Jeżeli ciężko Wam oderwać się od szklanego ekranu, to teraz nie będziecie musieli tego robić. Telefon z systemem Android może posłużyć jako przenośny telewizor.

W Markecie można znaleźć wiele aplikacji służących do oglądania materiałów wideo. Niektóre umożliwiają odtwarzanie filmów na żądanie (VOD), a inne pozwalają na ich strumieniowanie – odtwarzanie na bieżąco. Ipla to program, który umożliwia zarówno jedno, jak i drugie.

Ipla to popularna baza materiałów wideo, w której znajduje się ponad 18 tysięcy plików, zapewniających ponad 8,5 tysięcy godzin rozrywki.

Ipla to popularna baza materiałów wideo, w której znajduje się ponad 18 tysięcy plików, zapewniających ponad 8,5 tysięcy godzin rozrywki. Znajdziemy tu głównie produkcje telewizji Polsat i TV4, a wśród nich: „Must Be The Music”, „Świat według Kiepskich”, „Kinomaniak” i „Włatcy móch”. Materiały podzielone są na kategorie i grupy tematyczne, dzięki czemu szybko można się dostać do tych sportowych, muzycznych czy rozrywkowych. Pliki VOD mogą być oglądane zarówno w trybie online, jak i offline (wystarczy kliknąć przycisk „Zapisz” znajdujący się w oknie informacyjnym danego pliku, aby materiał został pobrany). Poza VOD aplikacja umożliwia również dostęp do trzech kanałów transmitowanych na żywo: Polsat News, TV Biznes i Superstacja. Niestety dostęp do nich wymaga uiszczenia opłaty abonamentowej. Na pochwałę zasługuje dopracowany interfejs i ładna oprawa graficzna, dzięki czemu poruszanie się po poszczególnych opcjach nie powinno sprawiać nikomu trudności, a może być wręcz przyjemnością.

SPB TV oferuje dostęp do ponad 150 kanałów transmitowanych na żywo, a w przypadku niektórych stacji pozwala również na dostęp do VOD.

Kolejną propozycją, na którą warto zwrócić uwagę, jest SPB TV. Program oferuje dostęp do ponad 150 kanałów transmitowanych na żywo, a w przypadku niektórych stacji pozwala również na dostęp do VOD. W dolnej części ekranu umieszczono przewijany horyzontalnie pasek miniatur, które symbolizują poszczególne stacje telewizyjne. Pierwsze pozycje zależą od kraju, z którego pochodzimy, więc w przypadku polskiej narodowości okupują je ITV Polska, Dami, Eska TV i TOYA. Wobec tego mamy do dyspozycji tylko 4 polskie stacje, co trudno nazwać oszałamiającym wyborem, ale jak to mówią: „na bezrybiu i rak ryba”. Ilość stacji telewizyjnych, wyświetlanych na ekranie głównym, można dostosować wybierając z menu opcję „Add/remove channel”. Podczas testów kanały transmitowane były prawidłowo, a jakoś obrazu nie odbiegała od standardów.

Pomimo dużej ilości aplikacji oferujących możliwość oglądania telewizji internetowej, trudno znaleźć alternatywę dla polskiej ipli. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mają do dyspozycji świetne programy oferujące najnowsze materiały wideo na życzenie – Netflix i Hulu. Niestety ich zasięg terytorialny ogranicza się tylko do obszaru USA, ale miejmy nadzieję, że kiedyś i to się zmieni.

Android jak telewizor - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Podstawową zaletą Androida jest możliwość jego personalizacji. Niejednokrotnie udowadnialiśmy to, publikując sposoby dostosowania niemal wszystkich elementów systemu Google. Dzięki odpowiednim manipulacjom można przekształcić pulpit do tego stopnia, że nawet wprawne oko może mieć problem z odróżnieniem Androida od iOS. Tym razem naszej słuchawce zaaplikujemy skromny, wręcz ascetyczny styl. Styl Windows Phone.

Na początek launcher – aplikacja odpowiedzialna za wyświetlanie ikon, widżetów i tapet oraz sposób wyświetlania listy skrótów. To od niego w głównej mierze zależy sposób uruchamiania aplikacji czy szybkość reakcji na nasze polecenia. Launcher 7, Metro UI, Windows Phone Android – to nazwy popularnych launcherów, które imitują interfejs Metro – interfejs Windows Phone. Niezależnie od wyboru aplikacji, tuż po uruchomieniu zawsze zobaczymy kolorowe (zwykle niebieskie lub zielone) kafelki będące skrótami do kilku wybranych aplikacji. Wystarczy przesunąć ekran w lewo lub kliknąć strzałkę w prawym górnym rogu, by przełączyć się do listy zainstalowanych aplikacji - tak jak w Windows Phone. Jednak to Launcher 7 stoi na pierwszym miejscu podium imitacji, a zawdzięcza to zaawansowanym opcjom konfiguracyjnym, możliwości dodawania i edycji kafelek w różnych rozmiarach, a także – a może i przede wszystkim – najlepszym odwzorowaniu podstawowych funkcji (listę aplikacji można przeglądać alfabetycznie po kliknięciu na konkretną literę, a kafelki można swobodnie przenosić).

