O tym, że Android Market to prawdziwa kopalnia aplikacji, nie trzeba nikogo przekonywać. Umiejętne korzystanie z nich może znacznie ułatwić wiele zwyczajnych, codziennych czynności.

Jak wygląda taki zwyczajny dzień z życia Kowalskiego? Po porannej pobudce kilka pompek, mycie, śniadanie i do pracy… Pracy pełnej wyzwań i ryzykownych doświadczeń, bo jest urzędnikiem, któremu dzień mija na uzupełnianiu kolejnych wierszy arkusza kalkulacyjnego. W wolnej chwili lubi oderwać od nich oczy buszując po Internecie. Niestety Jan nie jest zbyt rozgarnięty i jak zwykle zapomina, że w drodze do domu miał zrobić zakupy. Po ciężkiej pracy należy się jednak chwila relaksu. Warto więc zapoznać się z ofertą programową stacji telewizyjnych popijając zimne piwo. Niestety okazuje się, że tego feralnego dnia zapomniał o jeszcze jednym „drobiazgu” – rocznicy ślubu. Nie pozwoliło mu to zmrużyć oka, a kolejny dzień już za pasem.

Jak sprawić aby te wszystkie czynności były znacznie bardziej efektywne?

Warto zadbać o pozytywne nastawienie od samego rana, a nic nie zapewni go tak, jak łagodna pobudka. Pomocny może być program Gentle Alarm, który umożliwia stopniowe wybudzanie odtwarzając ciche dźwięki na kilka minut przed właściwym alarmem, który też jest dość subtelny, ale wystarczający do otworzenia oczu.

Poranne ćwiczenia można urozmaicić wykorzystując takie aplikacje jak choćby Endomondo, który umożliwia rejestrowanie treningów w czasie rzeczywistym. Do samych pompek można użyć aplikacji Push Ups – to prosty program z ładną szatą graficzną, który może znacznie poprawić naszą motywację.

Telefon może być też bardzo pomocny podczas podróży do pracy. Jeżeli walczymy z korkami poruszając się komunikacją miejską, to na pewno warto zainteresować się programem Transportoid. Ta polska aplikacja umożliwia przeglądanie rozkładu komunikacji miejskiej dla ponad 40 miast. Jeżeli jednak zależy nam na czasie to lepiej złapać taxi.

Telefon z systemem Android może znaleźć zastosowanie w wielu biurowych zadaniach. Umożliwia synchronizację poczty, edycję dokumentów i współpracę z chmurami obliczeniowymi. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule.

W niemal każdej pracy można znaleźć chwilę wytchnienia. W Markecie można znaleźć tysiące gier, które mogą skutecznie umilić czas spędzony w pracy. Takie gry jak Angry Birds czy Fruit Ninja obrosły już niemal legendą. Do wyboru mamy mnóstwo różnych gier dwu- i trójwymiarowych, które potrafią zatrzymać przy sobie na kilka dłuższych chwil.

Gdyby Jan skorzystał z aplikacji FlingTap to na pewno nie zapomniałby o zrobieniu zakupów. Program jest darmowy i umożliwia stworzenie listy zadań. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie dodatek, który można dokupić. Minders, bo o nim tu mowa, umożliwia przypomnienie o danym zadaniu gdy telefon będzie w pobliżu wyznaczonego punktu. Można więc ustawić przypomnienie o zakupach w przypadku gdy będziemy w pobliżu sklepu.

Chwila relaksu przed telewizorem? Warto zapoznać się z telewizyjnym repertuarem. Program TV to kieszonkowa gazeta telewizyjna, dzięki której można przeglądać aktualny harmonogram ponad 280 stacji telewizyjnych, z czego 122 to programy polskojęzyczne. Można tworzyć listy ulubionych programów i ustawiać przypomnienia o emisji filmu czy serialu.

Kowalski nie zapomniałby o rocznicy ślubu gdyby ustawił odpowiednie przypomnienie w kalendarzu. Można korzystać ze standardowego programu, zainstalowanego na każdym telefonie z Androidem, lub skorzystać z alternatywnych rozwiązań takich jak Business Calendar, Jorte czy Calendar Pad.

