Niecały rok po premierze pierwowzoru, Wściekłe Ptaki wracają w kosmos, by zaserwować nam kolejną porcję wyśmienitej rozgrywki w klimacie Gwiezdnych Wojen. Jak wypada kontynuacja Angry Birds Star Wars?

0

Ocena autora

Fińskie Rovio nie zwalnia tempa i regularnie dostarcza nam kolejne części swojej najbardziej znanej gry na smartfony i tablety. Mowa oczywiście o Angry Birds, które już dawno temu przekroczyło magiczną granicę miliarda pobrań, zarezerwowaną wyłącznie dla najlepszych.

Po raz pierwszy w historii serii mamy jednak do czynienia z premierą bezpośredniej kontynuacji jednej z odsłon. Najwyraźniej patent na mezalians z Gwiezdnymi Wojnami okazał się na tyle skutecznym zagraniem, że twórcy nie mieli innego wyboru, jak pójść za ciosem i po niecałym roku dać swoim fanom Angry Birds Star Wars II.

Jeśli jednak myślicie, że Rovio poszło na łatwiznę i oddało w nasze ręce wyłącznie zestaw dodatkowych misji, nie ingerując przy tym w mechanikę zabawy - to jesteście w błędzie. Angry Birds Star Wars II to zdecydowanie najbardziej rewolucyjna odsłona Wściekłych Ptaków i zarazem pokaz mocy Finów z Rovio. Gra przynosi ze sobą nie tylko nowe patenty i dodatkowe postacie z nowymi umiejętnościami, ale również - po raz pierwszy w historii - drugą główną kampanię, w której gracz opowiada się po Ciemnej Stronie Mocy. Czyli wciela się w zielone świnie, które do tej pory można było tylko biernie obserwować na ekranie. Możliwość przejęcia kontroli nad tą rasą oznacza podwojenie frajdy z zabawy, bo wprowadza nowe misje i postacie o niespotykanych dotąd umiejętnościach.

Obecność dwóch osobnych kampanii oraz poziomów bonusowych sprawia, że w Angry Birds Star Wars II na zaliczenie czeka w sumie ponad 120 różnorodnych etapów. Taka ilość przekłada się na co najmniej 4 godziny zabawy, a gdy zechcemy przejść wszystkie etapy na 100 procent, zdobywając w każdym po trzy gwiazdki, czas ten spokojnie może ulec podwojeniu. Całkiem niezły wynik, jak na grę, której cena nie przekracza nawet 10 złotych.

Główna filozofia rozgrywki się oczywiście nie zmieniła. Nadal chodzi tutaj o to, by wystrzeliwać ptaki z procy i w jak najlepszym stylu niszczyć wrogie konstrukcje. Odpowiednią porcję urozmaicenia przynoszą ze sobą jednak urozmaicone i często debiutujące postacie: Obi Wan Kenobi, Jar Jar Binks, Yoda, C-3PO , R2-D2 - po Jasnej Stronie Mocy, a także Imperator, Droid Niszczyciel, Boba Fett, Darth Maul - po Ciemnej Stronie Mocy.

Każda z tych postaci jest oczywiście specyficznym połączeniem swojego filmowego odpowiednika z ptakiem. I posiada odmienne właściwości na polu bitwy, co z kolei nie pozwala się nudzić i dostarcza ciekawych wrażeń (szczególnie dla fanów Gwiezdnej Sagi). Jedno trzeba przyznać: przy okazji Angry Birds Star Wars II designerzy i graficy odwalili kawał naprawdę niezłej roboty. A Rovio ponownie pokazało, że nadal jest jednym z najbardziej liczących się graczy w branży gier mobilnych.

A jak w to grać?

1. W menu głównym znajdują się odnośniki do dwóch głównych kampanii - w jednej z nich wcielamy się w ptaki, w drugiej w świnie. Na samym początku przygody z grą odblokowana jest jednak wyłącznie ta główna - dostęp do drugiej uzyskujemy dopiero po ukończeniu wszystkich etapów z ptasiej kampanii.

2. Zasady rozgrywki nie zmieniły się w stosunku do poprzednich części. Ptaki wystrzeliwujemy z procy przeciągając palcem po ekranie od prawej do lewej strony (nie zapominajcie o wycelowaniu w wybraną przeszkodę). Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony Angry Birds Star Wars, do dyspozycji mamy jeszcze moce specjalne, które aktywujemy poprzez naciśnięcie palcem na ekranie w odpowiednim momencie, czyli w większości przypadków wtedy, gdy nasz "pocisk" znajduje się w pobliżu przeszkody, w którą celowaliśmy. Każdy z ptaków posiada inną moc - warto poznać ich mocne i słabe strony.