Aplikacje multimedialne również znalazły ciekawe odzwierciedlenie Metro UI w „zielonym markecie”. ZPlayer to odtwarzacz, który zachowuje się niczym żywcem wyciągnięty ze słuchawki z Windows Phone - w ten sam sposób przeglądamy pliki i odtwarzamy muzykę. Photo Safari umożliwia natomiast przeglądanie zdjęć w wygodnej, panelowej formie – zdjęcia pogrupowane zostały na kategorie (ostatnie, aparat, wszystkie i foldery), pomiędzy którymi można przenosić się gestami. Także program odpowiedzialny za obsługę wiadomości SMS może przypominać ten z Windows Phone – Messages Metro Beta to prosty program, który wciąż wymaga sporej ilości pracy, jeśli miałby zastąpić standardowe „Wiadomości”, ale już teraz wygląda i działa całkiem nieźle – po kliknięciu na konkretną pozycję listy rozmów zobaczymy typowe niebieskie dymki wypełnione treścią (ich kolor można zmienić w ustawieniach). Na koniec powiadomienia. POPUP 7 może być odpowiedzialny za ich obsługę, wyświetlając komunikaty w górnej części okna informujące o nieodebranym połączeniu lub nowej wiadomości tekstowej. Można dostosować kolor tła i czas wyświetlania, ale nie można odpowiedzieć jednym klikiem w dedykowany przycisk (to ograniczenie darmowej wersji). Brakuje również możliwości powiadamiania o nowych wiadomościach w naszej skrzynce pocztowej.

Microsoft stworzył interfejs niepodobny do tego, co już znaliśmy. Kolorowe ikonki i widżety zastąpiły kafelki, a gesty umożliwiają wygodne przełączanie między panelami opcji lub aplikacji. Różnic więcej niż podobieństw, a równie wiele skrajnych opinii. Bez względu jednak na to czy nowe okienka Microsoftu trafiają w nasz gust, czy nie, nie można odmówić przejrzystości i intuicyjności systemu Widnows Phone. Jego zalety doceniają także deweloperzy aplikacji dla Androida, którzy oferują narzędzia zmieniające wygląd pulpitu i wybranych aplikacji nie do poznania.

Android jak Windows Phone - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Paweł
28-02-2012 - 15:25:35
Fuj, jak można upodabniać się do czegoś gorszego :/
  (5)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zobaczcie jak bez problemu wyświetlić obraz z telefonu na telewizorze!

Miracast - jak wyświetlać obraz ze smartfonu na telewizorze - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Android miewa swoje gorsze dni, ale żeby im zapobiec wystarczy o niego nieco zadbać. Istnieje kilka bardzo prostych czynności, które warto regularnie wykonywać. Dzięki nim nasz telefon czy tablet będą zawsze działać jak powinny.

1. Usuwaj i wyłączaj niepotrzebne aplikacje

Jednym z podstawowych błędów użytkowników jest niepotrzebne gromadzenie zbyt dużej liczby aplikacji, często aplikacji, z których rzadko lub praktycznie wcale się nie korzysta. Już samo zajmowanie pamięci przez takie aplikacje to oznaka nieporządku. W praktyce marnujemy przestrzeń i wydłużamy czas włączania się urządzenia. Niektóre takie aplikacje pobierają dane w tle, a więc zużywają niepotrzebnie Internet i energię.

Zobacz smartfony z Androidem w e-sklepie

 

2. Czyść dane podręczne

Pamięć podręczna z założenia nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie. Dane przetrzymywane w pamięci podręcznej pozwalają na szybsze uruchamianie aplikacji i ładowanie danych wewnątrz nich lub stron internetowych. Problem polega na tym, że z czasem tych danych gromadzi się zbyt wiele (szczególnie w przypadku aplikacji społecznościowych, konsumujących najwięcej transferu). Warto raz na jakiś czas wyczyścić te dane. Można to zrobić z poziomu menu ustawień aplikacji, albo np. za pomocą praktycznej aplikacji CCleaner.