Problemy ze snem? Kojące dźwięki lasu, szum morza, bicie serca, tykanie zegara, a nawet dźwięki odkurzacza czy klimatyzatora, potrafią skutecznie uspokoić rozbiegane myśli. Relax and Sleep umożliwia dowolne miksowanie ponad 35 różnych dźwięków, a poziom głośności każdego elementu może zostać swobodnie dostosowany.

To tylko nieliczne zastosowania aplikacji dostępnych w Android Market w codziennych sytuacjach. Warto je poznawać i szukać swoich rozwiązań, choćby po to, by uniknąć złości żony z powodu zapomnianej rocznicy czy nie zrobionych zakupów.

Android na co dzień - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Rozwiązania teleinformatyczne nie tylko pomagają w codziennej działalności biznesowej. Czasem ułatwiają pracę, tym którzy niosą pomoc innym. Między innymi w takie przedsięwzięcia angażuje się T-Systems, szwajcarski odpowiednik T-Mobile.

Dramat na osławionej północnej ścianie góry Eiger. Dwóch wspinaczy przeceniło swoje siły i nie mogą już kontynuować wspinaczki. Zawrócić? Nie dadzą rady. Nagle słychać dźwięki nadlatującego helikoptera. Zbliża się do nich zespół ratowników ze Swiss Rega, czyli Szwajcarskiej Służby Ratownictwa Lotniczego.

Na ratunek innym

Od 2003 roku, Rega działa w oparciu o rozwiązania dostarczane przez T-Systems Szwajcaria. Aplikacje SAP tworzone przez firmę pomagają pracownikom, a także „czuwają” nad właściwym i efektywnym wykorzystaniem helikopterów i odrzutowców. Bo niezawodne, bezpieczne i innowacyjne rozwiązania to znak rozpoznawczy T-Systems w Szwajcarii.

T-Systems w użyciu

W biurze głównym w Zollikofen (w kantonie Berno) oraz w biurach regionalnych w Zurychu, Langenthal, Bazylei i Genewie zatrudnionych jest łącznie ok. 650 osób. - Nasi ludzie dostosowują się do globalnych trendów, ale jednocześnie dopasowują strategię T-Systems do warunków lokalnych. Korzystają z tego klienci. Mają do dyspozycji ekspertów znających zarówno miejscowy rynek, jak i globalne usługi – wyjaśnia Pierre Klatt, Managing Director w T-Systems Szwajcaria. Pracownicy specjalizują się w produkcji i outsourcingu w SAP, integracji systemowej oraz cloud computingu.

Dla wielu branż

Lokalna jednostka skupia się głównie na transporcie publicznym i służbie zdrowia, ale jednocześnie obsługuje klientów z branży handlowej, produkcyjnej oraz administracji publicznej. Jaki jest największy klient firmy? To Szwajcarskie Koleje Narodowe. T-Systems zarządza większością infrastruktury IT na kolei i zapewnia ponad 60 usług, które koleje pobierają z centrów przechowywania danych (Data Centers) T-Systems, zgodnie ze swoimi potrzebami. To nie jedyny tak znaczący klient. Interrol – jedna z wiodących światowych firm z branży transportu i logistyki – zdecydowała się na współpracę z T-Systems, aby móc dynamicznie oferować zasoby SAP. Z kolei Szpital Uniwersytetu Medycznego w Bernie przeniósł wszystkie usługi IT do T-Systems: sieć komputerową, serwery oraz bazę danych pacjentów.

Nowoczesne technologie przydatne na co dzień - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Do oferty T-Mobile trafił niedawno najnowszy tablet ZTE. Light Tab 2 ma być budżetowym z założenia urządzeniem, skierowanym do osób szukających udanego kompromisu między przydatnością na co dzień, wydajnością i przystępną ceną.

