Za oknami piękna, majowa pogoda. Coraz chętniej przebywamy na świeżym powietrzu. Może warto spędzić ten czas aktywnie?

W Markecie można znaleźć wiele programów, dzięki którym ćwiczenia na świeżym powietrzu staną się prawdziwą przyjemnością. Jedną z największych przeszkód w samodzielnych treningach zawsze stanowi brak motywacji. A co by było gdyby dopingowali nas znajomi? A może motywujące będą dla nas wyniki innych osób? Odpowiedzi na te pytania stara się udzielić Endomondo ze swoim Sports Tracker’em.

Program umożliwia rejestrowanie treningów w czasie rzeczywistym. Aplikacja zapisuje dane dotyczące czasu, pokonanego dystansu, prędkości i spalonych kaloriach. Ponadto zapisuje położenie i przebytą drogę, dzięki czemu nasi znajomi mogą zobaczyć na mapach Google gdzie ćwiczyliśmy. Podczas biegania czy jeżdżenia na rowerze będziemy dopingowani przez wiadomości od znajomych, a Sports Tracker będzie udzielał wskazówek głosowych.

Popularną alternatywę stanowi CardioTrainer. W przeciwieństwie do rozwiązania Endomondo, tutaj położono większy nacisk na śledzenie postępów, a mniejszy na aspekty społecznościowe. Program również oferuje zapis przebytej ścieżki na mapie, a także wyświetla informacje dotyczące szczegółów treningu – czas, dystans i spalone kalorie. Po zakończeniu wysiłku CardioTrainer poinformuje ile zostało spalonych kalorii i jakiej ilości truskawek to odpowiada. To co jednak wyróżnia ten program na tle konkurencji to możliwość ustawienia planu treningowego, który zostanie dobrany na podstawie tego ile i w jakim czasie zamierzamy schudnąć. Niestety ta opcja dostępna jest tylko przez 7 dni, a po tym okresie należy kupić CardioTrainer Pro aby nadal korzystać z mobilnego trenera.

A co w przypadku gdy pogoda nie dopisuje lub chcielibyśmy poćwiczyć w domu? Tutaj z pomocą przychodzi JEFIT. Ćwiczenia pogrupowane są w zależności od partii mięśni, a do każdej przypisano przynajmniej kilka propozycji. Opis danej aktywności uzupełniony jest o animację prezentującą prawidłowo wykonane ćwiczenie. Do dyspozycji użytkownika oddano również rejestr, w którym można zapisać wykonane ćwiczenia oraz śledzić postępy.

 

Android jako osobisty trener? Jak widać jest to możliwe. Tylko dzięki tym trzem aplikacjom dowiemy się w jaki sposób ćwiczyć i uzyskamy motywację niezbędną do samodzielnych treningów.

Android – Twój osobisty trener - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na naszych telefonach trzymamy bardzo wiele cennych informacji i danych, które są dla nas bardzo ważne. Aplikacja "Strażnik" pozwoli nam je chronić.

W Android Market możecie już pobrać nową bezpłatną aplikację "Strażnik". Umożliwia ona założenie dodatkowego i wielofunkcyjnego zabezpieczenia na telefonie.

Aplikacja będzie nieoceniona w przypadku, kiedy zgubimy nasz telefon, bądź zostanie on nam ukradziony.

Do podstawowych funkcji aplikacji należy czasowa weryfikacja ustalonego wcześniej hasła, gwarantującego dostęp do naszego telefonu. Tak więc w momencie kiedy telefon zostanie nam skradziony i złodziej nie poda hasła weryfikującego, aplikacja zaczyna działać. SMS-em (na skonfigurowany wcześniej w aplikacji numer) przychodzi nam link do Google Maps z zaznaczonym miejscem, w którym znajduje się nasz telefon. Z kolei na skonfigurowany adres e-mail wysyłana jest lokalizacja oraz zdjęcie, które zostaje zrobione z przedniej kamery naszego telefonu. Dzięki temu będziemy wiedzieć kto w danej chwili korzysta z naszego telefonu oraz w którym miejscu się on teraz znajduje!

Darmowa aplikacja "Strażnik" poinformuje Cię kto i gdzie używa obecnie Twojego telefonu.

Funkcję tą można również powiązać ze standardową blokadą ekranu. W przypadku, kiedy koś wpisze zły kod do odblokowania ekranu, aplikacja zaczyna działać w taki sam sposób, jak opisane to zostało powyżej.