3. Po ukończeniu etapu jesteśmy nagradzani złotymi gwiazdkami - jedną, dwiema lub trzema. Ich ilość jest zależna od stylu, w jakim ukończyliśmy dany poziom. Na ocenę końcową wpływa ilość wykorzystanych ptaków (im mniej, tym lepiej) oraz poziom zniszczeń elementów otoczenia (im większe, tym lepiej). Nie trzeba jednak wszędzie zdobywać trzech gwiazdek - do popchnięcia rozgrywki do przodu wystarczy zdobywać tylko po jednej.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Angry Birds Star Wars II - Wściekłe Ptaki ponownie w kosmosie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera Angry Birds Space. Gra dostępna jest już w wersji na smartfony i komputery PC i Mac.

Angry Birds Space to kolejna część kultowej już gry z Wściekłymi Ptaszyskami. Czy warto było czekać, musicie przekonać się samodzielnie, jednak już teraz możecie się dowiedzieć, że czeka na was 60 nowych poziomów, nowe rodzaje ptaków i supermocy.

Akcja, jak wskazuje tytuł, rozgrywa się w Kosmosie, co wnosi pewną ważną nowość: wystrzeliwane ptaki nie podlegają prawu grawitacji. Oznacza to, że ci, którzy dotychczas grali w Angry Birds, muszą wyrobić sobie zupełnie nowe odruchy.

Z okazji wczorajszej premiery Angry Birds Space Rovio Mobile udostępniła zwiastun, który wtajemnicza przyszłych graczy w to, jak ptaki znalazły się w Kosmosie.

Gra dostępna jest na urządzenia z systemami Android i iOS oraz na komputery PC i Mac. Póki co użytkownicy Androida mogą pobrać darmową wersję Angry Birds Space, która czeka już w Google Play.

Jak zapowiedział niedawno współzałożyciel Rovio, Peter Vesterback, w tym roku planowanych jest pięć nowych gier z Angry Birds.

Źródło: Rovio

<p><em>Zobacz zwiastun Wściekłych Ptaków w kosmosie!</em></p>

Angry Birds już w Kosmosie! (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nazwa tej gry mówi wszystko. Przy okazji najnowszej, wydanej przed tygodniem odsłony, Angry Birds połączyło siły z kultowymi Gwiezdnymi Wojnami. I wyszła z tego najlepsza odsłona całej serii.

0

Ocena autora

Jeśli od najnowszego Angry Birds ktoś oczekuje rewolucji, diametralnych zmian czy prób wymyślenia koła na nowo, to trafił pod zły adres. Ale jeśli ktoś liczy na porcję świetnej zabawy w dobrze znanym stylu, dodatkowo wzbogaconej o szereg elementów charakterystycznych dla jednego z najbardziej kultowych uniwersów w historii popkultury (mowa rzecz jasna o Gwiezdnych Wojnach), to nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić do lektury.

Rozgrywka w Angry Birds Star Wars jest zgrabnym połączeniem tego, co znamy z pierwszych odsłon serii, z tą ostatnią z podtytułem Space, która jako pierwsza zabrała nas w kosmos i wprowadziła do zabawy powiew świeżości wynikający z konieczności kombinowania z polami grawitacyjnymi. Gra jest więc swoistą mieszanką różnych stylów rozgrywki, co czyni ją najbardziej urozmaiconą częścią całej ptasiej serii.

Podstawowa wersja gry oferuje dostęp do 80 darmowych etapów. Warto zaznaczyć, że kolejne będą dodawane w ramach darmowych aktualizacji, co w przypadku Angry Birds jest już taką małą tradycją. Istnieje też możliwość wykupienia sobie jednego dodatkowego poziomu, ale skupmy się może na tych etapach, które otrzymujemy od samego początku.

Poziomy są zróżnicowane. Część z nich rozgrywa się w kosmosie, gdzie mamy do czynienia z polami grawitacyjnymi...  

Pierwsza połowa misji rozgrywa się na dobrze znanej fanom Gwiezdnych Wojen planecie Tatooine, gdzie w przypadku większości etapów mamy do czynienia właśnie z taką rozgrywką w stylu pierwszych odsłon Angry Birds, czyli tradycyjnym niszczeniem różnego rodzaju konstrukcji. Kolejna połowa przenosi nas z kolei na Gwiazdę Śmierci, czyli w kosmos, gdzie ze względu na obecność wspomnianych pól grawitacyjnych mamy do czynienia z kontynuacją pomysłów zapoczątkowanych w Angry Birds Space. Dzięki temu gra nie nudzi, bo gdy już zdążymy nacieszyć się jednym stylem rozgrywki, następny czeka już w kolejce, by zaoferować zupełnie nowe doznania.

Na czym konkretnie polega współpraca najnowszej odsłony Wściekłych Ptaków z Gwiezdnymi Wojnami? Praktycznie wszystko, począwszy od projektów otoczenia, przez wygląd bohaterów i ich przeciwników, po efekty dźwiękowe, jest w tej grze inspirowane lub żywcem zaczerpnięte z sagi George'a Lucasa.