 • Design
  7
 • Aplikacje
  8
 • Bateria
  6
 • Łatwość obsługi
  6
 • Funkcjonalność
  8
 • Design
  8.2
 • Aplikacje
  8.2
 • Bateria
  6.6
 • Łatwość obsługi
  8
 • Funkcjonalność
  8.4

+ Plusy

 • wysoka jakość wykonania
 • sprawne działenie
 • możliwość wykonywania połączeń telefonicznych
 • bardzo dobra jakość dźwięku
 • system Dolby Surround

- Minusy

 • niska jakość wyświetlacza

To także propozycja dla tych, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki w świecie tabletów, niekoniecznie głęboko sięgając do kieszeni. Warto tu oddać głos samemu ZTE - Na polskim rynku, gdzie coraz większe znaczenia ma mobilność dobrze przyjmują się nowoczesne urządzenia typu tablety. Można mówić nawet o tabletowym fenomenie. Ich sprzedaż ciągle wzrasta. Z niecierpliwością czekamy zatem na polską premierę tabletu ZTE, który już zdobywa europejskie rynki. Liczymy na sukces podobny do tego, jaki zdobył model V9 – mówi Karolina Dzienia z ZTE Poland.

ZTE Light Tab 2 robi jak na segment rynku, w którym jest oferowany zaskakująco dobre wrażenie. Jest starannie wykonany, a do jakości montażu czy materiałów użytych do jego budowy nie można mieć zastrzeżeń. Design tego urządzenia to także miłe zaskoczenie. ZTE wygląda znacznie lepiej niż większość niedrogich tabletów. Widać, że rozmieszczenie przycisków nim sterujących jest przemyślane pod kątem jak najlepszego dostępu do nich. Nie burzą one także harmonijnego i nieco minimalistycznego designu, czerpiącego dobre wzorce z tabletów bardziej znanych producentów.

Ekran tego tabletu to typowy dla tego segmentu rynku dotykowy panel, wykonany w technologii TFT LCD. Dysponuje on rozdzielczością 1024 x 600 pikseli, dokładnie taką samą co niedawno zaprezentowany przez Samsunga Galaxy Tab 2 7.0. W połączeniu z przekątną wynoszącą 7 cali daje to całkiem przyzwoitą gęstość upakowania pikseli - w przybliżeniu 170 ppi. Ekran oferuje typową dla tego segmentu rynku jakość obrazu. Ostrość i odwzorowanie barw stoją na całkiem niezłym poziomie. Zastrzeżenie za to można mieć do małej jasności wyświetlacza i niewielkich kątów widzenia, które to cechy są niestety bolączką tego typu ekranów. Biorąc jednak pod uwagę niezbyt wygórowaną cenę tabletu można przymknąć na to oko i po prostu nie używać ZTE w ostrym słońcu.

Ekran ten nie ma za to czego się wstydzić jeśli chodzi o reakcję na dotyk. Nie jest ona może tak precyzyjna jak w tabletach z najwyższej półki, ale po chwili przyzwyczajenia pozwala na sprawne posługiwanie się Light Tabem.

Na polskim rynku, gdzie coraz większe znaczenia ma mobilność dobrze przyjmują się nowoczesne urządzenia typu tablety. Można mówić nawet o tabletowym fenomenie. Ich sprzedaż ciągle wzrasta. Z niecierpliwością czekamy zatem na polską premierę tabletu ZTE, który już zdobywa europejskie rynki. Liczymy na sukces podobny do tego, jaki zdobył model V9 – mówi Karolina Dzienia z ZTE Poland.

Pod wyświetlaczem znalazły się przyciski sterujące funkcjami tabletu. Wszystkie są, inaczej niż w niektórych niedrogich tabletach, dotykowe. Na górnej krawędzi obudowy ulokowano, bardzo przyjemnie brzmiący głośnik oraz 3,5 mm wyjście słuchawkowe. Lewa strona tabletu kryje przycisk włączający urządzenie oraz wygaszający jego ekran oraz sterowanie głośnością. Na dole znalazły się uniwersalny port microUSB oraz drugi z głośników tabletu. Całość waż 402 g, czyli nieco więcej niż np mający taki sam ekran tablet Samsunga, ale nie na tyle dużo żeby używanie Light Tab 2 było niewygodne.