Dodatkowo aplikacja posiada mechanizm rozpoznawania używanej karty SIM i w przypadku jej zmiany na inną, otrzymujemy odpowiednie powiadomienia SMS-em i e-mailem.

Gdy ktoś będzie próbował "włamać" się do Twojego telefonu, aplikacja "Strażnik" poinformuje, gdzie telefon się znajduje w danym momencie.

Ostatnią pomocną funkcją "Strażnika", w momencie kiedy chcemy poznać lokalizację naszego telefonu, jest możliwość wysłania SMSa o specjalnej treści na swój numer telefonu. Takiego SMS-a wysłać musimy z numeru, który wcześniej podamy w "Strażniku" jako ten, na który aplikacja może nadsyłać informacje o nadużyciach związanych z naszym telefonem. Dzięki takiemu działaniu otrzymamy zdjęcie z aparatu i lokalizację telefonu.

Konfiguracja aplikacji umożliwia:

  • ustawienie/zmiana hasła dostępu
  • ustawienie automatycznie zaczytywanego numeru używanej karty SIM
  • aktywację/dezaktywację czasowej weryfikacji hasła
  • ustawienie przedziałów czasowych nieaktywności aplikacji
  • ustawienie kanałów komunikacji SMS/e-mail
  • konfiguracja konta pocztowego, z którego aplikacja będzie wysyłać notyfikacje
  • aktywację/dezaktywację monitorowanie prób odblokowania ekranu

Dokładny opis działania aplikacji "Strażnik" oraz samą aplikację znajdziecie tutaj.

"Strażnik" przypilnuje Twojego telefonu - opinie i komentarze (15)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

aniata
25-10-2013 - 13:27:19
ta aplikacja jest niedostępna w google play jak klikam na link to wyświetla mi się jakiś błąd
  (0)
Odpowiedz
MSD
04-07-2012 - 23:00:22
Jestem "mądra po szkodzie" zgubiłam oczywiście nie pomyślałam wcześniej, by zainstalować " strażnika" wydaje mi się że udało mi się uczynić to przez internet . Jest taka opcja ? Zgubiłam HTC z rozładowaną baterią - mam szansę go zlokalizować ?
  (0)
Odpowiedz
Kruszyn
19-02-2012 - 17:06:38
a nie moglibyście zrobić tak, aby z waszego serwera te maile wychodzily?<br /> rozumiem ze chodzi tu o prywatnosc, ze to przez Wasz serwer, ze macie podgląd - moglibyście dać przecież wybór w apikacji, czy ma wysylac maile przez serwer operatora czy przez wlasny i wtedy, jeżeli komuś zależy na prywatności to uzupełnia dane własnego serwera a jeżeli chce iść na łatwiznę to wybiera t-mobile.<br /><br /> Poza tym główną opcją powinno być konto google - ja podaje tylko login i hasło a serwer googla powinien ustawić się sam, jako domyślny ( w końcu jest to aplikacja na androida a żeby korzystać z Waszej aplikacji niezbędne jest posiadanie właśnie konta google'a. Poza tym, przeciez Wy i tak macie podgląd poprzez logi BTS i wiecie gdzie znajduje się komorka (w ten sposób działa "GdzieJestDziecko"...
  (0)
Odpowiedz
stapps
23-01-2012 - 21:06:25
Telefon Xperia Neo V, adres skrzynki odbiorczej na gmail, adres konta na wp, hasło poprawne, adres serwera SMTP smtp.wp.pl, port 465, i nic tyko komunikat o złej konfiguracji. Co i jak należy więc ustawić?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
25-01-2012 - 10:16:19
stapps, prosimy Cię o indywidualny kontakt z BOA. Mamy za mało danych, żeby sprawdzić jaka jest przyczyna. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
mikołaj
25-11-2011 - 17:42:27
mój telefon to htc wildfire android 2.2
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
26-11-2011 - 10:32:34
Mikołaj, dziękujemy, sprawdzimy gdzie może leżeć przyczyna. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
mikołaj
25-11-2011 - 07:10:01
odbiorca email email na wp adres konya pocztowego na gmailu adres smpt smpt.gmail.com port 720 i czemu mi nie działa
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
25-11-2011 - 08:58:08
Mikołaj, sprawdzimy zatem w jaki inny sposób możemy pomóc w zainstalowaniu przez Ciebie tej aplikacji. Napisz nam jeszcze jaki masz model telefonu i jaką wersje oprogramowania. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
mikołaj
23-11-2011 - 16:16:55
mam problem z tym że jak skonfiguruje to pisze że błedny email
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
24-11-2011 - 08:48:57
Mikołaj, aby skonfigurować usługę należy: 1. Wybrać kanał komunikacji 2. odbiorca e-mail: wpisz adres e-mail, na który będzie przychodziła notyfikacja 3. adres konta pocztowego: twój adres e-mail 4. hasło konta pocztowego: hasło do Twojego konta e-mail 5. adres serwera SMTP: czyli adres serwera poczty wychodzącej, np. dla poczty na onet.pl, będzie to: smtp.poczta.onet.pl 6. Port: nie ustawiamy 7. SSL: nie ma konieczności ustawiania Napisz czy tym razem konfiguracja się powiodła. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
stokrotka
19-11-2011 - 12:21:02
fajne to na jakie modele można to pobrać
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
19-11-2011 - 13:38:18
Stokrotko, aplikacja "Strażnik" działa na modelach wyposażonych w system operacyjny Android. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
mikołaj
19-11-2011 - 10:29:29
jak to skonfigurawać ludzie to jest trudne jak nie wiem podaje dana a tu mi pisze że żle pomocy
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-11-2011 - 11:00:39
Mikołaju, z przyjemnością Ci pomożemy, ale musimy wiedzieć z czym konkretnie masz problem! :-) Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Sport to zdrowie – o prawdziwości tych słów nie trzeba już przekonywać nikogo. Niestety, często nie mamy czasu na bieganie czy jazdę na rowerze, a chyba jeszcze częściej brakuje nam po prostu chęci. Ale te może zmienić trener, mobilny trener.