Luke Skywalker, Obi Wan Kenobi, Han Solo - każda z tych postaci ma tutaj swój ptasi odpowiednik i dysponuje odpowiednio: mieczem świetlnym, Mocą i pistoletem laserowym. To jednak nie wszystko, bo w Angry Birds Star Wars znalazło się też miejsce dla Chewbacci i sympatycznych robotów, czyli R2-D2 i 3-CPO. A zielone świnie są ubrane w białe skafandry szturmowców i niekiedy strzelają do nas nawet laserowymi pociskami, co z kolei prowadzi do konkluzji, że tak aktywnych i zadziornych przeciwników ta seria jeszcze nie widziała.

... a część na planecie Tatooine, gdzie rozgrywka jest podobna do tej znanej z pierwszych odsłon Angry Birds.

Podsumowanie. Czy warto zagrać w Angry Birds Star Wars?

Oczywiście, że warto, bo Wściekłe Ptaki to nadal jedna z najlepszych gier, w jakie można zagrać na smartfonie czy tablecie. A dzięki połączeniu sił z Gwiezdnymi Wojnami zabawa jest jeszcze przyjemniejsza i bardziej klimatyczna. Ponadto, wszystkie te nowe elementy, takie jak nieznane dotąd moce ptaków i znacznie aktywniejsi przeciwnicy, sprawiają, że Angry Birds Star Wars to najbardziej urozmaicona i po prostu najlepsza odsłona całej serii. Warto przekonać się o tym na własnej skórze.

PS. Gra Angry Birds Star Wars jest dostępna w wersjach na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS, Android i Windows Phone.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Angry Birds Star Wars - testujemy najnowszą odsłonę Wściekłych Ptaków - opinie i komentarze (20)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Alejandro
31-08-2016 - 07:59:10
I'm training to be an engineer
  (0)
Odpowiedz
Hilario
31-08-2016 - 07:59:08
We were at school together
  (0)
Odpowiedz
Brock
31-08-2016 - 07:59:06
real beauty page
  (0)
Odpowiedz
Lamar
31-08-2016 - 07:59:04
Do you play any instruments?
  (0)
Odpowiedz
Patrick
31-08-2016 - 07:59:02
Is it convenient to talk at the moment?
  (0)
Odpowiedz
Freeman
31-08-2016 - 07:58:59
I don't know what I want to do after university
  (0)
Odpowiedz
Royce
31-08-2016 - 07:58:56
Excellent work, Nice Design
  (0)
Odpowiedz
Wayne
31-08-2016 - 07:58:53
Very Good Site
  (0)
Odpowiedz
Jamey
31-08-2016 - 07:58:51
I don't know what I want to do after university
  (0)
Odpowiedz
Behappy
31-08-2016 - 07:58:48
Would you like to leave a message?
  (0)
Odpowiedz
Megan
31-08-2016 - 04:34:55
I love this site
  (0)
Odpowiedz
Santo
31-08-2016 - 04:34:53
In tens, please (ten pound notes)
  (0)
Odpowiedz
Maya
31-08-2016 - 04:34:51
What's the current interest rate for personal loans?
  (0)
Odpowiedz
Tilburg
31-08-2016 - 04:34:49
It's OK
  (0)
Odpowiedz
Lifestile
31-08-2016 - 04:34:48
this is be cool 8)
  (0)
Odpowiedz
Judson
31-08-2016 - 04:34:45
I'm about to run out of credit
  (0)
Odpowiedz
Forrest
31-08-2016 - 04:34:43
How would you like the money?
  (0)
Odpowiedz
Foster
31-08-2016 - 04:34:41
A pension scheme
  (0)
Odpowiedz
Hyman
31-08-2016 - 04:34:39
Have you seen any good films recently?
  (0)
Odpowiedz
Rolland
31-08-2016 - 04:34:36
I'm afraid that number's ex-directory
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Wściekłych Ptaków. Rovio zapowiedziało, że 19 września swoją premierę na urządzeniach mobilnych będzie miała kontynuacja Angry Birds Star Wars II.

Przed kilkoma dniami fińskie Rovio zapowiedziało, że jeszcze w tym roku należy spodziewać się kontynuacji ostatniej gry z udziałem Wściekłych Ptaków, czyli Angry Birds Star Wars II. Ukaże się ona dokładnie 19 września, czyli niemalże rok po premierze pierwowzoru. Platformy docelowe: iOS, Android i Windows Phone.

Angry Birds Star Wars II przyniesie ze sobą zestaw nowych poziomów utrzymanych w stylistyce uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nowością w obrębie gry mają być powiązane z nią gadżety, wyprodukowane przez firmę Hasbro, które będzie można wykorzystywać w trakcie rozgrywki. Jeśli zdecydujemy się na zakup takiej figurki, po zeskanowaniu jej aparatem będziemy mogli umieścić ją w grze i wykorzystać w walce.

Gra zapowiada się ciekawie, choć pomysł z dodatkowymi figurkami nie każdemu przypadnie do gustu (na szczęście będą nieobowiązkowe). Premiera 19 września.

Będzie Angry Birds Star Wars II (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się