Sercem tabletu ZTE Light Tab 2 V9A jest w jednordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255 taktowany zegarem o częstotliwości 1,4 GHz. Towarzyszy mu 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Tę ostatnią można powiększyć za pomocą kart microSD o pojemności do 32 GB. W zestawie znajdziemy kartę o pojemności 4 GB, co powinno zaoszczędzić wydatków na dodatkową pamięć tuż po zakupie urządzenia. Specyfikacji dopełniają dwa aparaty cyfrowe. Główny, którego matryca ma rozdzielczość 3 Mpix oraz przedni, dedykowany do wideorozmów.

Całość działa pod kontrolą doskonale znanego ze smartfonów systemu Android w wersji 2.3.5.

Konfiguracja sprzętowa nie jest może zbyt imponująca, ale mimo tego tablet działa sprawnie. Bez problemów radzi sobie nawet z obsługą wideo w rozdzielczości Full HD. Odbiór takich treści uprzyjemniają wbudowane głośniki wspierane przez system Dolby Surround, których brzmienie może zawstydzić dużo droższe tablety. Na ZTE Light Tab 2 można też bezproblemowo pograć w popularne gry dostępne w sklepie z aplikacjami Google Play.

Jeśli chodzi o łączność ze światem zewnętrznym to największą zaletą ZTE Light Tab 2 jest obecność na jego pokładzie modemu 3G wspierającego łączność HSPA o maksymalnej prędkości 14,4 Mbps. Moduł ten działa sprawnie – nie ma problemów z ustanowieniem połączenia. Ciekawą funkcją, wykorzystującą wbudowany modem jest opcja wysyłania SMS-ów. Light Tab może także posłużyć za telefon. Co prawda korzystanie z tabletu tak jak z tradycyjnej komórki nie będzie zbyt wygodne to w sytuacji awaryjnej ZTE na pewno się sprawdzi. Jeśli zamierzamy często korzystać z tej funkcji warto robić to albo w trybie głośnomówiącym lub skorzystać z dołączonego zestawu słuchawkowego.

Podsumowując ZTE Light Tab 2 to naprawdę dobry tablet. Ma co prawda niezbyt niezbyt jasny wyświetlacz, ale rekompensuje to sprawnym działaniem, bezproblemową obsługą multimediów i przyzwoitym czasem pracy przy zasilaniu bateryjnym. Jego dodatkowym atutami są możliwość wykonywania rozmów telefonicznych oraz wysyłania SMS-ów. Można go polecić zarówno osobom, które szukają sprawnie działającego sprzętu oferowanego za niewielkie pieniądze oraz tym, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki w świecie tabletów nie sięgając głęboko do kieszeni.

Zawartość zestawu:

 • tablet,
 • ładowarka,
 • kabel USB – microUSB,
 • zestaw słuchawkowy,
 • akumulator,
 • karta pamięci Transcend microSD HC 4 GB,
 • karta gwarancyjna.

<p><em>W tym filmie możecie szerzej zapoznać się z możliwościami tabletu ZTE Light Tab 2.</em></p>

