W segmencie mobilnych komunikatorów wiele się dzieje. Obok tych umożliwiających wysyłanie wiadomości do swoich znajomych zrzeszonych wokół portali społecznościowych i usług komunikacyjnych, pojawiają się takie, które pozwalają na rozmowę tylko z jedną osobą. Ale nie tylko. Komunikatory dla par zdobywają coraz większą popularność wśród użytkowników Androida.

Aplikacja umożliwiająca rozmowę tylko z jedną osobą? Jeszcze nie tak dawno popukalibyśmy się w głowę na myśl o takim rozwiązaniu, ale dzisiaj jest ono coraz szerzej wykorzystywane. To dlatego, że obok typowych wiadomości tekstowych można również dzielić się wydarzeniami, zdjęciami i notatkami z drugą osobą. Ten skrócony opis dobrze charakteryzuje aplikację Between. Tuż po uruchomieniu należy się zarejestrować, podając swój numer telefonu i hasło, a także drugi numer – należący do „drugiej połówki”. Program będzie zdatny do użytku dopiero po zalogowaniu obu użytkowników – mają na to 24 godziny, a pomyślne połączenie zostanie potwierdzone komunikatem na obu urządzeniach (program nie musi być stale aktywny). Później, z poziomu ekranu startowego będzie możliwe dodanie nowego wydarzenia i przesłanie zdjęcia. „Pudełka pamięci i wydarzeń”, umieszczone w dolnej części ekranu, umożliwiają szybki dostęp do ulubionych zdjęć i notatek oraz zapisanych wydarzeń. Do konkretnych opcji programu można dostać się z poziomu zakładek – pierwsza reprezentuje ekran startowy, kolejna – galerię, w trzeciej znajdziemy komunikator, który w formie zwykłego czatu oferuje także transmisję zdjęć i wiadomości głosowych, natomiast w czwartej można tworzyć notatki. Ostatnia – piąta zakładka daje dostęp do ustawień aplikacji, gdzie można skonfigurować system powiadomień, jakość obrazów itd. Program dostępny jest w Google Play za darmo.

Jeśli funkcjonalność aplikacji Between oraz jej interfejs w stylu iOS nie spełnia naszych oczekiwań, warto sięgnąć po inną, bezpłatną aplikację – Couple. Jej użytkownicy również muszą zarejestrować nowe konta w usłudze, ale wymagany jest wyłącznie adres e-mail (numer telefonu można później uzupełnić w szczegółach profilu). Pomyśle połączenie obu urządzeń zostanie zakomunikowane powiadomieniem, a w ponownie otwartej aplikacji domyślnie wyświetlone zostanie okno czatu. Wszystkie operacje można wykonywać z jego poziomu, tj. wysyłanie wiadomości tekstowych, graficznych, głosowych i innych. Couple w większym stopniu kładzie nacisk na komunikację, która w czasie rzeczywistym może nawet przekazywać dotyk i obraz. Innymi słowy, użytkownicy mogą przesyłać między sobą wirtualne całusy – wystarczy, że oboje przyłożą palec w tym samym miejscu na ekranie. Razem można też rysować w czasie rzeczywistym, co można wykorzystać choćby do gry w kalambury. Transmisja zdjęć została rozszerzona o możliwość przekazywania dokładnej lokalizacji – wycinka map Google. Z kolei niegdysiejsze „sygnałki” mogą ustąpić dymkom z komunikatem „myślę o Tobie”. Wszystko można później prześledzić w oknie czatu, a także z poziomu panelu bocznego, gdzie  znajdziemy daty ważnych wydarzeń, listy zadań i zakupów oraz listę przesłanych zdjęć i filmów.

Fot. Google Play

Android dla zakochanych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Facebook to największy portal społecznościowy świata, z którego codziennie korzystają miliony użytkowników. Dzięki mobilnym aplikacjom zawsze mogą być w kontakcie ze swoimi znajomymi i aktualizacjami z ulubionych stron internetowych. Teraz pojawiła się nowa wersja programu dla systemu Android.

Aplikacja przypomina teraz tą dostępną dla użytkowników iOS. Zmiany podyktowane były przede wszystkim wzrostem wydajności, której brakowało w poprzedniej odsłonie. Teraz zdjęcia mają ładować się nawet dwa razy szybciej, a użytkownicy mogą dodawać do nich tagi i komentarze. Zmienił się także górny pasek menu, dzięki któremu uzyskamy dostęp do wszystkich podstawowych funkcji programu, a nie – jak było do tej pory – tylko do wiadomości i wyszukiwarki. Są więc powiadomienia o nowych zaproszeniach i wiadomościach. Po lewej stronie ulokowano skrót do panelu z aktualnościami, wydarzeniami, znajomymi, stronami, aplikacjami itd. Natomiast po prawej umieszczono listę filtrów – wszystkie, zdjęcia, linki, filmy itd.