 

 

3. Usuwaj nadmiar danych z pamięci wewnętrznej

Nie tylko nadmiar pamięci podręcznej aplikacji i zbędne aplikacje potrafią zajmować tak cenną pamięć wewnętrzną telefonu. Z czasem w telefonie gromadzą się śmieci, piosenki o których zapominamy lub zdjęcia, które i tak dawno wrzuciliśmy do chmury. Warto zajrzeć do swojej karty pamięci czy pamięci wewnętrznej i pousuwać przestarzałe czy zbędne dane.

Czysty Android czy smartfon z nakładką?

 

4. Zostaw w spokoju animowane tapety

Android wprowadził animowane tapety ładnych kilka lat temu, chociaż poniekąd powoli się od nich wycofuje. Mimo to animowane tapety cieszą się jeszcze pewną popularnością, chociaż z perspektywy czasu można śmiało stwierdzić, że nie była to udana rzecz wprowadzona przez Google. Animowane tapety robią wrażenie i bywają całkiem ładne, ale niestety są też mocno obciążające procesor i baterię. Lepiej poszukać porządnej statycznej tapety i cieszyć się lepiej działającym systemem.

 

 5. Przeprowadzaj reset do ustawień fabrycznych

Co jakiś czas warto przeprowadzić reset do ustawień fabrycznych. Wiąże się on z utratą danych i wyczyszczeniem pamięci ze wszystkiego, co do tej pory trzymaliśmy na telefonie, ale to jednocześnie najlepsza metoda na smartfona, który nagle zwolnił lub przestał poprawnie funkcjonować. Zdecydowanie warto go też przeprowadzać po dokonaniu każdej większej aktualizacji Androida (czyli wtedy, gdy zmienia się jego wersję na nową). Dlaczego? Będziemy mieć wtedy pewność, że telefon będzie działać jak nowy i skorzystamy z usprawnień wydajności aktualizacji. Pamiętajmy jednak o tym, żeby przed takim resetem zrobić backup najważniejszych danych, które uważamy za niezbędne.

 

Jak dbać o swojego Androida? - opinie i komentarze (9)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Pgrzesp
31-10-2015 - 09:34:01
Co do skasowanych kontaktów nie można już odzyskać chyba że są skopiowane na kartę sim,ewentualnie zrobiony backup na kartę pamięci plik o nazwie > vcf<Lub ewentualnie poprzez synchronizację backup ze skrzynki mail o ile zostało zaznaczone.
  (0)
Odpowiedz
Pgrzesp
31-10-2015 - 09:33:07
Co do skasowanych kontaktów nie można już odzyskać chyba że są skopiowane na kartę sim,ewentualnie zrobiony backup na kartę pamięci plik o nazwie > vcf<Lub ewentualnie poprzez synchronizację backup ze skrzynki mail o ile zostało zaznaczone.
  (0)
Odpowiedz
Pgrzesp
31-10-2015 - 09:33:05
Co do skasowanych kontaktów nie można już odzyskać chyba że są skopiowane na kartę sim,ewentualnie zrobiony backup na kartę pamięci plik o nazwie > vcf<Lub ewentualnie poprzez synchronizację backup ze skrzynki mail o ile zostało zaznaczone.
  (0)
Odpowiedz
Pgrzesp
31-10-2015 - 09:33:02
Co do skasowanych kontaktów nie można już odzyskać chyba że są skopiowane na kartę sim,ewentualnie zrobiony backup na kartę pamięci plik o nazwie > vcf<Lub ewentualnie poprzez synchronizację backup ze skrzynki mail o ile zostało zaznaczone.
  (0)
Odpowiedz
Pgrzesp
31-10-2015 - 09:32:58
Co do skasowanych kontaktów nie można już odzyskać chyba że są skopiowane na kartę sim,ewentualnie zrobiony backup na kartę pamięci plik o nazwie > vcf<Lub ewentualnie poprzez synchronizację backup ze skrzynki mail o ile zostało zaznaczone.
  (0)
Odpowiedz
Ortografia
31-10-2015 - 08:02:58
Tylko ten "naż telefon" w tytule...
  (0)
Odpowiedz
Izabela24680
30-10-2015 - 12:21:15
Bardzo przydatne. Będę stosowal.
  (0)
Odpowiedz
renatka1011
29-10-2015 - 20:50:46
Skasowana numery telefonów, jak je odzyskać
  (0)
Odpowiedz
renatka1011
29-10-2015 - 20:50:45
Skasowana numery telefonów, jak je odzyskać
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się