ZTE Light Tab 2 - sprawdzi się na co dzień - opinie i komentarze (26)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
Marta12913
05-09-2014 - 15:45:20
Ja chciała bym się zapytać o tel zte kis 3. Mam go od miesiąca i nie chce mi złapać zasięgu.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
05-09-2014 - 20:46:15
Sprawdź telefon z inną kartą SIM jeżeli nie zadziała to przywróć ustawienia fabryczne. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Mariola
04-12-2013 - 20:49:14
Mam od kilku lat telefon na abonament w T-Mobile. Rok temu przy odnowieniu umowy zakupiłam modem 3 GB. Teraz chcę kupić tablet. Jakie będą dodatkowe opłaty za tablet? Pozdrawiam
  (1)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
09-12-2013 - 12:26:42
W tym miejscu nie jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie, gdyż nie dysponujemy pełnymi danymi. Prosimy o kontakt z BOA. Każda sprawa jest indywidualna. Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
Major
16-07-2013 - 23:26:49
Ocena: 10/10
Super
  (1)
Odpowiedz
Pawel
02-04-2013 - 23:42:59
Witam. Chciałbym ponowić problemy i zapytania poruszane poniżej: qxiybl 2012-08-11 11:50:11 Czy jest szansa na aktualizację Androida do nowszej wersji? tom 2013-01-07 20:15:32 ...Port mini usb nie czyta klawiatury i służy jedynie do ładowania tabletu. gocha1 2013-02-01 21:40:15 Czy ten tablet można połączyć z etui z klawiaturą? Z góru dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
  (0)
Odpowiedz
Tablet
17-03-2013 - 00:42:44
Dopiero nabyłam ten tablet i zastanawiam się czy jest możliwość odtwarzania filmów online? Wypróbowałam już kilka proponowanych playerów jak i flash playera na Androida dostępnego w dawnym android market, ale jak dotąd klapa. Czy dostępna będzie jakaś aktualizacja Androida?
  (0)
Odpowiedz
boglew
03-03-2013 - 23:15:07
to co napisano powyżej??? cytuję... "Light Tab może także posłużyć za telefon. Co prawda korzystanie z tabletu tak jak z tradycyjnej komórki nie będzie zbyt wygodne to w sytuacji awaryjnej ZTE na pewno się sprawdzi"...
  (0)
Odpowiedz
matek
22-02-2013 - 13:22:45
Czy z tego tabletu można za darmo dzwonić, czyli np. ja posiadam abonament i jak włożę kartę to wtedy mogę z niego dzwonić do tej osoby z którą chce rozmawiać za darmo? Redakcjo proszę, odpowiedz
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-02-2013 - 15:21:00
Matek, z tego urządzenia nie można dzwonić. Pozdrawiamy!
  (2)
Odpowiedz
gocha1
01-02-2013 - 21:40:15
Czy ten tablet można połączyć z etui z klawiaturą
  (0)
Odpowiedz
wenix
14-01-2013 - 10:29:26
mam ten tablet jestem zadowolony z niego.Dziala bardzo dobrze. place za niego 39.90zl ale niemoge sie dowiedziec przez kod ile mam kasy albo minut na polaczenia telefoniczne i jak dzielony jest abonament.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
14-01-2013 - 12:06:24
wenix, zapraszamy Cię do kontaktu z naszym BOA. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
roc
10-01-2013 - 13:02:08
Ocena: 8/10
jest super
  (2)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
10-01-2013 - 13:51:58
Roc, może napiszesz coś więcej na temat tego modelu. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
tom
07-01-2013 - 20:15:32
Mam tablet od początku sierpnia , na wakacjach w bieszczadach hulał dobrze, dla własnej wygody dokupiłam sobie etui z klawiaturką , i niespodzianka , nie działa. Port mini usb nie czyta klawiatury i służy jedynie do ładowania tabletu.
  (0)
Odpowiedz
Gosia
03-01-2013 - 20:07:08
Czy można korzystać z GPS w Unii Europejskiej w ramach abonamentu? Dziekuję za odpowiedź.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
07-01-2013 - 09:38:34
Gosia, pakiety danych wliczone w ramach opłaty abonamentowej są do wykorzystania na terenie kraju. W związku z powyższym jeżeli aplikacja do nawigacji w tablecie korzysta z Internetu jej używanie poza granicami kraju będzie płatne. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
koziula2
17-10-2012 - 15:26:12
Ocena: 8/10
bardzo fajna i poręczna rzecz...przydatna...
  (1)
Odpowiedz
stalowa75
20-08-2012 - 19:03:53
Witam dostałam właśnie ten tablet i nie mogę złapać zasięgu może muszę to jakoś uruchomić proszę o podpowiedź dodam że mieszkam w mieście.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-08-2012 - 10:24:57
Przyczyn braku zasięgu na tablecie może być wiele, zarówno po stronie sprzętu, jak i samej usługi na karcie SIM. Aby rozwiązać problem, będą potrzebne bardziej szczegółowe informacje więc proszę o kontakt z Biurem Obsługi pod numerem 602900. Pozdrawiamy!
  (4)
Odpowiedz
qxiybl
11-08-2012 - 11:50:11
Czy jest szansa na aktualizację Androida do nowszej wersji? Dwójka nie sprawdza się najlepiej na tabletach.
  (2)
Odpowiedz
kowal
05-08-2012 - 14:50:17
Ocena: 5/10
Zastanawiam się po co mi tan bajer skoro o internecie LTE na wsi i w małych miasteczkach można tylko pomażyć.
  (2)
Odpowiedz
ZTE ;PPP
11-07-2012 - 21:10:53
Witam ja się zastanawiam nad kupieniem ZTE Light Tab 2 i nie wiem czy się opłaca bo ja chciałby takiego nie dużego i ten jest w sam ras A ile on kosztuje ez abonamenty bluconnnet?? czekam na odpowiedz pozdrawiam a ile jeszcze ma pamięci zewnecznej?
  (5)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
13-07-2012 - 09:44:21
ZTE Light Tab 2 dostępny jest w ofercie dla obecnych klientów T-mobile od 39 zł z VAT. Cena detaliczna urządzenia to 988.00 zł. Pozdrawiamy!
  (4)
Odpowiedz
januszk2
27-06-2012 - 16:22:59
Ocena: 9/10
Mam Tablet ZTE LIght już 2 tygodnie i zawsze mam go przy sobie. Jest bardzo przydatny. Zaczynając od mobilnego dostępu no sieci a kończąc na grach i multimediach np przy jeździe tramwajem.. Szkoda tylko że sieć w centrum Krakowa nawet w 10% nie wykorzystuje oferowanej przez tablet szybkości łącza. Podczas ściągania filmiku prędkość oscyluje od 1,5 do 20kb/s. Mam nadzieję że szybko to się poprawi. Janusz
  (9)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przedstawiamy Wam kolejną grupę ciekawych aplikacji, które w znaczący sposób mogą ułatwić codzienność. Tym razem skupiamy się na Automapie, CamScanner, Jak Dojadę?, E-Book T-Mobile, Shazam i WhatsApp Messanger. Dajcie się zainspirować!