„Nowy Facebook” działa szybko i sprawnie, więc jeśli nie możesz rozstać się z tym portalem społecznościowym, zdecydowanie warto zaktualizować program do nowej wersji.

Fot. Android Market

Nowy Facebook dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zobaczcie, co najchętniej ściągają użytkownicy urządzeń z Androidem w różnym wieku.

Wiecie, które aplikacje wy lubicie najbardziej, a czy to jest zbieżne z tym, co preferują inni użytkownicy smartfonów z Androidem? Odpowiedzi na to pytanie mogą wam udzielić wyniki badania firmy Nielsen.

Aplikacje Google'a rządzą niepodzielnie w zestawieniu

Na wykresie aplikacje zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: 18-24, 25-34, 25-44 lata. We wszystkich trzech grupach na pierwszym miejscu, co nie dziwi, znalazł się Android Market. Facebook na drugiej pozycji nie powinien nikogo dziwić. Widać jednak doskonale, że pierwsze sześć miejsc należy do Google.

Użytkownicy urządzeń z zielonym robotem korzystają z Gmaila, wyszukiwarki Google’a, map oraz serwisu YouTube.

Źródło: Nielsen
Fot.: Nielsen, Dosia | Dreamstime.com

Najpopularniejsze aplikacje dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dzięki specjalnej aplikacji dla Androida zawsze będziesz w kontakcie ze swoją drugą połówką - napiszesz do niej wiadomość, stworzysz wspólną listę zadań, dodasz wydarzenie w kalendarzu, do którego oboje będziecie mieć dostęp, a nawet prześlesz wirtualnego całusa.

0

Ocena autora

Czy zdarzyło Ci się, że jesteś na zakupach w sklepie, ale zapomniałeś listy? Nie pamiętasz o spotkaniach, na które umówiłeś się ze swoją sympatią? Komunikatory internetowe są zbyt skomplikowane? Jeśli na któreś z powyższych zdań odpowiedziałeś twierdząco, zainstaluj aplikację Avocado na swoim smartfonie z Androidem. Dzięki niej możesz nie tylko pisać, ale także dzielić się zdjęciami, wydarzeniami i listą zadań ze swoją drugą połówką. 

Jednak aby było to możliwe, konieczne jest założenie dwóch kont, które zostaną powiązane wspólnym hasłem dostępowym. Pierwsza osoba rejestruje się w normalny sposób, potwierdzając chęć używania serwisu kliknięciem w odnośnik aktywacyjny, który zostanie przesłany do niej mailem na podany wcześniej adres, natomiast druga może zalogować się z przesłanego zaproszenia. Wspólne hasło będzie wykorzystywane do logowania zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach – z poziomu strony internetowej www.avocado.io.

Główne okno programu (niezależnie od sposobu przeglądania) prezentuje ostatnią aktywność obu powiązanych kontaktów, dzięki czemu można śledzić wszelkie zmiany dokonywane we współdzielonych elementach oraz komunikować się. Przy czym owa komunikacja nie ogranicza się tylko do standardowych wiadomości tekstowych i graficznych, ale także umożliwia przesyłanie wirtualnych uścisków i całusów. Te określenia są trochę na wyrost, bo uściski wywołują tylko wibrację telefonu u drugiej osoby po przyłożeniu telefonu do ciała (na bazie wskazań czujnika zbliżeniowego) natomiast buziaki realizowane są przez nałożenie czerwonych ust na dowolną grafikę z galerii zdjęć. Mimo wszystko, taka forma powiedzenia komuś: „myślę o Tobie”, może być znacznie ciekawsza niż typowe „sygnałki”.

Avocado umożliwia również tworzenie list zakupów i wydarzeń, które będą stale synchronizowane pomiędzy dwoma urządzeniami. Obie operacje są bardzo intuicyjne i wymagają jedynie określenia kilku charakterystycznych elementów, jak choćby terminy startu i zakończenia oraz powiadomienia – te mogą pojawiać się tylko dla jednej osoby, jeśli tak zdecydujemy. W czwartej zakładce można dodawać zdjęcia z aparatu, galerii i Sieci, dzięki czemu zawsze będziemy mogli do nich wrócić. Warto przy tym zwrócić uwagę, że w pierwszych dwóch przypadkach będziemy ograniczeni limitem 200 zdjęć, który można znieść, wykupując roczny pakiet za 19,99$. Ten zakup zniesie także ograniczenie dla list zadań, których można zapisać tylko 5 w darmowej wersji Avocado.

Potencjalnych rozwiązań jest całe mnóstwo – oboje nie zapomnicie już o ważnym wydarzeniu, razem skomponujecie listę zakupów (nawet gdy nie jesteście blisko siebie), a MMS-y i maile również mogą ustąpić miejsca temu komunikatorowi dla par.

Fot. Google Play

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Avocado - program dla zakochanych właścicieli Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się