0

Ocena autora

Od jutra zaczniemy ćwiczyć! Już czas zrzucić parę kilo i wziąć się za siebie! Te zdania często padają z ust osób, które dopiero po spojrzeniu na wskaźnik wagi zdają sobie sprawę, że od ostatniego czasu trochę im przybyło. Niestety, ale rzeczywistość często weryfikuje te ambitne plany, głównie z powodu braku motywacji. Ale ten brak może uzupełnić osobisty trener, który przygotuje plan treningu, pokaże prawidłowy sposób wykonywania ćwiczeń i poprowadzi przez nie jak po sznurku. Przy każdym kolejnym ćwiczeniu będzie odliczał czas do zakończenia kolejnej serii lub przerwy. Niedbale rzucona pochwała lub porada mają trzymać nas w ryzach, byśmy nie oszukiwali i starali się jak najmocniej. Niestety, nasz trener jest obcokrajowcem i potrafi się posługiwać wyłącznie językiem angielskim. Nasz trener to system Workout Trainer.

W zakładce „Workouts” znajdziemy wszystkie dostępne ćwiczenia, które podzielone zostały na wytrzymałościowe, rozciągające, ukierunkowane na poszczególne partie ciała i wiele innych. Można też wybrać jeden z dostępnych programów - wówczas ćwiczenia zostaną rozdzielone na kilka dni, a ich podgląd możliwy będzie na wbudowanym kalendarzu. Workout Trainer może przypominać na 15 minut przed wybraną godziną o kolejnej serii ćwiczeń. Jeśli to nie wystarczy, dodanie przypomnienia w systemowym kalendarzu wiąże się tylko z przytrzymaniem palca na danym ćwiczeniu i wybraniu opcji „Add to Calendar”.

Sami także możemy tworzyć zestawy ćwiczeń – wystarczy otworzyć zakładkę profilu, a następnie kliknąć w opcję „Created” (czyli „stworzone”), a później „Create Workout”. Później należy podać nazwę zestawu, poziom jego trudności, krótki opis i w końcu same ćwiczenia. Ostatni etap wspomaga bogata baza dostępnych ćwiczeń – wystarczy wpisać push-ups, by szybko dodać pompki. Następnie należy określić czas trwania ćwiczenia i wpisać zdania, które później odczyta wbudowany syntezator. Niestety, aplikacja nie obsługuje zewnętrznych systemów przetwarzania tekstu na mowę, więc polskie słowa nie będą prawidłowo odczytywane.