Witajcie w kolejnym materiale (poprzedni znajdziecie tutaj), w którym przedstawiamy Wam aplikacje, jakie na co dzień używają nasze koleżanki i koledzy z T-Mobile. Pozwólcie się zainspirować! Być może Wy także zaczniecie z nich korzystać i nie będziecie mogli sobie wyobrazić dnia bez nich. Pamiętajcie: smartfon bez aplikacji jest jak do bez mebli!

Automapa

Automapa to aplikacja, która pozwoli pokonać korki! Aplikacja wyznaczy trasy z wykorzystaniem prognoz ruchu drogowego oraz aktualnych informacji o korkach i innych utrudnieniach drogowych w trakcie jazdy. Automapa przedstawi na smartfonie wizualizację natężenia ruchu i wszelkich utrudnień. Oferuje również informacje na temat 500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce opracowanych wspólnie z Komendą Główną Policji i Fundacją Krzysztofa Hołowczyca - "Kierowca Bezpieczny".Karol Mendyk o Automapie

Karol Mendyk o Automapie

Automapę uważam za konieczną dla każdego, nawet „niedzielnego” kierowcy. Brak kolejnego urządzenia w samochodzie jest już wystarczającym plusem dla użytkownika, ale to, co skłoniło mnie do tej właśnie aplikacji, to przejrzysty interfejs, sprawne i szybkie wyszukiwanie satelitów, komunikaty o ustawieniu na właściwym pasie. No, i tak ważne w dzisiejszych dniach ostrzeżenia o fotoradarach oraz jeżdżących w okolicy patrolach. Ciekawą opcją jest personalizowanie głosu lektora – szczególnie polecam Czesia z „Włatców Móch”.

POBIERZ

CamScanner – Phone PDF Creator

Aplikacja przydatna zarówno w pracy, w szkole jak i w domu. CamScanner zamieni Wasz smartfon w skaner! Chcecie zachować stronę z książki lub gazety na dłużej? Żaden problem! Z aplikacją CamScanner będzie to możliwe. Zrobione zdjęcia możecie oczywiście przesłać innym - w formie JPG lub PDF.

