych, co może mieć szczególne znacznie w przypadku korzystania z sieci GSM. Funkcje Ustream wykraczają poza zwykłe udostępnianie treści – można oglądać materiały innych użytkowników. Te zostały podzielone na kategorie, ale można także oglądać tylko transmisje na żywo.

Fot. Google Play

Udostępniaj zdjęcia i filmy na Androidzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Informacje o filmach, aktualny repertuar kin, program telewizyjny – teraz to wszystko możesz mieć w swoim smartfonie za sprawą aplikacji Filmweb dla iOS i Android.

0

Ocena autora

Chyba każdy fan dużego ekranu zna największą internetową bazę filmów – IMDb. Ale, że Polacy nie gęsi, swój język mają, udowodnili twórcy serwisu Filmweb, który szybko zaskarbił serca tysięcy polskich kinomaniaków. Poza warstwą informacyjną, bardzo dużą uwagę poświęcono na zaprojektowanie zaplecza społecznościowego, dzięki któremu możemy na bieżąco śledzić aktywność naszych znajomych, wiedzieć, co ostatnio obejrzeli i co zasługuje na naszą uwagę. Ale sam serwis internetowy to nie wszystko – teraz przyszła pora na platformy mobilne, a użytkownicy smartfonów z iOS i Android mogą już wygodnie korzystać z pełnej funkcjonalności serwisu. 

Po pierwszym uruchomieniu należy podać dane do swojego konta i - choć nie jest to wymogiem - znacznie ubogaca zakres dostępnych opcji. Po zalogowaniu uzyskamy dostęp do listy swoich znajomych, wystawionych ocen oraz śledzonych tytułów. Warto przy tym zwrócić uwagę, że każda ocena wpływa na budowanie naszego gustu filmowego – przez twórców ta funkcja została nazwana „Gustomierzem” i umożliwia określenie stopnia dopasowania danego tytułu do naszych preferencji filmowych.

Przewijana poziomo lista banerów promocyjnych efektownie wita świeżego użytkownika aplikacji. Lista nie jest przypadkowa, bo prezentuje tylko filmy, które obecnie można oglądać w pobliskich kinach. Lokalizacja użytkownika określana jest automatycznie, ale w razie potrzeby można ją zmienić ręcznie. Jeśli dana pozycja wyda nam się interesująca, wystarczy kliknąć, by uzyskać kompleksową informację na jej temat (charakterystyka opisowa i gatunkowa, lista obsady i twórców), a także ocenę użytkowników i stopień dopasowania do Twojego gustu

Program telewizyjny został oparty na sprawdzonych rozwiązaniach – do dyspozycji użytkownika oddano:

  • oś czasu, w której wyświetlane są wszystkie kolejne audycje na ulubionych kanałach,
  • kanały, gdzie można przeglądać listę ponad 80 stacji i dodawać je do ulubionych,
  • nie przegap, czyli chronologiczną listę promowanych filmów,
  • w planie – lista powiadomień, na której można zarządzać przypomnieniami o nadchodzącej audycji telewizyjnej (dodanie nowej pozycji możliwe jest z poziomu programu telewizyjnego po kliknięciu w ikonę budzika)

Jeśli szukasz inspiracji i nie masz pomysłu na dzisiejszy wieczór, możesz skorzystać z rekomendacji, gdzie znajdziesz materiały dopasowane do Twojego gustu i podzielone na cztery kategorie: filmy, w kinie, w tv i seriale. Z tego miejsca od razu możesz ocenić film, dodać do obserwowanych lub tych, których nie masz zamiaru oglądać.

Mobilny Filmweb stanowi bardzo dobre uzupełnienie popularnego serwisu internetowego. Dopieszczona oprawa graficzna i przejrzysty układ funkcji sprawiają, że poruszanie się po jego opcjach to czysta przyjemność.

Fot. Google Play

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Filmweb na iOS i Android - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

wojtQ
05-03-2013 - 23:16:49
jak również na windows phone. z jednej strony największy udział na rynku w Polsce a z drugiej brak tej oczywistej wiadomości
  (1)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
01-07-2015 - 11:22:43
wojtQ, nasza informacja pojawiła się przed wejściem aplikacji dla WindowsPhone. Dodatkowo oddzielny news o wersji dla Windows phone znajdziesz w dniu jutrzejszym. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się