Rywalizacja jest najsilniejszym elementem motywującym do działania. W tym programie można śledzić postępy innych użytkowników, by później w komentarzu zachęcić do wytrwania w postanowieniu lub skrytykować za brak samozaparcia. Aby uzyskać dostęp do płatnych programów treningowych, pozbyć się reklam i odblokować głosy dodatkowych „trenerów” konieczne jest opłacenie abonamentu rocznego lub trzymiesięcznego. Ten pierwszy uszczupli nasz portfel o niespełna 25 dolarów, a drugi o 9,99$.

Pobierz z Google Play

Mobilny trener dla Androida - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

szymonka
26-08-2012 - 16:47:51
...a dla tych co na rowerze, pływają i biegają - www.endomondo.com. :-)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Lifesum sprawi, że Twoje zdrowe życie będzie teraz prostsze. A przynajmniej tak zapewnia nas producent…

0

Ocena autora

Aplikacji pokroju Lifesum nie brakuje w sklepie Google Play. Pozwalają one zarejestrować naszą aktywność fizyczną i zapisać informacje o spożytych posiłkach. Dzięki temu możemy szybko uzyskać informacje o niedoborze lub nadwyżce energii, którą możemy wyrównać przekąską lub dodatkowymi ćwiczeniami. Pomimo obecności wielu podobnych rozwiązań w mobilnym świecie, nowi producenci szukają w nim swojego miejsca, oferując aplikacje coraz wygodniejsze w użytkowaniu. Lifesum jest jedną z nich.

Tuż po pierwszym uruchomieniu aplikacji przywita nas skromny komunikat pod logiem aplikacji: „Zdrowe życie, teraz prostsze”. I to właśnie z poziomu tego ekranu mamy się o tym przekonać, wybierając jeden z trzech dostępnych planów: „bądź zdrowsza”, „schudnij” i „przyrost wagi”. Na tym etapie należy wskazać więc cel, który skłonił nas do sięgnięcia po pomoc tego mobilnego trenera – czy chcemy się zdrowo odżywiać, tracić na wadze, czy wręcz przeciwnie – nabrać masy.

Choć teoretycznie zakładanie konta w usłudze nie jest wymagane, to aplikacja będzie się o nie dopominać na niemal każdym kroku, informując o ewentualnej możliwości utraty danych. W kolejnym etapie konfiguracji należy wskazać datę urodzenia, płeć, wzrost i wagę (obecną i docelową) – na tej podstawie program określi nasz profil. W kolejnym kroku możemy dodać posiłki zjedzone w ciągu dnia, wskazując pozycje na podstawie predefiniowanej listy lub samodzielnie komponując składniki. Możemy jednak ominąć ten etap, by przejść do głównego ekranu aplikacji. 

Lifesum został całkowicie oparty na wskazówkach Google dotyczących stylistyki Material Design. Po kolejnym uruchomieniu aplikacji zobaczymy więc dziennik, w którym gestem można przełączać się między poszczególnymi datami, by zapoznać się z historią swojej aktywności fizycznej i żywieniowej. W górnej części okna dowiemy się na ile kalorii możemy sobie jeszcze pozwolić z podziałem na węglowodany, białka i tłuszcz. Poniżej możemy zapisać ile kubków z wodą wypiliśmy danego dnia, a tuż pod nimi ulokowane zostały również wskazówki, jak kontrolować swój apetyt, wypijając 1 lub 2 szklanki wody. Dodatkowo, gdy wypijemy odpowiednią ilość wody, program pochwali nas komunikatem o osiągnięciu celu.

Dalej mamy historię posiłków z wykazem kalorii i sumarycznym podsumowaniem. Zostaniemy też zachęceni do większego spożycia, jeśli w ciągu dnia nie wykorzystaliśmy limitu, albo ostrzeżeni o jego przekroczeniu. Wszystkie posiłki podzielone zostały na kategorie (śniadanie, lunch, obiad i przekąski), a dodatkowo możemy zarejestrować trening, który zwiększa nasz dzienny limit kalorii. Wszystko to dostępne jest w darmowej wersji aplikacji, jednak jeśli chcemy móc korzystać z bardziej zaawansowanych planów żywieniowych lub zapoznać się z bardziej szczegółową charakterystyką składników odżywczych w poszczególnych produktach, możemy wykupić miesięczną, roczną lub dwuletnią subskrypcję (od 10 do 30 zł miesięcznie). 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Lifesum - kieszonkowy, osobisty dietetyk - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się