Cezary Skowroński o CamScanner

Aplikacja wykonuje skany dokumentów, w jakości akceptowalnej do nieprofesjonalnych zastosowań. Wiele razy jesteśmy w sytuacji, kiedy trzeba szybko wysłać kopię dokumentu, a nie ma co marzyć o stacjonarnym skanerze w pobliżu. Ostatnio często bywam w czytelniach i bibliotekach. Jeżeli potrzebuję przeczytać tylko kilka, kilkanaście stron, mogę zrobić ich skan i „zabrać je” do domu. Dobry obyczaj nakazuje zapytać o to personel w czytelni, a przepisy zezwalają na wykorzystanie takich kopii tylko do użytku własnego.

POBIERZ

Aplikacja CamScanner pozwoli Wam zeskanować stronę książki lub gazety na Wasz smartfon i zabrać ją ze sobą wszędzie gdzie chcecie.

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
 BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu, 
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Jak Dojadę?

Jak Dojadę? to z pewnością jedna z lepszych na rynku aplikacji do sprawdzania rozkładu komunikacji miejskiej. Za pomocą smartfona będziemy w stanie wyszukać połączenia transportu publicznego, sprawdzić aktualne rozkłady jazdy. Działając w trybie offline oszczędzamy transfer (pobrane raz rozkłady są dostępne bez połączenia z internetem), a w trybie online mamy gwarancję aktualności i pełne możliwości. Jak Dojadę? obsługuje w tej chwili Białystok, Bydgoszcz, Katowice (GOP), Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawę i Wrocław.

Bartłomiej Łagoda o Jak Dojadę

Rewelacyjna aplikacja dla doraźnych i stałych użytkowników komunikacji miejskiej. W Jak Dojadę? znajdziemy m.in. wyszukiwarkę połączeń transportu publicznego (12 miast), aktualne rozkłady jazdy i, co najważniejsze, nawigację GPS, która prowadzi nas przez miejską „dżunglę” . Program jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Włączamy aplikację, wyznaczamy punkt startowy i docelowy, określamy interesującą nas godzinę i włączamy „Nawiguj”. Aplikacja pokaże nam na mapie, jak dojść do przystanku, podczas jazdy – ile przystanków mamy do przejechania, na którym mamy wysiąść, jak przejść na kolejny przystanek i wiele innych komunikatów…

POBIERZ

E-Book T-Mobile

Aplikacja do odczytu i zarządzania e-bookami ze sklepu internetowego T-Mobile oraz własnymi. Wybór tytułów w naszej e-księgarni jest bogaty. Znajdziemy tu m.in. „Życie Pi” Yanna Martela, „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, „Firmę” Johna Grishama czy „Ciemniejszą stronę Greya” E.L. James. S. Z e-księgarni pobierzymy też wiele darmowych e-booków, zwłaszcza lektur szkolnych, m.in. „Balladynę” Słowackiego, „Baśnie” Andersena czy „Fraszki” Kochanowskiego. Pozostałe e-booki są dostępne po stosunkowo niewysokich cenach.

Katarzyna Milczarek-Chrznowska o E-Bookach T-Mobile

Android jest już ze mną w kieszeni od dwóch lat. Najlepsza apka na tego zielonego ludzika? Ostatnio w swoim telefonie korzystam najczęściej z aplikacji E-Booki T-Mobile. Jako że jestem książkowym molem, jest to po prostu mój osobisty niezbędnik. Nieważne gdzie, nieważne kiedy – zawsze mam przy sobie swoją książkę. Nie boję się, że się nie zmieści do plecaka czy kieszeni – po prostu ją mam. Polecam każdemu, kto lubi czytać książki!

POBIERZ

E-Booki T-Mobile to gwarancja miło spędzonego czasu przy dobrej książce, która nie kosztuje majątku.

Aplikacja Shazam pozwoli Wam rozpoznać każdą piosenkę zasłyszaną w radiu.

Shazam

Aplikacja stworzona z myślą o miłośnikach muzyki. Bo nawet najwięksi melomani mają czasami problem z rozpoznaniem piosenki granej w radiu. I wtedy z pomocą przychodzi aplikacja Shazam, która po włączeniu rozpozna od razu jaki to utwór.

Anna Zachel o Shazam

Shazam to świetna aplikacja, która bardzo ułatwiła mi rozpoznawanie muzycznych kawałków. Działa prosto – słyszysz melodię, włączasz aplikację i po chwili wiesz już, kto i co oraz z której płyty śpiewa. Dodatkowo aplikacja sugeruje stronę na YouTube z teledyskiem do utworu oraz zapamiętuje rozpoznane wcześniej utwory, tworząc tym samym Twoją ulubioną playlistę!

POBIERZ

 • Pobierz z Windows Phone Marketplace

 

WhatsApp messanger

WhatsApp messanger to prosty komunikator, który pozwoli być w kontakcie z rodziną, znajomymi i współpracownikami. Komunikator korzysta z sieci, a konkretnie z 3G bądź WiFi.

Małgorzata Borkowska o WhatsApp messanger

W moim BlackBerry bardzo często używam aplikacji WhatsApp. Umożliwia mi kontakt ze znajomymi na całym świecie. Aplikacja WhatsApp korzysta z sieci 3G lub WiFi. Każda osoba, która jest w moich kontaktach książki adresowej i używa WhatsApp, automatycznie zostaje dodana do listy kontaktów i od tej chwili możemy się bezpłatnie komunikować. Jest to jedna z form kontaktu ze znajomymi. Prosta, szybka i za free ;)

POBIERZ

 • Pobierz z Windows Phone Marketplace

Aplikacje muzyczne: SoundHound i discovr Music

SoundHound i discover Music to kolejne aplikacje, które polecamy wielbicielom muzyki. SoundHound pozwala zidentyfikować utwór grany obecnie w radiu. Jeżeli nie znacie odtwarzanej piosenki to kilka sekund wystarczy, by SoundHound rozpoznał daną piosenkę. Discovr Music to aplikacja, dzięki której każdy może rozszerzyć swoje muzyczne horyzonty. Jeżeli spodobała nam się twórczość danego artysty, to discovr Music odnajdzie innych muzyków grających w podobny sposób.

Marek Wcisło o SoundHound i dicovr Music

Ponieważ lubię wyszukiwać nową muzykę, korzystam w moim iPhonie z kilku aplikacji muzycznych w zależności od sytuacji. Gdy jadę samochodem i w którejś z rozgłośni radiowych pojawia się coś nieznanego, ale miło brzmiącego dla ucha, włączam aplikacje SoundHound. Dany utwór jest rozpoznawany w bazie danych i proponowana jest do kupienia w iTunes płyta wykonawcy. Czasami decyduje się na zakup w iTunes, czasem przełączam się na Wimp, gdzie mogę posłuchać w streamingu tego samego wykonawcy lub „dociągnąć” płytę w wersji offline korzystając z hotspota. Mała uwaga na minus, ze trzeba zaakceptować nieco niższą jakość i nie zawsze dany wykonawca jest dostępny, choć wg oferty serwis Wimp ma 18 mln utworów. Pomocną dla mnie w wyszukiwaniu muzyki która nie jest promowana w rozgłośniach radiowych, a której styl lubię, jest aplikacja discovr Music. W aplikacji wpisuje się nazwę ulubionego wykonawcy i automatycznie pojawiają się wykonawcy grający podobną muzykę wraz opisami i możliwością odsłuchu 20s fragmentów. W przypadku muzyki mainstremowej, narzędzie pewnie mniej przydatne, niemniej jak ktoś słucha bardziej niszowej muzyki jak to można odkryć wiele nieznanych artystów, np. wpisując Jeff Loomis, odnalazłem fajnych innych amerykańskich gitarzystów i kupiłem ich płyty w iTunes. Nowe inspiracje muzyczne fajnie wzbogacają treningi biegowe z aplikacją Endomondo. I to wszystko w jednym telefonie.

POBIERZ

 • Pobierz SoundHound z Windows Phone Marketplace
 • Pobierz discovr Music z App Store

Aplikacje na co dzień #2: Jak Dojadę?, Shazam i inne - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się